RUUA
Знімні зубні протези stomatology pic 5
Знімні зубні протези

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Знімні зубні протези

Зміст

Думати, що коли відсутнього зуба не видно при усмішці, то цим можна знехтувати – досить поширена помилка. При відсутності навіть однієї одиниці, сусідні зуби починають неестетично зміщуватися, а неправильно розподілене функціональне навантаження призводить розвитку захворювань зубів, що залишилися.

Швидко і акуратно виправити ситуацію можна за допомогою знімних зубних протезів .

Знімні зубні протези: що це?

Знімні дентальні протези – ортопедичні конструкції з можливістю самостійного вилучення і закріплення в ротовій порожнині.

Вони ефективно відновлюють роботу жувального апарату і естетику зубного ряду. Для виготовлення протезів застосовують довговічні гіпоалергенні матеріали, використовуючи нові технології та обладнання. Зазвичай конструкції закріплюються за допомогою атачменів і кламерів – спеціальних гачків, виготовлених з благородних металів з гарною пружністю, або нержавіючого сталевого сплаву. Повні протези фіксуються, завдяки ефекту присоски.

Сучасні дентальні протези нового покоління функціональні, зручні, недорогі і зовсім не схожі на громіздкі неприємного вигляду «бабусині» вставні щелепи в склянці.

Переваги знімного протезування

У сучасній стоматології однією з найбільш затребуваних послуг є встановлення дентальних протезів. І особливе місце займає знімне протезування.

Такі моделі:

  • ефективно заміщають дефекти зубного ряду;
  • швидко відновлюють жувальні функції;
  • повертають усмішці привабливий вигляд;
  • легко знімати і чистити.

Якщо протез натирає або почав зачіпати навколишні тканини, лікар стоматолог може скорегувати ці ділянки.

До того ж, конструкції можна замінити. Ви можете встановити тимчасовий протез з доступних варіантів, а після перейти на більш досконалий.

Знімні протези мають доступну вартість. Але чим ширший дефект, тим вона вища.

Стоматологія «Мед-Део» в Києві пропонує якісне протезування за доступними цінами. Наші фахівці володіють належним досвідом і кваліфікацією, що дозволяє організувати індивідуальний підхід до кожного пацієнта, підібрати оптимальний тип протезування, точно «налаштувати» протез щоб не відчувати дискомфорт.

Види знімних зубних протезів

Знімні дентальні конструкції розрізняють за матеріалами виготовлення, а також їх прийнято ділити на повні та часткові.

Залежно від стану ротової порожнини і загального здоров’я, а також з урахуванням побажань і бюджету пацієнта, ми пропонуємо найбільш відповідний варіант знімного протезу. На первинній консультації наш стоматолог детально розповість про особливості кожного з них і про сам процес.

Незалежно від обраної моделі, в клініці «Мед-Део» всі процедури здійснюються за допомогою сучасного обладнання і високоякісних матеріалів.

Знімне протезування при повній відсутності зубів

Абсолютна адентія (стовідсоткова відсутність власних зубів) «виправляється» встановленням повних протезів. В цьому випадку жувальне навантаження передається безпосередньо на ясна і кісткові тканини нижньої (верхньої) щелепи. Наслідком може стати їх атрофія, зменшення обсягів. Тому, кожні 3 роки пацієнту, що має повний знімний протез , доводиться заміняти конструкцію на нову, відповідно до змін в кісткових тканинах. Проте, цього можна уникнути, встановивши дентальні протези на імплантатах. Також до мінусів відносять затруднену фіксацію.

Незручності в процесі їжі і порушення дикції зазвичай зникають через 2-3 тижні інтенсивної (щоденної) експлуатації.

Знімні зубні протези при частковій відсутності зубів

Часткові протези встановлюються пацієнтам, при наявності декількох або хоча б одного власного зуба. Ці зуби послужать опорою, що дозволяє розподілити жувальне навантаження. Конструкція допускає відшкодування навіть одного зуба, що дуже зручно для тих, кому в силу різних обставин недоступна імплантація. Цим можуть скористатися пацієнти, які не бажають обточувати живі зуби для встановлення моста.

Ще однією перевагою часткового протезування є менший знос ясна і відсутність хворобливих відчуттів в процесі жування.

У київській стоматології «Мед-Део» можуть запропонувати кілька варіантів і матеріалів для повних і часткових протезів. Включаючи пластмасові, бюгельні, а також конструкції з нейлону й акрилу.

Пластмасові протези

Пластикові – виготовлені зі стоматологічних пластмас і можуть бути повними або частковими. Базис знімної конструкції виконують у природних відтінках, відповідних природному кольору ясен пацієнта. Повні протези фіксуються замикаючим клапаном. Повинен виникнути ефект «присоски». Часткові знімні дентальні протези фіксують за допомогою кламерів, своєрідних гачків, які охоплюють збережені опорні зуби.

До мінусів протезування пластиковими конструкціями відносять великий розмір, довгий період звикання, не міцну фіксацію на щелепи, а також помітність кламерів, розташованих на передніх зубах (в зоні посмішки). Базис пластикової конструкції зачіпає смакові рецептори, що призводить до погіршення мови, зміни смакових відчуттів при прийомі їжі, поки пацієнт не адаптується до носіння протезу.

Нейлонові знімні протези

Нейлонові – гіпоалергенний вид, що застосовується в основному при одиничній та частковій відсутності  зубів. У порівнянні з пластиковим, нейлонове протезування виглядає більш естетично. Кламери мають рожевий відтінок, а тому непомітні в зоні посмішки. М’який, гнучкий протез, з тонкого еластичного матеріалу настільки комфортний в носінні, що до цього виду вдаються навіть при необхідності протезування при пародонтиті.

До недоліків такого протезування відносять хворобливі відчуття, які супроводжують пережовування їжі в процесі звикання, необхідність здійснювати коригування, швидке просідання.

Акрилові зубні протези

Знімні акрилові протези мають мінімальну кількість протипоказань для встановлення. Це естетична легка конструкція, яку застосовують для виготовлення як повних, так і часткових моделей. У тому числі – поодинокі моделі-«метелики». Демократична ціна і недорогий ремонт роблять протези з акрилу популярними. Вони прості у використанні і гігієні.

До мінусів відносять тривалий період адаптації та недостатня фіксування моделей на присосках, яке можна поліпшити, застосовуючи спеціальні стоматологічні пасти і гелі. Термін експлуатації близько 5 років.

Бюгельні конструкції

Бюгельні – складаються з металевого каркаса. На ньому встановлено нейлоновий базис або рожева пластмаса з закріпленими штучними зубами. Такі знімні дентальні протези використовуються, коли зуби відсутні частково. Від інших способів вони вигідно відрізняються за рахунок тонкого металевого каркаса без неба, чи не закриває рецептори на ньому і не займає простір під язиком.

Конструкція може фіксуватися двома способами – за допомогою кламерів і мікро-замків (атачменів). Бюгельні протези виконують жувальну функцію краще пластикових і нейлонових. До того ж, їх термін служби перевищує 5 років. Недоліки моделі досить відносні. Відгуки про них суто позитивні, а висока вартість виправдана якістю і довговічністю зубних протезів, і довгим терміном служби знімної конструкції.

Виготовлення та встановлення знімних зубних протезів

Встановлення знімних протезів менш травматична, в порівнянні з незнімним протезуванням та імплантацією. Вона проста, не супроводжується дискомфортом і займає мало часу.

У клініці «Мед-Део» в Києві виділяють три основних етапи:

Етап 1

Підготовчий – пацієнт відвідує стоматолога з метою огляду ротової порожнини. Наш дантист оцінює загальний стан здоров’я, наявність власних зубів, необхідність їх лікування, з’ясовує наявність протипоказань, рекомендує оптимальний вид зубного протезування. При діагностуванні захворювань ротової порожнини в гострій стадії, сильному фізичному виснаженні або захворюваннях крові установку доведеться відкласти. Те ж стосується періоду вагітності.

Етап 2

У разі, коли протипоказання відсутні, наш стоматолог робить зліпок ротової порожнини. Він необхідний для виготовлення протеза, який буде оптимально відповідати анатомічним особливостям конкретного пацієнта. На підставі цього зліпка, техніки в зуботехнічній лабораторії створять максимально точну копію зубного ряду.

Етап 3

Третій етап складається з двох частин.

Перш за все, безпосередньо перед установкою протеза, проводиться санація ротової порожнини, обробляються опорні зуби.

Потім пацієнт приміряє готовий зубний протез, щоб переконатися, що конструкція підходить ідеально і не приносить дискомфорту. Інакше протез доведеться коригувати.

Надалі, пацієнтам рекомендовано відвідувати стоматолога на регулярній основі для чистки зубного протеза і контролю стану ротової порожнини. А також – слідувати вказівкам по догляду за протезом.

Як звикнути до знімного протезу

Не всім дається відразу звикнути до наявності в роті чужорідного тіла. Найчастіше, в період адаптації, пацієнти скаржаться на неприємні відчуття:

  • язику перестає вистачати місця;
  • жування відрізняється від звичного;
  • не завжди виходить виразно розмовляти.

Безпосередньо після встановлення може виникати сильне слиновиділення, блювотний рефлекс.

Масштаб дискомфорту залежить від масивності протеза.

В середньому, пацієнти звикають до зубних протезів протягом трьох тижнів. Звикання проходить легше при полосканні рота теплою водою. Блювотний рефлекс можна погасити за допомогою смоктальних цукерок.

Порушень дикції допоможе уникнути постійна практика.

Щоб протез менше зміщувався, пережовувати їжу слід обома його сторонами. У раціоні повинні бути фрукти, нарізані часточками – так жування новими зубами швидше стане звичним.

Звикання можна прискорити, залишаючи зубний протез на ніч в перший час.

Фахівці «Мед-Део» подбають про те, щоб період звикання зайняло мінімум часу, і ви змогли швидше оцінити всі плюси знімного протезування і повернутися до звичного життя!

Автор стоматолог-ортопед Щирський Максим Анатолійович

Найменування послугиЦіна, грн.
Корекція знімного апарату400
Перебазування базису знімного протезу800
Гарнітур зубів для змінного протезу (встановлення)1500
Гарнітура зубів для знімних зміних протезів Vita (встановлення)2500
Повний знімний протез з литим металевим базисом (встановлення)3500
Бюгельний протез простий (встановлення)6500
Бюгельний протез на основі біодентопласта (встановлення)6800
Бюгельний протез на замковому кріпленні (встановлення)8000
Частковий знімний протез на болл-атачментах на 2 імплантатах (встановлення)9000
Частковий знімний протез на болл-атачментах на 4 імплантатах (встановлення)12000
Частковий знімний протез на 4 імплантатах на балці (встановлення)15000

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Стоматологи-ортопеди

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Щирський Максим Анатолійович

стоматолог-ортопед

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4