RUUA
Лечение зубов картинка
Видалення нерва зуба

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Видалення нерва зуба

Зміст

Здорові та міцні зуби не всім дано від природи. Часто різних стоматологічних захворюваннях сприяють різні хронічні хвороби, травми одиниць в зубному ряду, вагітність і непрофесіоналізм дантистів. Видалення нерва зуба часто застосовується, як метод лікування в сучасній ендодонтії. Попередньо виконується діагностика і, якщо можна зберегти пульпу, її залишають, або січуть частково. У клініці в Києві виконують процедуру тільки в разі крайньої необхідності – в особливо запущених випадках. Всі маніпуляції проводяться швидко і безболісно.
Видалення нерва зуба img 9493

Що таке пульпа?

Звернувшись до стоматолога, пацієнти часто чують, що необхідне видалення пульпи. При цьому не всі знають, що це за орган. Ніжна і чутлива пульпа – ділянка, яка розташована безпосередньо в порожнині зуба. М’яка тканина, що складається з судинно-нервових пучків, а також сполучної тканини. Якщо вона запалюється, виникає пульпіт. Щоб не допустити розвитку небезпечної патології, слід підтримувати достатню гігієну ротової порожнини і своєчасно відвідувати дантиста.

З живими нервовими закінченнями моляри зберігаються довше, ніж депульповані. Тому так важливо приходити на профілактичні огляди і позбавлятися від карієсу ще на ранніх стадіях.

Показання до видалення зубного нерва

Після візуального огляду і додаткових методів діагностики лікар може призначити депульпацію. Основні показання до проведення процедури:

 • Глибокий каріозний процес;
 • Пульпіт, періодонтит;
 • Сильне травмування зуба;
 • Препарування перед протезуванням або імплантацією.

Також видалення зубного нерва часто потрібно в зв’язку з непрофесійним лікуванням. У сучасній стоматології «Мед-Део» намагаються застосовувати консервативні методики. По можливості дантист залишить хоча б неуражені ділянку пульпи. Якщо ж випадок запущений і запальний процес сильний, необхідно висічення нерва. Лікування виявляється із застосуванням сучасних технологій та обладнання, без негативних наслідків. Якщо ви стали жертвою лікарської недбалості і непрофесіоналізму, наші досвідчені стоматологи зроблять все необхідне.

Пульпіт

Хвороба розвивається поступово. Починається пульпіт найчастіше з карієсу. Виділяють два різновиди недуги – гострий і хронічний. Найнебезпечніша стадія пульпіту – гостре загострення. Патологія супроводжується різким болем, неможливістю нормально жувати їжу. Вогнищева форма – підтип гострого пульпіту. На даній стадії можливе консервативне лікування.

Хронічна форма хвороби розвивається протягом декількох тижнів і вже в гострій фазі не піддається медикаментозної терапії. Серед методів ендодонтичного лікування застосовується видалення нерва і подальше пломбування. Пульпіт потрібно лікувати, в іншому випадку є ризик повного руйнування зуба.

Періодонтит

Періодонтит – часто наслідок пульпіту, коли інфекція поширюється на періодонт. Як і пульпіт, патологія протікає в гострій та хронічній фазі. Періодонтит супроводжується утворенням гною і абсцесів, головним болем, набряками і сильним болем. Також недуга може виникнути у зв’язку з травмою зуба. Внаслідок оголення нерва і руйнування зуба потрібна депульпація. Після проведення маніпуляції вже виконується протезування або імплантація.

Як проводиться видалення зубного нерва

Сучасні стоматологи сьогодні не застосовують методику умертвіння нерва за допомогою миш’яку. Дана технологія вважається застарілою. Процедура хвороблива і тривала, далеко не завжди якісна. Сьогодні депульпація проводиться за наступним алгоритмом:

 • Візуальний огляд хворого;
 • Бесіда і збір анамнезу;
 • Рентгенографія: рентгенограма дозволяє лікарю бачити об’єктивну картину порожнини зуба і чи є можливість зберегти нерв;
 • Знеболення за допомогою місцевої анестезії;
 • Ізоляція порожнини від слини за допомогою спеціальної латексної плівки, що забезпечує максимальне знезараження і виключення попадання бактерій;
 • Усунення каріозних поразок;
 • Розкриття коронки;
 • Висічення нерва за допомогою пульпоекстрактора – одноразового інструменту;
 • Ретельна обробка кореневого каналу;
 • Встановлення тимчасової пломби;
 • Контрольний рентген;
 • Постійне пломбування каналу.

Чистка каналу – один з найважливіших етапів лікування. Від стерильності порожнини залежить якість пломбування. Лікарські помилки в даному випадку призводять до негативних наслідків, аж до втрати зуба. У стоматології працюють досвідчені дантисти. Депульпування призначається тільки в тих випадках, коли біологічне лікування неможливо. Всі маніпуляції виконуються грамотно. Якщо є необхідність видалити нерв передніх зубів, пацієнту запропонують встановлення вінірів, так як природна емаль без пульпи швидко темніє.

Використання мікроскопа для видалення

Ретельність, точність і ефективність процедур забезпечує лікування під мікроскопом, яке успішно застосовується в нашій клініці. Процес вилучення пульпи буде успішніший, якщо лікар застосовує оптичний прилад. Мікроскоп дозволяє:

 • Розгледіти всі канальці і їх відгалуження;
 • Усунути недоліки неякісного попереднього лікування;
 • Об’єктивно оцінити стан порожнини зуба;
 • Якісно усунути нерв навіть при наявності гранульоми або кісти.

Оптика – запорука точності та акуратності вилучення пульпи. Завдяки мікроскопу стоматолог здатний уникнути помилок. У нашій стоматології застосовуються сучасні оптичні прилади, за допомогою яких можна провести видалення нерва без особливих складнощів.

Особливості видалення нерва молочного зуба

Пульпіт може розвинутися і у дитини. Причина патології – карієс. Багато батьків вважають, що дітям простіше видалити зуби або чекати поки вони випадуть самі, ніж їх лікувати. Це один з найпоширеніших міфів.

Втрата молочного зуба призводить до деформації прикусу, порушення мови, потрапляння інфекції в відростки майбутніх корінних зубів і до психологічного дискомфорту. До того ж, дітям також боляче, як і дорослим. Молочні зуби теж болять. У нашій клініці лікування дитячих зубів проводиться на високому рівні, з урахуванням вікових особливостей організму. Для анестезії підбираються оптимальні види препаратів – безпечні і гіпоалергенні, в мінімальному дозуванні. Розтин коронки виконується акуратно. Дбайливо проводиться депульпування, без ризику пошкодити зачатки постійних зубів. Після депульпування виконується ретельне знезараження порожнини з метою запобігання повторення запальних процесів.

Для пломбування дитячих зубів використовуються сучасні матеріали з муміфікуючими компонентами в складі, що забезпечує максимальну стерильність. Не доводьте стан ротової порожнини дитини до запущеної стадії. Карієс на стадії плями у дітей легко вилікувати за допомогою ремінералізації. Крім цього, необхідно дотримуватися правил догляду за зубами і яснами. Розпочинати чистити зуби потрібно з самого раннього віку. З метою профілактики, відвідувати дитячого стоматолога слід не рідше двох разів на рік.

Видалення нерва зуба при вагітності

Гострий пульпіт часто зустрічається у жінок при вагітності. У зв’язку з нестачею кальцію та інших корисних мінералів в організмі майбутньої мами, зубна емаль схильна до витончення. Карієс потрібно лікувати ще на етапі планування вагітності. Не всі жінки регулярно відвідують стоматолога, в тому числі в зв’язку з відсутністю скарг. Помітити карієс на початкових стадіях самостійно, особливо у важкодоступних ділянках, не завжди можливо.

У зв’язку з вагітністю хвороба прогресує швидше, так як організм матері ослаблений. Завдяки застосуванню сучасних технологій і безпечних методів анестезії, видалення пульпи у вагітних можливо вже в другому триместрі. Устаткування для діагностики дозволяє оцінити стан порожнини зуба локально. Доза опромінення при цьому мінімальна. Щоб повністю виключити вплив використовується спеціальний свинцевий фартух. Якщо є можливість зберегти пульпу, лікар призначить медикаментозне лікування. Також під час вагітності рекомендується лікувати зуби під мікроскопом.

Наслідки пульпіту набагато небезпечніше і болючіше, ніж своєчасне лікування зуба в професійній клініці. Майбутні мами можуть довірити висічення нерва кваліфікованим стоматологам без остраху завдати шкоди плоду.

Видалення нерва в зубі мудрості

Зуби мудрості, як правило, знаходяться у важкодоступних ділянках ротової порожнини. Відповідно видалити пульпу в «вісімці» складніше. Крім цього, зуби мудрості найчастіше в повному обсязі прорізується, що ще більше ускладнює процес видалення нерва. Будова каналів «вісімки» також складне. Досвідчений лікар порекомендує видалити зуб мудрості повністю, якщо з’явився біль і запалення.

Наслідки неякісного ендодонтичного лікування

Проведення стоматологічних маніпуляцій в непрофесійному стоматологічному кабінеті загрожує цілим рядом проблем. Наслідки видалення нерва, виконаного непрофесійно:

 • Залишки уламків медичних інструментів в порожнині – причина хворобливих відчуттів і втрати зуба;
 • Неповне усунення пульпіту, що тягне за собою гострий біль і періодонтит;
 • Запальні процеси в яснах, що сприяє розвитку періодонтиту і пародонтиту;
 • Руйнувань кісткової тканини миш’яком, що призводить до повної втрати зуба.

Якщо вас турбує біль після видалення нерва, негайно зверніться до кваліфікованої клініки. Усунути наслідки неправильного лікування можливо за допомогою повторного розтину каналу і усунення з нього залишків інструментів або проведення ретельного очищення під місцевою анестезією. Якщо почався запальний процес в яснах, досвідчений лікар призначить лікування медикаментозними препаратами. При використанні миш’яку під час видалення нерва і появи болю згодом, доктор проведе ретельну діагностику і підбере індивідуальний план вирішення проблеми.

У «Мед-Део» працюють досвідчені дантисти з відповідною кваліфікацією. Ми використовуємо прогресивні методики – щадні, безпечні та ефективні. У клініці доступні ціни. Вартість процедури визначається для кожного пацієнта індивідуально – залежно від складності та стадії хвороби. Не затягуйте з візитом до лікаря – відвідуйте стоматологічний кабінет регулярно і збережіть зуби здоровими!

Поширені запитання ​по темі «видалення нерва зуба»/h2>

Видаляти нерв зуба боляче?

Сучасні технології дозволяють виконати процедуру видалення нерва за один прийом. Новітнє обладнання – якісна оптика і рентген дають можливість доктору максимально точно визначити стан порожнини зуба і виконати всі маніпуляції з високою точністю. Для знеболення застосовуються сучасні методи анестезії – безпечні, гіпоалергенні. Для дітей також існують ефективні, щадні знеболюючі препарати. Видаляти нерв зуба не боляче!

Скільки «живе» зуб без нерва?

Якщо лікування виконано грамотно, зуб залишиться цілим без нерва ще надовго. Якщо потемніла емаль, особливо це стосується передніх зубів, їх завжди можна прикрити вінірами. У сучасній стоматології використовується сучасний пломбувальний матеріал. Зубну стінку можна зберегти за допомогою якісної коронки. При дотриманні рекомендацій стоматолога, правильному догляді за зубами, без пульпи моляр прослужить ще мінімум 10 років.

Автор стоматолог-терапевт Грушецька Галина Петрівна

Найменування послугиЦіна, грн.
Обробка кореневих каналів ручними інструментами зуба з одним кореневим каналом320
Обробка кореневих каналів ручними інструментами зуба з двома кореневими каналами470
Обробка кореневих каналів ручними інструментами зуба з трьома кореневими каналами650
Обробка кореневих каналів ручними інструментами зуба з чотирма кореневими каналами750
Обробка кореневих каналів ручними інструментами за 1 канал в 8-му зубі350
Обробка кореневих каналів машинною технікою за допомогою ендонаконечника зуба з одним кореневим каналом420
Обробка кореневих каналів машинною технікою за допомогою ендонаконечника зуба з двома кореневими каналами570
Обробка кореневих каналів машинною технікою за допомогою ендонаконечника зуба з трьома кореневими каналами730
Обробка кореневих каналів машинною технікою за допомогою ендонаконечника зуба з чотирма кореневими каналами850
Обробка кореневих каналів машинною технікою за допомогою ендонаконечника за 1 канал в 8-му зубі400

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Стоматологи-терапевти

Оверчук Людмила Вікторівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Єнікєєв Ельфат Шавкатович

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Половинка Ігор Олегович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Асаді Язен

стоматолог-терапевт, ендодонтія під мікроскопом

Більше про лікаря

Бухвалов Олександр Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кузьмочко Михайло Юрійович

стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Мельников Микита Едуардович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кратік Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Гулам Халіда

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Грушецька Галина Петрівна (Кондраток)

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ткаченко Тамара Миколаївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

 • Диана TransportTiuk
  1 рік назад

  Спасибо огромное за удаление нерва зуба ! Цены лояльные , отношение супер ) Удобное месторасположение

 • Галя Валевич
  1 рік назад

  Спасибо за обслуживания ! Все было акуратно, безболенинно и красиво !!!! Качественно удалили нерв зуба. Теперь только к Вам!

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4