logo
 • icon

  Адреса і графік роботи:

  Київ, вул. Ірпінська, 78А

  м. Академмістечко

  Пн-Нд: 9.00-21.00 Без Вихідних!

 • icon

  Київ, вул. Г. Дніпра, 32А

  м. Героїв Дніпра

  Пн-Пт: 9.00-21.00, Сб-Нд: 9.00-20.00 Без вихідних!

 • icon

  Київ, вул. Пушкінська, 9Б

  м. Театральна

  Пн-Сб: 9.00-21.00, Нд: за записом Без вихідних!

 • icon

  Київ, просп. П. Григоренка, 5А

  м. Позняки

  Пн-Сб: 9.00-21.00, Нд: 9.00-15.00 Без вихідних!

RUUA

Видалення зуба мудрості

Удаление зуба мудрости фото

Ціна надання послуги:

780 грн

Другие услуги отделения:

Диагностика и лечение осуществляется специалистами самого высокого уровня в соответствии с современными европейскими и украинскими протоколами.

КодНайменування послугиЦіна
Екстракція зуба (атипове видалення 8 зуба) 1-ої ступ. скл.2200 грн Замовити послугу
Екстракція зуба (атипове видалення 8 зуба) 2-ої ступ. скл.3000 грн Замовити послугу
Показати всі послуги

Зуб мудрості не має жодних особливостей та відмінностей. Не зважаючи на назву, він не впливає на розумові здібності людини та її мудрість. Така назва пов’язана з тим, що він прорізається в останню чергу, саме тоді, коли людина стає розвинутою та набуває мудрості. Не варто шукати прихованого сенсу у їх видаленні.

Зуби мудрості ще називають «вісімками». Це цілком виправдано, якщо рахувати зуби в послідовності від середини кожної щелепи, то зуб мудрості є восьмим.

Загалом у людини виростає чотири «вісімки» – з кожного боку верхньої та нижньої щелеп. Проте у виняткових випадках спостерігається загибель зачатків зубів мудрості, що призводить до того, що вони виростають у меншій кількості.

Більшості пацієнтів нашої клініки досить цікаво дізнаватися про кількість коренів у зубах мудрості.

Цей момент є виключно індивідуальним. Найчастіше, у них спостерігається чотири корені. Проте іноді можуть зустрітися «вісімки» і з п’ятьма коренями. У деяких людей, коріння зубів мудрості можуть навіть зростатися між собою, як справжнє сузір’я.

Пацієнти частенько питаються – навіщо ті зуби мудрості взагалі ростуть? Відповідь криється в еволюції людського організму. У стародавні часи їжа була більш жорсткою, проте з плином часу раціон людей кардинально змінився. Ми перестали вживати сире м’ясо та викопані корені рослин. У ті далекі часи, людині дійсно були необхідні усі зуби, включаючи навіть «мудрі». Але у сучасному світі «вісімки» викликають швидше незручності, ніж користь, тому їх видаляють.

Разом з еволюцією змінилася і форма щелеп. Вона перестала бути такою витягнутою. Як наслідок, для зубів мудрості просто не вистачає місця, їх зростання стало досить проблематичним.

«Треті моляри», або ж, так звані, «вісімки», вважаються рудиментом – недорозвиненим органом, потреба в якому зникла в результаті еволюції. До подрібнення їжі залучені лише 28 зубів, а зуби мудрості, навіть здорові, зовсім не впливають на це.

Удаление зуба мудрости фото 1

Показання до видалення зубів мудрості

У зв’язку з тим, що «вісімки» прорізаються вже у зрілому віці, коли ясна стають більш жорсткими та сформованими, їх зростання часто супроводжується проблемами. У деяких ситуаціях, це і призводить до їх видалення.

Кишеня ясен

У зв’язку з тим, що «вісімки» ростуть довго – від декількох місяців до 2-3 років, над ними може утворитися наріст з м’яких тканин, який стоматологи називають «капелюхом зуба мудрості». Доки зуб не виросте, наріст покриває його повністю або частково. Відповідно, це призводить до потрапляння в нього їжі, яка надалі загниває. Важливим є те, що жодна ретельна чистка не дозволить витягти з цього капюшона усі залишки їжі.

У таких випадках може з’явитися неприємний запах з рота, а до моменту повного появи зуба мудрості, він практично повністю вражений карієсом і підлягає лікуванню. У більшості випадків, наші стоматологи рекомендують видаляти його з трьох причин:

 • Лікування вісімки є проблематичним через його розташування у важкодоступному місці;
 • Відсутність функціональної необхідності;
 • Утворення кісткової тканини над зубом мудрості.

Наріст кісткової тканини – це серйозна проблема. Зуб стає «заточеним» в кістці й не може повноцінно вирости. Причиною є відсутність/недорозвиненість зубного зачатка або ж неправильне розташування самого зуба, яке називається дистопією.

Така патологія найчастіше вимагає негайного оперативного втручання, тобто видалення зуба мудрості.

Найбільш поширені випадки:

 • Лежаче положення;
 • Похиле положення;
 • Медіальне – коли зуб нахилений вперед.

Якщо «мудрий» зуб завеликий, з’являється ризик пошкодження його сусіда – «сьомого» зуба. Це часто спостерігається, якщо вісімка нахилена в сторону інших зубів. Вона може руйнувати коріння «сімки», викликати запалення ясен та бути причиною гострого болю в щелепі. У деяких ситуаціях, вісімка може вплинути на розташування інших зубів щелепи.

Такі дефекти є важливим показанням до його видалення.

Видалення зуба мудрості

Операції з видалення поділяються на прості й складні. Різниця полягає у складності оперативного втручання та застосуванні технологій. Усі випадки є індивідуальними, вимагаючи попереднього огляду стоматологом.

Удаление зуба мудрости фото 2

Просте видалення.

Характерною рисою простого видалення зуба мудрості є відсутність надрізів ясен та висвердлювання його з кісткової тканини. Як правило, така операція займає невелику кількість часу – до 10 хвилин та не є надто травматичною для пацієнта.

В першу чергу, наш стоматолог визначає алергічність пацієнта до різних лікарських препаратів, а також проводить коротке опитування про здоров’я пацієнта та його хвороби. Це необхідно, аби уникнути можливих непередбачених реакцій організму в ході операції.

Далі проводиться анестезія та знеболювання ділянки. Лікар видаляє зуб за допомогою щипців та елеваторів.

Проте операція не закінчується на вилученні зуба з порожнини. Для прискореного загоєння та виключення інфекцій, що залишилася після видалення, лунка вшивається. У випадках, коли видалення було пов’язано із запальними процесами, місце де був розташований зуб мудрості, обробляється антисептичними препаратами, а до цієї порожнини поміщається протизапальний засіб.

Після проведення такої операції пацієнт має записатися на повторну зустріч через 3-4 дні.

Складне видалення.

Складна операція з видалення застосовується у випадках, коли зуби розташовані під шаром кістки. Як правило, це спостерігається у ратинованих та горизонтально розташованих вісімок.

Перед операцією, як і у випадку з простим видаленням, стоматолог завжди цікавиться хворобами пацієнта та наявністю алергії на медичні препарати. Подальші маніпуляції лікаря відбуваються по зразковому плану:

 1. Знеболення ділянки проведення операції;
 2. Надріз м’яких тканин та відділення їх від кістки;
 3. Випилювання кісткової тканини, що знаходиться над зубом;
 4. Видалення «вісімки»;
 5. Проведення PRF терапії;
 6. Обов’язкове зшивання лунок, що утворилися.

Важливим аспектом, що сприяє успішному проведенню операції та подальшому загоєнню – стерильність хірургічного кабінету та суворе дотримання правил антисептики.

При видаленні зубів мудрості стоматологи нашої клініки використовують ультразвукове обладнання, що є менш травматичним у порівнянні зі звичайною бормашиною. Завдяки цьому загоєння ранки відбувається набагато швидше.

Після завершення операції пацієнту необхідно повторно прийти до клініки на наступний день.

Відмінності у видаленні верхнього та нижнього зубів мудрості

У зв’язку з фізіологічними особливостями людського організму, між видаленням «вісімок» на нижній та верхній щелепі існують деякі відмінності.

Кісткова тканина нижньої щелепи є набагато щільнішою. Це призводить до викривлення коренів «нижніх вісімок», і, як наслідок, до деяких труднощів при їх видаленні. Крім того, коронкова частина таких зубів найчастіше захована в яснах, що перешкоджає вільному захопленню та подальшому розгойдуванню.
Видалення зубів на верхній щелепі, як правило, є більш легким. Це пов’язано з тим, що тут відсутні анатомічні бар’єри, що можуть утворити перешкоду для стоматолога. Кісткова тканина у цьому випадку також є менш щільною та податливою.

Ультразвукове обладнання при складному видаленні

Наші стоматології відмовилися від застосування «старих-добрих» бормашин при видаленні зубів. До них на заміну прийшли сучасні технології у вигляді ультразвукових апаратів. Вони мають ряд певних переваг у порівнянні з попередниками:

 • Травматизм при видаленні зведений до мінімуму;
 • Висока антибактеріальна властивість;
 • Менші втрати кісткових тканин;
 • Під час проведення операції кістка не нагрівається;
 • Більш висока швидкість реабілітації після операції;
 • Підвищена швидкість проведення операції.

PRF терапія після видалення

PRF-терапія полягає у введенні плазми до травмованої ділянки тіла. PRF береться у пацієнта з крові, безпосередньо під час процесу проведення операції. Оскільки матеріал є частиною організму – не виникає жодного відторгнення або запальних процесів.

Переваги PRF-терапії:

 • Знімає запальні процеси;
 • Значно прискорює регенерацію твердих і м’яких тканин після видалення «вісімки»;
 • Виключається алергічна реакція в організмі.

Ми не радимо відмовлятися від даної терапії, аби прискорити процес реабілітації та зробити післяопераційний період менш болісним.

За присутності болісних відчуттів у кінці зубного ряду, ми рекомендуємо невідкладно звернутися до стоматологічної клініки на обстеження. Найчастіше, причиною стає раптова «активність» зуба мудрості. Своєчасне виявлення проблеми дозволить уникнути негативних наслідків у вигляді запалення або нагноєння тканин порожнини рота.

Читати далі

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044) 394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з вами в зручний для Вас час.

Заповніть форму
Натискаючи кнопку “Записатися на прийом” Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та політикою
Конфіденційність особистої

Стоматологи-хірурги

Свиржевский Юрий Валерьевич фото

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-терапевтстоматолог-хірург

Лікування карієсу, пломбування та реставрація зубів, професійне чищення, відбілювання, хірургічне лікування

Сторож Андрей Викторович фото

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-ендодонтистстоматолог-терапевтстоматолог-хірург

Лікування карієсу, пломбування та реставрація зубів, професійне чищення, відбілювання, хірургічне лікування

Ярмоленко Екатерина Петровна фото

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ендодонтистстоматолог-ортопедстоматолог-терапевтстоматолог-хірург

Лікування карієсу, професійне чищення, відбілювання, встановлення коронок, мостів, вінірів, люмінірів, протезів, хірургічне лікування

Бенедис Сергей Сергеевич фото

Бенедіс Сергій Сергійович

стоматолог-імплантологстоматолог-ортопедстоматолог-терапевтстоматолог-хірург

Лікування карієсу, пломбування, реставрація зубів, професійна чистка, відбілювання, видалення, імплантація, установка коронок, мостів, вінірів, люмінірів, протезів

Подорожний Антон Владимирович фото

Подорожний Антон Володимирович

стоматолог-імплантологстоматолог-хірург

Видалення, імплантація й інші види хірургічного лікування

Єфімов Михайло Олександрович

стоматолог-імплантологстоматолог-хірург

Видалення, імплантація й інші види хірургічного лікування

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4