RUUA
Хирургическая стоматология картинка

Видалення зуба мудрості

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Зуб мудрості не має жодних особливостей та відмінностей. Не зважаючи на назву, він не впливає на розумові здібності людини та її мудрість. Така назва пов’язана з тим, що він прорізається в останню чергу, саме тоді, коли людина стає розвинутою та набуває мудрості. Не варто шукати прихованого сенсу у їх видаленні.

Зуби мудрості ще називають «вісімками». Це цілком виправдано, якщо рахувати зуби в послідовності від середини кожної щелепи, то зуб мудрості є восьмим.

Загалом у людини виростає чотири «вісімки» – з кожного боку верхньої та нижньої щелеп. Проте у виняткових випадках спостерігається загибель зачатків зубів мудрості, що призводить до того, що вони виростають у меншій кількості.

Більшості пацієнтів нашої клініки досить цікаво дізнаватися про кількість коренів у зубах мудрості.
Цей момент є виключно індивідуальним. Найчастіше, у них спостерігається чотири корені. Проте іноді можуть зустрітися «вісімки» і з п’ятьма коренями. У деяких людей, коріння зубів мудрості можуть навіть зростатися між собою, як справжнє сузір’я.Пацієнти частенько питаються – навіщо ті зуби мудрості взагалі ростуть? Відповідь криється в еволюції людського організму. У стародавні часи їжа була більш жорсткою, проте з плином часу раціон людей кардинально змінився. Ми перестали вживати сире м’ясо та викопані корені рослин. У ті далекі часи, людині дійсно були необхідні усі зуби, включаючи навіть «мудрі». Але у сучасному світі «вісімки» викликають швидше незручності, ніж користь, тому їх видаляють.

Разом з еволюцією змінилася і форма щелеп. Вона перестала бути такою витягнутою. Як наслідок, для зубів мудрості просто не вистачає місця, їх зростання стало досить проблематичним.

«Треті моляри», або ж, так звані, «вісімки», вважаються рудиментом – недорозвиненим органом, потреба в якому зникла в результаті еволюції. До подрібнення їжі залучені лише 28 зубів, а зуби мудрості, навіть здорові, зовсім не впливають на це.

Удаление зуба мудрости фото 1

Показання до видалення зубів мудрості

У зв’язку з тим, що «вісімки» прорізаються вже у зрілому віці, коли ясна стають більш жорсткими та сформованими, їх зростання часто супроводжується проблемами. У деяких ситуаціях, це і призводить до їх видалення.

Кишеня ясен

У зв’язку з тим, що «вісімки» ростуть довго – від декількох місяців до 2-3 років, над ними може утворитися наріст з м’яких тканин, який стоматологи називають «капелюхом зуба мудрості». Доки зуб не виросте, наріст покриває його повністю або частково. Відповідно, це призводить до потрапляння в нього їжі, яка надалі загниває. Важливим є те, що жодна ретельна чистка не дозволить витягти з цього капюшона усі залишки їжі.

У таких випадках може з’явитися неприємний запах з рота, а до моменту повного появи зуба мудрості, він практично повністю вражений карієсом і підлягає лікуванню. У більшості випадків, наші стоматологи рекомендують видаляти його з трьох причин:

 • Лікування вісімки є проблематичним через його розташування у важкодоступному місці;
 • Відсутність функціональної необхідності;
 • Утворення кісткової тканини над зубом мудрості.

Наріст кісткової тканини – це серйозна проблема. Зуб стає «заточеним» в кістці й не може повноцінно вирости. Причиною є відсутність/недорозвиненість зубного зачатка або ж неправильне розташування самого зуба, яке називається дистопією.

Така патологія найчастіше вимагає негайного оперативного втручання, тобто видалення зуба мудрості.

Найбільш поширені випадки:

 • Лежаче положення;
 • Похиле положення;
 • Медіальне – коли зуб нахилений вперед.

Якщо «мудрий» зуб завеликий, з’являється ризик пошкодження його сусіда – «сьомого» зуба. Це часто спостерігається, якщо вісімка нахилена в сторону інших зубів. Вона може руйнувати коріння «сімки», викликати запалення ясен та бути причиною гострого болю в щелепі. У деяких ситуаціях, вісімка може вплинути на розташування інших зубів щелепи.

Такі дефекти є важливим показанням до його видалення.

Видалення зуба мудрості

Операції з видалення поділяються на прості й складні. Різниця полягає у складності оперативного втручання та застосуванні технологій. Усі випадки є індивідуальними, вимагаючи попереднього огляду стоматологом.

Удаление зуба мудрости фото 2

Просте видалення.

Характерною рисою простого видалення зуба мудрості є відсутність надрізів ясен та висвердлювання його з кісткової тканини. Як правило, така операція займає невелику кількість часу – до 10 хвилин та не є надто травматичною для пацієнта.

В першу чергу, наш стоматолог визначає алергічність пацієнта до різних лікарських препаратів, а також проводить коротке опитування про здоров’я пацієнта та його хвороби. Це необхідно, аби уникнути можливих непередбачених реакцій організму в ході операції.

Далі проводиться анестезія та знеболювання ділянки. Лікар видаляє зуб за допомогою щипців та елеваторів.

Проте операція не закінчується на вилученні зуба з порожнини. Для прискореного загоєння та виключення інфекцій, що залишилася після видалення, лунка вшивається. У випадках, коли видалення було пов’язано із запальними процесами, місце де був розташований зуб мудрості, обробляється антисептичними препаратами, а до цієї порожнини поміщається протизапальний засіб.

Після проведення такої операції пацієнт має записатися на повторну зустріч через 3-4 дні.

Складне видалення.

Складна операція з видалення застосовується у випадках, коли зуби розташовані під шаром кістки. Як правило, це спостерігається у ратинованих та горизонтально розташованих вісімок.

Перед операцією, як і у випадку з простим видаленням, стоматолог завжди цікавиться хворобами пацієнта та наявністю алергії на медичні препарати. Подальші маніпуляції лікаря відбуваються по зразковому плану:

 1. Знеболення ділянки проведення операції;
 2. Надріз м’яких тканин та відділення їх від кістки;
 3. Випилювання кісткової тканини, що знаходиться над зубом;
 4. Видалення «вісімки»;
 5. Проведення PRF терапії;
 6. Обов’язкове зшивання лунок, що утворилися.

Важливим аспектом, що сприяє успішному проведенню операції та подальшому загоєнню – стерильність хірургічного кабінету та суворе дотримання правил антисептики.

При видаленні зубів мудрості стоматологи нашої клініки використовують ультразвукове обладнання, що є менш травматичним у порівнянні зі звичайною бормашиною. Завдяки цьому загоєння ранки відбувається набагато швидше.

Після завершення операції пацієнту необхідно повторно прийти до клініки на наступний день.

Відмінності у видаленні верхнього та нижнього зубів мудрості

У зв’язку з фізіологічними особливостями людського організму, між видаленням «вісімок» на нижній та верхній щелепі існують деякі відмінності.

Кісткова тканина нижньої щелепи є набагато щільнішою. Це призводить до викривлення коренів «нижніх вісімок», і, як наслідок, до деяких труднощів при їх видаленні. Крім того, коронкова частина таких зубів найчастіше захована в яснах, що перешкоджає вільному захопленню та подальшому розгойдуванню.
Видалення зубів на верхній щелепі, як правило, є більш легким. Це пов’язано з тим, що тут відсутні анатомічні бар’єри, що можуть утворити перешкоду для стоматолога. Кісткова тканина у цьому випадку також є менш щільною та податливою.

Ультразвукове обладнання при складному видаленні

Наші стоматології відмовилися від застосування «старих-добрих» бормашин при видаленні зубів. До них на заміну прийшли сучасні технології у вигляді ультразвукових апаратів. Вони мають ряд певних переваг у порівнянні з попередниками:

 • Травматизм при видаленні зведений до мінімуму;
 • Висока антибактеріальна властивість;
 • Менші втрати кісткових тканин;
 • Під час проведення операції кістка не нагрівається;
 • Більш висока швидкість реабілітації після операції;
 • Підвищена швидкість проведення операції.

PRF терапія після видалення

PRF-терапія полягає у введенні плазми до травмованої ділянки тіла. PRF береться у пацієнта з крові, безпосередньо під час процесу проведення операції. Оскільки матеріал є частиною організму – не виникає жодного відторгнення або запальних процесів.

Переваги PRF-терапії:

 • Знімає запальні процеси;
 • Значно прискорює регенерацію твердих і м’яких тканин після видалення «вісімки»;
 • Виключається алергічна реакція в організмі.

Ми не радимо відмовлятися від даної терапії, аби прискорити процес реабілітації та зробити післяопераційний період менш болісним.

За присутності болісних відчуттів у кінці зубного ряду, ми рекомендуємо невідкладно звернутися до стоматологічної клініки на обстеження. Найчастіше, причиною стає раптова «активність» зуба мудрості. Своєчасне виявлення проблеми дозволить уникнути негативних наслідків у вигляді запалення або нагноєння тканин порожнини рота.

Напрямки роботи відділення:

Найменування послугиЦіна, грн.
Екстракція зуба (атипове видалення 8 зуба) 1-ої ступ. скл.2200
Екстракція зуба (атипове видалення 8 зуба) 2-ої ступ. скл.3000

Стоматологи-хірурги

Половинка Ігор Олегович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Єфімов Михайло Олександрович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

 • Вероника Вознесенская
  1 тиждень назад

  Хорошая стоматология. Удаляла зуб мудрости, быстро без боли и осложнений.

 • Алена Ткаченко
  2 тижні назад

  Удаляла зуб мудрости у Андрея Викторовича. Очень переживала.первый раз удаление. Но все прошло просто на высшем уровне, совершенно безболезненно,всю процедуру поддерживал, очень приятный врач и медсестра. Все мои опасения были напрасны. Остальные проблемы буду решать только тут)

 • White Way
  2 тижні назад

  Заболели зубы мудрости, очень не вовремя, прям перед поездкой на отдых! Обратился к доктору Ефимову Михаилу Александровичу, оперативно помог и сделал все на высшем уровне! Прошло все безболезненно, при обещаных 1,5 часа сделал за 30 минут! Ассистент и доктор профессионалы своего дела, без внимания не оставили, проконсультировали с лечением! Большое спасибо!

 • Валентина В
  2 тижні назад

  Удаляла зубы мудрости у доктора Свиржевского Юрия Валерьевича. Очень быстро, безболезненно и с прекрасным отношением к пациенту.

 • Вова Преображенский
  2 тижні назад

  Дуже дякую хірург у-стоматологу Свіржевському Юрію Валерійовичу. Видаляю вже 3 зуб мудрості, швидко, безболісно, комфортно, дуже позитивний лікар.РЕКОМЕНДУЮ

 • Luda Vynokurova
  7 місяців назад

  Делали удаления 8го зуба у ребенка, благодарны хирургу за проведенное лечение

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4

-->