RUUA
Хирургическая стоматология картинка
Видалення зуба мудрості

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Видалення зуба мудрості

Зміст

Видалення зуба мудрості ціна 2024

Найменування послугиЦіна, грн.
☘️ Екстракція зуба (атипове видалення 8 зуба) 1-ої ступ. скл.☘️ 2500
☘️ Екстракція зуба (атипове видалення 8 зуба) 2-ої ступ. скл.☘️ 3500

 

Записатися на прийом

Показання до видалення зуба мудрості

Зуби мудрості називають вісімками чи третіми молярами. Вони з’являються після того, як решта зубів вже прорізалася, тому їм не вистачає місця, і вони займають аномальне становище. Верхні моляри можуть бути спрямовані назовні та травмувати слизову щоки. А нижні – у бік інших зубів. У просторі, що утворився, накопичуються залишки їжі, відкладається зубний камінь і згодом розвиваються стоматологічні патології: карієс, перикороніт, гінгівіт.

Таким чином, показанням до проведення операції є:

  • нефізіологічне розташування моляра або форма коронки, кореня;
  • неповне прорізування;
  • тиск на сусідні зуби;
  • запалення ясен з утворенням гною;
  • карієс з ураженням глибоких тканин вісімки;
  • травматичні ушкодження ясна чи внутрішньої частини щоки;
  • відсутність зуба мудрості на протилежній щелепі;
  • планове ортодонтичне лікування з використанням брекет-системи.

У кожному конкретному випадку фахівець ухвалює рішення, підкріплене результатами досліджень. Для встановлення діагнозу та вибору стратегії лікування використовують апаратні методи рентген діагностики: КТ, ортопантомограму (панорамний знімок). Ці методики дають можливість візуалізувати зуби, що навіть ще не прорізалися.

Видалення зуба мудрості udalenie zuba mudrosti

Крім свідчень, є протипоказання до видалення третього моляра. Оперативне втручання щодо видалення зуба мудрості – це складна операція, яка проводиться під місцевою анестезією. Виконувати її не рекомендується, якщо пацієнтка вагітна на будь-якому терміні, виявлено гостру інфекцію, імунітет катастрофічно знижено, загострилися серцево-судинні або інші патології організму.
Ці протипоказання є тимчасовими і після лікування можна приступати до видалення моляра. Вартість простої операції складає від 1000 грн.

Коли зуб мудрості не можна видаляти?

Операція не потрібна, якщо моляр:

Удаление зуба мудрости

  • правильно сформований, повністю прорізався та має фізіологічне розташування у щелепі;
  • не викликає негативних відчуттів та не заважає зубам, розташованим поруч;
  • має пару на протилежній щелепі;
  • бере участь у жувальній функції за відсутності 2-3 одиниць по сусідству;
  • є опорним при встановленні шини, коли решта молярів хитається;
  • необхідний для встановлення ортодонтичних чи ортопедичних конструкцій.

Тільки фахівець може прийняти обґрунтоване та аргументоване рішення видаляти зуб мудрості чи ні. Лікарі стоматологічної клініки ‘МЕД-ДЕО’ індивідуально підходять до вирішення проблеми, використовують сучасні методи дослідження та видають рекомендації, спираючись на великий практичний досвід.

Як видаляють зуби мудрості?

Метод видалення залежить від локалізації моляра в нижній або верхній щелепі, ступеня ретенованості, нормального або аномального його положення, близькості до гайморової пазухи або гілки трійчастого нерва.
З урахуванням перелічених факторів операція вважається:

  • простий – якщо моляр повністю прорізався і відсутня необхідність розкривати ясна або кістка біля зуба, а також немає інших ускладнень;
  • складний – зуб не прорізався або з’явився не повністю, має атипове положення і по відношенню до сусідніх зубів або інших анатомічних утворень.

Оперативне втручання вимагає від хірурга досвіду, уважності, обережності, оскільки поруч із кореневою системою моляра проходять відгалуження трійчастого нерва. Видалення вісімок верхньої щелепи, як правило, більш проста процедура. У більшості випадків вони добре сформовані, фізіологічно розташовані, а кісткова тканина не така щільна, як на нижній щелепі.

Етапи видалення зуба мудрості

Спочатку пацієнт попередньо записується на прийом до лікаря та приходить до нього у призначений час. Потім фахівець:

  1. Проводить візуальний огляд, робить ортопантомограму, щоб визначити стратегію – лікувати чи видаляти моляр.
  2. Збирає анамнез наявність хронічних захворювань, протипоказань, алергічної реакції на препарати.
  3. Робить анестезію (при розташуванні зуба у верхній щелепі укол починає діяти через 4 хв, але в нижній – через 8-10 хв).
  4. Для видалення зуба використовує щипці, елеватори, бори. Для доступу до ретинованої вісімки робить надріз м’яких тканин ясен.
  5. Після видалення поміщає в лунку остеопластичний матеріал, що сприяє швидкій регенерації тканин. Також може використовуватись аутоплазма (власна плазма крові пацієнта).
  6. Накладає на рану шви.
  7. Виписує аналгетичні, протизапальні медикаменти, рекомендує методи усунення набряку та подальші дії після завершення ефекту анестетика.

Через 7 днів необхідний повторний візит, щоб лікар переконався у успішному загоєнні та видалив шви.

Этапы удаления зуба мудрости

Атипове видалення зуба мудрості

Під цим терміном мається на увазі складна операція з видалення ретенованих зубів, аномально розташованих або з сильно зруйнованою коронкою. Атипові моляри можуть залишитися не прорізаним, корінням розташовуватися в гайморовій пазусі, переплестися корінням з іншим моляром, розташуватися паралельно щелепи.
При таких ускладненнях потрібна допомога фахівця у щелепно-лицьовій хірургії. Все починається із запису в клініку «МЕД-ДЕО» та приходу на прийом у визначений час.

Наступні етапи такі:

  • візуальне та апаратне дослідження, проведення КТ, ортопантомограми;
  • місцеве знеболювання чи седація;
  • розріз ясен та відділення м’яких тканин від кістки;
  • поділ зуба на фрагменти та видалення їх;
  • обробка ранової поверхні;
  • ушивання рани;
  • повторний візит для обстеження, консультації лікаря і, якщо застосовувався матеріал, що не розсмоктується, зняття швів.

Складна операція займає більше часу, аніж проста. Щоб пацієнт не відчував страху, болючих відчуттів, стресу, йому можуть запропонувати седацію – медикаментозний сон. Але для виключення ускладнень попередньо необхідно пройти лабораторні аналізи та інструментальну діагностику.
Після операції призначають медикаментозне лікування: протизапальні засоби, антисептики, анальгетики за показаннями антибіотики.

Видалення ретинованого зуба мудрості

Під терміном «ретенція» (від лат. «затримка») в стоматології розуміють затримку в прорізуванні зуба, що цілком сформувався. Найчастіше ретинованими є вісімки, але можуть сидіти під яснами і ікла, різці, премоляри.
Як правило, вісімки з’являються у віці 14-25 років. Але в окремих випадках прорізування займає 05-1 рік. При цьому відзначаються припухлість та гіперемія ясен, больові відчуття, що посилюються при жуванні, запальний процес через травму слизової оболонки при накушуванні. За такої клінічної картини необхідна допомога фахівця.

Видалення ретинованого зуба мудрості верхньої та нижньої щелепи відрізняється за рівнем складності. Зумовлено це анатомічними та фізіологічними відмінностями. Кісткова тканина нижньої щелепи має більш щільну структуру, що призводить до аномального становища молярів. Їхнє коріння (більш потужне і сидяче глибше) викривляється, переплітається з корінням розташованих поруч зубів. Крім того, ясна закриває не лише огляд, а й блокує доступ до вісімки. Для видалення необхідне складне втручання, у якому розкривається ясна, видаляється частина альвеолярної кістки.

У верхній щелепі кісткова тканина має більш рихлу архітектоніку, тому витягти моляр набагато простіше. Незважаючи на складності, досвідчені стоматологи клініки «МЕД-ДЕО» максимально акуратно та безболісно проводять аномальне видалення зубів мудрості. Окрім звичного хірургічного втручання у клініці використовуються сучасні техніки та методики.

Видалення 8 зубів ультразвуком

П’єзохірургія – новий напрямок у стоматології. П’єзотом є альтернативою бормашини. За допомогою цього приладу проводяться різні маніпуляції, у тому числі атравматичні видалення ретинованих зубів. Інноваційна методика має безліч переваг:

  • не ушкоджуються прилеглі тканини;
  • максимально зберігається кісткова тканина і за маніпуляції вона нагрівається;
  • скорочується час втручання та період відновлення;
  • знижується механічне вплив на судини, м’які тканини, нервові закінчення, отже, ризик ускладнень мінімальний.

Пацієнти відзначають позитивні сторони ультразвукової хірургії.

удаление зуба мудрости мед део

Використання PRF терапії після видалення зуба мудрості

Ще однією передовою методикою є регенеративна терапія з використанням плазми пацієнта. Її витягують під час оперативного втручання та вводять після завершення операції. Власні клітини прискорюють загоєння, а також ризик відторгнення матеріалу мінімальний, запальні процеси є надзвичайно рідкісними, виключені алергічні реакції.
Фахівці клініки рекомендують пацієнтам PRF терапію як 100% засіб для:

  • купірування набряку та запалення;
  • стимуляції регенерації твердих та м’яких тканин.

При появі симптомів дискомфорту, зумовлених 3-м моляром, необхідно звернутися до стоматолога, щоб запобігти запаленню та нагноєнню ясен, що підлягають тканинам.
У стоматологічній клініці ‘МЕД-ДЕО’ (Київ) проводяться операції будь-якої складності. Для комфорту та безпеки пацієнтів застосовуються новітні методики, техніки, використовується передова апаратура. Біль – це сигнал організму про патологічні процеси. Її не можна усунути анальгетиками або терпіти. Слід відвідати клініку та вчасно визначити причину больового синдрому.

Рекомендації після видалення зуба мудрості

Лікарі клініки після завершення операції обов’язково інформують пацієнта про правила поведінки у відновлювальний період:

  • утримувати тампон у лунці протягом півгодини;
  • не пити гарячих напоїв, не їсти 2-3 год;
  • для усунення набряку та больових відчуттів прикладати до щоки холод не більше ніж на 10 хв;
  • приймати медикаменти та виконувати процедури, призначені фахівцем;
  • уникати полоскання ротової порожнини, щоб не видалити кров’яний потік, що сприяє загоєнню та блокує інфікування;
  • обмежити фізичні навантаження, уникати перегріву організму (ванна, сауна, солярій), ніж викликати відновлення кровотечі з рани;
  • самостійно не намагатися очистити лунку;
  • уникати навантажень на ротову порожнину, щоб не спровокувати розбіжності швів;
  • відмовитися від шкідливих навичок – куріння, вживання алкоголю.

Перелічені правила потрібно дотримуватись до повного загоєння рани. Якщо після операції кілька днів не припиняється біль, не спадає набряк та зберігається кровоточивість, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Ймовірні ускладнення після видалення зуба мудрості

Ускладнення після оперативного втручання можливі, але з обов’язкові. Завдання пацієнта – дотримуватися рекомендацій та приймати прописані препарати. При видаленні ретинованого зуба не можна повністю виключити можливість розвитку запалення, кровотечі чи утворення гематоми. Але фахівець обов’язково призначить адекватне лікування, щоби знизити ризики ускладнень до мінімуму.

Набряк після видалення зуба мудрості: особливості

Чим складніше, довше втручання, тим виражені післяопераційні прояви. Одним із них є набряк тканин. Це захисна реакція організму на ушкодження. Він може не спадати протягом 3-5 днів, причому максимум досягає на третю добу. Потім проходить, але дома припухлості може з’явитися гематома.
Якщо потрібно видалити відразу кілька зубів, то фахівці клініки рекомендують вибрати седацію. У медикаментозному сні пацієнт нерухомий, тканини травмуються менше, що також знижує вираженість травматичних симптомів. Крім того, хворий не відчуває психоемоційних навантажень (страх, тривогу, паніку). Відсутність стресу сприяє швидкому відновленню, загоєнню та попереджає ускладнення.

Переваги видалення зуба мудрості у стоматології «МЕД-ДЕО»

Клініка «МЕД-ДЕО» на ринку стоматологічних послуг займає лідируючу позицію. Вона оснащена сучасною діагностичною та терапевтичною апаратурою. Фахівці застосовують інноваційні та апробовані методи лікування. Постійно підвищують свій рівень – переймають досвід колег, удосконалюють наявні навички, набувають нових, опановують сучасні технології.
Будь-яке лікування, а тим більше хірургічне втручання – це певний ризик. Щоб його мінімізувати, необхідно вибрати клініку з гарною репутацією, досвідченим та висококваліфікованим персоналом, сучасним обладнанням. Все це є у «МЕД-ДЕО», у чому пацієнти можуть переконатися на першій консультації лікаря.

Часті питання на тему «видалення зуба мудрості»

Яка температура після видалення зуба мудрості?

Так, після видалення зуба мудрості можливе підвищення температури. Це захисна реакція організму на травму. Припустимо, температура тіла відразу після операції може досягти +37-37,5°С. Вона не потребує прийому жарознижувальних або антибіотиків, якщо їх не призначив лікар. За кілька днів показники прийдуть у норму.

Скільки болить ясна після видалення зуба мудрості?

Симптоми можуть зберігатись близько 2-4 днів. Якщо дотримуватись рекомендацій лікаря і не перешкоджати загоєнню, то біль зникне, як тільки затягнеться рана або будуть зняті шви.

Чим небезпечне видалення зуба мудрості?

Якщо зуб мудрості має аномальне розташування або доступ до нього утруднений, то після операції можливі больові відчуття, що збільшуються, оніміння губи або щоки в результаті травмування трійчастого нерва, альвеоліт.

Скільки не можна пити та їсти після видалення зуба мудрості?

Рекомендується утриматися від їжі на 2-3 години після видалення зуба, щоб виключити вимивання/випадання кров’яного згустку. Заборона поширюється на пиття через соломинку.

Що не можна робити після видалення зуба мудрості?

В ідеалі пацієнт повинен дотримуватися повного спокою. Але якщо це неможливо, потрібно уникати фізичного навантаження, різких рухів, особливо нахилів, перегріву, відвідування солярію, вживання їжі та напоїв, що розріджують кров або стимулюють кровообіг.

Які зуби мудрості легко видаляти?

Простою операцією є видалення правильно розташованого зуба мудрості у верхній щелепі. Складна операція – це резекція ретинованого 3-го моляра нижньої щелепи. Пояснюється це більшою щільністю кісткової тканини, більш потужним і розгалуженим корінням і відсутністю або поганим доступом до зуба.

Скільки зубів мудрості можна видалити за один раз?

За один раз можна видалити всі 4 зуби мудрості. Але така операція виконується у седації.

У якому віці краще видаляти зуби мудрості?

Зуби мудрості можна видаляти з 14 років. Але іноді необхідність операції виникає раніше – в 10-11 років. Це від індивідуальних особливостей пацієнта. Для підлітка лікар проводить поглиблену діагностику з метою визначення індивідуальних термінів зростання та розвитку щелепи. Після отримання результатів підбирається найбільш ефективна та щадна методика.

Автор стоматолог-хірург Семенов Антон Ігорович

Стоматологи-хірурги

Фото

Кеян Давид Миколайович

кандидат медичних наук, стоматолог-хірург, щелепно-лицьовий хірург

Більше про лікаря
Фото

Заур Карімов

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Семенов Антон Ігорович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Ододюк Вікторія Вікторівна

дитячий щелепно-лицевий хірург, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Бабак Олександр Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Сащук Ірина Вікторівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Надкреничний Володимир Ігорович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Грішанін Антон Геннадійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Плиско Іван Анатолійович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Зубрій Вячеслав Миколайович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Менджул Михайло Сергійович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Єфімов Олексій Олександрович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Кратік Андрій Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Єфімов Михайло Олександрович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

  • Татьяна
    3 місяці назад

    Хотіла висловити подяку чудовому лікарю Семенову Антону, за видалення зуба мудрості. все пройшло набагато краще ніж я очікувала, лікар приділяв багато уваги моєму стану, давав перепочити, турбувався. Хоч зуб і був складний, лікар зробив все за годину, безболісно. Я нейморнойому вдячна і рекомендую всм знайомим хто відкладає з лікуванням зубів.

  • Вікторія
    4 місяці назад

    Звернулася в клініку через сильний біль зуба мудрості. В клініці Мед-Део лікував зуби мій чоловік, обрав саме цю через зручне розташування, знаходиться поруч з нашим будинком, але це не єдина причина, в нього залишилося куча позитивних емоцій після проходження процедур. Я звернулася в клініку через сильний біль зуба мудрості. Час відвідування обговорювала через телефон, менеджер була дуже ввічлива і поставилася з розумінням, у зв'язку з болем, бу

  • Тетяна Болонєва
    4 місяці назад

    Видаляла зуб мудрості, процедура видалення пройшла швидко і я нічого не відчула. Дякую Єфімову Михайлу Олександровичу, рекомендую!

  • Михайло Ясельський
    5 місяців назад

    Сама думка про видалення зуба "мудрості" викликає хвилювання, тому я був приємно вражений тією легкістю і комфортом і саме головне професійністю, того як все це пройшло. Виявилось, що видалення зубу мудрості може бути і не такою страшною процедурою) Особлива подяка лікарю, який це все зробив - Менджулу Михайлу Сергійовичу!)

  • Gaal Dovah-Kiin
    6 місяців назад

    Дуже задоволена, лікар-хірург Семенов А. видаляв мені дуже проблемну 8-ку, за яку ніхто не хотів братися, бо вона була близько до нерва і мала погану форму, але лікаря це не злякало, досить швидко і якісно видалив і за тиждень ні сліду від того, що там був такий поганющий зуб. Тому однозначно рекомендую і лікаря, і клініку)

  • Natasha Lihuta
    7 місяців назад

    Лікувала зубчик у лікаря Семенов Антон. Дуже класний лікар, все пояснив, розказав які можуть бути варіанти, попередив про наслідки. Нажаль, зуб прийшлось видалити. Лікар шикарно все видалив, навіть не відчула. Максимум хвилин 10. В мене це вже не перше видалення, є з чим порівняти. Я була в шоці як швидко і безболісне все пройшло. Дуже переживала, але лікар підтримував всю процедуру. Щиро дякую лікарю за працю і його руки! Слава Україні!

  • Даша К
    8 місяців назад

    Очень приятный персонал! Лучшая стоматология в Киеве!! Удаление прошло быстро и качественно! Врач Ефимов Михаил

  • Vladislav Stotyka
    8 місяців назад

    Відвідав клініку Мед- Део на Оболоні. Дуже сподобався лікар Семенов Антон Ігорович. Видаляв мені вісімку і провів професійну гігієну. Все пройшло швидко, безболісно, максимально комфортно і приємно. Лікар піднімав настрій перед процедурою, тому страх стоматологів відійшов далеко в минуле. Рекомендую !

  • Пригонюк Наталія
    8 місяців назад

    Король Анастасия Виталиевна, замечательный врач, внимательная, приятная.

  • Марія
    8 місяців назад

    Хочу подякувати лікарям і персоналу клініки Мед-Део, за професіоналізм і командну роботу. В клініці поставив 2 пломби і вирвав зуб мудрості. Лікувався у Король Анастасії і Менджула Михайла. Персонал привітний та уважний. Все сподобалося. Рекомендую!

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть форму






    Натискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
    на обробку персональних даних та з політикою
    Конфіденційності

    Отделение

    ст. м. Академгородок, Киев, Украина

    Описание

    Отделение 2

    улица Героев Днепра, Киев, Украина

    Описание 2

    Отделение 3

    ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

    Описание 3

    Отделение 4

    м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

    Описание 4