RUUA
Хирургическая стоматология картинка
Видалення зуба мудрості

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Видалення зуба мудрості

Зміст

Зуби мудрості нічим не відрізняються від інших. Вони вимагають аналогічного догляду та огляду лікаря за потреби. При цьому часто занепокоєння викликає сама думка про необхідність видалення зуба мудрості. Багато неприємностей здатні принести ці зуби. При цьому, деякі, так і не виростають до кінця життя. Розміщуються зуби мудрості восьмими за рахунком у зубному ряду, тому їх називають «вісімками». Вісімки ніяк не впливають на розумові здібності людини. Назва зуба пов’язана з пізнім прорізуванням, не в ранньому дитинстві, а коли людина вже розумово дозріла. Прорізування відбувається віком від 17 до 25 років. Процес зростання тривалий і спричиняє ряд проблем. «Треті моляри» (так їх називають дантисти) участь у подрібненні їжі не приймають,  не мають спеціальної жувальної й естетичної функції. Тому хірургічне видалення на стан щелепи не впливає.
Видалення зуба мудрості udalenie zuba mudrosti

У яких випадках видалення зуба мудрості неминуче

Під час прорізування вісімок відчувається дискомфорт, сильний біль, розпухання щік та ясен, підвищується температура тіла. Стоматолог вирішує, чи варто проводити лікування, або доцільно вирвати зуб мудрості.
Удаление зуба мудрости
Можливі ускладнення та порушення, пов’язані з прорізування вісімки, за яких рекомендується витягти зуб:

 • Розвиток карієсу. Зубна щітка не дістає до важкодоступних ділянок зуба і, як наслідок, утворюються мікроби, починається каріозний процес.
 • Перікоронаріт. Над зубом виникає ясенна кишеня — «капюшон». Захворювання супроводжується неприємним запахом із рота, ускладненим пережовуванням їжі й підвищенням температури тіла.
 • Неправильне розташування в зубному ряді. Зуб мудрості, який прорізався в сторону щоки призводить до хронічного прикушування тканин, постійно пошкоджує слизову.
 • Виникнення кісти. Під час прорізування ясна запалюються, існує ризик розвитку кіст.
 • Зміщення зубного ряду, при якому для зростання вісімки недостатньо місця. Серед наслідків — сильний біль, запальні процеси.
 • Деформація сусідніх зубів.
 • Гострий біль, пов’язаний із здавленням гілок трійчастого нерва або з неповним прорізуванням зуба.

Видалення 8 зуба рекомендовано і під час встановлення ортодонтичних конструкцій, якщо вісімка перешкоджає лікуванню.

Показання до видалення восьмого зуба

Прорізуються зуби мудрості в зрілому віці, коли ясна повністю сформовані й більш жорсткі. У зв’язку з цим і виникають різні проблеми. Ситуації, при яких показано усунення третіх молярів:

 1. Виникнення ясенної кишені. При проблематичному лікуванні зуба мудрості через важкодоступність, а також при відсутності функціональної необхідності, рекомендоване видалення.
 2. Наріст кісткової тканини. Зуб не може повноцінно рости. Причини цього явища — недорозвиненість зубного зачатка або дистопія (неправильне розташування зуба). Поширені випадки дистопії:
 • лежаче або похиле положення;
 • медіальне розташування (нахил вперед).

Видалення восьмого зуба необхідно, якщо він занадто великий і негативно впливає на сусідні одиниці в зубному ряді. Унаслідок руйнуються коріння й сімки, є ризик виникнення запальних процесів і гострого болю в зоні щелепи. Крім того, неправильне розташування зуба мудрості — поширена причина зсуву зубного ряду.

У яких випадках зуб мудрості можна залишити

Лікування молярів можливе. При цьому неодноразове відвідування стоматолога обов’язково. Оскільки канали вісімки викривлені сильніше інших зубів, очищати і пломбувати їх складніше. Звертайтеся до лікаря, який має досвід у лікуванні зубів мудрості. Щоб запобігти розвитку хвороби молярів, рекомендується:

 • Використовувати спеціальну щітку, краще електричну, що дає змогу проводити очищення важкодоступних зон;
 • Виконувати чистку зубного ряду від куточків рота до середини;
 • Ретельно вибирати зубну пасту, що забезпечує турботу про ясна й активну боротьбу з бактеріями. Видалення вісімки можна уникнути, якщо всі зуби в  ряду розташовані правильно й достатньо місця для росту. Залишити моляри вирішують у таких випадках:
 • відсутнє занепокоєння й біль;
 • не накопичується наліт;
 • немає каріозних порожнин;
 • ортодонтичне лікування незаплановане.

Але, який би «ідеальний» моляр не зростав, запалення м’яких тканин ясен рідко вдається уникнути. Заподіючий незручності й болю капюшон, швидко й безболісно надріже досвідчений стоматолог. Процедура проста, займає мінімум часу, полегшення настає відразу. Якщо немає інших показань для вилучення, рентген задовільний, зуб залишають. У разі появи болю не варто відкладати візит до лікаря.

Етапи проведення операції з видалення «вісімки»

Витяг третього моляра — звичайна процедура, яка досить часто проводиться в стоматологічних кабінетах. Від видалення будь-якого іншого зуба процес відрізняється:

 • незручним розташуванням зуба мудрості;
 • наявністю капюшона;
 • наростом кісткової тканини.

Этапы удаления зуба мудрости
Операції з усунення хворого зуба мудрості діляться на прості й складні. Кожен етап має свої особливості. Відрізняються оперативні втручання рівнем складності. Кожен випадок індивідуальний, вимагає консультації стоматолога-хірурга.

Просте видалення

Перед проведенням процедури лікар-стоматолог з’ясовує наявність у пацієнта алергії на медичні препарати. Також, проводитися коротке опитування про стан здоров’я і присутні хвороби. Це необхідно з метою запобігання непередбачених реакцій організму. Потім вводиться анестезія. Коли ділянку біля зуба повністю знеболили, моляр витягується з допомогою щипців чи елеваторів. Особливості операції:

 • відсутність розрізу тканин ясен;
 • виключення висвердлювання зуба з кісткової тканини;
 • ясна отримують незначні пошкодження;
 • короткий часовий проміжок.

Після видалення зуба, за необхідності лікар зашиває лунку, яка залишилася. Це необхідно для того, щоб рана швидше загоїлась. Процедура також дає змогу уникнути занесення інфекцій. Якщо мали місце запальні процеси, лунка обробляється спеціальними антисептичними засобами. Після чого в порожнину поміщається протизапальний препарат. Повторний візит до стоматолога призначається на 3-4 день.

Складне видалення

Якщо простий витяг неможливий, призначається втручання з розрізом ясен. Складне видалення зуба мудрості застосовується в разі розташування моляра під кістковим шаром. Переважно це стосується ретенованих й дистопованих зубів. Процедура займає в середньому від 30 до 40 хвилин і складається з наступних етапів:

 1. Збір анамнезу. На першому етапі стоматолог визначає, чи є в пацієнта хвороби й алергія на медичні препарати. Збір анамнезу дозволяє визначити найкращий варіант знеболювання.
 2. Анестезія. За допомогою медикаментів проводиться знеболення зони проведення операції. За свідченнями процедура проводиться під загальним наркозом.
 3. Підготовка. За допомогою спеціальних інструментів виконується надріз м’яких тканин ясен і відділення їх від кістки.
 4. Випилювання кісткової тканини, що лежить над моляром.
 5. Процедура вилучення вісімки.

Після того, як моляр вилучено, проводиться обробка лунки. Спочатку оглядаються ділянки на наявність кісткових уламків, при необхідності — видаляються. Потім проводиться промивка антисептичним препаратом і накладаються протизапальні ліки. Щоби ясна швидше заживали, з метою виключення ускладнень, накладаються шви. Також проводиться PRF-терапія. У разі сильного занепокоєння протягом доби, обов’язково слід відвідати стоматологічний кабінет. Хірургічна операція в нашій клініці проводиться досвідченими лікарями. Стерильність кабінету, інструментів, застосування антисептиків і новітніх технологій — запорука успішного проведення оперативного втручання й швидкого загоєння лунки. Відвідати лікаря рекомендується на другий день після видалення для оцінювання стану процесу загоєння.

Специфіка і відмінності у видаленні верхнього й нижнього зубів мудрості

Видалити верхній і нижній зуб — різні процедури. Причина — фізіологічні особливості людського організму. «Вісімки» в нижньому і верхньому зубному ряді мають відмінності. На нижній щелепі кісткова тканина щільніше, що і призводить до викривлення коренів третіх молярів. У зв’язку з цим виникають труднощі під час усунення зуба. Крім цього, вісімки найчастіше прикриті яснами, відповідно їх важко вільно захопити й розхитати. Застосовується переважно атипове видалення. Видалення зубів мудрості на верхній щелепі, в більшості випадків, процес простий. Анатомічні бар’єри відсутні і перешкод для хірурга практично немає. Причому кісткова тканина в цій ділянці податлива, тому що не така щільна.

Видалення 8 зуба ультразвуком

П’єзохірургія в стоматології — відмінна альтернатива «старим-добрим» бормашинам. У професійній клініці застосовуються сучасні технології. Видалення ультразвуком має багато позитивних сторін:

 • Мінімум травматизму;
 • Підвищені антибактеріальні властивості, ризик занесення інфекцій практично відсутній;
 • Невеликі втрати кісткової тканини, при цьому кістка не нагрівається.

Оперативне втручання за допомогою ультразвуку займає невеликий часовий проміжок. Реабілітація проходить значно швидше — ясна заживають і не болять.

Використання PRF терапії після видалення зуба мудрості

Процедура полягає у введенні плазми в травмовані ділянки щелепи. PRF витягується з крові пацієнта безпосередньо під час проведення хірургічного втручання. Завдяки тому, що плазма є частиною організму пацієнта:

 • ризик відторгнення матеріалу виключений;
 • виникнення запальних процесів зведено до мінімуму.

Досвідчені стоматологи нашої клініки настійно радять погоджуватися на PRF терапію. Процедура дозволяє з ймовірністю 100 %:

 • зняти запалення з травмованої ділянки;
 • прискорити загоєння і відновлення твердих і м’яких тканин після видалення зуба;
 • уникнути алергічних реакцій з боку організма.

Якщо виникли хворобливі відчуття, труднощі в пережовуванні їжі й інші причини для дискомфорту, пов’язані з третім маляром, варто негайно звернутися в професійний стоматологічний кабінет. Досвідчений дантист проведе обстеження і виявить причину занепокоєнь. Найчастіше біль пов’язана з активністю вісімки. Своєчасне виявлення проблеми, вчасно призначене лікування або видалення 8 зуба дозволять уникнути таких неприємних наслідків, як запальний процес і нагноєння.У клініці проводяться стоматологічні операції будь-якої складності. При необхідності застосовується медикаментозний сон і лікування під седацією. Не терпіть біль, не затягуйте візит до стоматолога, телефонуйте й записуйтеся на прийом негайно.

Поширені запитання

Обов’язково видаляти зуб мудрості чи його можна вилікувати?

Якщо зуб мудрості не болить і не викликає дискомфорт, його можна залишити. При цьому варто розуміти: так як моляри знаходяться у важкодоступній ділянці, є великий ризик утворення бактерій і як наслідок — розвиток карієсу й запальних процесів. Крім того, саме прорізування хворобливе і тривале, можлива поява капюшона. Видаляти або лікувати зуб мудрості повинен вирішити стоматолог під час огляду.

Скільки за часом видаляють зуб мудрості?

Якщо рекомендовано просте видалення, уся процедура займає  приблизно 10 хвилин. При атиповому (складному) видаленні операція триває до 40 хвилин. Який вид оперативного втручання буде проводитися, вирішує стоматолог-хірург. У будь-якому випадку, необхідна консультація. Усі операції виконуються під анестезією — швидко й безболісно, ​​із застосуванням професійного обладнання.

Скільки триває відновлювальний період після видалення зуба мудрості

Процес загоєння і відновлення займає від 5 до 10 днів. Якщо було гнійне запалення ясен і проводилося складне видалення, загоюватися лунка буде трохи довше. Завдяки застосуванню сучасних методик, таких як PRF терапія, п’єзохірургія, процес реабілітації проходить значно швидше. Виключають ризик виникнення інфекцій сучасні антисептичні та протизапальні препарати.

Автор стоматолог-хірург Свіржевський Юрій Валерійович

Найменування послугиЦіна, грн.
Екстракція зуба (атипове видалення 8 зуба) 1-ої ступ. скл.2200
Екстракція зуба (атипове видалення 8 зуба) 2-ої ступ. скл.3000

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Стоматологи-хірурги

Половинка Ігор Олегович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Єфімов Михайло Олександрович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

 • Norbert Beaver
  1 рік назад

  Большое спасибо Юрию Свиржевскому за качественное и безболезненное удаление непростого зуба мудрости.

 • Таня Назаренко
  1 рік назад

  удаляли ребенку зубы мудрости у доктора Свиржевского Юрия Валерьевича. Удалил быстро и качественно, очень понравилось. Кроме того, хочется отметить внимательный и корректный персонал, возникшие в процессе общения разногласия были быстро решены. Спасибо врачу.

 • Маргарита Ласкавая
  1 рік назад

  Была на приёме у доктора, Ефимов Михаила Олександровича. Он провел консультацию и одалил зуб мудрости быстро, безболезненно и с весельем. Персонал приятный. Атмосфера клиники располагает. Благодарю всем участникам моей процедуры.

 • Вова Преображенский
  1 рік назад

  Дуже дякую хірург у-стоматологу Свіржевському Юрію Валерійовичу. Видаляю вже 3 зуб мудрості, швидко, безболісно, комфортно, дуже позитивний лікар.РЕКОМЕНДУЮ

 • Вероника Вознесенская
  1 рік назад

  Хорошая стоматология. Удаляла зуб мудрости, быстро без боли и осложнений.

 • Алена Ткаченко
  1 рік назад

  Удаляла зуб мудрости у Андрея Викторовича. Очень переживала.первый раз удаление. Но все прошло просто на высшем уровне, совершенно безболезненно,всю процедуру поддерживал, очень приятный врач и медсестра. Все мои опасения были напрасны. Остальные проблемы буду решать только тут)

 • White Way
  1 рік назад

  Заболели зубы мудрости, очень не вовремя, прям перед поездкой на отдых! Обратился к доктору Ефимову Михаилу Александровичу, оперативно помог и сделал все на высшем уровне! Прошло все безболезненно, при обещаных 1,5 часа сделал за 30 минут! Ассистент и доктор профессионалы своего дела, без внимания не оставили, проконсультировали с лечением! Большое спасибо!

 • Валентина В
  1 рік назад

  Удаляла зубы мудрости у доктора Свиржевского Юрия Валерьевича. Очень быстро, безболезненно и с прекрасным отношением к пациенту.

 • Вова Преображенский
  1 рік назад

  Дуже дякую хірург у-стоматологу Свіржевському Юрію Валерійовичу. Видаляю вже 3 зуб мудрості, швидко, безболісно, комфортно, дуже позитивний лікар.РЕКОМЕНДУЮ

 • Luda Vynokurova
  2 роки назад

  Делали удаления 8го зуба у ребенка, благодарны хирургу за проведенное лечение

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4