УЗД яєчок та передміхурової залози – це найбільш ефективний метод діагностики андрологічних та урологічних захворювань. Всупереч уявленню, що склалося, багато сучасних чоловіків не чекають розвитку грізної симптоматики, і проходять УЗД передміхурової залози (простати) у профілактичних цілях. Більше того, процедуру рекомендовано для проходження щороку чоловікам після 40 років. Деяким пацієнтам навіть із явними порушеннями функцій передміхурової залози важко зважитися на таке обстеження. При УЗД простати, в умовах клініки «Мед-Део» кожному гарантовано комфорт, конфіденційність та якісне медичне обслуговування.
Коли потрібне УЗД передміхурової залози у чоловіків?
У сучасній медицині застосовують два типи УЗД простати, сім’яних пухирців та яєчок. Вони відрізняються підготовкою та перебігом обстеження. Залежно від мети діагностики лікар призначає:
- трансабдомінальне УЗД;
- трансректальне УЗ-дослідження.
Ультразвукове дослідження органів мошонки та передміхурової залози допомагає на ранніх стадіях діагностувати рак та аденому (гіперплазію) простати, наявність кістозних та пухлинних утворень, запальних процесів, а також патології сім’явивідних протоків, придатків і самих яєчок, ураження прилеглих тканин і регіонарних лімфовузлів, захворювання сечового міхура.
УЗД сім’яних пухирців та яєчок призначають при:
- болях або збільшенні розміру яєчка;
- розширенні мошонкових вен;
- виявленні підозрілих новоутворень;
- пошкодженні мошонки;
- підозрах на гідроцеле та варікоцеле.
Також досліджують за допомогою ультразвуку сім’яні пухирці та яєчка в рамках діагностики безпліддя.
Показаннями до проведення УЗД передміхурової залози є:
- розлади сечовипускання;
- дискомфорт, больові відчуття в промежині;
- ЗПСШ;
- почервоніння, набряклість у ділянці мошонки;
- еректильна дисфункція, зниження лібідо;
- профілактичний скринінг простати за віком.
У старшому віці дослідження нерідко виявляє аденому простати, що призводить до порушення кровообігу в ділянці тазу та дисфункції сечовидільної системи. Тому чоловікам після 40-45 років УЗД передміхурової залози показане для раннього виявлення проблеми.
Також УЗД простати, сім’яних пухирців та яєчок призначають при відхиленнях в аналізах крові, сечі, сперми, гематурії, гематоспермії (кров у спермі).
Ультразвукова діагностика може бути доповнена еластографією. Це дозволяє виявити змінені ділянки тканин передміхурової залози, диференціювати пухлини та запалення, контролювати перебіг лікування, а також вибрати оптимальну зону для виконання біопсії.
Як роблять УЗД простати і яєчок у «Мед-Део»?
УЗД простати, сім’яних пухирців і яєчок може виконуватися трансабдомінально, через черевну стінку (зовнішній або ТаУЗД), або за допомогою спеціального датчика високої роздільної здатності через стінку кишки (трансректальний метод або ТрУЗД). Алгоритм проведення ТаУЗД простати і яєчок нічим не відрізняється від класичного обстеження органів малого тазу.
На трансректальне УЗД передміхурової залози ціна вища, але метод дає більш повну інформацію, тому що сканер відокремлює від органів лише стінка прямої кишки.
У процесі сканування ТрУЗД пацієнт лежить на боці, підтягнувши коліна до грудей. Тонкий датчик вводиться у пряму кишку. Усе дослідження триває приблизно 15 хвилин. Маніпуляції безболісні, безпечні, а дискомфорт суто психологічний. Діаметр датчика не перевищує 15 мм, а глибина введення максимум 7 см. При цьому на сканер наноситься шар спеціального гелю, що гарантує безпеку та відсутність больових відчуттів. Діагностика виконується на медичному обладнанні експертного класу. Результати УЗД простати, сім’яних пухирців та яєчок у «Мед-Део» розшифровуються лікарями-діагностами вищої кваліфікації. Це гарантує максимальну точність у постановці діагнозу при мінімумі дискомфорту. При високій якості узд яєчок у чоловіків, ціна залишається у категорії доступних.
Як підготуватися до урологічного УЗД?
Підготовка до обстеження є мінімальною. Якщо дослідження проводитиметься трансректально, необхідно за кілька днів до процедури відмовитися від продуктів, що посилюють газоутворення. Безпосередньо перед УЗД потрібно очистити кишечник за допомогою проносних засобів або клізми.
Для інформативного трансабдомінального УЗД простати потрібен наповнений сечовий міхур, оскільки одним із етапів обстеження є оцінка показника залишкової сечі. Для цього за 1-2 години до процедури слід випити близько літра води. Крім цього, доречно взяти з собою результати попередніх аналізів, висновки лікарів про необхідність та мету обстеження.