Одним із найважливіших органів всього організму є підшлункова залоза. Вона виробляє ферменти та гормони, що беруть участь у травленні та регулюють обмін білків, жирів та вуглеводів. Збій у роботі може спричинити цукровий діабет, проблеми з печінкою та іншими органами шлунково-кишкового тракту. Для своєчасного виявлення проблеми рекомендовано пройти комплексне обстеження, зокрема УЗД підшлункової залози.
Коли показано УЗД підшлункової залози?
Діагностику призначають при підозрі на хвороби підшлункової, що виникли з різних причин. Як правило, це УЗД проводять одночасно з обстеженням всієї черевної порожнини. Тільки за комплексного підходу лікар зможе провести оцінку стану органів шлунково-кишкового тракту. Направлення на діагностику видає гастроентеролог, але за бажанням можна пройти дослідження з власної ініціативи.
При дифузних змінах підшлункової залози спостерігається втрата апетиту, діареї, тяжкість у шлунку, нудота, блювання, біль у пупі. Якщо такі зміни з органом відбулися, це означає, що він неодноразово зазнавав навантажень. В результаті клітини щитовидки загинули або замінилися жировою або рубцевою тканиною, після чого залоза не може працювати як раніше. При отриманні у висновку інформації про дифузні зміни рекомендовано пройти дообстеження у гастроентеролога та терапевта, які допоможуть оцінити ступінь порушення процесів травлення, стан організму загалом. Якщо страждає підшлункова залоза, то в організмі порушується вуглеводний та жировий обмін, є атеросклероз, різні шкірні прояви.
У разі відхилень від норми лікар пропише лікування, допоможе нормалізувати стан. На пацієнта покладається відповідальність: контроль за харчуванням. Важливо не навантажувати підшлункову залозу і вона забезпечить комфортне життя протягом довгих років.
УЗД підшлункової у Києві можна пройти у медичному центрі «Мед-Део». Ця високоінформативна процедура дозволить виявити навіть незначні зміни органу, вивчити стан кровотоку. Дослідження необхідне для виявлення:
- панкреатиту;
- сольових відкладень у тканинах;
- кіст та пухлин;
- травм.
Для виявлення та усунення проблем на ранніх стадіях рекомендовано періодично проходити УЗД підшлункової залози навіть за відсутності скарг. Схему лікування призначає гастроентеролог на підставі скарг та результатів дослідження. При необхідності можуть бути додаткові аналізи.
Підготовка до УЗД підшлункової залози
Приходити на процедуру необхідно натще. Також рекомендовано не пити щонайменше за 2 години до прийому. За кілька днів до УЗД слід утриматися від продуктів, що підвищують газоутворення у кишечнику.
УЗД ПЗ не викликає больових відчуттів, дискомфорту. Процедура займає не більше 20 хвилин, при цьому пацієнт знаходиться на спині на кушетці, а діагност за допомогою спеціального датчика вивчає стан внутрішніх органів. Результати УЗД видаються на руки, у них детально описують усю отриману інформацію.
Як проходить ультразвукова діагностика підшлункової залози у «Мед-Део»?
Насамперед необхідно зняти одяг із зазначеної зони. Починають дослідження у горизонтальному положенні пацієнта. Однак не завжди виходить повністю візуалізувати всю підшлункову залозу. Для отримання ширшої картини діагностику можуть проводити в інших позиціях: на правому та лівому боці, у вертикальному положенні. Діагност зафіксує всі подробиці після закінчення процедури.
УЗД підшлункової залози, ціна якого є доступною, можна пройти в медичному центрі «Мед-Део». При цьому ви неодмінно оціните переваги методики:
- відсутність несприятливого впливу на організм;
- відсутність больових відчуттів;
- мінімальний час процедури;
- швидка готовність результатів;
- висока точність та інформативність.
Вартість діагностики можна уточнити у наших менеджерів за телефоном чи безпосередньо у медичному центрі. Не грайте зі своїм здоров’ям, своєчасно звертайтеся за кваліфікованою допомогою до спеціалістів.