Доступною та інформативною діагностичною методикою є УЗД м’яких тканин, ціна якого прийнятна для всіх. Досить часто дослідження використовують у хірургії для виявлення патологічних утворень, які локалізовані:
- у м’язах;
- у лімфовузлах;
- на шкірі;
- у сполучних структурах.
За допомогою апарату УЗД можна провести оцінку розмірів та будови новоутворення, швидкості кровотоку, глибини залягання. Це важливі відомості, які потрібні хірургу до початку оперативного втручання. Діагностику можна проводити багаторазово, тому сучасне обладнання дозволить спостерігати за динамікою розвитку патології, реакцією організму на терапію.
У яких випадках показане УЗД м’яких тканин?
УЗД показане при збільшенні лімфовузлів, внутрішньосуглобовому втручанні, скаргах на болі в м’яких тканинах, ревматичних хворобах, підозрах на онкологію. Ультразвукове дослідження м’яких тканин рекомендовано пройти за наявності:
- пухлин (ліпом, гігром, атером, хондром, гемангіом);
- абсцесів (скупчень гною);
- флегмон (гнійних запалень сполучних тканин);
- гриж.
Щоб діагност максимально ефективно провів дослідження, лікар повинен точно вказати прогнозований діагноз, а також місце розташування патологічного процесу. УЗД м’яких тканин – необхідний захід контролю ефективності лікування онкології, відновлення тканин після серйозних травм, пошкоджень:
- шиї;
- живота;
- ноги;
- обличчя;
- стегна;
- голови;
- спини;
- грудної клітини;
- черевної порожнини;
- тазу.
УЗД знадобиться і при лімфостазі – патологічному стані лімфатичної системи. Цей процес виявляється у затримці та накопиченні лімфи в тканинах (стійких набряках, ущільненнях тканин, утворенні виразок). Симптоми можуть виявлятися у легкій та середній формі, а також можливі ускладнення, найнебезпечнішим з яких є злоякісна пухлина.
Максимально інформативною процедура буде при направленні після консультації вузького спеціаліста. Проте можна записатися на прийом і з власної ініціативи.
Як проводиться УЗ дослідження м’яких тканин?
Для проведення діагностики пацієнта укладають на кушетку та звільняють досліджувану область від одягу та прикрас. На шкіру наносять спеціальний гель, який необхідний для покращення провідності. Дослідження проводять за допомогою спеціального датчика, який розташовують над утворенням. Зображення виводять на монітор, після чого лікар проводить оцінку структури тканин, описує розмір та місце патологічного вогнища, характер вмісту, особливості кровопостачання.
Процедура є абсолютно безпечною, тому її можна проходити багаторазово. Вона не завдає дискомфорту, больових відчуттів. Також важливим моментом є відсутність необхідності попередньої підготовки, наприклад, сидіти на дієті, пити багато рідини. Крім того, УЗД не має серйозних протипоказань. Відмовити у діагностиці можуть за наявності уражень шкіри в області обстеження.
При виявленні будь-яких підшкірних новоутворень слід звернутися до лікаря без зволікань. Це важливо, оскільки може знадобитися хірургічне втручання. Якщо тканини розташовані глибоко і важко піддаються діагностиці за допомогою УЗД апарату, слід записатися на магнітно-резонансну томографію.
Чому варто зробити УЗД у “Мед-Део”?
Ультразвукове дослідження м’яких тканин у нашому медичному центрі має безліч переваг, серед яких варто відзначити:
- Висококваліфіковану команду. Наші фахівці проходять навчання, удосконалюючи свої знання та навички.
- Сучасне високоточне устаткування. Високоінформативний апарат для УЗД дозволить розглянути м’які тканини та інші органи у всіх деталях.
- Безпеку та комфорт. Діагностика практично не має протипоказань, тому її дозволено проводити дорослим та дітям.
- Доступні ціни. Наш центр пропонує медичні послуги за найкращою вартістю у Києві.
- Гарантію високоточного результату. Це можливо завдяки використанню професійної апаратури, а також колосальному досвіду наших діагностів.
Процедура займає близько півгодини. При цьому вам не доведеться стояти в чергах, витрачати свій дорогоцінний час. Прийом здійснюється за попереднім записом. Для цього потрібно зателефонувати за телефоном з розділу “Контакти” або відвідати наш центр.