RUUA
Видалення та лікування гранульоми в Києві

Первинна консультація лікаря

бесплатно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Видалення та лікування гранульоми в Києві

Зміст

Гранульома – це «бомба уповільненої дії». Маленька капсула на корені зуба може несподівано перетворитися на серйозну проблему. Щільна бульбашка утворюється протягом тривалого періоду і нічим себе не проявляє. І навіть коли формується помітний горбок на яснах, багато хто не поспішає до лікаря. І, як показує багаторічний досвід стоматологів «Мед-Део», абсолютно марно! І ось чому.

Що таке гранульома і в чому її небезпека?

В організмі людини діють захисні механізми, які намагаються ізолювати вогнище запалення від інших тканин. Коли запальний процес зачіпає пульпу (нервово-судинний пучок), утворюється своєрідна капсула – гранульома зуба. Гранульома є щільною вузликовою порожниною на вершині зубного кореня. Всередині неї знаходиться рідина з продуктами розпаду загиблих клітин, в якій і розмножуються патогенні мікроорганізми.

Розростання гранульозної тканини виглядає як пружний горбок на яснах в області кореня. Цей «вузлик» може запалитися і спровокувати розсмоктування кісткової тканини. У разі гнійних ускладнень, наслідки більш серйозні: від втрати зуба і залучення в процес сусідніх одиниць, до «розплавлення» навколишніх тканин (абсцесу, флегмони) і сепсису. Ураження кісткової тканини може закінчитися остеомієлітом щелепи. Без належного лікування вогнище інфекції вийде за рамки стоматології і може стати причиною гаймориту, інфекційного міокардиту, пієлонефриту, запалення лицьових і шийних м’язів.

У дитячому віці наслідком захворювання можуть стати деформація щелепи і неправильний прикус.

Не прирікайте себе або дитину до непотрібних болей і дискомфорту, зверніться до компетентного фахівця. Стоматолог-терапевт «Мед-Део» максимально обережно і ефективно проведе діагностику і лікування гранульоми зуба.

Чому з’являються гранульоми?

У більш ніж 75% діагностованих випадків гранульомна капсула формується після видалення зуба. Порожня лунка заповнюється м’якими тканинами. І якщо погано доглядати за ротовою порожниною або екстракція зуба проведена непрофесійно, то прониклі в порожнину бактерії викликають патологічний процес. Так виникає гранульома на корені зуба.

Також патогенні мікроорганізми можуть бути принесені з кровотоком або лімфою, при наявності інших інфекційних захворювань.

До основних причин виникнення гранульоми відносяться:

 • погано пролікований пародонтит;
 • наявність карієсу;
 • запущений пульпіт;
 • недостатня гігієна рота;
 • незадовільна обробка лунки після видалення зуба;
 • погана дезінфекція перед пломбуванням;
 • глибокі травми (перелом, тріщини зуба) і інфікування.

Сприятливими факторами можуть стати стресові для організму ситуації, в тому числі переохолодження, застуди, фізичні перевантаження, а також – зміна клімату.

Симптоми захворювання

Початковий етап захворювання проходить безсимптомно. Тому дуже важливо не нехтувати регулярними профоглядами. Спочатку зуб не турбує. Однак багато пацієнтів відзначають незначний дискомфорт при прикушенні, підвищення чутливості до гарячих страв і напоїв. При зрілій гранульомі спостерігаються:

 • болі розпираючого характеру в області ураженого зуба;
 • хворобливість ясен при натисканні, з’являється набряклість і почервоніння;
 • поверхня зуба стає темнішою, з приясневих кишень виходить гнійна маса;
 • підвищення температури;
 • запалення лімфовузлів.

Нагноєння може супроводжуватися флюсом, головним болем і загальним нездужанням.

Діагностика захворювання в «Мед-Део»

Стоматологічний огляд не завжди може визначити наявність гранульоми. Як правило, на початковій стадії таке «відкриття» робиться випадково, при обстеженні з іншого приводу. Клінічні симптоми дозволяють тільки запідозрити гранульому. Точно і якісно поставити діагноз можна лише за допомогою інструментальних методів обстеження. Сучасна стоматологія має в своєму розпорядженні такі засоби, як:

 • рентгенівський знімок зуба;
 • радіовізіографія.

Знімок дозволяє не тільки виявити гранульому, а й визначити її локалізацію, розміри і форму (періапікальна, міжкоренева, апікальна, ясенна, мігруюча). Найпоширеніший варіант – апікальний вид. На рентгені таке ураження виглядає як невелике затемнення у верхівці зубного кореня.

Діагностичне обладнання «Мед-Део» в Києві – це інноваційні пристрої експертного класу. З їх допомогою фахівці клініки швидко і точно діагностують захворювання.

Консервативне лікування гранульоми зуба

Лікування зубної гранульоми може бути консервативним (медикаменти плюс стоматологічні процедури) і хірургічним. Вибір залежить від декількох факторів:

 • ступеня тяжкості захворювання;
 • стану зуба;
 • розміру капсули;
 • симптомів;
 • віку пацієнта;
 • ускладнення;
 • планування імплантації або протезування.

Терапевтичний шлях – самий щадний. Він спрямований на позбавлення від проблеми, без видалення гранульоми хірургічно. Курс лікування включає в себе прийом антибіотиків і механічну обробку каналів. Як це робиться:

 • уражений зуб розкривається;
 • проводиться депульпація;
 • відкривається доступ до гранульоми;
 • вводиться лікувальний матеріал;
 • встановлюється тимчасова пломба.

Далі відслідковується динаміка захворювання. Коли знімок показує зникнення капсули, канали закриваються і ставлять постійну пломбу. Як правило, на це йде два-три тижні.

Якщо зуб вже має пломби або коронку, то спочатку весь матеріал обов’язково знімається, а канали перепломбовуються. При невеликих утвореннях (0,3 см) можливе постійне пломбування відразу після чистки.

Після лікування пацієнт повинен стежити за зубами, щоб не допустити повтору ситуації.

Способи хірургічного видалення гранульоми

У деяких випадках без хірургічного втручання не обійтися. Операція показана:

 • при складних для проходження каналах (вузькі, звивисті);
 • при неможливості видалити старий пломбувальний матеріал;
 • якщо в каналі кореня встановлений штифт;
 • при великих розмірах капсули (більше 0,8 см);
 • при глибоких пародонтальних кишенях;
 • якщо зуб зламаний, пошкоджена пульпова камера, зруйновані корені.

Успіх ендодонтичної операції залежить від філігранності роботи стоматолога-хірурга. Тому в «Мед-Део» цим займаються тільки фахівці з великим клінічним досвідом.

Розтин капсули

Одним із способів видалення гранульоми хірургічним шляхом є розтин капсули. Для цього ясна надрізають і роблять дренаж для видалення гною з капсули. Далі висікають уражені тканини. Пацієнту призначають антибіотики, антисептичні препарати і знеболююче.

Резекція верхівки кореня

Цей варіант хірургічного лікування дозволяє позбутися від гранульоми і зберегти зуб. Капсула видаляється одночасно з верхньою частиною кореня. Для цього необхідно розкрити зуб і розчистити канали. Тепер можна видалити уражений корінь (верхівку) і саму капсулу. Порожнина, що залишилася після втручання, наповнюється спеціальним матеріалом і ставиться пломба.

Гемісекція зуба

Результатом такого втручання є висічення гранулюючої капсули разом з частиною зуба і кореня. Така операція показана при запущених випадках, і є єдиним варіантом хоча б частково зберегти зуб. Після лікування методом гемісекції зуб потребує коронки. Таким чином відновлюють естетику і жувальну функцію.

У рідкісних, найскладніших випадках, вузол доводиться видаляти разом з зубом, коли виявляється:

 • вертикальна тріщина;
 • непрохідність каналів;
 • перфорації в зоні ураження;
 • значні руйнування коронки зуба.

Неприємним сюрпризом стає гранульома, що утворилася під коронкою. Схема лікування аналогічна, за винятком першого етапу – зняття коронки, видалення культьової накладки або штифта. Після операції і контролю виліковування, зуб заново протезують.

Всі маніпуляції проводяться зі знеболенням, в максимально комфортних умовах для пацієнта.

Профілактика утворення гранульом

Будь-яких спеціальних методів захисту від гранульоми не існує. Єдиний спосіб уникнути ускладнень і операції це не ігнорувати перші симптоми. Само не пройде! А ще краще – відповідально поставитися до здоров’я своїх зубів і своєчасно проходити профілактичні огляди, в ідеалі раз на півроку (а з зубними протезами ще частіше). А також – варто відвідувати стоматолога для професійної гігієни рота і лікування карієсу, флюсу, інших захворювань ротової порожнини. Так можна запобігти не тільки проблемам з гранульомним вузлом, а й іншим стоматологічним неприємностям.

Але якщо гранульома зуба все ж утворилася, слід вибрати надійну клініку з хорошою репутацією, щоб бути впевненим в бажаному результаті. У клініці «Мед-Део» підбір оптимальної методики буде індивідуальним, з урахуванням особливості ситуації. Ми докладемо всіх зусиль, щоб повернути здоров’я порожнини рота і зберегти гарну посмішку.

Автор стоматолог-хірург Свіржевський Юрій Валерійович

Найменування послугиЦіна, грн.
Видалення новоутворення в області 1-го зуба500
Кюретаж лунки250
Резекція верхівки 1-кореневого зуба 1-го зуба770
Резекція верхівки кореня молярів4000

Стоматологи-хірурги

Любченко Олексій Олександрович

стоматолог-ортопед, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Єфімов Михайло Олександрович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4