RUUA
Цирконієві коронки stomatology pic 5
Цирконієві коронки

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Цирконієві коронки

Зміст

Цирконій – популярний матеріал для зубного протезування. Медицині він відомий давно і спочатку застосовувався для ендопротезування суглобів. У сучасній стоматології коронки з діоксиду цирконію використовуються через їх естетичність і природність виду. До того ж, за показниками міцності (до тисячі МПа), матеріал є гарною альтернативою металу.

Що таке цирконієва коронка

Коронки з цирконію володіють високою естетичністю – вони мають сяючий молочно-білий відтінок і відмінно імітують природний колір емалі. Розрізняють двошарові і монолітні конструкції. Основою для їх виготовлення служить діоксид цирконію – тугоплавкий матеріал, з якого виточуються конструкції.

За рахунок своїх властивостей особливостей їх називають цільно-анатомічними коронками. Цирконій має підвищену міцність і біосумісністю, здатний відновлюватися від мікропошкодження, не страшні кислотні та лужні середовища. Спеціальні присадки дозволяють виготовляти протези складних форм, різної товщини і ступеня прозорості.

У нашій клініці «Мед-Део» в Києві пропонується встановлення цирконієвих коронок на вигідних умовах.

Коли рекомендується обирати коронку з цирконію?

Наші стоматологи рекомендують обирати цирконій всім. Особливо пацієнтам стоматологічної ортопедії.

Показанням до протезування цим матеріалом вважають:

  • Наявність мікротріщин і сколів на зубній емалі;
  • Що не піддаються лікуванню потемніння;
  • Діастеми (великі міжзубні відстані);
  • Відсутність зубів в ряду;
  • Необхідність збереження залишків зуба живими;
  • Діагностика глибоко проникаючого карієсу.

Такі протези ставлять на жувальні (бічні) зуби. Діоксиду цирконію не властива пористість, він найменше схильний до стертості, легко витримує жувальні навантаження. Універсальним матеріалом практично протезувати передні зуби. Натуральність виду в поєднанні з міцністю і оптичними властивостями створюють точну імітацію живого здорового ряду.

Цирконієва коронка на імпланти – відмінний варіант як для одинарного, так і для повного протеза.

Встановлювати конструкції з цирконію радять алергікам. Це самий гіпоалергенний матеріал з усіх, які використовуються в стоматологічному протезуванні. Їх носіям не знайомий металевий присмак, гальванічні реакції, посиніння ясен та інші «принади» металевих конструкцій в ротовій порожнині.

У нашій клініці працюють кваліфіковані фахівці і застосовуються прогресивні технології. Ми знаємо, як створити посмішку мрії!

Переваги та недоліки протезування цирконієм

Незаперечні плюси цирконієвих протезів:

  • Безпечні коронки – цирконій біологічно сумісний з організмом, за структурою матеріал близький до кісткової тканини і не провокує алергій;
  • Міцність – не схильні до появи тріщин, мікропошкодження легко усуваються на молекулярному рівні;
  • Довговічність – термін служби конструкції близько 15 років;
  • Естетичність – природно імітують зубну емаль за рахунок подібних оптичних характеристик, легко забарвлюються в потрібний відтінок;
  • Можливість по максимуму залишити тканини під зубною коронкою – протезування не вимагає депульпування і сильного обточування;
  • В конструкції немає металевих елементів – відсутній дискомфорт і неприємні відчуття від окислення, присмаку в роті та інших побічних явищ;
  • Низька теплопровідність – «живі» зуби під незнімним протезом не реагують на температурні перепади;
  • Збереження первісного вигляду і стану, що не засаджуються;
  • Відсутність впливу на ясна, не викликають подразнень і появи темної облямівки;
  • Можливість виготовляти вініри, зубні мости будь-якої довжини (від 3 і більше);
  • Немає ризику розвитку під коронками карієсу.

Інноваційні технології дозволяють точно відтворити анатомічну форму зуба, а мала вага виключає перевантаження щелепних м’язів.

Висока ціна – єдиний мінус даних конструкцій. Але вона цілком виправдана, враховуючи список плюсів матеріалу.

До умовних недоліків можна віднести складність підбору матеріалу для пацієнтів з підвищеною прозорістю зубної емалі. Їм рекомендують склокераміки, протез з порцелянової маси.

Як встановлюються протези з діоксиду цирконію

Процес протезування за допомогою цього матеріалу схожий зі звичайною процедурою: робиться зліпок з використанням гіпсового самозастигаючого матеріалу, і на його підставі виготовляється протез. Далі здійснюється примірка і, в разі необхідності – легка корекція.

Також, в нашій клініці застосовують коронки, виготовлені за допомогою комп’ютерного обладнання, каркас виточується шляхом фрезерування (CAD / САМ).

Етап 1 Підготовка

На першому етапі лікар-стоматолог проводить обстеження ротової порожнини пацієнта, виявляються і усуваються проблеми, які можуть перешкоджати успішній інсталяції протеза. Лікуються хворі зуби, видаляється зубний камінь, карієс. Також може знадобитися формування кульшової вкладки або установка штифта. Початковий етап включає обточування під коронку. Завдяки властивостям діоксиду цирконію, немає необхідності значно обточувати зуби. Допустима мінімальна товщина облицювання всього 0,4 мм.

Етап 2 Виготовлення

Технологія комп’ютерного моделювання, по якій в лабораторії виготовляється цирконієва коронка , вигідно відрізняється від ручного лиття. Вона базується на лазерному скануванні і завданні параметрів майбутніх зубів за допомогою комп’ютерної програми. Це дозволяє домогтися точності і філігранністю. Коли модель повністю готова, дані у вигляді цифрового коду надходять на фрезерний верстат, виточують каркас.

Завдяки вдосконаленій методиці виготовлення, при встановленні цирконієвих коронок вдалося зменшити зазор між ними і зубами зі 100 до 30 мкм. Це знижує ризик виникнення під конструкцією запальних процесів. Також комп’ютерне моделювання виключає ризик помилки при створенні заготовки під майбутню коронку. В результаті, вони не вимагають додаткової підгонки і допрацювання.

Етап 3 Фіксація

Виготовлений протез займає своє місце на підготовленому місці. Пацієнту дається час оцінити комфортність носіння. У разі відсутності скарг, конструкція остаточно фіксується за допомогою стоматологічного цементу.

Цирконієві коронки: переваги та недоліки

Цирконієві коронки – зубні коронки з діоксиду цирконію, який є біосумісним та міцним матеріалом. Цирконієві коронки мають ряд переваг та недоліків, які слід враховувати при виборі способу протезування.
Переваги:

  • не викликають алергічних реакцій та не взаємодіють з м’якими тканинами порожнини рота;
  • естетичність;
  • не мають металевого каркаса, який може просвічувати через ясна або забарвлювати її у сірий колір;
  • точність виготовлення – обробляються за допомогою комп’ютерного фрезерування, що дозволяє створювати коронки з високою точністю та анатомічністю;
  • широкі можливості протезування;
  • довговічність (можуть служити до 20 років та більше);
  • збереження живого зуба (для встановлення цирконієвої коронки потрібне мінімальне препарування зуба, що дозволяє зберегти його життєздатність та нерв).

Недоліки цирконієвих коронок включають високу вартість і складність ремонту при пошкодженні.

Колірна гама цирконієвих коронок

Конструкції мають білий колір, який може бути світлішим або темнішим залежно від бажання пацієнта. Крім того, коронки можуть бути забарвлені у різні кольори за допомогою спеціальних барвників, які наносяться на поверхню матеріалу.
Для вибору кольорової гами цирконієвих коронок використовуються спеціальні таблиці. Підбір кольору цирконієвих коронок проводиться стоматологом або зубним техніком з урахуванням кольору сусідніх зубів, ясен, шкіри та волосся пацієнта. Мета підбору кольору — досягти максимальної схожості з натуральними зубами та гармонії з загальним виглядом пацієнта.

Чи може розколотись цирконієва коронка?

Цирконієва коронка — дуже міцна та довговічна конструкція, яка рідко розколюється або ламається. Цирконієва коронка може розколотися або пошкодитись, якщо на неї потрапляє сильний удар, наприклад, при падінні.

Жовтіють цирконієві коронки?

Цирконієві коронки зазвичай не жовтіють з часом, оскільки цирконій є міцним і стабільним матеріалом, що не схильний до окислення або пігментації.

Чи можна переробити цирконієві коронки?

Переробити цирконієві коронки можна , але це залежить від причини та ступеня пошкодження. Якщо коронка має невеликі відколи або тріщини, їх можна усунути за допомогою композитного матеріалу, який підбирається за кольором і формою. Якщо коронка відійшла від зуба, але не має дефектів, її можна просто зацементувати за допомогою спеціального цементу.
Однак, якщо коронка має великі пошкодження або не підлягає ремонту, її потрібно зняти і виготовити нову.

Скільки коштує поставити цирконієву коронку на зуб в клініці «Мед-Део»

Стоматологія «Мед-Део» в Києві запрошує встановити цирконієві зубні протези за доступними цінами, вказаними в таблиці. Остаточна вартість виводиться за результатами консультації.

Автор стоматолог-ортопед Щирський Максим Анатолійович

Найменування послугиЦіна, грн.
Коронка керамічна на основі оксиду цирконію (встановлення)9000
Коронка керамічна на основі оксиду цирконію на імплантаті (встановлення)9000
Коронка керамічна на основі оксиду цирконію на імплантаті ART (встановлення)10000
Коронка керамічна на основі оксиду цирконію на імплантататі (гвинтова фіксація) (встановлення)10000

Стоматологи-ортопеды

Фото

Заур Карімов

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Семенов Антон Ігорович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Бабак Олександр Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Грішанін Антон Геннадійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Зубрій Вячеслав Миколайович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Менджул Михайло Сергійович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Єфімов Олексій Олександрович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Кратік Андрій Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Щирський Максим Анатолійович

стоматолог-ортопед

Більше про лікаря
Фото

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть форму






    Натискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
    на обробку персональних даних та з політикою
    Конфіденційності

    Отделение

    ст. м. Академгородок, Киев, Украина

    Описание

    Отделение 2

    улица Героев Днепра, Киев, Украина

    Описание 2

    Отделение 3

    ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

    Описание 3

    Отделение 4

    м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

    Описание 4