RUUA

Скільки разів поспіль можна робити рентген зуба?

Сколько раз подряд можно делать рентген зуба фото

Рентгенологія — найважливіша частина діагностичних обстежень в стоматології сьогодні, яку проводять з метою якісного огляду особливостей будови зубних рядів, щелепи, виявлення наявності патологій. Візуальний огляд дозволяє досліджувати менше половини зубощелепної системи. Сучасні рентгенологічні технології дозволяють виявляти хвороби зуба навіть на початкових стадіях і потрібні для правильного встановлення діагнозу.

Для лікування деяких захворювань і усунення дефектів не завжди достатньо однієї процедури, що змушує нас замислитися, скільки разів поспіль нам можна робити рентген зуба. Ми підготували для Вас матеріал, який повинен розповісти про основні методи рентгена зуба і розповісти, наскільки вони безпечні.

Види рентгена зуба

На жаль, універсального інструменту для проведення рентген діагностики не існує. Тому стоматологічні клініки вдаються до різних методів рентген обстеження. Наприклад, щоб оцінити якість пломбування каналу, розумніше за все зробити радіовізію — він детально відображає конкретний зуб, чого не побачиш на панорамному знімку.

Давайте розглянемо детальніше технології, що найчастіше застосовують при захворюваннях зубів і щелеп.

  • Ортопантомограмма. Іншими словами, панорамний знімок. Він вважається одним з найбільш детальних і оцінює загальний стан системи щелеп і зубів, допомагаючи виявити джерело проблеми не тільки в зубах, а й в кісткових тканинах. Сучасна цифрова радіовізія випускає набагато меншу кількість електромагнітних хвиль, ніж плівкова.
  • Комп’ютерна томографія. Даний спосіб надає великий обсяг інформації про потрібний сегмент, показує всю внутрішню будову. Томограма працює по пошаровому принципу: томограф виробляє серію знімків зубів, які за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення «склеюються» в тривимірну модель потрібної частини зубощелепної системи. Завдяки КТ стали можливі такі складні стоматологічні послуги, як кісткова пластинка і установка зубних імплантатів.
  • Радіовізіографія (він же прицільний знімок). Є самим детальним і безпечним методом з типів рентгена зуба. Характерні риси технології — мінімум іонізуючого потоку, висока точність, мінімальне спотворення.

 Шкода основних методів рентгена зуба

Люди, яким призначили рентген зуба, іноді відчувають занепокоєння, напруженість, не кажучи вже про ситуації, коли для лікування необхідно провести кілька рентгенологічно обстежень.

Давайте детально розберемося, скільки разів можна робити рентген зуба, і дізнаємося, наскільки це шкодить людському організму.

Випромінювання рентгена — це потік електромагнітних хвиль. Воно, як і будь-яка інше променеве навантаження, здатні завдати свій відбиток на стан здоров’я людини.

Стоматологи найчастіше вдаються до таких видів рентгенології зуба: КТ, прицільний (радіовізіографія) і панорамний знімки щелепи і зубів.

Скільки разів поспіль можна робити рентген зуба? blog  icon

Найбільшою дозу променевого навантаження отримують при проведенні комп’ютерної томографії. Найбезпечнішим серед даних методів вважається прицільний знімок, який досліджує стан одного (максимум двох) зуба і належної частини кістки. Відповідно, при панорамному рентгені зуба Ви отримуєте середню променевого навантаження.

Якщо дотримуватися правил експлуатації рентген апарату і виконувати потрібні захисні заходи, побічні ефекти не матимуть місця. Промінь рентгена направляється чітко на підлеглий обстеженню сегмент.

Вважається, що статеві органи, щитовидка і вилочкова залоза найбільш чутливі до електромагнітних хвиль, але вони знаходяться або далеко від зони обстеження, або прикриваються свинцем.

Ви можете перестати переживати про те, скільки разів можна робити рентген зуба — сеанс обстеження дуже короткий — це гарантує безпеку.

Багато хто цікавиться, чи безпечна МРТ зуба.

Це прекрасна технологія, що допомагає в діагностуванні проблем, що не змогли бути виявленими рентген апаратами. Щоб порівняти дані два види діагностики, в першу чергу потрібно розуміти, що рентген і МРТ — дві в корені різних процедури.

Магнітно-резонансна томографія не випромінює іонізуючого потоку, тобто променеве навантаження дорівнює нулю. Обстежує апаратура не несе ніякої загрози людському організму навіть при багаторазових процедурах, тому даний метод діагностики вважається безпечніше, ніж рентген зубів.

Допустима доза променевого навантаження

Є встановлена ​​певна норма опромінення. При проходженні пацієнтом рентгена зуба, променеве навантаження, якої він піддається, вважається допустимою при значенні не більше тисячі мікрозіверта за рік за даними санітарних норм медичних досліджень. Після нескладних математичних підрахунків, доза дорівнює сотні прицільних знімків зуба, 82 цифровим і 39 плівковим панорамним знімкам і 22 комп’ютерним томограмам.

Рентген зуба вважається на порядок безпечніше, ніж, наприклад, флюрография (це не відноситься до КТ, що рівноцінна флюрографії). Її доза випромінювання дорівнює 50 мікрозівертам, в той час, як радіовізіографії — всього 2-3, а ортопантограмми — від 15 до 30.

Для короткочасної зміни структури крові потрібна доза опромінення приблизно 700 тисяч мікрозіверта, а для променевої хвороби — 1 мільйон.

Потрібно пам’ятати, що і зовнішнє середовище приносить нам деяке випромінювання, наприклад, у вигляді сонячної радіації або променевого навантаження від перегляду телевізора.

Протипоказання і обмеження рентгена зубів

Чи може обстеження зуба нашкодити? Найчастіше цим питанням задаються жінки, в планах яких є народження дитини.

Не можна відповісти на дане питання однозначно. Проводити процедуру обстеження зубів в перші три місяці рекомендується лише в гострій необхідності за призначенням лікаря-стоматолога, коли захворювання може зашкодити життю сильніше, ніж рентгенографія. Якщо говорити про більш пізніх термінах, процес дозрівання дитини ніяк не порушується після рентгена зуба.

Скільки разів можна робити рентген зуба дітям? За допомогою численних експериментів доведено, що стоматологічні методи обстеження зубів не несуть шкоди навіть немовлятам і матерям, що годують груддю.

Висновок

Скільки разів поспіль можна робити рентген зуба? Шкода рентгенографічного обстеження вкрай мінімальний, тому досліджувати зуби даними методами дозволяється проводити стільки, скільки буде потрібно — він не перевищує шкоду від одного проведеного дня на сонце. Будьте здорові!

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Інші статті в нашому блозі

26/08/20
Скільки разів поспіль можна робити рентген зуба?

Рентгенологія — найважливіша частина діагностичних обстежень в стоматології сьогодні, яку проводять з метою якісного огляду ...

Читати повністю
28/07/20
Вибір інструментів для ендодонтичного лікування

Інструментальні методи обробки кореневих каналів в стоматології постійно удосконалюються вже протягом чотирьох десятиліть. У...

Читати повністю
18/03/20
Що необхідно знати про коронавірус?

Ми в Мед Део розуміємо, що багато хто зараз стурбований епідемією коронавірусу у світі. У зв'язку з цим виникають логічні за...

Читати повністю
08/11/18
Як правильно чистити зуби?

Людям здається, що вони знають, як чистити зуби, але не завжди це так. Від правильності цього процесу залежить здоров'я зубі...

Читати повністю
30/10/18
Лікування зубів з анестезією під час вагітності

У вагітних жінок деколи виникають проблеми з зубами. Це пов’язано з тим, що кальцій, який перебуває в їх організмі, активно ...

Читати повністю
25/10/18
Анатомічна будова зуба людини

Людський зуб влаштований складніше, ніж це може здаватись. Він відповідає за кілька важливих функцій: жування, формування го...

Читати повністю
-->