RUUA
Сапфірові брекети stomatology pic 9
Сапфірові брекети

Первинна консультація лікаря

390 грн.

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Сапфірові брекети

Зміст

Сапфірові брекет-системи (прозорі брекети) – найбільш естетичні ортодонтичні конструкції, що виправляють неправильний прикус і неправильне положення зубів.

Вибираємо сапфірові брекети: особливості конструкції даних систем

На відміну від дорогоцінного каменю з однойменною назвою, медичний сапфір має штучне походження. Ці кристали вирощують з кераміки, але за рахунок монокристалічної решітки вони виходять прозорими. У сучасній стоматології матеріал отримав широке поширення у виготовленні брекет-систем. Сапфірові брекети прозорі й практично не помітні, а при певному освітленні надають зубам переливчастий блиск. Це додає образу носія своєрідний шарм.

Це оригінальний спосіб перетворити необхідність носіння брекетів у свою родзинку. Люди з неправильним прикусом часто комплексують, уникають спілкування, замикаються в собі. А з встановленням брекет-системи це посилюється: адже до кривих зубів ще додається помітна конструкція в роті.

Сапфірові брекети успішно розв’язують цю проблему. Вони прозорі, а якщо підібрати ортодонтичну скобу білого кольору, то майже не будуть помітними.

Конструкції можуть бути лігатурні (звичайні) або безлігатурні (саморегулюючі) і включають 3 головні елементи:

 • Сапфірові брекети – кристалічні прозорі пластини, які кріпляться до зубів;
 • Металева дуга – дріт, що проходить через всі брекети і створює на них тиск, сприяючи переміщенню зубів, може бути як чисто металевою, так і білого кольору;
 • Ортодонтичне кільце – металева петля, яка оперізує останній в ряду зуб і має спеціальне кріплення для щільної фіксації дуги.

У нашій клініці «Мед-Део» в Києві ставлять лінгвальні та вестибулярні сапфірові брекети, вартість яких відповідає їх якості.

Кому підходять сапфірові брекети?

Тільки стоматолог-ортодонт, після повного аналізу клінічної картини, зможе з 100% впевненістю сказати, чи допоможе пацієнтові дана конструкція. Переважно, її рекомендують при:

 • Неправильному розташуванні і напрямку зубів в ряді;
 • Неправильному прикусі;
 • Дефекті зростання зубів (дистопія);
 • Непропорційний розвиток щелеп;
 • Великих проміжках між зубами.

Системи підходять і дорослим, і дітям. Але є обмеження за віком. З такого матеріалу як сапфір, брекети можна ставити з 9 років. Також, при виборі матеріалу для майбутньої системи, враховується ступінь викривлення – для складних випадків сапфірові брекети не рекомендовані.

Це самі поблажливі по впливу конструкції. І хоча, щоб вирівняти зуби, їх доведеться носити довше, ніж інші, больовий ефект буде мінімальним.

У перші дні після встановлення брекетів носій відчуває такі симптоми:

 • Легкий тягнучий біль в ротовій порожнині;
 • Слабке свербіння ясен;
 • Посилення больового ефекту при кусанні або жуванні;
 • Відчуття чужорідного тіла в роті.

Не варто лякатися і поспішати зняти брекети. Ці відчуття абсолютно нормальні. Вони означають, що брекет-система працює, наближаючи до бажаного результату.

Переваги прозорих брекетів

Сапфірові брекети  мають такі плюси.

1.Естетичність – прозорі сапфірові брекети майже непомітні в роті. Химерна гра світла на пластинках стає оригінальним доповненням образу носія.

2.Гіпоаллергентність – матеріал їх виготовлення не провокує алергічних реакцій.

3.Міцність – не дивлячись на крихкість сапфірових кристалів, вони досить міцні для вирівнювання зубів і виправлення прикусу.

4.Комфорт носіння – до сапфірових брекетів людина звикає швидко, вони не травмують внутрішню поверхню щік, губ та язику.

5.Нескладний догляд – сапфірові брекети не схильні до накопичення нальоту і легко відчищаються.

Міф, що вони жовтіють і темніють при вживанні фарбувальних напоїв (кави, вина, соків) і куріння – це поширена помилка. Сучасні брекети з медичного сапфіра піддаються ретельній шліфовці, завдяки чому зберігають первісний вигляд протягом всього періоду носіння.

Трохи про недоліки сапфірових конструкцій

Як і будь-яка система, сапфірова теж не ідеальна.

1.Довготривалий період ортодонтичного лікування – у цього кристалічного матеріалу сила тертя вище в порівнянні з металевими і керамічними брекетами. Це уповільнює переміщення зубів.

2.Ризик злому – не дивлячись на міцність кристалічної решітки, медичний сапфір крихкий. Тому ймовірність випадкового злому вище, ніж у керамічних і металевих брекетів.

3.Висока вартість – на прозорі сапфірові брекети ціна в Києві і інших містах вище, ніж на аналогічні конструкції з інших матеріалів.

Однак естетика і комфортність носіння повністю виправдовують ціну і особливості експлуатації.

Установка і гігієна сапфірових брекетів

Технологія установки сапфірових брекет-систем мало відрізняється від стандартної процедури. Все відбувається поетапно:

 • Первинний (підготовчий) – санація, усунення діагностованих проблем, знімається зліпок;
 • Другий етап містить у собі розробку плану лікування, аналіз даних, розрахунки, моделювання та виготовлення брекетів по відбитках;
 • Установка проводиться на обидві або одну щелепу з попередньою обробкою емалі і брекет-елементів спеціальним складом, закріплення системи на зубах під певним напруженням ортодонтичної дуги.

Надалі, необхідно регулярно відвідувати стоматолога ортодонта для оцінки ефекту, корекції натягу дуги і заміни еластичних лігатур (гумки).

При носінні сапфірових систем слід дотримуватися рекомендацій лікарів:

 • Виключення занадто твердої і «тягучої» їжі;
 • Чистка ротової порожнини після кожного прийому їжі;
 • Використання зубних ниток, спеціальних йоршиків і щіток для очищення брекетів.

Крім профілактичного огляду у стоматолога, необхідна професійна чистка 1-2 рази на рік.

Терміни ортодонтичного лікування сапфіровими брекетами

Термін носіння брекетів сапфірових залежить від ступеня викривлення прикусу. В середньому він триває 1-3 роки, при цьому важливо регулярно відвідувати стоматолога. На тривалість носіння також впливає вік пацієнта, дотримання ним гігієнічних рекомендацій.

Чималу роль відіграє і професіоналізм лікаря, адже поставити брекети – робота тонка і її можна порівняти з ювелірною. Тут важливо правильно все розрахувати і акуратно провести всі роботи.

У нашій клініці «Мед-Део» працюють кваліфіковані лікарі, які бездоганно впораються з завданням.

Ціна сапфірових конструкцій в клініці «Мед-Део»

Середня ціна на сапфірові брекет-конструкції буде вище, ніж на стандартні металеві системи. Кінцева вартість установки брекет-системи безпосередньо залежить від складності клінічної картини. Тому сума розраховується для кожного пацієнта окремо. Брекет-системи від різних виробників мають власні конструктивні особливості, різняться ціновою політикою.

Фахівці нашої клініки готові проконсультувати з усіх питань і підібрати прийнятний за ціною і конструкції варіант. Уважний до деталей, професійний персонал «Мед-Део» в Києві допоможе зберегти посмішку здоровою і естетичною навіть в найскладніших випадках корекції прикусу.

Автор стоматолог-ортодонт Язді Сара

Ортодонтична стоматологія

Дистопія ікла та другого премоляру

Ортодонтична стоматологія

Ретенція ікла (ікло не прорізався)

Найменування послугиЦіна, грн.
Брекет-система сапфірова (1 щелепа) (встановлення)12500

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Стоматологи-ортодонти

Язді Сара

стоматолог-ортодонт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4