RUUA
Пародонтология картинка

Лікування рецесії ясен

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Рецесія ясен – стоматологічне захворювання, яке супроводжується зміною рівня ясен відносно поверхні зуба, що поступово викликає оголення кореня зуба і його хитання, випадання.

Здорові білосніжні зуби – безумовна запорука привабливої зовнішності і ознака здоров’я організму. Основна функція зубів – пережовування їжі, і від якості виконання цього завдання залежить процес перетравлення і засвоєння їжі. Вкрай важливо стежити за здоров’ям ясен і зубів, адже загроз існує безліч. У нашій клініці в місті Київ ціна на лікування рецесії доступна, а якість на європейському рівні.

Рецесія ясен, симптоматика та вплив

Рецесія ясен, в першу чергу, впливає на зовнішній вигляд ясен, частіше – на нижній щелепі. При рецесії відбувається опускання ясен і оголення шийки зуба, яке переходить до кореня. Виникають і додаткові неприємні симптоми:

 • естетичний дефект,
 • підвищується чутливість зубів,
 • зростає ризик появи карієсу кореня,
 • подальше прогресування хвороби веде до втрати зубів.

Рецесія негативно впливає на зовнішній вигляд особи при посмішці, тому хвороба позначається на психічному стані:

 • знижує самооцінку,
 • ускладнює спілкування і соціальну адаптацію,
 • підвищує невпевненість у собі.

Різновиди рецесії ясен

Рецесія ясен в залежності від охоплення порожнини рота поділяється на види:

 • легка форма проявляється незначним оголенням шийки зуба до 3 мм;
 • при рецесії середньої тяжкості помітно опускання ясен від 3 до 5 мм, шийка кореня більш помітна;
 • при важкій формі опускання відбувається на 5 мм і більше.

За класифікацією Міллера, розвиток цієї стоматологічної хвороби підрозділяється на чотири стадії:

І – спостерігається спадання тканин в області вільних ясен;
ІІ – спадання тканин поширюється на прикріплені ясна;
ІІІ – відбувається спадання кістки і тканин в міжзубних проміжках;
IV – спостерігається скорочення тканин між зубами.

Рецесія ясен, причини

У цього захворювання 10-ки причин. Так, хвороба певних органів може впливати на стан ясен і зубів. А при неправильному прикусі, особливо глибокому положенні зубів або їх скупченості, часто спричинює порушення кровообігу кісткової тканини, що також призводить до рецесії.

Існують і вроджені патології: тонка кортикальна кістка, при яких незначне відхилення від норми або пошкодження судин окістя викликає порушення локального кровообігу тканин ясен, що, в свою чергу, провокує рецесію. Лікувати рецесію ефективно можна в місті Київ, ціна на лікування тут лояльна.

Медична практика показує, що основною причиною розвитку рецесії є погана гігієна зубів. Хвороба може виникнути і як результат іншого патологічного процесу – тривала наявність нальоту на зубах, зубний камінь.

Інші причини рецесії ясен:

 • неправильна техніка чищення зубів;
 • нераціональне використання зубної нитки;
 • погано підібрана зубна щітка в поєднанні з різкими рухами і сильними натисками в процесі чищення.

Травматична рецесія виникає після механічних пошкоджень: ясна складаються з епітелію, який може бути зруйнований твердою їжею або наявністю в роті сторонніх предметів (якщо гризти нігті, ручки, олівці).

Рецесію може спровокувати і сильна механічна дія:

 • падіння,
 • переломи,
 • неправильне використання брекетів, протезів (брекет-системи можуть мати надмірний тиск на ясна, в результаті чого відбувається зміщення ясен і виникають запальні процеси).

Рецесія ясен може розвиватися як у дорослого, так і у дитини. З віком послаблюється тонус ясен, тому ризик виникнення хвороби збільшується в результаті природного старіння тканин ясен.

Рецесія ясен, лікування

При виникненні перших симптомів рецесії варто звернутися в стоматологічну клініку.

Якщо потрібно усунути рецесію ясен (Київ) за доступною ціною, лікування цього захворювання наша клініка проводить хірургічним або терапевтичним способом – в залежності від ступеня прогресування хвороби.

Досвідчені фахівці надають якісні послуги з лікування різних стоматологічних захворювань, зокрема, лікування рецесії ясен за доступною ціною.

Рецесія ясен – лікування без хірургічного втручання

Передбачає усунення даної хвороби шляхом призначення спеціальних препаратів – антибактеріальних, протизапальних і т.п. Можливе використання плазмоліфтінга ясен. Все це дозволяє забезпечити поліпшення кровообігу в тканинах ясен, наситити їх киснем і підвищити регенераційні властивості. Додатково можуть використовуватися косметичні способи для приховування оголених ділянок ясен.

Рецесія ясен – хірургічне втручання

При оперативному лікуванні рецесії здійснюється заміщення оголених ділянок додатковими тканинами. При цьому використовується латеральний клапоть. Він береться з додаткових ділянок або, якщо досить тканин на яснах, використовується ясеннєвий клапоть. Вдале проведення операції дає прекрасний естетичний результат.

Хірургічні способи лікування рецесії дозволяють назавжди позбутися хвороби. Хірургічний метод передбачає застосування таких методик лікування:

 • одношаровий,
 • двошаровий,
 • тканинна регенерація.

При одношаровій методиці проводиться корональне зміщення клаптя на зуб. Клаптик закріплюється швами, що дозволяє закрити рецесію. При двошаровій методиці використовується сполучнотканинний трансплантат, який розташовується між яснами і зубом. Таке лікування забезпечує стійкий естетичний результат, підвищує регенераційні властивості ясен. При тканинній регенерації застосовуються спеціальні мембрани, які замінять ясеннєвий трансплантат. Зараз найефективнішою методикою визнано двошаровий метод лікування ясен.

Довірте нам лікування власних ясен

Помітивши у себе ознаки рецесії ясен, зверніться за допомогою в нашу клініку, адже своєчасне лікування підвищить шанси на одужання. Клініка «Мед-Део» розташовується в місті Київ і ціни на послуги тут прийнятні. Наш персонал люб’язно надасть Вам інформацію про можливі методи усунення проблеми з яснами або зубами та професійно надасть стоматологічні послуги.

Довіряючи здоров’я ротової порожнини нашим фахівцям, можете бути впевнені: лікувальні та профілактичні процедури, надані в клініці «Мед-Део», забезпечать бездоганний результат, який дозволить щиро насолоджуватися здоровою посмішкою. У місті Київ ціна на лікування рецесії ясен доступна.

Перед лікуванням в нашій клініці кожен пацієнт проходить ретельну діагностику, після чого направляється до фахівця, який готує його до лікування, а потім виконує призначені процедури. Лікарі, що надають послуги в «Мед-Део», мають великий досвід роботи в стоматології, тому їм можна сміливо довіряти. Персонал клініки періодично проходить курси підвищення кваліфікації, що покращує теоретичні знання і практичні навички лікарів.

Наша клініка в Києві – це бездоганний сервіс і лояльні ціни на стоматологічні процедури усіх рівнів складності.

Автор стоматолог-пародонтолог Томашевська Олена Анатоліївна

Найменування послугиЦіна, грн.
Складне усунення рецесії ясен 1-го зуба5600

Стоматологи-пародонтологи

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4

-->