Зміст
Регулярне чищення зубів в домашніх умовах не гарантує якісного очищення ротової порожнини. Відкладення накопичуються в місцях, куди звичайна щітка не потрапляє. Згодом вони перетворюються на зубний камінь, який викликає різні ускладнення та захворювання. Щоб уникнути появи каменю і очищати емаль від зубного нальоту, необхідна професійна чистка зубів на профілактичній основі. Здійснювати її слід 1-2 рази в рік. У клініці «Мед-Део» надають послуги професійного очищення від зубних відкладень.
Що потрібно знати про зубний камінь?
М’які відкладення від їжі, що залишаються на зубах і яснах, притягують бактерій і мікробів. Вони з’єднуються і перетворюються в наліт на зубній емалі. Якщо щодня не прибирати такий наліт, він кальцинується за рахунок мінеральної солі і перетворюється на зубний камінь.
Головні причини появи зубного каменю такі:
- Вживання продуктів з великим об’ємом вуглеводів і цукру в складі: цукерки, кондитерські вироби, газована вода.
- Неякісна гігієна ротової порожнини – нерегулярне чищення, невідповідна техніка або твердість зубної щітки.
- Вживання тільки м’якої їжі або розжовування на одну сторону щелепи.
- Шкідливі звички – паління, алкоголь.
- Захворювання організму, які пов’язані з поганим обміном речовин.
Але навіть щоденне чищення прибирає наліт лише на 90%, а він стає основою для появи каменю. Зубний камінь руйнує мікрофлору ротової порожнини – викликає запальні процеси, травмує ясна, створює неприємний запах з рота, кровотечу й печіння. Щоб не допустити появи зубного каменю або безпечно видалити тверді відкладення знадобиться проф чистка зубів в стоматологічному кабінеті.
Факти про зубний наліт
Позбутися зубного нальоту самостійно – неможливе завдання. Це специфичні утворення, яким притаманна така поведінка:
- постійне утворення;
- поява після чищення, навіть через 1-2 години;
- перетворення на зубний камінь;
- створення шкідливої плівки на емалі;
- утримання 200 000 бактерій в 1 мг нальоту;
- призводить до різних ускладнень.
Подбайте про своєчасне видалення нальоту за допомогою спеціалізованих методик очистки.
Професійне чищення зубів – користь чи шкода
Комплексна гігієна порожнини рота вирішує завдання, з якими не може впоратися звичайна щітка. Процедура апаратним шляхом дозволяє проникнути у важкодоступні місця, включаючи підясенні кишені. Професійне чищення має особливості, які слід враховувати, щоб не нашкодити стану зубів. При цьому, вона не викликає руйнівного ефекту і відноситься до щадних варіантів. Головне, консультуватися з фахівцем і проходити відповідні види процедур.
Методи видалення зубного нальоту і каменю
У клініці «Мед-Део» виконують всі варіанти чистки:
- ультразвуком;
- Air Flow;
- механічне чищення.
Всі методи виконуються на базі сучасних технологій з використанням експертних інструментів і матеріалів. Устаткування нашої стоматології відповідає світовим стандартам і дозволяє реалізовувати обслуговування за встановленими стоматологічними нормативам.
Способи підбирають індивідуально після огляду, іноді комбінують Air Flow з ультразвуковим чищенням.
Після ультразвукового етапу стоматолог проводить полірування, щоб емаль знову не покрилася нальотом. Це робить її менш сприятливою до забруднень, і після цього вона не швидко втрачає колір. Далі лікар завдає захисне покриття методом фторування. Склад також зміцнює емаль.
Чищення зубів ультразвуком
Така процедура проводиться спеціалізованим апаратом – ультразвуковим скалером. Техніка створює ультразвукові хвилі, які забезпечують зняття з емалі зубів твердого каменю. Насадки різних форматів дозволяють знімати відкладення з підясенних і надясенних зон.
Переваги
- Спрощена процедура, яка проходить без болю, а дискомфортні відчуття можливі лише у випадку з серйозними відкладеннями.
- Безпека для емалі – поверхня зубів не травмується.
- Ефективний захист від карієсу і запалення.
- Видалення нальоту і каменю з важкодоступних місць.
- Очищаються і відбілюються зуби, а також усувається неприємний запах з рота.
- Оптимальні ціни на процедуру, в порівнянні з лікуванням карієсу.
Недоліки
Ультразвукова методика має ряд мінусів. В основному це стосується протипоказань, за яких може слідувати негативний ефект. Також, процедура може призвести до випадання пломб, якщо вони погано з’єднані із зубною основою.
Протипоказання
Не рекомендується здійснювати ультразвукову чистку за таких випадків:
- наявність дентальних імплантів або ортопедичних конструкцій;
- гіперчутливість під час дотику до зубів;
- захворювання серцево-судинної системи;
- бронхіт або астма;
- інфекційні захворювання – туберкульоз, гепатит, ВІЛ-інфекція;
- носіння кардіостимуляторів;
- дітям з молочними зубами.
Чистка зубів Air Flow
Коли технологію ультразвуком заборонено застосовувати, для професійної гігієнічної чистки зубів використовують альтернативний метод. До нього відноситься абразивна чистка Air Flow з ефектом полірування. Вона призначена для видалення пігментованих плям. Проводять її шляхом впливу на зуби сумішшю з харчової соди, води і повітря.
Переваги
Метод Air Flow характеризується такими перевагами:
- видаляє бруд з важкодоступних місць;
- природне очищення і відбілювання на 1-2 тони;
- проводиться навіть при наявності коронок, вінірів або Люмінірів;
- безпечний ефект на здоров’я і стан щелепи.
Вартість процедури буде залежати від складності стоматологічного випадку.
Недоліки
При твердих і застійних зубних каменях, техніку Air Flow необхідно комбінувати з іншими методами очищення. Вона справляється з нальотом і камінням на перших стадіях. Також має перелік протипоказань, за яких заборонено проводити сеанс чистки.
Протипоказання
- хронічні форми бронхіту;
- астма;
- непереносимість цитрусових і їх запаху;
- надмірно тонка емаль;
- підвищена чутливість емалі;
- вагітність або період годування.
Також протипоказано дітям.
Механічна чистка зубів
Механічне чищення проводять апаратним способом, до неї ж відноситься і Air Flow. Такі процедури швидко проходять – один сеанс триває 15-20 хвилин. Стоматологи оглядають пацієнта і підбирають варіант чистки, який буде доречний в його ситуації. Це ефективний метод профілактики пародонтозу.
Сучасна стоматологія «Мед-Део» в Києві виконує всі варіанти професійного чищення. Надаємо якісні послуги, використовуємо для реалізації процедур інноваційне обладнання.
Догляд за зубами після професійного чищення зубів
Після відвідування чистки зубів у стоматолога, не рекомендується вживати їжу протягом 1-2 годин. Також, на кілька днів варто відмовитися від пігментованих напоїв і продуктів: кави, міцного чаю, газованих напоїв, вин, соку, ягід і шоколаду. Чистити зуби краще пастами без абразивних відбілюючих компонентів. Докладні рекомендації доведе лікар, після проведення процедури.
Автор стоматолог-терапевт Асаді Язен