RUUA
Лечение зубов картинка
Пломбування каналів зуба

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Пломбування каналів зуба

Зміст

Регулярне відвідування стоматолога — можливість зберегти зуби здоровими й міцними, а усмішку білосніжною і привабливою. Пломбування каналів дає можливість залишити одиницю в зубному ряду цілої. Звертайтеся до професійних лікарів. У сучасній стоматології в Києві застосовують інноваційні технології, новітнє обладнання та якісні матеріали.

Причини, за якими проводиться пломбування каналів

Лікування зубних каналів передбачає встановлення пломби, щоби не допустити повного руйнування зуба. Після огляду й ретельної діагностики стоматолог порекомендує пломбування кореневих каналів, якщо у хворого:

 • Глибокий карієс;
 • Тріщина або скол унаслідок сильної механічної травми;
 • Пульпіт;
 • Періодонтит.

Наслідок глибоких каріозних поразок — пульпіт. Коли карієс поширюється на нерв, його доводиться видаляти через те, що процес супроводжується гострим болем. Герметизація каналів можлива тільки після депульпування. Вибрати оптимальний варіант лікування повинен тільки досвідчений лікар під час приймання.

Етапи пломбування кореневих каналів

Така стоматологічна процедура проводиться під місцевою анестезією. Чистка зубного каналу — процес болючий, але вкрай необхідний. Для знеболення в нашій клініці застосовуються безпечні й гіпоалергенні анестетики. Пломбування каналів виконується в наступній послідовності:

 • Анестезія;
 • Обробка робочої поверхні;
 • Витяг каріозних поразок механічним способом;
 • Висічення пульпи;
 • Визначення анатомічних особливостей каналу, а також наявності відгалужень;
 • Розширення каналу;
 • Антисептична обробка — дезінфекція порожнини зуба;
 • Встановлення силера, що дає змогу заповнити всі канальці;
 • Вилучення залишків пломб;
 • Обтурація.

Хронічний пульпіт і періодонтит призводять до необхідності видалення пульпи. Депульпація є єдиним виходом із ситуації. При цьому моляр можна ще надовго зберегти цілим за допомогою якісної пломби й коронки. Потемніння емалі з часом неминуче, так як без нерва відсутнє кровопостачання. Але й це не біда — поверхня зуба завжди можна прикрити якісними вінірами.

Діагностика якості пломбування каналів

Перевірити результат ендодонтичного лікування можна за допомогою сучасного рентген-апарату. Рентген-знімок надає дантисту об’єктивну картину якості проведення процедури, а саме:

 • Чи рівномірно заповнені канали пломбувальних матеріалів;
 • Чи немає розмитостей і пустот, що вказують на неповну обтурацію, негерметичність;
 • Чи є наявність уламків медичних інструментів у порожнині зуба.

Ниючий біль після процедури — часто є ознакою неписьменного лікування. Опухла ясна може свідчити про наявність інфекції, у зв’язку з недостатньою стерилізацією каналу. Якщо з’явилися такі симптоми, негайно зверніться в професійну стоматологію. Кваліфікований фахівець проведе огляд і призначить додаткові методи дослідження, підбере ефективне лікування. При необхідності буде виконанає перепломбування.

Ендодонтичне лікування під мікроскопом

Запалений нерв унаслідок каріозного ураження потребує видалення. Щоби провести процедуру з максимальною точністю, у сучасній ендодонтії виконується лікування під мікроскопом. Оптичний прилад дозволяє виконати маніпуляції ретельно й акуратно, навіть якщо кореневі канали:

 • Мають складну форму;
 • Перебувають у важкодоступній зоні;
 • Мають багато дрібних відгалужень;
 • Є перфорація внаслідок неграмотного свердління.

Завдяки мікроскопу легше усунути наслідки безграмотного лікарського втручання, а саме — витягти осколки інструментів із порожнини зуба. Застосування оптики дозволяє виконувати лікування карієсу з високою точністю. Мікроскоп дає можливість попередити проникнення бактерій і тим самим не допустити розвитку більш небезпечних захворювань.

Особливості пломбування каналів молочних зубів

Молочні зуби необхідно лікувати, хоч і багато батьків протилежної думки. Карієс на тимчасових зубки заподіює дитині дискомфорт — фізіологічний і психологічний. Крім цього, випав завчасно зуб дає проміжки в зубному ряду. Наслідки цього — порушення мови в дитини, викривлення прикусу, неможливість соціальної адаптації. Причому інфекція з молочного зуба легко переходить на зачатки корінного.

Пломбування каналів зуба в малюка дозволить зберегти здоровими постійні зуби. У клініці «Мед-Део» працюють провідні дантисти — фахівці в галузі дитячої стоматології. Лікування зубних каналів у дітей давно й успішно практикується. Для знеболення застосовуються щадні препарати в малому дозуванні. Алгоритм лікування однаковий пломбування зубів у дорослих. При цьому лікар враховує особливості дитячого організму. На першому етапі виконується препаровка, потім ретельна антисептична обробка і встановлення пломби.

Пломбір матеріал для малюків використовується на основі муміфікуючих складів, що дозволяє максимально знезаразити порожнину зуба. Якщо пошкодження поверхні зуба невелике, дитині виконають ремінералізацію. Процедура дозволяє усунути карієс ще на стадії плями. Привчайте своє чадо до необхідності регулярного відвідування лікаря й не лякатися стоматологічних маніпуляцій. Обов’язково слідкуйте за гігієною ротової порожнини дитини. Здорові молочні зуби — запорука цілого зубного ряду в майбутньому.

Методи пломбування зубних каналів

Сучасні технології в галузі стоматології надають можливість лікарям виконувати пломбування каналів якісно й надійно. Найбільш затребуваний сьогодні метод пломбування з використанням гутаперчі. Також у багатьох випадках використовується гутаперчева штифт. Методика однієї пасти вже давно вважається минулим століттям і не застосовується в прогресивних клініках, так як можливе ускладнення. Гутаперчева паста відрізняється наступними перевагами:

 • Можливість надійної обтурації кореневого каналу;
 • Висока інертність;
 • Відсутність алергічних реакцій та дратівного впливу на періодонт;
 • Виключення зміни кольору, стирання й усадки;
 • Нетоксичність;
 • Висока міцність.

Якщо у зв’язку з лікарською халатністю пломба була встановлена ​​неякісно й потрібно перепломбування, застосовується депофорез. Ретельна дезінфекція каналів дає можливість повністю усунути запальний процес, максимально простерилізувати порожнину після вилучення осколків медичних інструментів. Депофорез також дозволяє провести ефективну чистку і виконати пломбування зубів, які знаходяться у віддалених зонах ротової порожнини.

Пломбування кореневих каналів гутаперчею

Пломбування каналів гутаперчею — найбільш популярний метод лікування. Матеріал гнучкий і еластичний. Завдяки гутаперчі ідеально герметизується порожнина зуба, і збереження моляра забезпечене надовго. Є кілька методик пломбування зубів за допомогою такого матеріалу:

 1. Ендодонтія безперервної хвилі з введенням декількох штифтів — центрального й бічного. Процедура полягає в установці стрижнів за допомогою гарячого інструменту. Плюси — простота, надійність, високий рівень герметичності. Мінуси — незначний вплив на стінки зубів.
 2. Введення матеріалу в рідкому вигляді шприцом. Термопластична ін’єкція — простий спосіб обтурації, але не гарантує повного заповнення каналів.
 3. Використання ін’єкційного пістолета — новітньої системи E & Q Plus. Роботу інструменту забезпечує розігрітий наконечник і різноманітність насадок, що дає можливість заповнити повністю кожну порожнину й канальці. Метод відрізняється високою надійністю і якістю, але вартість його недешева.
 4. Гутаперчевий штифт. Стрижні встановлюються в порожнині вже після заповнення каналів пломбувальних матеріалів. Метод одного штифта практично не використовується сьогодні, тому що веде за собою ризик ускладнень.
 5. Методика «термофена» передбачає встановлення в кореневий канал силера. Потім у його порожнину вводиться спеціальний контейнер із гутаперчею. Зайві матеріали обрізаються. Такий метод дозволяє повністю заповнити канал, але якщо гутаперча виходить за його межі, виникає роздратування тканин.
 6. Обтурація латеральної конденсацією. Для пломбування застосовується холодна паста. Недолік даної методики — величезний ризик перелому кореня ще на етапі проведення процедури.
 7. Термомеханічне пломбування конденсатором. Практично не застосовується — немає ніякої гарантії повного заповнення каналу й існує високий ризик поломки інструментів.
 8. Вертикальна конденсація з використанням гарячої пасти.
 9. Складне ін’єкційне введення пломбувального матеріалу в рідкому, розплавленому вигляді.

У нашій клініці застосовуються прогресивні методики з гарантією ефективності, надійності й безпеки. Усі матеріали сертифіковані й перевірені часом.

Пломбування каналів методом латеральної (бічний) конденсації

Методика передбачає використання гутаперчевих штифтів. Пломбування методом латеральної конденсації — це обробка кореневого каналу за допомогою силера й установки стрижнів. Додаткові штифти стоматолог вводить до того часу, поки в порожнину не буде поміщатися спредер. Після чого кінчики стрижнів зсічуються, і закривається вхід у канал. Методика зарекомендувала себе, як ефективна й надійна, але при цьому вимагає професійного підходу. При безграмотному лікуванні можна зламати корінь, занести інфекцію і зруйнувати кісткову тканину.

Пломбування кореневих каналів за допомогою штифта

Суть методу полягає в ретельній механічній обробці й чищенні каналу за допомогою дезінфікуючих медичних препаратів. Після даних маніпуляцій на стінки зуба вводиться силер. Механічним чином порожнина обробляється до зовнішнього вигляду конуса. Штифт підбирається за відповідними параметрами. Основна перевага методу — тривимірна герметизація. Заповнюються всі порожнини і відгалуження. Завдяки такій методиці лікування можна зберегти цілими навіть сильно зруйновані зуби. Штифти біологічно сумісні з натуральними зубами, відрізняються підвищеною стійкістю й утримуванням, безпечні й гіпоалергенні. Після того, як паста твердне, вона приймає форму порожнини.

Метод вертикальної конденсації

Дана методика також відрізняється можливістю тривимірної обтурації. Як пломбувального матеріалу застосовується гаряча гутаперча — у рідкому вигляді, розігріта до високої температури. Штифти і спредери дозволяють рівномірно й повністю заповнити кореневі канали. Інструменти вводяться в порожнину доти, поки найменший не зможе туди ввійти. Таким способом і забезпечується повне заповнення. Техніка надійна, але складна. Виконати лікування грамотно може тільки досвідчений лікар. У «Мед-Део» застосовуються сучасні методики й новітнє обладнання. Роботу клініки забезпечує штат кваліфікованих фахівців. Для пломбування та анестезії використовуються сертифіковані й безпечні матеріали.

Матеріали, використовувані при пломбуванні

У сучасній стоматології не застосовували монопасти. Поєднання силера й гутаперчі дає найбільш ефективні результати. Такі пломбувальні склади відповідають наступним вимогам:

 • Пластичність;
 • Герметичність;
 • Міцність;
 • Виключення зміни кольору й усадки;
 • Безпеку, нетоксичність;
 • Гіпоалергенність;
 • Біосуміснімть;
 • Тривалий термін служби.

Сучасні стоматологи віддають перевагу гутаперчі — еластичному та біосумісних матеріалів. Позитивно зарекомендував себе «Метапекс». Такий склад має бактерицидний ефект. Завдяки пасті-силером AH-plus забезпечується максимальна щільність прилягання штифтових конструкцій у порожнині з виключенням усадки. Також спільно з гутаперчевими штифтами сьогодні широко застосовуються «Форфенан» і «Акрос». Засоби мають антисептичну ефектом, не дають аномального фарбування.

Наслідки неякісного пломбування каналів

Неякісне лікування небезпечно всілякими наслідками й ускладненнями:

 • Інфекційно-запальний процес у ротовій порожнині;
 • Наявність осколків від медичних інструментів у кореневих каналах;
 • Утворення свищів, флюсів, кіст і гранульом;
 • Потемніння поверхні емалі;
 • Алергічні реакції;
 • Роздратування періодонтиту;
 • Перфорація стін зуба;
 • Гострі хворобливі відчуття;
 • Дискомфорт при пережовуванні їжі й надкушуванні;
 • Випадання пломби.

Ретельна санація порожнин каналу — один із найважливіших етапів. Бактерії, які залишаються, призводять до запальних процесів і гострого болю. У таких випадках потрібно перепломбування. У нашій клініці лікування здійснюється на високому рівні, з виключенням лікарських помилок. При появі болю й дискомфорту відразу покажіться досвідченому лікарю. Стоматолог призначить рентген і при необхідності виконає повторне встановлення пломби. Збережіть зуби цілими — звертайтеся до професіоналів! І пам’ятайте, запорука здоров’я — регулярне відвідування стоматологічного кабінету й належний догляд за ротовою порожниною. Записуйтеся до нас на прийом — у нас приємні ціни.

Поширені запитання по темі «пломбування каналів»

Як зрозуміти, чи добрався карієс до зубного нерву?

Якщо карієс дістався до зубного нерва, відразу ж відчувається гострий зубний біль. Він може бути ниючий, іноді вщухати, потім знову поновлюватися. Крім цього, на поверхні зуба утворюються дірки. Але їх не завжди видно неозброєним оком. Хворий відчуває дискомфорт під час прийому їжі, може з’явитися флюс і свищі, опухають ясна й щока. У такому стані важливо якомога швидше відвідати лікаря. Якісне лікування дає можливість зберегти зуб цілим.

Відчую я біль при пломбуванні кореневих каналів?

Перешкодою до відвідування стоматолога для багатьох стає боязнь болю. Сучасна стоматологія пропонує безболісні методики лікування. Знеболити робочу ділянку в роті під час проведення всієї процедури сьогодні дозволяють безпечні анестетики. Сучасні препарати для анестезії гіпоалергенні й нетоксичні, застосовуються навіть у сприятливих дозах під час лікування дітей.

Що робити, якщо після пломбування каналів біль у зубі не проходить?

Дискомфорт після встановлення пломби може відчуватися протягом декількох днів. Хворобливі відчуття можуть бути незначними. Якщо ж ви відчуваєте сильний дискомфорт, відзначаєте біль при жуванні й надкушуванні, негайно запишіться на прийом у клініку. Біль може вказувати на неграмотне лікування. У порожнину могли проникнути бактерії, і виникла інфекція. Також нерідко непрофесіоналізм призводить до того, що доктор залишає уламки інструментів у зубному каналі. Усунути наслідки неякісного лікування необхідно якомога швидше.

Скільки часу триває процедура пломбування каналів?

Пломбування кореневих каналів у кожного пацієнта відрізняється. Схема лікування визначається лікарем індивідуально. Скільки часу необхідно на процедуру, залежить від складності хвороби. Пацієнту може знадобитися попереднє лікування карієсу медикаментозним шляхом, а також усунення запальних процесів у яснах. Сучасні методики надають можливість виконати депульпацію й установку пломби за один сеанс. Не нехтуйте візитом до лікаря, і процес лікування буде швидше і простіше.

Автор стоматолог-терапевт Грушецька Галина Петрівна

Фото стоматологічних робіт: до і після

Найменування послугиЦіна, грн.
Пломбування каналів методом латеральної конденсації силеру ”АН+” (за 1 канал)400
Пломбування каналів методом латеральної конденсації гарячою гутаперчею за 1 канал550
Тимчасове пломбування каналів Ca-вмісткою пастою (1 канал)250

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Стоматологи-терапевти

Оверчук Людмила Вікторівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Єнікєєв Ельфат Шавкатович

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Половинка Ігор Олегович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Асаді Язен

стоматолог-терапевт, ендодонтія під мікроскопом

Більше про лікаря

Бухвалов Олександр Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кузьмочко Михайло Юрійович

стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Мельников Микита Едуардович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кратік Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Гулам Халіда

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Грушецька Галина Петрівна (Кондраток)

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ткаченко Тамара Миколаївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

 • Maryna Samonenko
  1 рік назад

  Доктор, Гулам Халида, положила лекарство в 3 корневых канала 7 зуба с уколом. Всё хорошо. Я довольна. Врач внимательная, осторожная, приветливая, деликатная . Спасибо.

 • Дмитрий Андреев
  2 роки назад

  Очень доволен, хорошо пролечили каналы на зубах. Буду обращаться еще. Рекомендую

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4