RUUA
Ортодонтичні пластинки stomatology pic 9
Ортодонтичні пластинки для зубів (апарати)

Первинна консультація лікаря

390 грн.

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Ортодонтичні пластинки для зубів (апарати)

Зміст

Пластинки для зубів є спеціальними пристосуваннями, дія яких спрямована на виправлення прикусу. Конструкції застосовуються для щадного впливу на ділянки, що вимагають коректив. При цьому зубний ряд займає правильне положення. Цей варіант переважно використовується для виправлення викривлень зубів у дітей, які виражені в незначній мірі. Замовити ортодонтичні апарати за доступною ціною можна в стоматологічній клініці «Мед-Део» в Києві. Наші фахівці знайдуть підхід до кожного пацієнта, допоможуть вирішити проблему будь-якої складності.

Показання до застосування пластинок на зуби

Ефективність пластинок доведена при виправленні прикусу в дитячому віці, коли відбувається розстановка зубного ряду. Встановлення таких конструкцій рекомендована для досягнення наступних цілей:

 • якісне виправлення мінімальних викривлень;
 • утримання зубів в потрібному положенні;
 • коригування ширини піднебіння;
 • вплив на інтенсивність росту щелепи;
 • попередження зміни положення зубного ряду;
 • виправлення форми кісток щелепи.

Важливим призначенням пластинок є виключення ймовірності зміщення зубного ряду при випаданні молочних зубів в ранньому віці, коли на їх місці корінні зуби відсутні. Найбільший ефект спостерігається в незапущених випадках, водночас можна уникнути встановлення брекетів. Не варто забувати, що цей варіант підходить лише в найбільш простих ситуаціях. Основними показаннями до застосування пластин є:

 • висування вперед верхньої або нижньої щелепи;
 • некоректне змикання зубних рядів;
 • частковий розворот деяких зубів;
 • збільшення проміжків між зубами.

Формування прикусу відбувається до 12-15 років в залежності від особливостей організму дитини. Тож не дивно, що перехідний вік характеризується підвищенням ризику зсуву зубного ряду. Щоб запобігти проблем з прикусом надалі, рекомендовано скористатися пластинами для зубів, які призначені для дітей.

Також, пластинки на зуби встановлюють і дорослим. Цей спосіб використовується для фіксації результату після зняття брекет-систем. Для самого вирівнювання вони не підходять. У дорослих пацієнтів уже сформований зубний ряд і пластини не принесуть позитивних результатів.

В якому віці можна ставити ортодонтичні апарати?

Сучасна стоматологія передбачає застосування ортодонтичних апаратів знімного і незнімного типу. Виправити ортодонтичні патології у віці до 12 років допомагають знімні пластинки. Застосування таких апаратів актуально при нерівномірному зростанні верхньої і нижньої щелепи. В цьому випадку може спостерігатися скупченість зубів, або значні прорізи між ними. Пластинки сприяють стримуванню надлишкового зростання щелепи або стимулюють його.

Види пластинок для зубів і відмінності між ними

Основна відмінність між двома видами пластинок – лікувальний ефект. При використанні знімної пластини спостерігається відхилення зубів, скелетне розширення в районі піднебінного шва відбувається лише на 30%. Незнімний апарат, навпаки застосовується для розширення щелепи. Ефективність пластинки в конкретному випадку встановлює ортодонт після огляду і консультації.

Знімні конструкції підбирають в залежності від стану прикусу. Це можуть бути такі варіанти:

 1. Однощелепні. Використовуються для зміни положення окремих зубів, невеликих ділянок.
 2. Двощелепні. Різновид встановлюють на обидві щелепи, тому її застосовують в більш складних ситуаціях.
 3. З ретракційною дугою. Призначення – корекція передніх зубів за допомогою пружинного дроту.
 4. Зі штовхачем. Варіант підходить для внесення коректив у верхню щелепу.
 5. З рукоподібним відростком. Зсув окремих зубів відбувається при впливі на них додатковим елементом.
 6. Система Брюкль. Застосовується для виправлення нерівностей зубного ряду нижньої щелепи.

Вирівнюючі пластини носять регулярно, витягуючи для проведення гігієни ротової порожнини, їжі. Також існують нічні моделі, які необхідно надягати на час сну.

Знімні

Пластинки для зубів знімного типу мають основу з пластмаси, що покриває все піднебіння. Фіксація здійснюється за допомогою спеціальних гачків, дуг. Конструкція пластин в залежності від призначення може включати активні елементи – гвинти, пружини. Для виготовлення пластини використовують якісний пластик з гіпоалергенними властивостями. Кріпильні елементи виробляють з медичної сталі.

До переваг такого різновиду відносять можливість знімати її під час чищення зубів, споживання їжі. Не позбавлені знімні пластинки і недоліків, серед яких:

 1. Необхідність регулярного носіння. Цей варіант вимагає самодисципліни, оскільки апарат надає належний ефект при носінні 14 годин на добу, а в більш складних випадках – цілодобово.
 2. Ймовірність порушення дикції. Основа, яка перекриває піднебіння, може порушувати правильну артикуляцію мови.

Крім того, досить часто діти забувають пластинки в закладах громадського харчування.

Незнімні

Незнімні різновиди менш поширені. Вони являють собою основу з пластмаси з вбудованим гвинтом. До переваг такої конструкції відносять:

 • високу ефективність завдяки постійному впливу;
 • незначний вплив на дикцію;
 • відсутність ймовірності втрати пластини.

Основним недоліком є ​​складність при виконанні гігієни порожнини рота. Для цього необхідно проводити очистку двічі в день із застосуванням іригатора.

Плюси і мінуси пластинок для зубів

Конструкції для вирівнювання у вигляді пластинок мають наступні переваги:

 1. Доступність. Вартість апаратів є демократичною, тому їх встановлення незначно відіб’ється на сімейному бюджеті.
 2. Відсутність складності при догляді. Гігієна порожнини рота істотно спрощується завдяки можливості зняття конструкцій і їх чищення.
 3. Простота встановлення. Виготовлення пластинок відбувається в лабораторії, тому процедура забирає мінімум часу.

Недоліками таких конструкцій є дискомфорт під час носіння, низька ефективність, необхідність контролю носіння з боку батьків.

Встановлення зубних пластин в Києві

Встановлення пластин для зубів здійснюється в кілька етапів:

 1. Підготовка до процедури. Включає огляд, панорамний знімок і діагностику ротової порожнини.
 2. Виконання зліпка. Його роблять на одній або двох щелепах у залежності від призначень. За зліпком виготовляють шаблон, який необхідний для створення пластини.
 3. Виготовлення конструкції. Процес займає близько двох тижнів. Все залежить від завантаженості лабораторії і складності випадку.
 4. Примірка. Важливий етап, на якому фіксуються відчуття пацієнта, виконується корегування.
 5. Регулярне відвідування лікаря. Візити призначає фахівець в індивідуальному порядку (1-2 рази на місяць). При цьому здійснюється регулювання пластини для посилення впливу на зуби.

Пластини для вирівнювання зубів рекомендовано носити протягом 1-2 років. Дискомфорт і свербіж при встановленні конструкції проходить приблизно через 5 днів.

Сучасна клініка «Мед-Део» пропонує високоякісні послуги за демократичною ціною. Наші професіонали нададуть консультації з будь-яких питань, підберуть краще рішення, допоможуть виправити прикус дітям і дорослим.

Догляд за пластинами для вирівнювання зубів

Важливою умовою під час носіння пластин є ретельна гігієна порожнини рота, ретельна обережність. Зуби необхідно чистити не менше 2 разів на день (в ідеалі – після кожного прийому їжі). Процедура полягає в очищенні ротової порожнини і апарату від залишків продуктів.

Для досягнення найкращого ефекту від носіння пластини, необхідно носити її не менше 22 годин на добу. Винятком є ​​нічні різновиди. Адаптивний період приносить дискомфорт, але він поступово проходить. Головне – не піддаватися бажанню зняти пластину на деякий час.

Переваги встановлення пластин для зубів в клініці «Мед-Део»

У нинішній час, згідно зі статистичними даними, 8 з 10 чоловік мають неправильний прикус, дефекти зубів. Досить часто порушення є мінімальними, тому втручання не потрібно.

У стоматологічній клініці «Мед-Део» працюють досвідчені стоматологи-ортодонти, які визначать доцільність проведення лікувальних заходів, підберуть найбільш ефективну методику в конкретному випадку. Професійна команда використовує сучасні технології, ефективні методики, що дозволяють виправити дефекти будь-якої складності. Вони підберуть максимально комфортний варіант лікування, який успішно зарекомендував себе при усуненні певної проблеми.

До переваг звернення в клініку «Мед-Део» варто віднести наступні ключові моменти:

 1. Застосування сучасного обладнання. У нашому закладі є інноваційні апарати, які зустрічаються в Україні досить рідко.
 2. Професійна консультація. Фахівці клініки розвіють всілякі сумніви, визначать найбільш доцільний варіант.
 3. Демократична цінова політика. Доступна вартість всіх видів послуг дозволяє скористатися ними більшій кількості пацієнтів.
 4. Наявність гарантії. Ми впевнені в професіоналізмі і методиках, тому на всі види послуг надається гарантія.

Наша кваліфікована команда – експерти в галузі створення бездоганної посмішки! Для отримання консультації зв’яжіться з нами прямо зараз будь-яким зручним способом.

Найпоширеніші запитання

Що краще: брекети або пластини?

Ці інструменти призначені для вирішення різних проблем. Пластини не здатні надати потрібний тиск на зубний ряд, тому при складних патологіях не застосовуються. Переважно їх використовують з метою профілактики дефектів прикусу.

Брекети виправляють серйозні дефекти завдяки рівномірному тиску на, який діє протягом тривалого періоду на зубний ряд. Визначити, який варіант підійде в конкретній ситуації, допоможе ортодонт.

Скільки триває лікування зубів ортодонтичними пластинами?

При носінні ортодонтичних пластин знімного типу по 12-24 години в добу лікування триває 1,5-2 роки. Зміна пластинки відбувається раз на півроку. Це важливий момент в процесі формування зубів, який дозволяє досягти ефективного результату. Врахувати всі нюанси і визначити точний термін, необхідний для усунення дефектів прикусу, може тільки фахівець.

Автор стоматолог-ортодонт Язді Сара

Найменування послугиЦіна, грн.
Ортодонтичні пластинкивід 1700

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Стоматологи-ортодонти

Язді Сара

стоматолог-ортодонт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4