RUUA
Пластика вуздечки губи в Києві

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Пластика вуздечки губи в Києві

Зміст

Багато людей навіть не здогадується, що деякі їхні проблеми можна легко вирішити за допомогою невеликої операції на вуздечці губи. Пластика вуздечки верхньої губи – це хірургічна корекція тяжа слизової, що відповідає за додаткову фіксацію губ до щелепних кісток. Зазвичай, підрізання вуздечки роблять за рекомендацією логопеда або ортодонта. У клініці «Мед-Део» пройти всі обстеження і дізнатися про необхідність цієї процедури можна у провідних фахівців, у зручний для пацієнта час.

Навіщо потрібна пластика вуздечки губи?

Завдяки вуздечці губи з’єднуються з тканиною щелеп. Це сприяє правильному жуванню, ковтанню, мові. Але коли вуздечка занадто коротка або неправильно прикріплена, ці функції порушуються.

Якщо з цим нічого не робити, то з’явиться безліч медичних і естетичних проблем. Дефект вуздечки заважає правильній артикуляції, знижує рухливість губ, призводить до розвитку різних вад. Відхилення вуздечки від норми призводять до таких наслідків, як:

 • труднощі зі смоктанням у немовлят;
 • некоректна звуковимова;
 • проблеми з жуванням і травленням;
 • зміна прикусу, нахил зубів вперед;
 • формування діастеми – щілини між різцями;
 • утворення кишені у відтягнутих яснах;
 • оголення коренів зубів, що викликає гіперчутливість до гарячого і холодного;
 • нестійкість зубного ряду;
 • накопичення частинок їжі і поява нальоту;
 • схильність до запальних процесів і хвороб пародонту;
 • порушення працездатності лицьових м’язів;
 • яснева посмішка.

Найчастіше, після пластики вуздечки автоматично виправляється дикція. Операція допомагає уникнути багатьох стоматологічних захворювань. Підрізання вуздечки показане в деяких випадках корекції прикусу. Воно дозволяє налагодити нормальні умови для прийому їжі, підтримати здоров’я слизової оболонки ротової порожнини. Крім того, поліпшується естетика обличчя.

Показання до корекції вуздечки губи

Той факт, що вуздечка верхньої губи (або, навпаки, нижньої) має дефект, ще не є причиною зробити операцію. Підставою до корекції служать:

 • наявність щілини між передніми зубами;
 • підготовка до процедур щодо виправлення прикусу, ортодонтичної терапії;
 • при підвищеному ризику запалення пародонту;
 • планування знімного протезування;
 • логопедичні проблеми, пов’язані з дефектом вуздечки губи;
 • порушення жувальних функцій (смоктання у немовлят).

Товстий тяж вуздечки не дозволяє різцям зійтися до центру. Це не просто естетична проблема, в результаті якої діастема, що збільшується, зрушує зубний ряд в сторони або вперед. Вуздечка вплетена в міжзубний сосочок і такий дефект постійно провокує його травмування. А це стає сприятливою умовою для розвитку пародонтиту. Пластика вуздечки губи запобіжить цій неприємності.

Також аномалія формування цієї складки здатна нівелювати ефект від брекетів або пластин, призводить до рецесії ясен, робить ненадійним кріплення знімних протезів, спотворює дикцію. Тому пацієнтам з дефектом вуздечки губи настійно рекомендується пластика.

Також корекція вуздечки верхньої губи показана з гігієнічних міркувань – дефект може серйозно загрожувати імунітету порожнини рота.

Протипоказання до проведення операції

У пластики вуздечки губи є свої протипоказання. Незважаючи на простоту операції, її не роблять:

 • при хронічних захворюваннях слизової оболонки ротової порожнини;
 • при ускладненнях карієсу, остеомієліті;
 • тим, хто проходить курс променевої терапії;
 • при церебральних ускладненнях;
 • неконтактним пацієнтам (психічні захворювання);
 • при дисморфофобії;
 • в період загострень інфекційних хвороб;
 • при патології крові (погане згортання, лейкоз);
 • коли є пухлини в тканинах щелепи;
 • при поганій гігієні рота;
 • при схильності до колагенозів (утворення келоїдних рубців).

В основному це стандартні обмеження. У клініці «Мед-Део» показання та протипоказання розглядаються індивідуально в кожному конкретному випадку.

В якому віці потрібно проводити пластику вуздечки губи?

Незважаючи на те, що у дорослих підрізання проходить успішно, все-таки краще робити цю операцію в дитинстві. Тоді дефект не встигне вплинути на важливі процеси формування щелепи і порожнини рота дитини. Сучасна стоматологія називає оптимальним вік 5-7 років. Тобто коли у дітей з’являється останній, четвертий різець. Інакше підрізання може травмувати зачатки майбутніх корінних зубів. Проте, якщо серйозно порушена функція смоктання, неонатолог з профільними навичками може самостійно підрізати вуздечку верхньої губи у новонародженого.

Як підготуватися до операції

Передопераційна підготовка зводиться до санації ротової порожнини. Краще зробити професійну чистку зубів і рота. Зрідка можуть знадобитися аналізи крові і флюорографія. При пластиці вуздечки губи у новонародженого, рекомендується малюка погодувати. Дорослому також не варто проводити процедуру натщесерце, щоб між пластикою і наступним прийомом їжі був достатній проміжок часу. До того ж, голодний шлунок негативно впливає на згортання крові.

Дитину постарше варто психологічно підготувати до пластики. Не варто боятися: фахівці «Мед-Део» знайдуть підхід до будь-якої дитини, обережно і безболісно проведуть корекцію.

Методи пластики вуздечки в стоматології «Мед-Део»

Операція по корекції вуздечки губи проводиться декількома способами. Вибір методу диктується індивідуальною особливістю прикріплення і будови цієї складки. Операція триває не більше 10-15 хвилин. Чи боляче робити корекцію? Ні, в нашій клініці зона втручання знеболюється якісним анестетиком. Шовний матеріал складається з біодеградуючої речовини.

Стоматологи «Мед-Део» в Києві успішно роблять пластику губи при будь-якому дефекті вуздечки навіть наймолодшим пацієнтам. Операція в нашій клініці це гарантований результат, комфортні умови і доступна ціна.

Френотомія або розсічення вуздечки

Це малотравматична операція, в процесі якої розсічення волокон здійснюється в поперечному перерізі, а ушивання – в поздовжньому, з можливими прикріпленням до окістя. Цей вид пластики залишає найменший післяопераційний дискомфорт. В основному, такий спосіб корекції призначають при дуже вузькій складці, схожій на прозору мембрану. У таких випадках зазвичай відсутнє кріплення до крайки альвеолярного відростка.

Френектомія або висічення вуздечки

Цей тип корекції показаний при товстій, великої ширини вуздечці губи. При цьому методі підрізання здійснюють по розтягнутому гребеню, з одночасним видаленням міжзубних сосочків і надлишку тканин між центральними зубами. Такий варіант ефективний при боротьбі з патологічною діастемою.

Френулопластика

Метод френулопластики має на увазі перенесення місця кріплення вуздечки верхньої або нижньої губи. Для перенесення краю складки використовують одну з двох технік:

 • У-подібна корекція;
 • Z-подібна пластика.

У першому випадку, вуздечка висікається спеціальним інструментом, залишаючи ромбоподібний слід. Далі прилеглий до надрізу край слизової підрізають і распатором зрушують уздовж окістя вглиб присінку, що утворився. Там слизова прикріплюється до окістя і рана зашивається.

При пластиці по Лімбергу (Z-подібна) також застосовується інфільтраційна анестезія. Надріз робиться уздовж гребеня посередині. Наступний крок – два косих розрізи від кінців вертикального: на альвеолярному відростку 70°, а на губі 80°, що робить схему надрізів схожою на латинську Z. В результаті отримують трикутні клапті. Підслизову тканину переміщують по окістю, а трикутники слизової зрушують назустріч один одному. В результаті центральний розріз розташовується горизонтально, а загальна картина зафіксованих швами надрізів виглядає як Z в зворотну сторону.

Догляд за порожниною рота в післяопераційний період

Відновлення після пластики вуздечки губи проходить без будь-яких складнощів. Після процедури відразу можна йти додому. Спочатку ще можуть бути деякі неприємні відчуття і незначний біль, коли дія знеболюючого припиниться. Через 2-3 години до губи можна прикласти холод. Також варто стежити, щоб дитина не чіпала зону операції руками і, якщо можливо – не досліджувала язиком. Бажано зовсім не торкатися рани.

Може відчуватися легкий свербіж або печіння. В такому випадку можна прийняти прописаний лікарем знеболюючий засіб. Самостійно призначати собі ліки не можна. Особливо препарати, що впливають на згортання крові. Коли можна починати чистити зуби і дозволяється їсти після пластики, підкаже лікар. Щоб реабілітація пройшла швидше і успішніше, слід виконувати рекомендації фахівця:

 • обережна, але ретельна гігієна порожнини рота двічі в день з обов’язковим чищенням язика і ясен;
 • полоскання рота (неінтенсивно) антисептиком;
 • перші 2 дні не вживати жорсткої подразнюючої їжі (гострої, солоної, кислої і просто гарячої);
 • прийти на післяопераційний огляд на третій день після пластики.

Для дорослих і пацієнтів підліткового віку існує спеціальна міогімнастика. Це вправи, які сприяють зміцненню м’язів, що відповідають за міміку і жування.

Адаптаційний період (час звикання до нових відчуттів) у кожного індивідуальний. На повне відновлення йде до тижня, в середньому – п’ять днів. При пластиці вуздечки губи, зробленої з приводу сформованої діастеми, може знадобитися трохи більше часу. Іноді за цією операцією слідує додаткова стоматологічна корекція.

Автор стоматолог-хірург Свіржевський Юрій Валерійович

Стоматологи-хірурги

Любченко Олексій Олександрович

стоматолог-ортопед, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Єфімов Михайло Олександрович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4