RUUA
Нарощування відсутнього об'єму кістки щелепи в Києві

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Нарощування відсутнього об'єму кістки щелепи в Києві

Зміст

Атрофія кістки щелепи – це серйозна проблема, особливо при відсутності декількох зубів. До неестетичних змін рис обличчя додається психологічний фактор, а головне – погіршення загального здоров’я.

Ще не так давно протезування при малому обсязі кістки було справжньою проблемою. Завдяки сучасній стоматології, в клініці «Мед-Део» в Києві можуть допомогти наростити кістку для імпланта кожному, за допомогою процедури кісткової пластики.

У яких випадках потрібне нарощування кісткової тканини зубів?

Операція з відновлення обсягу щелепної кістки найчастіше затребувана як підготовчий етап до імплантації. Як правило, кісткова пластика проводиться для збереження існуючих зубів і для забезпечення надійності результату дентального протезування. Інші показання відносяться до сфери щелепно-лицевої хірургії.

Остеопластика в стоматології показана при:

 • щелепних травмах;
 • ураженнях щелепи внаслідок онкологічних захворювань;
 • вадах, викликаних видаленням зубів;
 • розсмоктуванні кістки з віком;
 • вогнепальних пораненнях;
 • дефіциті твердих тканин для дентального протезування.

Кісткова пластика потрібна для відновлення об’єму атрофованих через вікові зміни тканин, коли дегенеративні процеси починають відбуватися швидше, ніж регенерація. Щелепні кістки можуть розсмоктуватися внаслідок тривалої відсутності зубів. Без жувального навантаження, тканини щелепи перестають повноцінно функціонувати і отримувати поживні речовини. Через порушення обмінних процесів кістка атрофується, і тоді зубний ряд зміщується. Схожий результат виникає після перенесеного пародонтозу або інфекційних захворювань.

Крім того, нарощування кістки щелепи буває необхідне при естетичних недоліках, в тому числі – викликаних атрофічними змінами кісткової тканини, а також для усунення функціональних порушень. Операцію призначають при виникненні таких дефектів:

 • деформація овалу обличчя;
 • западаючі всередину щоки і губи, зморшки, обвисання шкіри;
 • порушення звуковимови;
 • зміна прикусу;
 • серйозне порушення жувальної функції.

Нарощування кісткової тканини щелепи гарантує надійність опори для імплантів, навіть у випадках імплантації кількох одиниць. За допомогою остеопластики лікар зможе забезпечити потрібні фізіологічні параметри дентального протезування (достатні розміри, щільність), що позитивно позначиться на естетиці та стабільності імпланта.

Протипоказання до нарощування зубної кістки

Пластика кістки щелепи має не так багато протипоказань. Як правило, вони загальні для всіх видів хірургічного лікування. Але є й інші, абсолютні і тимчасові протипоказання до нарощування кістки. В основному переліку:

 • вагітність, період грудного вигодовування;
 • лейкемія, серйозна анемія, порушення згортання крові;
 • новоутворення в носі і пазухах;
 • вогнища запалення в роті;
 • гострий імунодефіцит;
 • онкологія;
 • проблеми з серцем;
 • загострення хвороб хронічного перебігу;
 • остеопороз, порушення репарації кістки;
 • психічні захворювання.

Такі втручання проводяться тільки зі знеболенням (наркоз, анестезія). Відповідно, непереносимість анестетиків також вважається протипоказанням до нарощування відсутньої кісткової маси щелепи.

Методи кісткової пластики для установки імпланта

Розроблено декілька способів для нарощування об’єму кістки щелепи. Вибір способу робить лікар на підставі результатів обстеження. Головну роль грає ступінь дефіциту кістки і локалізація дефекту. Для поповнення об’єму кістки у верхній щелепі, застосовується синус-ліфтинг. Кісткова пластика нижньої щелепи здійснюється за допомогою технології «розклинування» альвеолярного відростка, імплантації донорського блоку, спрямованої репарації кісткової тканини.

Розщеплення альвеолярного відростка

Як правило, процедура призначається при імплантації кількох одиниць майбутніх зубів і горизонтальній атрофії кістки. Технологія дозволяє поєднувати нарощування об’єму твердої тканини з установкою штучних коренів. Суть методу полягає в розпилюванні альвеолярного відростка з наступним його розширенням. В отримане поглиблення відразу встановлюються імпланти. Простір, що залишився, заповнюється кістковим препаратом. Поверх поміщають колагенову мембрану. Методика дозволяє значно скоротити реабілітаційний період.

Спрямована кісткова регенерація

Остеопластика цим методом може поєднуватися з вживленням імпланта. Як правило, технологія використовується при незначній та середній резорбції кістки по висоті і ширині.

У процесі нарощування кістки щелепи розтинають і відшаровуються ясна, а в зону дефекту поміщають замінник кістки. Оперовану область закривають подвійною біомембраною або плівкою на титановій сітці. В якості донорського блоку використовують ксеногенний матеріал.

Пересадка кісткового блоку

Операція не передбачає поєднання остеопластики з імплантацією. Дентальне протезування буде зроблено після повного відновлення тканин. З урахуванням індивідуальних особливостей, на це йде від 6 до 12 місяців. Методика використовується при істотному дефіциті кісткової тканини (у висоту і в ширину). Кісткова пластика нижньої щелепи за цією методикою проходить в два етапи:

 • отримання кісткового блоку (підборіддя, область «зубів мудрості»);
 • підсадка донорського блоку на місце і закріплення титановими гвинтами.

Далі накладається біомембрана і тканини ясен повертаються на своє місце. Процедура травматична, так як в ротовій порожнині відразу дві зони потребують відновного періоду. Однак цей варіант найбільш успішний в плані приживлюваності, так як застосовується власний матеріал пацієнта.

Синус-ліфтинг

Синус-ліфтинг – це технологія нарощування кісткового масиву верхньої щелепи. Протягом операції проводиться зсув дна гайморового простору вгору. Отриману порожнину заповнюють остеозаміщуючим матеріалом. Втручання проводять одним з двох способів:

 • відкритим, коли доступ до верхньощелепної порожнини відкривається латерально (надріз ясен збоку);
 • закритим, коли в гайморову пазуху проникають через зуб і ложе для вживлення імпланта.

У деяких випадках технологія субантральної аугментації допускає одночасну фіксацію імплантату.

Матеріали для нарощування щелепної кістки

У стоматологічній практиці для нарощування кісткового масиву застосовуються спеціальні остеопластичні матеріали. Їх виготовляють у вигляді пористих плівок-мембран, грануляту і кісткових блоків. Препарати можуть бути як синтетичного, так і біологічного походження. Розрізняють декілька типів остеопластики:

 • аутогенна – донор сам пацієнт;
 • алогенна – біоматеріал іншої людини;
 • ксеногенна – донор тварина;
 • аллопластична – синтетичний остеопластик (в основному в гранулах).

До матеріалів для пластики кістки відносять і біомембрани. Ці колагенові пластини застосовуються для ізолювання зони дефекту від оточуючих м’яких тканин. Таким чином, мембрани, що самі розсмоктуються, здійснюють бар’єрні функції і стимулюють відновлення щелепних кісток.

Альтернативи нарощування кістки щелепи

Альтернативою імплантації може служити знімне протезування і мостовидні конструкції. Тоді в нарощуванні кістки щелепи немає необхідності. Але слід розуміти, що такий варіант не зупиняє атрофію кісткової тканини. Кістка і далі буде зменшуватися, що призведе до просідання протезу і неодноразової його переробки.

При повній відсутності зубів застосовується технологія all-on на чотирьох (при незначній резорбції) або на шести (при середньому ступені атрофії) імплантатах. Конструкція стабільна і відмінно сприймає навантаження протеза на весь зубний ряд. При гострому дефіциті кістки застосовується аналогічний метод – базальна імплантація.

Також, при наявності показань, можна скористатися альтернативними способами протезування:

 • дентальні протези компресійного типу, які ставляться в глибокі кісткові шари;
 • коренеподібні імпланти, які можна встановити під кутом до зубного ряду або в обхід гайморових порожнин;
 • спеціальні короткі, вузькі імпланти з підвищеною міцністю для кістки щелепи з мінімально допустимими для імплантації параметрами.

Ще одним способом уникнути нарощування щелепних кісток є одномоментна імплантація. Тобто установка стрижня для майбутнього зуба відразу в лунку тільки що вилученого.

Відновлювальний період

Після кісткової пластики нормальним явищем є невелика набряклість, може підвищитися температура. Протягом перших двох днів набряк буде збільшуватися. Через 4-5 днів стан стабілізується. Хворобливі відчуття знімаються знеболюючими засобами, прописаними лікарем. Допустимим є тимчасове порушення чутливості обличчя над зоною операції, а також невеликі виділення з рани (сукровиця).

У перші дні після операції можна прикладати холод. Можлива поява гематом. Протягом реабілітаційного періоду пацієнтам рекомендується щадна дієта: не гаряча і не подразнююча слизову м’яка їжа. Заборонені процедури, пов’язані з нагріванням рани (ванна, сауна, солярій). Слід обмежити фізичні навантаження, відмовитися від авіаперельотів, уникати положень, що сприяють припливу крові до голови. Не палити до загоєння, не вживати спиртне. Остерігатися застуди – чхання і інтенсивне сякання можуть викликати зміщення трансплантата. Гігієну рота проводити обережно, без інтенсивного полоскання. У зазначений термін обов’язково відвідати свого лікаря для контролю загоєння.

Терміново потрібно звернутися за допомогою:

 • якщо хворобливість не проходить більше п’яти днів;
 • довше доби не припиняється кровоточивість;
 • набряклість зберігається навіть на 5 день.

А також, якщо виникнуть сумніви, підозри і питання.

Розумний вибір лікаря і клініки позбавить від непотрібних переживань і знизить ймовірність ускладнень.

Переваги кісткової пластики в клініці «Мед-Део»

Лікарі стоматологічної клініки «Мед-Део» виконують такі операції практично щодня. Наші фахівці досконально знають технології та методи нарощування кісток нижньої і верхньої щелепи, завжди домагаючись відмінного результату. Клініка оснащена новітнім медичним обладнанням, і стоматологи мають великий практичний досвід його застосування. При остеопластиці ми суворо дотримуємося протоколу, але керуємося принципом мінімального травматизму і максимального ефекту. Всі наші фахівці мають високу профільну кваліфікацію, тому ризик ускладнень низький, а реабілітаційний період після операцій кісткової пластики коротший.

Ми дбаємо про комфорт наших пацієнтів і кінцевий результат: в клініці «Мед-Део» застосовуються якісні матеріали та анестетики перевіреної дії. Процедура нарощування кістки пройде безболісно, ​​а для післяопераційного періоду лікар пропише надійні препарати. Нарощування кістки щелепи це непроста і відповідальна задача, яку краще довірити сертифікованим фахівцям. Тому наші пацієнти вибрали «Мед-Део», де приємний медичний сервіс, якісне нарощування кісткової тканини зубів, ціна з категорії доступних, досвідчені і доброзичливі лікарі. Бездоганна усмішка наших пацієнтів – найкраща реклама клініки.

Автор стоматолог-хірург Свіржевський Юрій Валерійович

Стоматологи-хірурги

Любченко Олексій Олександрович

стоматолог-ортопед, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Єфімов Михайло Олександрович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4