Металокераміка – металокерамічні коронки на зуби

Металлокерамика - металлокерамические коронки

Металокерамічні коронки (Металокераміка) – вигідний і доступний варіант при протезуванні зубів.

Ці коронки:

 • виготовлені з міцних матеріалів,
 • прослужать не один рік,
 • дбайливо і якісно встановлюються фахівцями з багаторічним досвідом в протезуванні.

Металокераміка під ключ в клініці «Мед-Део» доступна за вигідними цінами. Встановлюючи металокерамічну коронку в нашій клініці, ви залишитеся задоволені результатом, а Ваша посмішка придбає здоровий і естетичний вигляд на довгі роки.

Що таке металокераміка в стоматології?

Протезування зубів металокерамікою популярно серед пацієнтів. Але що мається на увазі під терміном? Металокерамікою називають ортопедичні конструкції, створені для протезування з керамічного напилення на металевому каркасі.

Металокерамічна коронка на зуб – це високоякісний протез, індивідуально створений за формою природного зуба конкретної людини.

В основі протеза лежить металевий сплав, який зверху покривається керамічним покриттям.

В нашій стоматологічній клініці в Києві найкраща металокераміка, яка використовується для створення коронок і протезування зубів голлівудським зіркам. Після протезування за прийнятну ціну в «Мед-Део» Ваша посмішка стане як нова.

Де і коли використовується?

Де і коли використовується? Незнімних зубних протезів кілька різновидів, але металокераміку використовують частіше за інших. Цьому сприяють дві причини:

 • недорога ціна
 • міцність використовуваного матеріалу.

Кожна коронка виготовляється індивідуально для кожного пацієнта, коли з’являється необхідність протезування одного або декількох зубів. І, в основному, це робиться, коли з’являється потреба замінити жувальний зуб. Металокерамічні коронки міцні і витримують більше навантаження. Але не так естетичні як керамічні або цирконієві.

З чого складається?

Металокерамічний зуб виготовляється з двох матеріалів. В основу каркаса лягає металевий сплав, а зверху протез покривається керамічним шаром. Для протезування використовують такі сплави:

 • кобальто-хромовий;
 • титановий;
 • золото-платиновий.

Застосування кобальто-хромового сплаву найдешевший варіант, але має відчутний мінус у вигляді прояви алергічної реакції. Використання титану в основі протеза зменшує шанс появи алергічних реакцій практично до 0% Але практичніше вибрати зубний протез на основі золото-платинового сплаву. Він не викликає алергії. А по-друге, через жовтуватий колір кераміка надійніше маскує залізний каркас. Це функція стане в нагоді, якщо встановлюється коронка металокерамічна з плечової масою.

Які види бувають і коли використовуються?

Протези робляться:

 • поодинокі;
 • мостовидні;
 • з плечової основою.

Поодинокі коронки кріпляться на постраждалий зуб. Застосовується вид, якщо корінний зуб зруйнований не більше, ніж на ⅔. Мостовидні протези використовують, якщо рідний зуб відсутній або не вдається прикріпити протез. Тоді створений протез кріпиться до сусідніх зубів. Для цього проводиться обробка зубної коронки і видаляються їх нервові закінчення. Металокерамічна коронка з плечової масою встановлюється на передній ряд, плечова маса допомагає приховати металеву основу і поліпшити зовнішній вигляд. Під час протезування можуть вдатися до імплантації. Коронка на імплантат зручна і корисна в багатьох випадках, прочитати про імплантацію Ви можете на спеціальній сторінці – “ Імплантація зубів “.

Підібрати оптимальний варіант і дізнатися, що вам підходить, допоможуть лікарі-ортопеди в стоматологічній клініці «Мед-Део» з багаторічним стажем роботи в Києві.

Які переваги та недоліки?

Протезування зубів металокерамікою затребуване і налічує ряд переваг. Перевагами використання коронки з металокераміки є:

 • міцність і довговічність;
 • зуб під коронкою повністю захищений;
 • швидка адаптація;
 • сумісність з людським організмом;
 • металокераміка коштує дешево.

Але і у металокерамічного протеза зубів є свої недоліки:

 • сильне обточування зуба;
 • просвічування металу крізь керамічне покриття;
 • невідповідність відтінків з рідними зубами.

Хоча невідповідність відтінків емалі проявляється в разі, якщо робиться протезування передніх зубів. Природний шар емалі тонкий в цій області і на штучний зуб накладається невеликий керамічний шар. Варто відзначити і протипоказання. До них відноситься:

 • алергічна реакція на використовувані метали;
 • хронічний пародонтит;
 • бруксизм;
 • запальний процес у ротовій порожнині.

Якщо один з пунктів відноситься до вас, варто звернутися в нашу стоматологічну клініку за пошуком альтернативних способів вирішення виниклої проблеми.

Як встановлюється?

 1. Перед протезуванням (установкою металокерамічного протеза) проводиться діагностика ротової порожнини. Якщо лікар виявляє будь-яке захворювання або запалення, то призначається курс лікування.
 2. Після усунення проблем лікар-ортопед проводить обточування зубів для створення зліпків.
 3. За зліпкам виготовляються конструкції, які підходять Вашим зубам для протезування.
 4. Створюються тимчасові коронки, щоб перевірити сумісність протеза з Вашим зубом. А після встановлюється модель.
 5. Створюється каркас і після примірки і вдалої сумісності його покривають керамічним шаром.
 6. Якщо коронка встановлюється на живий зуб, то проводиться депульпація. Це обов’язковий крок в протезуванні для уникнення подальших проблем.
 7. На першому етапі проводиться установка на тимчасовий цемент. Якщо процедура проходить без прояву дефектів або больових відчуттів, протез кріпиться на міцний цемент.

При виникненні дефектів або відколів реставрація зуба проводиться прямо в ротовій порожнині без вилучення протеза.

Скільки прослужить металокерамічна коронка?

Якісні металокерамічні коронки на зуби придатні до використання не один десяток років. Щоб дізнатися скільки прослужить Ваша коронка, врахуйте наступні фактори:

 • якість металу, з якого створюється штучний зуб;
 • дотримання технології при створенні;
 • ретельний догляд.

Якщо коронка складається з дорогих металів і при виготовленні не траплялося порушень технології, протезувати зуб протримається у вас до 15 років і навіть довше. Тільки дотримуйтесь вимог по догляду. У нашому стоматологічному центрі гарантія на металокерамічні коронки до 1 року. Це означає, якщо в цей час протез не приживеться в яснах або виникнуть ускладнення, лікарі проведуть повторне лікування і протезування за рахунок клініки.

Як правильно доглядати?

Ретельний догляд за металлокерамической коронкою грає важливу роль. Від цього залежить період носіння металокерамічного протеза і його зовнішній вигляд. Але складних маніпуляцій не потрібно і обмежень по догляду за металокерамічним зубом немає. Користуйтеся цими порадами і штучні зуби прослужать довгий час.

 1. Слідкуйте за чистотою ротової порожнини. Після прийому їжі використовуйте ополіскувачі для рота і чистіть зуби два рази на день. Приділяйте увагу порожнині між протезом і яснами. Не допускайте застрявання їжі в важкодоступних місцях. Використовуйте зубні щітки з тонкими щетинками.
 2. Не зловживайте курінням. Його вплив негативно впливає на металокерамічну коронку: здатне змінити колір і зіпсувати зовнішній вигляд зуба.
 3. Намагайтеся уникати сильних навантажень на металокерамічну коронку. Не кусайте кістки, горіхи або інші тверді предмети. Подібні дії призведуть до того, що верхня частина металокерамічного зуба трісне.

Варто розуміти, що процес відновлення не завжди проходить швидко і безболісно. Перший час варто ретельно стежить за вбудованим зубом і не сильно напружувати його під час їжі. Головне пам’ятати що відсутність гігієни порожнини рота швидко зведе до 0 весь позитивний ефект протезування.

Скільки коштує металокераміка?

Багато хто задається питанням «Скільки коштує металокераміка?». Відповісти не завжди вдається відразу. А ціни на металокерамічні коронки розраховуються, виходячи з таких факторів:

 • сплав металу, з якого виготовляється каркас коронки;
 • якість і міцність кераміки;
 • різновид стоматологічного цементу;
 • розцінки на послуги стоматолога.

Якщо замовляєте коронку на кобальто-хромової основі, це коштує в рази дешевше, ніж коронка з використанням золото-паладієвих сплаву. Але і з вживанням дорогих сплавів металокераміка коштує недорого і вигідніше, ніж матеріали по типу CERCONA і цільні керамічні коронки. На даній сторінці сайту Ви можете ознайомитися з таблицею, де вказані ціни на металокераміку. Але останню крапку в питанні “ скільки коштує металокерамічна коронка? ” Ви поставите на консультації з нашим лікарем для уточнення методу протезування і його ціни. Наші стоматологи будуть раді провести консультацію і повернути Вам красиву і здорову усмішку, яка змінить ваш зовнішній вигляд і стан в цілому.

Вартість послуг

ПослугаВартість
Коронка МК (встановлення)1700 грн.
Коронка МК ART (встановлення)3200 грн.
Коронка МК з гвинтовою фіксацією на імплантатах (встановлення)3400 грн.
Коронка МК з гвинтовою фіксацією на імплантатах ART (встановлення)4000 грн.
Коронка МК на імплантаті (встановлення)2900 грн.
Коронка МК на імплантаті ART (встановлення)3800 грн.

У Вас є відгук, побажання, зауваження чи уточнення? Тоді напишіть його у формі нижче! ⬇

×
×

Запись на прием


×

Запис на прийом
×

Еnroll×