RUUA
Лечение зубов картинка
Лікування зубів під час вагітності

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Лікування зубів під час вагітності

Зміст

Не дарма стоматологія для вагітних виділяється як окремий напрямок. Для кожної майбутньої мами очікування є трепетним, довгоочікуваним і хвилюючою подією. Тому будь-які негаразди із здоров’ям викликають у вагітних безліч побоювань. Проблеми з зубами під час виношування дитини – не виняток. Маса питань відразу ж виникає в голові у жінки, яка готується стати матір’ю.

Варто розуміти, що терпіти зубний біль не можна. Це зашкодить не тільки мамі, але і майбутній дитині. При найменшому неспокої слід негайно відвідати лікаря.

Чи можна лікувати зуби під час вагітності?

Починати лікування в період виношування рекомендується з другого триместру. При цьому, якщо випадок невідкладний, то під професійним супроводом досвідчених стоматологів будь-яку проблему можна вирішити. Інфекційно-запальний процес і хворобливі відчуття, на відміну від якісного лікування, принесуть шкоди плоду. У сучасній стоматології в Києві працюють досвідчені фахівці. До вагітних здійснюється індивідуальний і уважний підхід. Якщо на етапі планування вагітності не вдалося повністю усунути стоматологічні захворювання, завдяки сучасним технологіям вилікувати зуби можна безболісно і без будь-яких наслідків для організму.

Лікування не можна відкладати навіть жінкам в положенні. Повний спектр послуг пропонує кваліфікована клініка «Мед-Део», якщо немає протипоказань до проведення процедур. Досвідчені стоматологи виконують лікування зубів вагітних:

  • пародонтозу;
  • карієсу;
  • гінгівіту;
  • пульпіту та ін.

Крім цього, в «Мед-Део» майбутній матусі можуть порекомендувати виконати фторування. При необхідності в стоматологічному кабінеті жінці в положенні встановлять брекетні системи, видалять, запломбують зуб або встановлять протез.

Особливості лікування зубів вагітним

Вагітність не є протипоказанням до проведення стоматологічних маніпуляцій. Навпаки, дуже важливо вчасно усунути вогнище інфекції, щоб не нашкодити майбутній дитині. План лікування до кожної вагітної підбирається індивідуально – залежно від терміну, складності протікання вагітності, супутніх проблем зі здоров’ям. Про виношування малюка обов’язково слід попередити стоматолога і вказати кількість тижнів. Особливості лікування зубів вагітним:

  • карієс, пульпіт, періодонтит, запалення ясен підлягають негайному лікарському втручанню;
  • травми зуба, відколи, перелом кореня, тріщини також вимагають екстреної терапії;
  • установку постійних протезів до більш сприятливого періоду можна замінити на тимчасове протезування;
  • для пломбування можна використовувати будь-які матеріали за показаннями: полімерні лампи для затвердіння не завдають шкоди плоду;
  • ортодонтические маніпуляції можна відкласти до розродження;
  • для обов’язкового місцевого знеболювання застосовуються сучасні безпечні препарати;
  • відбілювання проводити не рекомендується.

Лікарські засоби, що використовуються під час терапії, використовуються в безпечних для вагітної дозах. Спеціалізоване професійне обладнання європейської якості і застосування інноваційних методик дозволяють проводити необхідне лікування в «Мед-Део» безболісно, ​​ефективно, без усіляких ризиків.

Перший триместр – до 12-ти тижнів

Період від 0 до 12 тижнів є найважливішим для плода. У першому триместрі формуються життєво-важливі органи і системи малюка. Так як плацента теж ще не сформована, плід не захищений від негативних впливів. Крім цього, більшість жінок в першому триместрі страждають токсикозом, іноді сильним. Серйозне лікування в даний період проводити не можна. Для зняття запалення стоматолог може призначити сучасні гіпоалергенні і безпечні препарати для зовнішнього застосування.

Крім цього, дозволяється ремінералізуюча терапія і професійна чистка зубів без ультразвуку. Якщо ж випадок невідкладний, кваліфікований фахівець призначить найбільш оптимальну,що не загрожує здоров’ю мами і дитини, схему лікування.

Другий триместр – з 13-ї до 24-го тижня

З другого триместру плацента вже повністю сформована і надійно захищає плід. Жінки на такому терміні також не відчувають дискомфорту в стоматологічному кріслі. У найбезпечніший період вагітності 13-24 тижні можна виконувати лікування хвороб зубів і ясен, які можуть загострюватися в подальшому. Сьогодні для проведення процедур застосовуються новітні препарати, які не тягнуть за собою негативних наслідків.

Третій триместр – з 25-го тижня до пологів

У третьому триместрі організм майбутньої мами ослаблений, а матка стає чутливою до впливу медикаментів. До того ж, сам майбутній похід в стоматологію – стрес для вагітної. А перебування в стоматологічному кріслі може викликати задишку і тахікардію. Якщо не турбує гострий біль, краще почекати до періоду годування вже народженого на світ малюка. Лікування в третьому триместрі рекомендовано тільки за суворими показаннями.

Найчастіші стоматологічні захворювання у вагітних

У зв’язку з інтенсивною втратою кальцію, зміною гормонального фону, ослабленням імунної системи в період виношування можуть виникнути такі стоматологічні проблеми:

  1. Гінгівіт. Десна під час вагітності більш вразливі до запальних процесів і кровотеч. Важливо дотримуватися достатню гігієну ротової порожнини, використовувати ополіскувачі з бактерицидною властивістю.
  2. Карієс. Причина каріозних поразок у майбутніх мам – природна втрата кальцію і фтору. Крім цього, прихований карієс міг почати розвиватися ще до настання вагітності. Позбавлятися від такої неприємної патології необхідно. У жінок в положенні карієс стрімко прогресує.
  3. Розкол, випадання пломби. Хвороботворні мікроби дуже швидко проникають в відкриту порожнину. Необхідно терміново звернутися до лікаря.
  4. Пародонтит. Якщо не лікувати таке захворювання, зуби розхитуються, утворюються свищі. Інфекція швидко поширюється по всьому організму і може стати причиною інфікування плода та викидня.
  5. Пародонтоз. У зв’язку з оголенням шийки зуби стають рухливими і існує ризик їх втрати.
  6. Пульпіт у вагітних супроводжується інфекцією, яка може проникнути і в плаценту.

Також, у зв’язку з ослабленням імунітету жінки в положенні часто схильні до стоматиту. Таке захворювання може трансформуватися в хронічну форму і стати причиною молочниці. Флюс – ще одна з найнебезпечніших патологій під час вагітності. Періостит викликає загальну інтоксикацію організму, супроводжується гострим болем. Прорив гнійного місця в навколишні тканини небезпечний для життя і здоров’я мами і майбутньої дитини. У такому випадку може бути по рекомендовано видалення зуба і подальша терапія антибіотиками.

Не знехтуйте лікуванням хвороби – негайно зверніться до лікаря, якщо вас щось турбує. Лікування вагітних стоматологія «Мед-Део» виконує на високому професійному рівні і за доступними цінами.

Діагностика зубів під час вагітності. Рентген зуба при вагітності

Крім візуального огляду лікар-стоматолог може направити пацієнтку на додаткове обстеження. Найчастіше це стосується випадків можливості збереження або необхідності видалення хворого зуба, а також з метою отримання максимально точної картини для ендодонтичного лікування.

Також візуальний огляд не дає можливості діагностувати у вагітної кісту і приховані каріозні поразки. Рентген призначається дуже рідко і тільки в другому триместрі. При цьому жінці прикривають  зону живота і таза спеціальним свинцевим фартухом, що значно скорочує ризик шкідливого впливу на «небезпечні зони». У першому і третьому триместрах в сучасній стоматології для постановки точного діагнозу використовується радіовізіограф. Цей апарат відрізняється низьким рівнем опромінення. Знімок виконується за допомогою спеціального невеликого датчика, який прикладають безпосередньо до зуба.

Знеболювання при лікуванні зубів вагітних

Під час стоматологічного лікування в період виношування застосовуються препарати, які мінімально впливають на судини і не здатні проникнути до плаценти. Для знеболення в сучасній стоматології зупиняють рішення на анестетиках на основі антікаіна – нетоксичні, що не викликають алергію та інші негативні реакції, при цьому дозволяють максимально усунути хворобливі відчуття під час проведення процедур. Загальний наркоз для лікування зубів під час вагітності не застосовується.

Протипоказання до процедур в період вагітності

Серед протипоказань до виконання лікування зубів і ясен у майбутньої мами відносяться наступні:

  • сильний токсикоз;
  • ранні і пізні терміни вагітності;
  • загострення хронічних хвороб;
  • загроза переривання вагітності;
  • індивідуальні особливості протікання періоду виношування.

Підбір методики усунення тієї чи іншої стоматологічної проблеми в період виношування дитини здійснюється індивідуально. Лікар-стоматолог враховує термін вагітності, стадію і характер хвороби, анамнез пацієнтки.

Подбайте про своє і здоров’я майбутнього чада – записуйтеся на прийом до досвідченого і кваліфікованого стоматолога в «Мед-Део». У нас сервіс вищого рівня, інноваційне обладнання та доступна вартість послуг.

Автор стоматолог-терапевт Грушецька Галина Петрівна

Стоматологи-терапевти

Фото

Шейко Тетяна Іванівна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Заур Карімов

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Семенов Антон Ігорович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Шмарчук Наталія Сергіївна

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Бабак Олександр Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Сащук Ірина Вікторівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Надкреничний Володимир Ігорович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Грішанін Антон Геннадійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Плиско Іван Анатолійович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Рижук Віталіна Вікторівна

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Зубрій Вячеслав Миколайович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Менджул Марія Андріївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Король Анастасія Віталіївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Оверчук Людмила Вікторівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Менджул Михайло Сергійович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Єфімов Олексій Олександрович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Кратік Андрій Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Грушецька Галина Петрівна (Кондраток)

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть форму






    Натискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
    на обробку персональних даних та з політикою
    Конфіденційності

    Отделение

    ст. м. Академгородок, Киев, Украина

    Описание

    Отделение 2

    улица Героев Днепра, Киев, Украина

    Описание 2

    Отделение 3

    ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

    Описание 3

    Отделение 4

    м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

    Описание 4