RUUA
Пародонтология картинка
Лікування пародонтиту

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Лікування пародонтиту

Зміст

Пародонтит зубів є неприємним стоматологічним захворюванням з високим рівнем підступності, яка обумовлена можливістю їх втрати. Запалення в яснах і м’яких тканинах при пародонтиті сприяє руйнуванню кісткової тканини. До лікування слід приступати за наявності найменших ознак захворювання.

Сучасна клініка «Мед-Део» в Києві пропонує ефективні методики лікування пародонтиту. Досвідчені стоматологи допоможуть навіть в найскладніших випадках, при цьому вартість послуг несуттєво відобразиться на сімейному бюджеті.

хронический генерализованный парадонтит средне-тяжелой степени,этап удаления подвесных зубных отложений

Причини появи пародонтиту

Захворювання може розвиватися протягом кількох місяців і навіть років. До основних причин виникнення пародонтиту відносяться такі моменти:

Пародонтит gigiena small

 • Неякісна гігієна порожнини рота. При ретельному чищенні зубів, правильному догляді за яснами істотно знижується ризик виникнення пародонтиту. Очищати ротову порожнину рекомендується мінімум два рази на день, застосовуючи спеціальні засоби (зубну пасту, ополіскувач).

Пародонтит zubnoj kamen

 • Зубний камінь. Наліт може утворитися при неякісному догляді, спадковості, прийомі специфічних лікарських засобів.

Пародонтит krovosnabjenie zubov

 • Погіршення кровопостачання ясен. Раціон з м’якою їжею негативно позначається на стані ясен, оскільки спостерігається порушення правильного розподілу навантаження. Руйнування судин найчастіше спостерігається у курців. У димі є речовини, які порушують правильне кровопостачання.

Пародонтит vitaminy

 • Нестача вітамінів. Дефіцит кальцію, вітамінів А, В і С в організмі сприяє уповільненню обмінних процесів сполучних тканин, зниження їх міцності.

Людям, які знаходяться в групі ризику, рекомендовано ретельно стежити за здоров’ям ротової порожнини і при найменших нюансах звертатися за кваліфікованою допомогою.

Симптоми пародонтиту

Розпізнати захворювання на першій стадії при мінімальних ураженнях досить складно. До симптомів відносять незначний дискомфорт і кровоточивість, тому багато хто не звертає на них уваги і запускають хворобу. Більш вираженою симптоматикою є:

 • свербіж ясен, кровоточивість;
 • дискомфорт під час жування;
 • неприємний запах з рота;
 • рухливість зубів;
 • підвищена чутливість;
 • пухкий стан ясен.

У найбільш запущених випадках спостерігаються гнійні виділення. Своєчасне відвідування стоматологічної клініки – запорука успішного лікування.

Стадії захворювання

Нараховують три стадії, які мають різну симптоматику і методики лікування:

 1. Легка ступінь (гінгівіт). Спостерігається запалення в яснах, їх набряклість, кровоточивість. Професійне чищення допоможе усунути наліт.
 2. Середня ступінь. Запальний процес поширюється на краю ясен, глибина приясенних лунок досягає 6 мм. Основними симптомами є різкий запах з рота, посилена кровоточивість, синюшність тканин. Відзначається велике скупчення бактеріального нальоту, який призводить до незворотніх процесів.
 3. Важка ступінь. Основний симптом – істотна рухливість зубів. Крім того, присутній сильний больовий синдром, який перешкоджає проведенню гігієни ротової порожнини.
 4. Четверта стадія характеризується повною втратою зубів, спостерігається досить рідко. Не дивлячись на всі страхи і небажання звертатися до стоматологів, не варто ігнорувати перші тривожні симптоми. Своєчасний візит до кваліфікованого лікаря підвищує шанс на успішне одужання.

Що буде, якщо не лікувати хворобу

Зубний пародонтит, крім неприємних і хворобливих симптомів, ще загрожує сумними наслідками. Руйнування тканин і втрата їх фіксації призводять до втрати зубів. Крім того, запальний процес в яснах і м’яких тканинах протягом тривалого часу призводить до підвищення рівня цукру в крові та виникає ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Особливу небезпеку пародонтит являє для вагітних. Гострий перебіг захворювання може порушити розвиток плоду, викликати передчасні пологи.

Методики лікування пародонтиту

Багато пацієнтів не звертаються за допомогою, оскільки мають страх до сильних больових відчуттів, моралей з боку лікаря. Ці страхи не мають обґрунтувань. У нашій клініці працюють професіонали, які ні за яких обставин не допустять неетичної поведінки. У нас панує комфортна атмосфера без дратівливих чинників. Мета стоматологів – допомогти при будь-якій стадії захворювання. У «Мед-Део» використовують сучасні технології, що дозволяють досягти відмінного результату. Поширені методики лікування пародонтиту зазначені нижче.

Медикаментозна терапія

Дана методика передбачає застосування антисептичних і антибактеріальних засобів, які в індивідуальному порядку призначає лікар. Медикаментозні препарати можуть використовуватися в наступних формах:

 • полоскання;
 • іригації;
 • ясенні пов’язки;
 • лікувальні пластини.

В курс медикаментозної терапії включають також імуномодулятори і вітаміни. За наявності набряків призначають протизапальні нестероїдні засоби. Найбільш бажаними є засоби широкого спектру дії, які володіють антимікробними, анестезуючими, протизапальними властивостями.

Лікування за допомогою лазера

Один з найбільш ефективних методів, який найчастіше включають в комплексне лікування пародонтиту. За допомогою лазера видаляють уражені тканини, не травмуючи здорові ділянки. До переваг даного способу відносять:

 • знищення патогенної мікрофлори;
 • якісну дезінфекцію;
 • відсутність хворобливих відчуттів;
 • загоєння в короткий термін;
 • швидку регенерацію тканин.

Лікування за допомогою лазера має чудовий косметичний ефект. Лазерна стоматологія включає антимікробну терапію, комплексне лікування з мінімальним дискомфортом. Ризик хірургічного втручання після проведеної терапії відсутній. У клініці «Мед-Део» підберуть найбільш дієвий і комфортний варіант.

Лікування з плазмоліфтингом

Це сучасна технологія, яка дає позитивний ефект максимально швидко. Метод полягає у введенні ін’єкцій тромбоцитарної плазми, отриманої з власної крові, в ясна пацієнта. В результаті спостерігається:

 • зміцнення тканин;
 • поліпшення приживлення імплантів;
 • відновлення ротової порожнини;
 • усунення кровоточивості.

Плазмоліфтінг – інноваційна методика, яка не має аналогів. Відразу після введення плазма починає активно діяти: покращує кровотік, відновлює капіляри, нормалізує обмінні процеси в тканинах.

Процедура не має побічних ефектів, не викликає алергічних реакцій, ускладнень. Ця методика особливо цінується при лікуванні пародонтиту, оскільки вона припиняє кровоточивість ясен, знижує хиткість зубів, прибирає неприємний запах з рота. Плазмоліфтінг – сучасна технологія, що дозволяє повернути природну красу усмішці та здоров’я ротової порожнини.

Хірургічне лікування

У складних ситуаціях, коли медикаментозні методи не приносять належного результату, потрібні радикальні заходи – хірургічне лікування. Відкладаючи візит до стоматолога, пацієнт ризикує завдати непоправної шкоди здоров’ю. Хірургічне втручання необхідне в наступних випадках:

 • при глибині ясенних кишень більше 5 мм;
 • при істотному розростанні грануляцій;
 • при деформації і збільшенні міжзубних сосочків;
 • при відставанні краю ясен від зубів;
 • при наявності абсцесів, гною в пародонтальних кишенях.

Крім того, такий варіант використовується при незадовільному стані пацієнта, коли консервативне лікування є неефективним.

Шинування зубів

Методика застосовується при рухливості зубного ряду внаслідок запущеного пародонтиту. Шинування допомагає уникнути подальшої втрати зубів, розподілити між ними тиск, зменшити навантаження на ясна. Сучасний метод користується величезною популярністю в стоматології. Шини, які застосовуються для зміцнення зубів, діляться на наступні типи:

 • тимчасові;
 • довгострокові;
 • постійні.

При пародонтиті тканини навколо зуба атрофуються, в результаті підвищується рухливість зубного ряду. До основних показань для проведення шинування відносять наступні моменти:

 • стабілізація зубів при рухливості;
 • виключення ймовірності зміщення зубів;
 • стабілізація зубного ряду після ортодонтичного лікування;
 • стабілізація зубів після різних травм.

Перед початком лікування обов’язково роблять знімок зубних рядів. Це необхідно для визначення кількості зубів, які слід підготувати під шину. Спосіб шинування залежить від місця локалізації. Популярністю користується шинування скловолокном, коронками, бюгельними протезами. Кожен варіант має свої особливості. Лікар підбере найкращий варіант виходячи з клінічної картини.

Вартість процедури залежить від кількох нюансів, таких як тип шинування, кількість зубів. Клініка «Мед-Део» пропонує професійні послуги за найприємнішим цінами. Ми застосовуємо ефективні методики лікування пародонтиту, допомагаємо пацієнтам в найбільш запущених випадках.

Кюретаж ясен

Закритий кюретаж – видалення зубних відкладень за допомогою хірургічного інструменту. Дане лікування застосовують під час легкого та середнього ступеня пародонтиту. Кюретаж є ефективним способом повернення ясен в початкове положення, зняття запалення.

Головна мета методики – очищення ясенних кишень від патологічних вогнищ. Для видалення зубних відкладень і усунення паразитуючих бактерій застосовують ручні інструменти, ультразвукові, лазерні прилади, піскоструменеву обробку. Оптимальний варіант підбирається в індивідуальному порядку.

Закритий кюретаж відноситься до простої операції, при якій не розрізають ясна. Недоліком процедури є ймовірність неповного видалення відкладень, а отже – низька ефективність. Дану методику застосовують в легких випадках.

Відкритий кюретаж – повноцінна операція, яка проводиться для очищення відкладень в пародонтальних кишенях більше 5 мм. Хірургічне втручання відбувається наступним чином:

 1. Введення анестетика.
 2. Розрізання ясен.
 3. Чистка та полірування коренів зубів.
 4. Підсадка кісткової крихти.
 5. Повернення ясна на місце, пришивання.
 6. Фіксація пов’язки зі спеціальним препаратом.

Кюретаж відкритого типу помітно покращує стан тканин. Рецидиви після процедури виключені.

Як складається план лікування і від чого залежить його вартість?

Лікування пародонтиту призначається після комплексної діагностики та визначення ступеня ураження ротової порожнини. План складається в індивідуальному порядку з урахуванням наступних принципів:

 1. Комплексний підхід. Основна мета – відновлення здоров’я і привабливого вигляду зубів. Для цього, спільно з іншими фахівцями проводиться хірургічне, ортодонтичне та інші види лікування.
 2. Послідовність. Запорукою успішного лікування є дотримання всіх етапів відновлення.
 3. Гнучкість. Призначення заходів залежить від наявності супутніх захворювань, їх ступеня.
 4. Систематичність. При повторних візитах проводиться діагностика, коригування стратегії лікування (за необхідності).

Важливою умовою є усунення негативного впливу мікробів. Процедура чищення включає видалення біоплівки, твердих зубних відкладень, прийом антибіотиків. Важливою складовою профілактичних заходів є самостійний догляд, який включає якісну гігієну зубів у домашніх умовах.

Вартість лікування пародонтиту залежить від багатьох факторів, серед яких варто відзначити тяжкість захворювання, обраний підхід, кількість візитів до стоматолога. Отримати консультацію з будь-яких питань ви можете у наших фахівців.

Профілактика пародонтиту

Знизити ризик появи недуги допоможе дотримання простих правил. Профілактичні заходи включають:

 • регулярне чищення зубів;
 • грамотний підбір засобів;
 • збалансоване харчування;
 • здоровий спосіб життя;
 • зміцнення імунітету.

Раціон повинен містити тверду їжу, що дуже важливо для підтримки здоров’я ясен. Крім того, рекомендовано відвідувати стоматолога в нашій клініці мінімум два рази на рік. Ми допоможемо зберегти естетичність посмішки на тривалий період.

Найпоширеніші запитання

 Чи заразний пародонтит?

Це захворювання має інфекційну природу, тому існує ймовірність передачі патогенних мікроорганізмів від людини до людини. При відсутності провокуючих чинників до появи запального процесу навіть при тісному контакті вам нічого не загрожує.

Чи можна вилікувати пародонтит?

Таке захворювання, як пародонтит, має хронічний типаж. У нього є стадії загострення і ремісії. Метод лікування складається на підставі конкретної клінічної ситуації, стадії розвитку недуги. До основних процедур відносять усунення зубного каменю, підвищення гігієни ротової порожнини. Крім того, призначаються антибіотики, вітаміни. При важкому вигляді не обійтися без хірургічного втручання. На жаль, вилікувати пародонтит повністю неможливо.

Автор стоматолог-пародонтолог Томашевська Олена Анатоліївна

Найменування послугиЦіна, грн.
Кюретаж парадонтальних кишень ручним способом системою кюрет Грейс (область 2-х зубів)360
Кюретаж пародонт. кишень з відшаруванням лоскута (область 2-х зубів)450
Кюретаж пародонтальних кишень системою «Vector» (область 6-8 зубів)1450
Кюретаж пародонтальних кишень системою «Vector» (1 щелепа)2400
Кюретаж пародонтальних кишень системою «Vector» (1 зуб)350
Повторний кюретаж пародонт. кишень сист. «Vector» (1 щелепа)1900
Вибіркове пришліфування зубів (1 зуб)170
Відновлення об’єму ясенного сосочка препаратом «HYADENT»5250 грн

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Стоматологи-пародонтологи

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4