RUUA
Лечение зубов картинка
Лікування карієсу зубів

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Лікування карієсу зубів

Содержание

Профілактика карієсу – своєчасне відвідування стоматологічного кабінету. Хвороба дуже небезпечна, швидко розвивається і часто стає причиною втрати зубів. У клініці в Києві проводять лікування із застосуванням сучасного обладнання та технологій.

Що таке карієс зубів, причини його виникнення

Патологічний процес відбувається у твердих зубних тканинах. Невинна на перший погляд коричнева пляма руйнує емаль з часом. Тільки один відсоток з загальної кількості людей у світі не знають, що в них карієс зубів. Якщо ви помітили перші симптоми, зверніться до лікаря негайно.

Розвиток карієсу починається у зв’язку з появою і розмноженням бактерій стрептококів в роті. Мікроби живуть у звичайному зубному нальоті, який потрібно видаляти своєчасно за допомогою не тільки звичайного, але й професійного чищення. Негативне середовище в ротовій порожнині створюється через неефективний догляд за зубами та яснами, як наслідок неправильного харчування або гіповітамінозу. Низький вміст фтору у воді – також одна з причин появи карієсу. Патологія може бути викликана неправильним формуванням молочних зубів, слабким імунітетом і хворобами шлунка. Те, наскільки добре зуби можуть чинити опір стрептококів, залежить від їх форми і будови, наявності горбків, гладкості поверхні.

Також фахівці доводять, що карієс може з’явитися у зв’язку з генетичною схильністю.

Способи діагностування карієсу

У сучасній стоматології в Києві застосовують сучасні методики діагностики карієсу та інших захворювань ротової порожнини. В першу чергу проводиться візуальний огляд на стоматологічному кріслі. Потім, для максимальної діагностики дентину, пацієнту призначається рентген або комп’ютерна томографія. Панорамний знімок дає можливість розпізнати початок хвороби ще на ранніх стадіях.

Також для дослідження ротової порожнини застосовується мікроскоп.

Методи лікування карієсу на зубах

Каріозна хвороба лікується в кілька етапів:

  • Анестезія (в разі необхідності);
  • Очищення поверхні зуба від нальоту і каменю;
  • Ізоляція ділянки, на якому буде проводитися лікування, від слини;
  • Висічення уражених тканин за допомогою бормашини;
  • Установка пломби і її корекція по прикусу – шліфування та полірування.

Карієс на зубах, виявлений на ранній стадії, лікується швидко і безболісно, без необхідності проводити депульпування.

Види карієсу

Класифікація патології по локалізації наступна:

  1. Фісурний карієс. Найбільш поширена форма хвороби, обумовлено це здатністю залишків їжі накопичуватися в області фісур.
  2. Пришийковий. Патологія починається в важкодоступній пришийковій зоні – там, де важко виконати чистку вдома.
  3. Підясенний. Каріозна поразка відбувається під яснами. Такий вид карієсу найбільш складно діагностувати і лікувати.
  4. Бічний карієс. Каріозна поразка розташовується також у важкодоступній ділянці.
  5. Міжзубний (апроксимальний). Локалізується частіше на передніх зубах.

Також окремо виділяють карієс молочних зубів.

Стадії захворювання

Стадій розвитку патології всього виділяється чотири:

  1. Каріозна хвороба на стадії плями. Потемніння на емалі – наслідок демінералізації. У зв’язку з втратою кальцію та інших мінералів відбувається порушення структури емалі – витончення. Відновити нормальний стан зубної поверхні можна за допомогою ремінералізації. Виявити карієс, лікування якого виконується швидко і безболісно, просто за допомогою мікроскопа.
  2. Поверхневий карієс. Унаслідок руйнування емалі з’являються каріозні порожнини. Зуби стають чутливими – реагують на зовнішні подразники.
  3. Середній карієс. На даній стадії відбувається ураження дентину, у зв’язку з чим знижується чутливість зубів.
  4. Глибокий. Карієс добирається практично до пульпи. Виникає реакція на холодне і гаряче, кисле і солодке. Також з’являється біль при натисканні на зуб і під час жування.

Стадии развития кариеса

Внутрішній карієс важко виявити неозброєним оком. Для цього в «Мед-Део» застосовується інноваційний мікроскоп. Визначити прикореневий карієс за допомогою апарату просто, за умови, що пацієнт відвідує стоматолога не рідше двох разів на рік. Вторинний карієс виникає під пломбою, часто, як наслідок безграмотного лікування.

Карієс в стадії плями: перший сигнал

Початковий етап хвороби – поява плями. Спочатку плямочка біліє, потім темніє. Ефективною в такому випадку буде ремінералізація емалі. Завдяки процедурі реально відновити емалеву поверхню до нормального стану. Ремінералізація проводиться швидко і безболісно. Якщо ви помітили пляму на зубі, негайно зверніться до лікаря – збережіть зуби цілими.

Лікування поверхневого карієсу

Інфекція в каріозних зубах призводить до руйнування емалі. Пляма, яку не лікували, збільшується і поширюється в тканину зуба. Більш глибокі тканини при цьому не пошкоджуються. Лікування поверхневого карієсу традиційне з використанням бормашини й пломбуванням.

Лікування середнього карієсу

Лікування карієсу середньої стадії найчастіше виконується під місцевою анестезією. Потрібне видалення уражених ділянок емалі та дентину. Після чого порожнину піддають обробці за допомогою спеціальних анестетиків. Перед встановленням пломби часто застосовують ще й спеціальні прокладкові матеріали. Потім виконується пломбування та корекція під прикус.

Глибокий карієс

Глибокий карієс – це остання стадія каріозного процесу, коли каріозна порожнина досягає глибоких шарів дентину і відокремлюється від пульпи (нервово-судинного пучка) лише тонким шаром тканини.
Глибокий карієс буває первинним чи вторинним. Первинний процес розвивається з нелікованого поверхневого чи середнього карієсу. Вторинний виникає під пломбою або внаслідок невдалого лікування зуба.
Клінічно глибокий карієс проявляється такими симптомами:

  • наявність глибокої каріозної порожнини, видимої під час огляду чи рентгенографії;
  • руйнування коронки зуба, відколи або тріщини емалі;
  • больові відчуття при впливі температурних, механічних або хімічних подразників;
  • підвищена чутливість зуба до холоду, гарячого, солодкого і кислого;
  • зміна кольору зуба на темний чи сірий.

Лікування запущеного карієсу

Запущений карієс загрожує пульпітом, періодонтитом і повною втратою зуба. Лікування виконується під анестезією. Лікар видаляє пульпу, розширює канали, проводить обробку антисептиком і встановлює тимчасову пломбу. Під час наступних відвідування стоматолога, виконується постійне пломбування. У важких випадках доводиться встановлювати коронки.

Лікування карієсу на молочних зубах

Всупереч існуючої серед багатьох батьків думки, що молочні зуби не потрібно лікувати, так як вони випадуть самі, виконувати лікування необхідно. Своєчасне усунення карієсу на дитячих зубах – запорука запобігання хвороби на корінних. Часто молочні зуби випадають завчасно, дитині стає складніше пережовувати їжу, що в результаті призводить до проблем зі шлунком. Крім того, в зв’язку з відсутністю одиниць в зубному ряді, порушується дикція у малюка, а звідси важче стає соціальна адаптація. Також утворюються міжзубні проміжки, внаслідок чого зуби зміщуються, і корінні можуть прорізатися неправильно. Виникають аномалії прикусу. Молочні зуби теж болять, а діти переносять біль важче дорослих. Карієс – постійне джерело інфекції в дитячому організмі. Молочні зуби потрібно лікувати вчасно.

Які є методи лікування карієсу молочних зубів?

Методи лікування дитячих зубів не відрізняються від терапії дорослих. На початковому етапі також виконується ремінералізація. При необхідності виконується пломбування. У сучасній стоматології застосовують безпечні препарати для лікування та анестезії. Використання мікроскопа дозволяє провести лікування максимально ефективно. Приводьте дитину на огляд регулярно. Здорові молочні зуби – запорука відсутності проблем з молярами в майбутньому.

Профілактика карієсу і захист зубів від патології

Щоб уникнути карієсу, необхідно обмежувати вживання солодких і газованих напоїв та регулярно доглядати за ротовою порожниною. При появі проблем відразу ж відвідайте стоматолога. Для профілактики потрібно вирушати з візитом до дантиста не рідше двох разів на півроку. Зубну щітку слід міняти кожні три місяці, а пасту використовувати з вмістом фтору. Також необхідно дотримуватися правил чистки.

Як позбутися карієсу

Позбавлення від карієсу включає кілька кроків:

  1. Видалення ураженої тканини: при глибокому карієсі, коли уражені зубна емаль і дентин, стоматолог видаляє уражені тканини за допомогою бормашини або лазера.
  2. Пломбування зуба: після видалення ураженої тканини стоматолог заповнює порожнину зуба пломбою, щоб відновити його форму та функцію.
  3. Ендодонтичне лікування Якщо карієс вразив зубну пульпу, може знадобитися ендодонтичне лікування. Під час цієї процедури стоматолог видаляє уражену пульпу та очищає кореневі канали зуба, а потім заповнює їх спеціальним матеріалом. Потім встановлюється пломба, що дозволяє відновити анатомічну форму зуба. Якщо зуб сильно зруйнований, використовують коронку, яка на вигляд нагадує природний зуб.
  4. Зміна харчування та догляд за порожниною рота: щоб запобігти повторній появі карієсу, важливо стежити за своїм харчуванням та регулярно доглядати ротову порожнину. Рекомендується обмежити споживання цукру та солодких напоїв, регулярно чистити зуби двічі на день, використовувати зубну нитку та ополіскувач для рота.

Для позбавлення від карієсу рекомендується регулярно відвідувати стоматолога (один раз на півроку), пломбувати зуби, стежити за харчуванням та ретельно доглядати за ротовою порожниною.

Лікування карієсу зубів у клініці «Мед-Део»: якісно і доступно

Наша клініка пропонує доступні ціни на якісне лікування карієсу зубів будь-якої стадії. Лікування під мікроскопом, яке застосовується в «Мед-Део» – запорука ефективності в усуненні проблеми назавжди. У нас найсучасніше обладнання та новітні препарати. Записуйтеся на прийом і забудьте про обридлий карієс! І пам’ятайте, вартість лікування хвороби на ранній стадії значно дешевше лікування запущених форм карієсу.

Поширені запитання

Які головні чинники, що підвищують ризик виникнення карієсу?

Ризик виникнення карієсу підвищують часте вживання солодкого, кави, газованих напоїв, які призводять до руйнування емалі. Також, неправильна чистка зубів, неякісна зубна паста стають причиною розвитку патології. Якщо не лікувати молочні зуби, то з високою ймовірністю корінні зуби виростуть ураженими.

Чи можна прибрати карієс між зубами?

Так, карієс між зубами добре піддається лікуванню. Щоб усунути карієс між зубами, рекомендується звернутися до стоматолога. Залежно від ступеня пошкодження зуба лікар проведе відповідне лікування.

Чи потрібно лікувати карієс під пломбою?

Так, карієс, який виявляється під вже встановленою пломбою, зазвичай потребує лікування. Перед лікуванням карієсу під пломбою стоматолог повинен видалити існуючу пломбу, щоб отримати доступ до ураженої частини зуба.

Можна визначити карієс за кольором емалі?

Карієс в стадії плями складно визначити самостійно, тим більше, якщо він знаходиться в важкодоступній ділянці. Досвідчений стоматолог огляне ротову порожнину, направить на рентген або КТ. Також розпізнати карієс в початковій стадії просто за допомогою спеціального мікроскопа. Не затягуйте з візитом до лікаря.

З’явився карієс на запломбованому зубі: що робити?

Карієс на запломбованому зубі необхідно лікувати, оскільки патологія буде поширюватися далі. Якщо ви виявили ураження емалі, звертайтеся до лікаря. Крім того, регулярне відвідування стоматолога дозволить виявити проблему на ранній стадії. Проходити профілактичний огляд потрібно не рідше двох разів на півроку.

Що буде, якщо не лікувати карієс?

Якщо не лікувати карієс пошкодження призводять до втрати зубів. Бактерії поширюються в глибину зуба і вражають сусідні зубні одиниці. Зуби стають чутливими і болючими. Часто виникають свищі і кісти. Найбільш небезпечні наслідки несвоєчасного лікування карієсу – пульпіт і періодонтит. Відвідуйте стоматолога регулярно – не запускайте хворобу.

Автор стоматолог-терапевт Грушецька Галина Петрівна

Фото стоматологічних робіт: до і після

кариес фото до кариес фото после
кариес фото до кариес фото после

Лікування хронічного середнього карієсу зуба 27

Пломбирование Каналов фото до Пломбирование Каналов фото после
кариес фото до кариес фото после

Лікування фіссурного карієсу зуба 4.7

Пломбирование Каналов фото до Пломбирование Каналов фото до
кариес фото до кариес фото после

Лікування хронічного карієсу, відновлення гравію, естелайт

Найменування послугиЦіна, грн.
Анестезія аплікаційна (використання)100
Ін’єкція (в/м,в/в) медичними препаратами170
Лікування поверхневого карієсу900
Лікування середнього карієсу1100
Лікування глибокого карієсу1200
Зняття старої пломби250
Тимчасова пломба (встановлення)250
Накладення лікувальної Ca-вмістної прокладки250
Формування культі склоіономерним матеріалом750

Стоматологи-терапевти

Фото

Шейко Тетяна Іванівна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Заур Карімов

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Семенов Антон Ігорович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Шмарчук Наталія Сергіївна

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Бабак Олександр Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Сащук Ірина Вікторівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Надкреничний Володимир Ігорович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Грішанін Антон Геннадійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Плиско Іван Анатолійович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Рижук Віталіна Вікторівна

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Зубрій Вячеслав Миколайович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Менджул Марія Андріївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Король Анастасія Віталіївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Оверчук Людмила Вікторівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Менджул Михайло Сергійович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Єфімов Олексій Олександрович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Кратік Андрій Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Грушецька Галина Петрівна (Кондраток)

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

  • Роман
    4 місяці назад

    Дякую лікарю Оверчук Людмила Вікторівна. Чудовий привітний лікар, все розказала показала, пояснила.Роботу виконала швидко та якісно, постійно цікавилася моїм станом, уважна до деталей. Буду рекомендувати і лікаря і клініку.

  • Alexander Yushkevych
    5 місяців назад

    Гарна клініка, все на вищому рівні Дякую лікарю Зубрію Вячеславу

  • Максим
    6 місяців назад

    Я потрапив до чудової лікарки Грушецької Галини Петрівни. Пролікувала мені 5 зубів. Всіма візитами я задоволений, нічого не турбувало не мішало, від справжніх зуба не відрізняються! Рекомендую

  • Вика Побережна
    6 місяців назад

    Отличная клиника , отношение со стороны как врача так и сотрудников отличное . Впервые сталкиваюсь с таким хорошим сервисом . Овечук Людмиле Викторовной отдельное спасибо за работу и трепетное отношение к пациентам

  • Александер Кривенко
    6 місяців назад

    Дуже приемні працівники.Лайкайте

  • Ігор Середін
    6 місяців назад

    Гарна клініка, лікар стоматолог Рижук Віталіна Вікторівна професіонал своєї справи. Рекомендую!

  • Светлана Зинченко
    6 місяців назад

    Лікувалася у Оверчук Людмили Вікторівни поруч з станцією м. Театральна. Звернулася з зубним болем, лікарка була дуже уважна, розповідала про всі етапи лікування, все було зроблено професійно та належним чином. Персонал клініки ввічливий. Можна рекомендувати знайомим клініку.

  • Ирина Оскирко
    7 місяців назад

    Клініку відвідую не вперше. Приємне обслуговування, рекомендую чудово лікаря Зубрій В.М.

  • Yurii Makukha
    7 місяців назад

    Чудова клініка з гарним обладнанням. Особливо рекомендую лікаря Дворника Владислава. Спеціаліст, що порадить найкращий варіант лікування. Рекомендую.

  • Юлія Заровна
    7 місяців назад

    Відвідала клініку , була дуже вражена сучасним ремонтом та обладнанням. На репетиції помітила навіть очищувач повітря! Персонал привітний, радий тебе бачити. Знайшла собі свого лікаря Король Анастасію, яка дуже уважно та надала консультацію та склала план лікування. В даний час лікуюсь та відчуваю покращення стану зубів! Дякую Вам!

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть форму






    Натискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
    на обробку персональних даних та з політикою
    Конфіденційності

    Отделение

    ст. м. Академгородок, Киев, Украина

    Описание

    Отделение 2

    улица Героев Днепра, Киев, Украина

    Описание 2

    Отделение 3

    ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

    Описание 3

    Отделение 4

    м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

    Описание 4