RUUA
Лечение зубов картинка
Лікування карієсу зубів

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Лікування карієсу зубів

Содержание

Профілактика карієсу – своєчасне відвідування стоматологічного кабінету. Хвороба дуже небезпечна, швидко розвивається і часто стає причиною втрати зубів. У клініці в Києві проводять лікування із застосуванням сучасного обладнання та технологій.

Що таке карієс зубів, причини його виникнення

Патологічний процес відбувається у твердих зубних тканинах. Невинна на перший погляд коричнева пляма руйнує емаль з часом. Тільки один відсоток з загальної кількості людей у світі не знають, що в них карієс зубів. Якщо ви помітили перші симптоми, зверніться до лікаря негайно.

Розвиток карієсу починається у зв’язку з появою і розмноженням бактерій стрептококів в роті. Мікроби живуть у звичайному зубному нальоті, який потрібно видаляти своєчасно за допомогою не тільки звичайного, але й професійного чищення. Негативне середовище в ротовій порожнині створюється через неефективний догляд за зубами та яснами, як наслідок неправильного харчування або гіповітамінозу. Низький вміст фтору у воді – також одна з причин появи карієсу. Патологія може бути викликана неправильним формуванням молочних зубів, слабким імунітетом і хворобами шлунка. Те, наскільки добре зуби можуть чинити опір стрептококів, залежить від їх форми і будови, наявності горбків, гладкості поверхні.

Також фахівці доводять, що карієс може з’явитися у зв’язку з генетичною схильністю.

Способи діагностування карієсу

У сучасній стоматології в Києві застосовують сучасні методики діагностики карієсу та інших захворювань ротової порожнини. В першу чергу проводиться візуальний огляд на стоматологічному кріслі. Потім, для максимальної діагностики дентину, пацієнту призначається рентген або комп’ютерна томографія. Панорамний знімок дає можливість розпізнати початок хвороби ще на ранніх стадіях.

Також для дослідження ротової порожнини застосовується мікроскоп.

Методи лікування карієсу на зубах

Каріозна хвороба лікується в кілька етапів:

 • Анестезія (в разі необхідності);
 • Очищення поверхні зуба від нальоту і каменю;
 • Ізоляція ділянки, на якому буде проводитися лікування, від слини;
 • Висічення уражених тканин за допомогою бормашини;
 • Установка пломби і її корекція по прикусу – шліфування та полірування.

Карієс на зубах, виявлений на ранній стадії, лікується швидко і безболісно, без необхідності проводити депульпування.

Види карієсу

Класифікація патології по локалізації наступна:

 1. Фісурний карієс. Найбільш поширена форма хвороби, обумовлено це здатністю залишків їжі накопичуватися в області фісур.
 2. Пришийковий. Патологія починається в важкодоступній пришийковій зоні – там, де важко виконати чистку вдома.
 3. Підясенний. Каріозна поразка відбувається під яснами. Такий вид карієсу найбільш складно діагностувати і лікувати.
 4. Бічний карієс. Каріозна поразка розташовується також у важкодоступній ділянці.
 5. Міжзубний (апроксимальний). Локалізується частіше на передніх зубах.

Також окремо виділяють карієс молочних зубів.

Стадії захворювання

Стадій розвитку патології всього виділяється чотири:

 1. Каріозна хвороба на стадії плями. Потемніння на емалі – наслідок демінералізації. У зв’язку з втратою кальцію та інших мінералів відбувається порушення структури емалі – витончення. Відновити нормальний стан зубної поверхні можна за допомогою ремінералізації. Виявити карієс, лікування якого виконується швидко і безболісно, просто за допомогою мікроскопа.
 2. Поверхневий карієс. Унаслідок руйнування емалі з’являються каріозні порожнини. Зуби стають чутливими – реагують на зовнішні подразники.
 3. Середній карієс. На даній стадії відбувається ураження дентину, у зв’язку з чим знижується чутливість зубів.
 4. Глибокий. Карієс добирається практично до пульпи. Виникає реакція на холодне і гаряче, кисле і солодке. Також з’являється біль при натисканні на зуб і під час жування.

Стадии развития кариеса

Внутрішній карієс важко виявити неозброєним оком. Для цього в «Мед-Део» застосовується інноваційний мікроскоп. Визначити прикореневий карієс за допомогою апарату просто, за умови, що пацієнт відвідує стоматолога не рідше двох разів на рік. Вторинний карієс виникає під пломбою, часто, як наслідок безграмотного лікування.

Карієс в стадії плями: перший сигнал

Початковий етап хвороби – поява плями. Спочатку плямочка біліє, потім темніє. Ефективною в такому випадку буде ремінералізація емалі. Завдяки процедурі реально відновити емалеву поверхню до нормального стану. Ремінералізація проводиться швидко і безболісно. Якщо ви помітили пляму на зубі, негайно зверніться до лікаря – збережіть зуби цілими.

Лікування поверхневого карієсу

Інфекція в каріозних зубах призводить до руйнування емалі. Пляма, яку не лікували, збільшується і поширюється в тканину зуба. Більш глибокі тканини при цьому не пошкоджуються. Лікування поверхневого карієсу традиційне з використанням бормашини й пломбуванням.

Лікування середнього карієсу

Лікування карієсу середньої стадії найчастіше виконується під місцевою анестезією. Потрібне видалення уражених ділянок емалі та дентину. Після чого порожнину піддають обробці за допомогою спеціальних анестетиків. Перед встановленням пломби часто застосовують ще й спеціальні прокладкові матеріали. Потім виконується пломбування та корекція під прикус.

Лікування глибокого карієсу

При глибокому карієсі людина відчуває гострий біль. Можуть виникати флюси і свищі. Чорну порожнину вже видно неозброєним оком. Лікування здійснюється аналогічним способом лікування середнього карієсу.

Лікування запущеного карієсу

Запущений карієс загрожує пульпітом, періодонтитом і повною втратою зуба. Лікування виконується під анестезією. Лікар видаляє пульпу, розширює канали, проводить обробку антисептиком і встановлює тимчасову пломбу. Під час наступних відвідування стоматолога, виконується постійне пломбування. У важких випадках доводиться встановлювати коронки.

Лікування карієсу на молочних зубах

Всупереч існуючої серед багатьох батьків думки, що молочні зуби не потрібно лікувати, так як вони випадуть самі, виконувати лікування необхідно. Своєчасне усунення карієсу на дитячих зубах – запорука запобігання хвороби на корінних. Часто молочні зуби випадають завчасно, дитині стає складніше пережовувати їжу, що в результаті призводить до проблем зі шлунком. Крім того, в зв’язку з відсутністю одиниць в зубному ряді, порушується дикція у малюка, а звідси важче стає соціальна адаптація. Також утворюються міжзубні проміжки, внаслідок чого зуби зміщуються, і корінні можуть прорізатися неправильно. Виникають аномалії прикусу. Молочні зуби теж болять, а діти переносять біль важче дорослих. Карієс – постійне джерело інфекції в дитячому організмі. Молочні зуби потрібно лікувати вчасно.

Які є методи лікування карієсу молочних зубів?

Методи лікування дитячих зубів не відрізняються від терапії дорослих. На початковому етапі також виконується ремінералізація. При необхідності виконується пломбування. У сучасній стоматології застосовують безпечні препарати для лікування та анестезії. Використання мікроскопа дозволяє провести лікування максимально ефективно. Приводьте дитину на огляд регулярно. Здорові молочні зуби – запорука відсутності проблем з молярами в майбутньому.

Профілактика карієсу і захист зубів від патології

Щоб уникнути карієсу, необхідно обмежувати вживання солодких і газованих напоїв та регулярно доглядати за ротовою порожниною. При появі проблем відразу ж відвідайте стоматолога. Для профілактики потрібно вирушати з візитом до дантиста не рідше двох разів на півроку. Зубну щітку слід міняти кожні три місяці, а пасту використовувати з вмістом фтору. Також необхідно дотримуватися правил чистки.

Лікування карієсу зубів у клініці «Мед-Део»: якісно і доступно

Наша клініка пропонує доступні ціни на якісне лікування карієсу зубів будь-якої стадії. Лікування під мікроскопом, яке застосовується в «Мед-Део» – запорука ефективності в усуненні проблеми назавжди. У нас найсучасніше обладнання та новітні препарати. Записуйтеся на прийом і забудьте про обридлий карієс! І пам’ятайте, вартість лікування хвороби на ранній стадії значно дешевше лікування запущених форм карієсу.

Поширені запитання

Які головні чинники, що підвищують ризик виникнення карієсу?

Ризик виникнення карієсу підвищують часте вживання солодкого, кави, газованих напоїв, які призводять до руйнування емалі. Також, неправильна чистка зубів, неякісна зубна паста стають причиною розвитку патології. Якщо не лікувати молочні зуби, то з високою ймовірністю корінні зуби виростуть ураженими.

Можна визначити карієс за кольором емалі?

Карієс в стадії плями складно визначити самостійно, тим більше, якщо він знаходиться в важкодоступній ділянці. Досвідчений стоматолог огляне ротову порожнину, направить на рентген або КТ. Також розпізнати карієс в початковій стадії просто за допомогою спеціального мікроскопа. Не затягуйте з візитом до лікаря.

З’явився карієс на запломбованому зубі: що робити?

Карієс на запломбованому зубі необхідно лікувати, оскільки патологія буде поширюватися далі. Якщо ви виявили ураження емалі, звертайтеся до лікаря. Крім того, регулярне відвідування стоматолога дозволить виявити проблему на ранній стадії. Проходити профілактичний огляд потрібно не рідше двох разів на півроку.

Що буде, якщо не лікувати карієс?

Якщо не лікувати карієс пошкодження призводять до втрати зубів. Бактерії поширюються в глибину зуба і вражають сусідні зубні одиниці. Зуби стають чутливими і болючими. Часто виникають свищі і кісти. Найбільш небезпечні наслідки несвоєчасного лікування карієсу – пульпіт і періодонтит. Відвідуйте стоматолога регулярно – не запускайте хворобу.

Автор стоматолог-терапевт Грушецька Галина Петрівна

Фото стоматологічних робіт: до і після

Лікування хронічного середнього карієсу зуба 27

Лікування фіссурного карієсу зуба 4.7

Лікування хронічного карієсу, відновлення гравію, естелайт

Найменування послугиЦіна, грн.
Анестезія аплікаційна (використання)80
Анестезія інфільтраційна (використання)170
Ін’єкція (в/м,в/в) медичними препаратами170
Лікування поверхневого карієсу700
Лікування середнього карієсу800
Лікування глибокого карієсу900
Зняття старої пломби100
Тимчасова пломба (встановлення)250
Накладення лікувальної Ca-вмістної прокладки180
Формування культі склоіономерним матеріалом550
Реконструкція зуба1500

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Стоматологи-терапевти

Оверчук Людмила Вікторівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Єнікєєв Ельфат Шавкатович

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Половинка Ігор Олегович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Асаді Язен

стоматолог-терапевт, ендодонтія під мікроскопом

Більше про лікаря

Бухвалов Олександр Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кузьмочко Михайло Юрійович

стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Мельников Микита Едуардович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кратік Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Гулам Халіда

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Грушецька Галина Петрівна (Кондраток)

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ткаченко Тамара Миколаївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

 • Влад Якименко
  1 рік назад

  Я побував в лікаря Сторожа Андрія Вікторовича.Він все зробив безболісно і якісно,як справжній професіонал.Дякую за лікування!

 • Diana Pishchik
  1 рік назад

  Лікувала карієс у Грушецької Галини Петрівни. Дуже уважна лікар та персонал клініки. Однозначно рекомендую

 • Сергей Цыган
  1 рік назад

  На прошлой неделе посетил стоматологию, обстановка понравилась, оборудование хорошее! Врач отремонтировала кариес, качество материала современное, работа понравилась!!! Всем рекомендую стоматологию!!!

 • Nadin Kurinjko
  1 рік назад

  Гулам Халида спасибо! Были с сыном, тихо и спокойно лечили кариес))

 • Valeria Melnychenko
  1 рік назад

  Гулам Халида быстро и профессионально пролечила зуб, без боли и без дополнительной анестезии. Также я получила профессиональную консультацию и планирую запись на чистку зубов для предотвращения возможного кариеса и разрешения зубов. Обязательно ещё обращусь в клинику.

 • Таня Онищенко
  1 рік назад

  Очень благодарна доктору Томашевской за высоко классное лечение и обслуживание, впервые в своей жизни лечила зубы без боли. Благодарна администраторам за прекрасное отношение и за четко слаженную работу.Будьте здоровы и счастливы!

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4