RUUA
Пародонтология картинка
Лікування гінгівіту

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Лікування гінгівіту

Зміст

Гінгівіт — це стоматологічне захворювання, при якому запалюються ясна. Інші порушення цілісності в зубо-ясенних з’єднаннях відсутні. Запалення ясен важко самостійно діагностувати, а первинними сигналами стають підвищена чутливість і кровоточивість. Якщо у вас виникли нетипові відчуття в ротовій порожнині, зверніться в клініку «Мед-Део» для обстеження на наявність запального процесу.

Причини виникнення гінгівіту

Гінгівіт відноситься до інфекційних захворювань, оскільки виникає на підставі порушення мікрофлори. Найчастіше він зароджується від недотримання гігієни порожнини рота:

 • нерегулярне чищення;
 • використання жорстких щіток;
 • застосування невідповідної техніки очищення;
 • відмова від зубних ниток;
 • відсутність ополіскування після прийомів їжі.

Зубні відкладення накопичуються в різних місцях. Згодом бактерії розмножуються, розпочинають запальний процес. Також, розвитку патогенних мікроорганізмів сприяє зубний камінь. Він утворюється з м’якого нальоту, який твердіє, якщо своєчасно його не очищати.

Існують й інші причини появи гінгівіту. Зокрема, це патології або певні стани:

 • перенесені інфекції або хірургічні втручання;
 • захворювання ендокринної системи;
 • хвороби системи травлення;
 • гормональні зміни – вагітність, статеве дозрівання, клімакс;
 • брак мінералів від дієт або збоїв організму;
 • алергія або прийом антидепресантів;
 • шкідливі звички.

Додаткові загрози — це травмування слизової оболонки осколками пломб або гострими кутами брекетів.

Симптоми гінгівіту

На ранніх стадіях гінгівіт не викликає сильних больових відчуттів і змін в порожнині рота. Можливі легкі кровотечі під час чищення і чутливість. Ці ознаки часто ігнорують, а звертаються до стоматологів лише на гострій формі запалення. Вона супроводжується такими симптомами:

 • набряк ясен;
 • почервоніння;
 • пухкість;
 • болючість при дотиках щіткою або під час прийому їжі;
 • відкладення на зубах;
 • кровоточивість;
 • неприємний запах з рота.

При будь-яких проявах симптомів, зверніться до нашої київської стоматології і вам нададуть допомогу в діагностуванні та лікуванні.

Методи діагностування захворювання

У клініці «Мед-Део» для діагностики гінгівіту використовують методи візуального та інструментального огляду. Ці маніпуляції дозволяють в повній мірі визначити стан ясен і стадію запалення. Інструменти обробляються антисептиками,  зберігаючи всі заходи гігієни і безпеки. Також пацієнта опитують для пошуку причин виникнення захворювання. Додаткових обстежень або здачі аналізів не потрібно.

Наші лікарі організовують ретельний огляд, встановлюють причини і призначають ефективне лікування в залежності від форми гінгівіту.

Форми

Запалення ясен поділяють на дві форми:

 1. Гостра форма, яку в медицині називають катаральним гінгівітом. Це поширена форма перебігу захворювання, при ній яскраво виражаються симптоми.
 2. Хронічна форма. Дана стадія гінгівіту протікає помірно і мляво, без явних і дискомфортних відчуттів. Тому складно самостійно зрозуміти, що ясна знаходяться в запальному процесі. При хронічному форматі бувають періоди ремісії, коли симптоми приглушені, а також стадії загострення. У фазі загострення проявляються симптоми, як при гострому гінгівіті — кровоточивість, почервоніння і набряклість.

При гострій формі люди найчастіше відвідують стоматолога. Для діагностики хронічного гінгівіту не варто чекати загострення, а краще проходити регулярні профілактичні огляди у компетентних стоматологів. Фахівці обстежать порожнину рота, визначать наявність захворювання і його тип. Залежно від типу гінгівіту призначать лікування.

Види гінгівіту

Запалення ясен також поділяють на види, які відрізняються силою ураження тканин і характерними проявами. Хронічний гінгівіт може бути таких видів:

 • десквамативний;
 • гіперпластичний;
 • маргінальний;
 • виразковий;
 • атрофічний.

Однією з найскладніших форм вважається десквамативний гінгівіт, який вражає епітелій ясен. Утворюється рясне злущування і відшарування слизової оболонки, виражене почервоніння, пухирці і виразки. Він проявляється в основному у курців і важко лікується.

Катаральний гінгівіт

Катаральний тип запалення відноситься до гострих фаз. Виявляється набряками і почервонінням ясен, а також кровотечами при прийомі твердої їжі або чищення зубів. Больові симптоми при цьому відсутні. Якщо ви виявили візуальні відхилення ясен за формою або кольором, це схоже на гінгівіт, лікування слід пройти негайно:

 • пройти професійну чистку;
 • зняти відкладення з поверхонь зубів;
 • знешкодити бактерії ультразвуковим методом.

У нашому стоматологічному центрі надають послуги відновлення ясен і очищення ротової порожнини.

Гіпертрофічний гінгівіт

Цей вид гінгівіту виникає рідко. Характерні прояви — оголення шийок зубів, сильні болі і багряно-синюшні відтінки. Таке захворювання стає загрозою втрати зубів. Відновлення вимагає хірургічного втручання — нарощують стоншені ясна.

Виразковий гінгівіт

Виразковий формат супроводжується сильним печінням й кровотечею. Також, у цій фазі спостерігається запалення лімфовузлів, підвищення температури і рясне виділення слини. При загостренні він перетікає в виразково-некротичний вид.

Некротичний гінгівіт

При виразково-некротичному прояві запалення утворюються відкриті виразки. Також відбувається відмирання ділянок тканин, що створює неприємний запах з рота. Зуби покриваються сіруватим нальотом. Якщо своєчасно не почати терапію, то почнуть формуватися гнійні осередки і все перетікає в виражений некроз.

Зверніться в сучасну стоматологію «Мед-Део», як тільки помітили симптоматику запального процесу в стадії некротичного гінгівіту. Вам виконають якісну діагностику і коректне лікування.

Атрофічний гінгівіт

Атрофічна фаза —  це запущена стадія, яка викликає пародонтит. Ясенні тканини занадто потоншали, шийки і корені зубів оголені, а емаль сприйнятлива до температурних змін. Для лікування гінгівіту знадобиться ретельна чистка, медикаментозна терапія і хірургічне нарощування ясен.

Методи лікування гінгівіту

Наші фахівці ретельно оглядають стан ясен і точно визначають вид захворювання, щоб призначити відповідне лікування гінгівіту . Існують два медичних напрямки для лікування:

 • консервативний підхід;
 • хірургічний метод.

Консервативне лікування підходить для катаральної форми. Усувають такі запалення медикаментозним способом — призначають курс протиінфекційних антибіотиків. Також знімають набряклість і місцеві подразнення — зубний камінь, наліт, каріозні порожнини.

Для хронічних варіантів необхідно коригувати лікування і об’єднувати консервативні й хірургічні методики. Здійснюють всі санкції по чистці ти усуненню осередків інфекції – м’яких і твердих тканин. Також підбирають необхідні хірургічні дії, в залежності від виду гінгівіту. Для відновлення можуть вибрати один з наступних хірургічних шляхів:

 1. Гінгівектомія. Процедура, при якій відсікають зайвий епітелій.
 2. Кріодеструкцію. Також проводять для видалення епітелію, але за методикою впливу низьких температур.
 3.  Діатермокоагуляцію. Забирають непотрібні тканини діатермокоагулятором.
 4. Гінгівопластика. Нарощування стоншених ясенних тканин.

Для проведення даних хірургічних втручань в нашій клініці використовують сучасні технології — обладнання експертного класу. Ціни послуг з відновлення і профілактики можна переглянути в прейскуранті нашої стоматології.

Особливості перебігу хвороби у дітей

Лікування гінгівіту у дітей відрізняється деякими чинниками. Відсутні хірургічні процедури, оскільки вони не дадуть ефективного результату. Оскільки гормональна система ще змінюється і може викликати рецидив. Для дітей застосовують медикаментозну терапію, а препарати відрізняються такими параметрами:

 • містять рослинну основу;
 • володіють обволікаючими властивостями;
 • мають капілярозміцнюючі дії.

Також для дітей організовують процедури щодо виправлення прикусів і аномальних розміщень зубів. Здійснюють щадні чистки, консультують з питань догляду та проведення гігієнічних процедур.

Профілактика захворювання

Стоматологічні захворювання потребують профілактики, щоб запобігти серйозні наслідки. Гінгівіт також має ряд профілактичних заходів:

 • дотримання правил гігієни порожнини рота;
 • відвідування стоматолога на регулярній основі для огляду;
 • проведення професійних чисток  кюретаж пародонтальних кишень, зняття нальоту.

Запишіться на прийом в «Мед-Део» в Києві, щоб отримати стоматологічні послуги за оптимальною вартістю і з компетентним обслуговуванням.

Автор стоматолог-пародонтолог Томашевська Олена Анатоліївна

Найменування послугиЦіна, грн.
Гінгівектомія350
Кюретаж пародонтальних кишень системою «Vector» (1 зуб)350
Кюретаж парадонтальних кишень ручним способом системою кюрет Грейс (область 2-х зубів)360
Кюретаж пародонтальних кишень системою «Vector» (область 6-8 зубів)1450
Кюретаж пародонтальних кишень системою «Vector» (1 щелепа)2400
Повторний кюретаж пародонт. кишень сист. «Vector» (1 щелепа)1900
Відновлення об’єму ясенного сосочка препаратом «HYADENT»5250

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Стоматологи-пародонтологи

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4