logo
 • icon

  Адреса і графік роботи:

  Київ, вул. Ірпінська, 78А

  м. Академмістечко

  Пн-Нд: 9.00-21.00 Без Вихідних!

 • icon

  Київ, вул. Г. Дніпра, 32А

  м. Героїв Дніпра

  Пн-Пт: 9.00-21.00, Сб-Нд: 9.00-20.00 Без вихідних!

 • icon

  Київ, вул. Пушкінська, 9Б

  м. Театральна

  Пн-Сб: 9.00-21.00, Нд: за записом Без вихідних!

 • icon

  Київ, просп. П. Григоренка, 5А

  м. Позняки

  Пн-Сб: 9.00-21.00, Нд: 9.00-15.00 Без вихідних!

RUUA

Лікування гінгівіту

Лечение гингивита фото

Ціна надання послуги:

від 320 грн

Гінгівіт – це запалення ясен без порушення цілісності зубоясенного з’єднання. Захворювання дуже поширене, має ряд характерних ознак, за якими його іноді можна діагностувати самостійно. Якщо Ви помітили в себе симптоми гінгівіту радимо звернутися до фахівців київської клініки Мед-Део аби вчасно отримати кваліфіковану допомогу.

Види гінгівіту та їхні симптоми

Гінгівіт може виявляти себе у гострій та хронічній формах.

Гострий, або катаральний гінгівіт – це найпоширеніша форма захворювання. Саме у такому стані найчастіше пацієнти приходять до лікаря. Симптоми катарального гінгівіту є чітко вираженими, це:

Хронічний гінгівіт має слабко виражені симптоми, або вони зовсім відсутні. Самостійно без належного обстеження виявити гінгівіт, що протікає у хронічній формі, важко. Тільки кваліфікований стоматолог може правильно поставити діагноз та призначити відповідне лікування.

Хронічна форма гінгівіту має фази ремісії та загострення. Під час ремісії симптоми зовсім не спостерігаються, а для загострення характерні:

Фази гінгівіту змінюють одна одну, пацієнти іноді не звертають особливої уваги на запалення ясен і тим самим провокують подальший розвиток хвороб ротової порожнини. На жаль, дуже часто ускладненням гінгівіту є поява пародонтиту, що може призвести до втрати зубів.

Розрізняють 5 типів хронічної форми гінгівіту:

Увага! Не ігноруйте симптоми гінгівіту, вчасно звертайтесь до стоматолога. Не лікуйтеся самостійно, навіть полоскання травами за потреби має призначити стоматолог в комплексній терапії.

Причини виникнення гінгівіту

Запальні процеси при гінгівіті виникають через наявність хвороботворних бактерій, які є у ротовій порожнині. Найчастіше це захворювання виникає через нехтування елементарними правилами гігієни. Іншими словами, якщо не чистити зуби, або робити це рідко, то мікроби активно розмножуються, утворюючи зубний наліт та провокуючи запалення ясен.

Також сприяють захворюванню на гінгівіт наступні чинники:

Значною мірою може сприяти розвитку гінгівіту гіпергія – зниження опірності організму до інфекцій. Причини гіпергії наступні:

Ці чинники викликають загальне зниження імунітету і, як наслідок, організм гірше чинить спротив зовнішній факторам, в тому числі й хвороботворним мікробам, що провокують гінгівіт.

Цікавий факт! Чоловіки хворіють на гінгівіт частіше, ніж жінки.
Дослідження, що проводилися в 54 країнах підтвердили основні чинники, що можуть сприяти появі гінгівіту:

Як відбувається діагностування гінгівіту?

Для діагностування гінгівіту лікарі київської стоматологічної клініки Мед-Део проводять візуальний та інструментальний огляд. Наші фахівці проводять детальне опитування з приводу перебігу захворювання (болісні відчуття, кровоточивість ясен, гігієна ротової порожнини, самолікування та ін.). Це потрібно для того щоб виявити причину появи гінгівіту, за можливості усунути її та розпочати комплексне лікування

Як позбутися болю при гінгівіті?

Гінгівіт є однією з причин болісних відчуттів у яснах. Звичайно, якщо порівнювати, наприклад, з пульпітом, то цей біль не такий гострий.

Але терпіти його не слід, є декілька способів позбутися болю, який виникає при гінгівіті:

 1. Уникайте споживання твердої їжі, яка здатна посилити кровоточивість ясен і спричинити больовий синдром;
 2. Полощіть рот прохолодною водою. Це сповільнює кровообіг і на деякий час може вгамувати біль;
 3. При сильному гострому болю випийте знеболювальні та протизапальні препарати (за призначенням лікаря);
 4. Під час вагітності використовуйте для зняття болю парацетамол. Він повністю Вас не позбавить болісних відчуттів, але є відносно безпечним.

Та все ж ми радимо утриматись від прийому знеболювальних засобів перед візитом до стоматолога. Лікар не зможе оцінити ступінь складності захворювання і лікування може тривати довше.

Сучасні методи лікування гінгівіту

На сьогоднішній день існує два види лікування гінгівіту:

 1. консервативне;
 2. хірургічне;

Гострий (катаральний) гінгівіт лікується консервативним способом. Терапія полягає в знятті запалення та набряку ясен.

В першу чергу визначається причина виникнення гінгівіту. Далі в ході лікування усуваються супутні проблеми (каріозні порожнини, зубні камені, аномалії прикріплення м’яких тканин та ін.).
Лікування хронічного гінгівіту поєднує консервативний та хірургічний спосіб. На першому етапі виконується санація ротової порожнини, потім видаляються м’які і тверді відкладення. У залежності від форми хронічного гінгівіту обираються потрібні хірургічні маніпуляції.

Наприклад, при гіпертрофічному гінгівіті хірургічне втручання може бути наступним:

Особливості лікування гінгівіту у дітей

Діти та підлітки часто хворіють на гінгівіт, адже буває, що не вміють правильно чистити зуби, або й зовсім ігнорують цю процедуру. Для лікування гінгівітів у дітей використовується лише консервативний метод. Хірургічне втручання може спровокувати аномальне розростання тканин ясен, а також викликати деструкцію зв’язки між зубами та яснами, і як наслідок, призвести до пародонтиту та пародонтозу.

Набагато простіше попередити гінгівіт у дітей. Для цього батьки мають навчити дітей правильно поводитися із зубною щіткою, особливо під час корекції аномалій прикусу.

Приводьте своїх діточок на профілактичні огляди до клініки Мед-Део, що знаходиться в м. Києві. Наші лікарі вміють працювати з маленькими пацієнтами і зроблять усе, щоб упродовж життя Ваша дитина не «тікала» від стоматологів, а вчасно зверталася по допомогу.

В чому полягає підступність гінгівіту?

Гінгівіт лише на перший погляд здається незначним захворюванням. Багато хто з нас не поспішає до стоматолога, а лікується самостійно, роблячи полоскання відваром шавлії, ромашки чи іншими травами. А поміж тим, гінгівіт може прогресувати, поступово переростаючи в пародонтит. Тут вже з’являється значний ризик втратити зуби навіть в молодому віці. При пародонтиті це може Вас спіткати вже за декілька місяців.

Запалення ясен – це пряма небезпека для всього організму. В тяжких випадках гінгівіту можливе інфікування кісток щелеп та виникнення гематогенних інфекцій, в тому числі інфекційного ендокардиту (запалення внутрішньої оболонки серця).

Згідно даних ВООЗ ризик ускладнень найчастіше виникає у підлітків 14-18 років та у дорослих 35-45 років.

Аби зберегти своє здоров’я, вчасно відвідуйте стоматолога. Фахівці нашої клініки Мед-Део швидко вилікують гінгівіт, що допоможе Вам уникнути тяжких ускладнень.

Інші послуги відділення

Діагностика та лікування здійснюється спеціалістами найвищого рівня у відповідності з сучасними європейськими та українськими протоколами

Найменування послугиЦіна, грн.
Гінгівектомія350
Кюретаж пародонтальних кишень системою «Vector» (1 зуб)320
Кюретаж парадонтальних кишень ручним способом системою кюрет Грейс (область 2-х зубів)340
Кюретаж пародонтальних кишень системою «Vector» (область 6-8 зубів)1350
Кюретаж пародонтальних кишень системою «Vector» (1 щелепа)2250
Повторний кюретаж пародонт. кишень сист. «Vector» (1 щелепа)1850
Відновлення об’єму ясенного сосочка препаратом «HYADENT»5250

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Стоматологи-пародонтологи

Друян Наталья Игоревна фото

Друян Наталія Ігорівна

стоматолог-терапевт
стоматолог-ендодонтист
стоматолог-пародонтолог

Лікування карієсу, пломбування, реставрація зубів, професійне чищення, відбілювання, лікування пульпіту і періодонтиту, пломбування каналів зубів, лікування ясен

Черемис Наталья Николаевна

Черемис Наталія Миколаївна

стоматолог-ендодонтист
стоматолог-пародонтолог
стоматолог-терапевт

Лікування карієсу, пломбування та реставрація зубів, професійна чистка та профілактика захворювань порожнини рота, відбілювання, лікування ясен

Побережная Валентина Адамовна фото

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог
стоматолог-ендодонтист
стоматолог-пародонтолог
стоматолог-терапевт

Лікування карієсу, пломбування, реставрація зубів, професійна чистка, відбілювання, лікування захворювань ясен, стоматологічна допомога дітям

Томашевская Елена Анатольевна фото

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом
стоматолог-ендодонтист
стоматолог-ортопед
стоматолог-пародонтолог
стоматолог-терапевт

Лікування карієсу, реставрація зубів, лікування зубів під мікроскопом, професійне чищення, відбілювання, лікування захворювань ясен

Ласкавая Юлия Валентиновна фото

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог
стоматолог-ендодонтист
стоматолог-терапевт

Лікування карієсу, пломбування та реставрація зубів, професійне чищення, відбілювання, лікування захворювань ясен

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4

Top