RUUA
Детская стоматология картинка
Лікування зубів у дітей під седацією

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Лікування зубів у дітей під седацією

Зміст

Здебільшого відвідування зі своєю дитиною стоматолога супроводжується у батьків побоюванням, що під час лікування зубів малюк буде відчувати нестерпний біль. Сучасні технології нині дозволяють здійснювати стоматологічні процедури безпечно і без болю, тож в клініці «Мед-Део» у Києві вже давно успішно застосовується лікування зубів у дітей під седацією.

Що таке седація, і який вплив вона має на дитину?

Спляча стоматологія – одна з найбільш прогресивних методик при лікуванні дітей. Седація відбувається шляхом подачі суміші азоту і кисню дитині через спеціальну медичну маску. Практично відразу ж після маніпуляції дитина занурюється в стан максимальної релаксації. При цьому малюк не відчуває болю, страху і тривоги, але залишається в повній свідомості, дихає і може спілкуватися з лікарем. Є кілька видів медикаментозного сну — поверхневий і глибокий.

Останній метод використовується вкрай рідко, тому що ускладнює спілкування дитини з лікарем. Особливої підготовки до процесу седації немає ніякої необхідності, достатньо кілька годин до процедури не вживати їжу. Під час седації малюк буде відчувати себе спокійно і абсолютно розслабленим. Після процедури закис азоту миттєво вивітрюється, і дитина повертається у свій звичний стан.

Седація та наркоз: основні відмінності

Седація у дитячій стоматології немає нічого спільного із наркозом. Місцева анестезія необхідна для усунення чутливості в робочій зоні. Водночас, седація потрібна для зняття психологічного дискомфорту і страху у малюка. Така технологія здатна посилити знеболюючу дію місцевої анестезії, причому дитина в цей час знаходиться в свідомості і виконує команди лікаря. Під дією наркозу, навпаки, малюк занурюється у повністю несвідомий стан.

Як працює седація при лікуванні зубів у дітей?

Седація дає можливість дитині розслабитися і заспокоїтися. Крім того, що дитина не буде відчувати дискомфорту, у нього ще й сформується позитивне ставлення до стоматології. Дитячий стоматолог зможе виконати необхідну процедуру швидко, якісно і ефективно, так як маленький пацієнт буде перебувати в кріслі довше.

Батьки також можуть бути спокійні за свого малюка і впевнені в тому, що наступний візит до лікаря принесе тільки позитивні емоції. Лікування зубів під седацією проводиться дітям з чотирьох років. Ця процедура відрізняється доступною ціною.

Препарати, які використовуються для седації у дітей

У сучасній стоматології застосовуються якісні, сертифіковані седативні препарати. Використання закису азоту для дітей ефективно і безпечно для їх здоров’я. Препарати вводяться в організм перорально, внутрішньовенно і за допомогою інгаляцій. Для дітей застосовується останній спосіб. Завдяки такій унікальній технології, лікарю легко контролювати процес лікування, який позбавлений ризиком неправильних маніпуляцій.

У клініці «Мед-Део» для седації застосовують тільки високоякісні препарати — апробовані, з доведеною ефективністю, нетоксичні, які не викликають алергію.

Лікування зубів у дітей під седацією: показання до застосування

Після профогляду і призначення лікування, дитячий дантист може рекомендувати седацію у таких випадках:

 • дитина налякана, засмучена, занадто непосидюча;
 • необхідність тривалого проведення процедури або декількох складних маніпуляцій одночасно;
 • у маленького пацієнта підвищений блювотний рефлекс.

Лікування зубів під седацією застосовується переважно для дітей у віці до 14 років.

Переваги

Медикаментозний сон — безпечна альтернатива загальному наркозу. Седація дає можливість лікарю якісно виконати навіть кілька складних процедур одночасно. Причому медикаментозний сон не впливає на нервову систему дитини. Переваги застосування технології:

 • максимальний комфорт і безболісність для маленького пацієнта;
 • вилучення страху та емоційного напруження;
 • збереження всіх природних рефлексів;
 • позбавлення шкідливого впливу на нервову систему і дитячий організм в цілому.

Навіть після тривалих і складних процедур у дитини залишаться тільки позитивні емоції.

Протипоказання

Призначити доцільність використання методики може тільки досвідчений дитячий дантист після ретельного огляду та діагностики малюка. Є кілька протипоказань до застосування седації для дітей:

 • вік до трьох років;
 • загострення соматичних захворювань;
 • епілепсія;
 • запалення ЛОР-органів;
 • бронхіальна астма тяжкого ступеня;
 • хвороби серця;
 • цукровий діабет.

Не можна застосовувати седацію під час ГРВІ або грипу.

Етапи проведення седації

Перед проведенням процедури немає необхідності в особливій підготовці. Бажано відвідати стоматологічний кабінет у першій половині дня, коли дитина ще не втомлена після активного дня. Процедура розпочинається з бесіди з малюком із подальшим надяганням спеціальної медичної маски. Якщо дитина зовсім маленька, седація проводиться у вигляді гри. Після того, як маска одягнута на маленького пацієнта, настає миттєвий ефект, який припиняється відразу ж після її усунення.

Як обрати дитячу стоматологію з лікуванням під седацією

У клініці «Мед-Део» всі процедури проводяться тільки після ретельного обстеження маленьких пацієнтів і консультації з досвідченими фахівцями. Для виконання стоматологічних маніпуляцій — досліджень і лікування, застосовується інноваційне обладнання, новітні технології та якісні препарати.

Ми пропонуємо сервіс європейської якості за демократичною вартістю. Після відвідування нашої клініки ваша дитина подолає страх стоматологів і залишиться задоволена.

Автор дитячий стоматолог Гулам Халіда

Найменування послугиЦіна, грн.
Консультація анестезіолога690
Медичний супровід пацієнта віком до 18 років бригадою невідкладної допомоги в межах України (1 година)2600
Анестезіологічний супровід пацієнта віком до 18 років бригадою інтенсивної терапії при проведенні діагностичних досліджень чи оперативному втручанні (1 година)3600

Дитячі стоматологи

Єнікєєв Ельфат Шавкатович

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Гулам Халіда

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4