RUUA
Детская стоматология картинка
Лікування зубів у дітей під седацією

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Лікування зубів у дітей під седацією

Зміст

Здебільшого відвідування зі своєю дитиною стоматолога супроводжується у батьків побоюванням, що під час лікування зубів малюк буде відчувати нестерпний біль. Сучасні технології нині дозволяють здійснювати стоматологічні процедури безпечно і без болю, тож в клініці «Мед-Део» у Києві вже давно успішно застосовується лікування зубів у дітей під седацією.

Що таке седація, і який вплив вона має на дитину?

Спляча стоматологія – одна з найбільш прогресивних методик при лікуванні дітей. Седація відбувається шляхом подачі суміші азоту і кисню дитині через спеціальну медичну маску. Практично відразу ж після маніпуляції дитина занурюється в стан максимальної релаксації. При цьому малюк не відчуває болю, страху і тривоги, але залишається в повній свідомості, дихає і може спілкуватися з лікарем. Є кілька видів медикаментозного сну — поверхневий і глибокий.

Останній метод використовується вкрай рідко, тому що ускладнює спілкування дитини з лікарем. Особливої підготовки до процесу седації немає ніякої необхідності, достатньо кілька годин до процедури не вживати їжу. Під час седації малюк буде відчувати себе спокійно і абсолютно розслабленим. Після процедури закис азоту миттєво вивітрюється, і дитина повертається у свій звичний стан.

Седація та наркоз: основні відмінності

Седація у дитячій стоматології немає нічого спільного із наркозом. Місцева анестезія необхідна для усунення чутливості в робочій зоні. Водночас, седація потрібна для зняття психологічного дискомфорту і страху у малюка. Така технологія здатна посилити знеболюючу дію місцевої анестезії, причому дитина в цей час знаходиться в свідомості і виконує команди лікаря. Під дією наркозу, навпаки, малюк занурюється у повністю несвідомий стан.

Як працює седація при лікуванні зубів у дітей?

Седація дає можливість дитині розслабитися і заспокоїтися. Крім того, що дитина не буде відчувати дискомфорту, у нього ще й сформується позитивне ставлення до стоматології. Дитячий стоматолог зможе виконати необхідну процедуру швидко, якісно і ефективно, так як маленький пацієнт буде перебувати в кріслі довше.

Батьки також можуть бути спокійні за свого малюка і впевнені в тому, що наступний візит до лікаря принесе тільки позитивні емоції. Лікування зубів під седацією проводиться дітям з чотирьох років. Ця процедура відрізняється доступною ціною.

Препарати, які використовуються для седації у дітей

У сучасній стоматології застосовуються якісні, сертифіковані седативні препарати. Використання закису азоту для дітей ефективно і безпечно для їх здоров’я. Препарати вводяться в організм перорально, внутрішньовенно і за допомогою інгаляцій. Для дітей застосовується останній спосіб. Завдяки такій унікальній технології, лікарю легко контролювати процес лікування, який позбавлений ризиком неправильних маніпуляцій.

У клініці «Мед-Део» для седації застосовують тільки високоякісні препарати — апробовані, з доведеною ефективністю, нетоксичні, які не викликають алергію.

Лікування зубів у дітей під седацією: показання до застосування

Після профогляду і призначення лікування, дитячий дантист може рекомендувати седацію у таких випадках:

 • дитина налякана, засмучена, занадто непосидюча;
 • необхідність тривалого проведення процедури або декількох складних маніпуляцій одночасно;
 • у маленького пацієнта підвищений блювотний рефлекс.

Лікування зубів під седацією застосовується переважно для дітей у віці до 14 років.

Переваги

Медикаментозний сон — безпечна альтернатива загальному наркозу. Седація дає можливість лікарю якісно виконати навіть кілька складних процедур одночасно. Причому медикаментозний сон не впливає на нервову систему дитини. Переваги застосування технології:

 • максимальний комфорт і безболісність для маленького пацієнта;
 • вилучення страху та емоційного напруження;
 • збереження всіх природних рефлексів;
 • позбавлення шкідливого впливу на нервову систему і дитячий організм в цілому.

Навіть після тривалих і складних процедур у дитини залишаться тільки позитивні емоції.

Протипоказання

Призначити доцільність використання методики може тільки досвідчений дитячий дантист після ретельного огляду та діагностики малюка. Є кілька протипоказань до застосування седації для дітей:

 • вік до трьох років;
 • загострення соматичних захворювань;
 • епілепсія;
 • запалення ЛОР-органів;
 • бронхіальна астма тяжкого ступеня;
 • хвороби серця;
 • цукровий діабет.

Не можна застосовувати седацію під час ГРВІ або грипу.

Етапи проведення седації

Перед проведенням процедури немає необхідності в особливій підготовці. Бажано відвідати стоматологічний кабінет у першій половині дня, коли дитина ще не втомлена після активного дня. Процедура розпочинається з бесіди з малюком із подальшим надяганням спеціальної медичної маски. Якщо дитина зовсім маленька, седація проводиться у вигляді гри. Після того, як маска одягнута на маленького пацієнта, настає миттєвий ефект, який припиняється відразу ж після її усунення.

Як обрати дитячу стоматологію з лікуванням під седацією

У клініці «Мед-Део» всі процедури проводяться тільки після ретельного обстеження маленьких пацієнтів і консультації з досвідченими фахівцями. Для виконання стоматологічних маніпуляцій — досліджень і лікування, застосовується інноваційне обладнання, новітні технології та якісні препарати.

Ми пропонуємо сервіс європейської якості за демократичною вартістю. Після відвідування нашої клініки ваша дитина подолає страх стоматологів і залишиться задоволена.

Автор дитячий стоматолог Гулам Халіда

Найменування послугиЦіна, грн.
Консультація анестезіолога690
Медичний супровід пацієнта віком до 18 років бригадою невідкладної допомоги в межах України (1 година)2600
Анестезіологічний супровід пацієнта віком до 18 років бригадою інтенсивної терапії при проведенні діагностичних досліджень чи оперативному втручанні (1 година)3600

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Дитячі стоматологи

Єнікєєв Ельфат Шавкатович

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Гулам Халіда

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4