RUUA
Лечение зубов картинка
Лікування пульпіту

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Лікування пульпіту

Зміст

Пульпіт – наслідок запущеної форми карієсу. Хвороба протікає в м’яких тканинах, які локалізовані в зубних каналах. Пульпа – нервові закінчення, тому при її запаленні відчуваються сильні хворобливі реакції. На ранній стадії лікування пульпіту найбільш ефективне. Якщо ви виявили у себе які-небудь ознаки патології, негайно зверніться до лікаря.

Причини появи пульпіту

Збудник хвороби – інфекція в ротовій порожнині. Також є ряд факторів, що сприяють пульпіту:

  1. Карієс. У зв’язку з ослабленням емалі мікроби поступово проникають в пульпу. Саме тому так важливо лікувати карієс ще на стадії плями.
  2. Травмування зубних тканин. Через навіть дрібні сколи та тріщини бактеріям легко потрапити до зубного каналу і поширюватися по всій порожнині зуба.
  3. Неграмотно виконане лікування. Інфекцію легко занести при необережному проведенні стоматологічних маніпуляцій.
  4. Наявність інфекції у пацієнта в крові.

Пульпіт зуба – також наслідок недостатньої гігієни ротової порожнини. Щоб уникнути появи бактерій в роті, необхідно два рази на день виконувати чистку зубів, полоскати рот після їжі, застосовувати зубну нитку.

Симптоми пульпіту: як визначити запалення

Основні ознаки захворювання такі:

  • Ниючий або гострий біль;
  • Підвищена чутливість зубів: інтенсивна реакція на гарячі, холодні, кислі, солодкі напої та їжу;
  • Зміна кольору емалі;
  • Утворення заглиблень у зубах;
  • Кровоточивість ясен.

Пульпит симптомы и стадии
Неприємний запах з рота також може вказувати на розвиток патології. Дуже важливо почати боротьбу з пульпітом своєчасно. У клініці «Мед-Део» в Києві застосовують інноваційні методи лікування – ефективні, безболісні та безпечні.

Стадії пульпіту зуба

Захворювання проходить у кілька стадій. Пульпіт має дві основні форми – гостру і хронічну. Згідно виду хвороби визначається лікування. Гострий ступінь патології – найчастіше ускладнення глибокого карієсу. Для такої форми хвороби характерна гострий біль, який посилюється при натисканні і надкушуванні. Класифікація гострого пульпіту:

  1. Вогнищевий. Вважається самою першою стадією розвитку патології і триває всього кілька днів. Осередок хвороби розташовується ближче до каріозної порожнини. Характерна особливість осередкової форми пульпіту – мимовільна, різкий біль без впливу на зуб. «Стріляючі» хворобливі відчуття можуть тривати від 10 до 30 хвилин, потім затихають і виникають знову. Напади болю при цьому повторюються нечасто.
  2. Дифузний. Після гострої наступає інша фаза недуги. На даній стадії запалення переходить вже до коронкової і кореневої частин пульпи. Хворобливі відчуття поширюються не тільки на область зуба. Гострий точковий біль хворий відчуває в щелепі, вилицях, скронях, вухах і навіть в потилиці. На даній стадії пульпіт має здатність перерости в гнійний. По закінченню двох тижнів хвороба переходить в хронічну.

Хронічна форма пульпіту може тривати кілька років. Патологія часто загострюється, супроводжується болем при механічному впливі на щелепу. Хворий може помічати кровоточивість пульпи. Хронічний пульпіт також має кілька форм:

  1. Фіброзний. Початкова стадія патології, яка часто протікає приховано. Як правило, при фіброзному пульпіті, діагностують глибоку каріозну порожнину. Кровоточивість спостерігається рідко, а хворобливі відчуття виникають тільки при натисканні.
  2. Гангренозна форма. Внаслідок атрофії нервових волокон, пульпа набуває брудний сірий відтінок. Дана стадія супроводжується сильним болем і запахом з рота.
  3. Гіпертрофічний. Дірка, яка утворилася внаслідок глибокого карієсу, переходить на порожнину зуба. Так як розростається грануляційна тканина, з’являється поліпозні утворення. Пухлина часто кровоточить і викликає хворобливі відчуття.

Остання стадія пульпіту – загострення. При такій формі хвороби виникають одночасно симптоми і гострого, і хронічного пульпіту. Відчуваються сильні болі, кісткова тканина руйнується. Небезпечний наслідок пульпіту останньої стадії – зараження періодонта. Видалення пульпи – найбільш розумний варіант лікування пульпіту в фазі загострення. Саме тому не варто зволікати з візитом лікаря і запускати хворобу до останньої стадії. Новітні технології та обладнання дозволяють виявити початок розвитку будь-яких патологій в ротовій порожнині на ранніх етапах і почати лікування вчасно.

Також варто окремо виділити травматичний пульпіт. Хвороба виникає в зв’язку з травмою зуба – ударами і порушеннями цілісності коронки. Щоб зберегти зуб цілим, потрібно терміново звернутися до лікаря, навіть якщо ви відчуваєте незначний біль.

Гостра форма

Пульпіту гострій стадії схильні дорослі. У зв’язку з особливостями будови дитячого організму, дитина не може хворіти на гостру форму хвороби. Гостра форма супроводжується сильним болем, яка більше відчувається ночами. Лікування осередкової стадії пульпіту найбільш ефективне і протікає буквально за два дні, а потім переходить в дифузну стадію. При появі болю в зубі терміново відвідайте дантиста, щоб не дати патології перерости в хронічну. На гострій стадії ще можливо медикаментозне лікування без оперативного втручання.

Хронічна форма

Хронічний пульпіт може не турбувати людину роками. На останній стадії – стадії загострення, обидві патології супроводжуються сильним загостренням чутливості зубів, неможливістю нормально пережовувати їжу, потемніння поверхні емалі. Не допускайте хворобу до запущеної форми. У більшості випадків при хронічному пульпіті доводиться висікати пульпу.

Діагностування інфекції

Виявити пульпіт може досвідчений стоматолог під час огляду. Початок розвитку хвороби під пломбою можна визначити за допомогою рентгена. На першому прийомі доктор оглядає ротову порожнину пацієнта візуально і вислуховує скарги. Після огляду та збору анамнезу призначається рентген. Крім цього, можуть застосовуватися зондування, перкусія, пальпація, електродіагностика і термопроби.

Додаткові методи діагностики дозволяють підібрати найбільш ефективний метод лікування. Інструментальний метод вивчення порожнини зуба за допомогою спеціального зонда – можливість виявити стадію ураження, а також оцінити глибину каналу. Простукування по поверхні зуба дозволяє визначити зону скупчення рідини або гною. За допомогою пальпації дантист має можливість визначити осередок хвороби. Електродіагностика пульпи визначає стадію патологічного процесу. Температурна реакція дозволяє виявити ступінь розвитку пульпіту.

Найточніша і інформативна методика діагностики небезпечної хвороби на сьогодні – рентгенограма. Рентген абсолютно безпечний і безболісний, при цьому надає стоматологу розгорнуту картину захворювання.

Пульпіт: сучасні методи та етапи лікування в клініці «Мед-Део»

Пульпит лечение
Сьогодні в сучасній стоматології пропонують два варіанти лікування – консервативне і хірургічне. На початкових етапах вдається зберегти пульпу. Стоматолог усуває запалення, нерв при цьому залишається живий. Хірургічне лікування передбачає оперативне втручання.

Біологічний метод лікування пульпіту

Пульпіт, лікування якого можливо консервативним шляхом, найчастіше доцільний, якщо немає каріозних поразок. Медикаментозна терапія ефективна при травматичному пульпіті. Консервативне лікування дозволяє залишити пульпу або її частина життєздатними. Методика передбачає використання:

  • Антибіотиків;
  • Антисептиків;
  • Протеолітичних ферментів.

Біологічний метод передбачає використання спеціальної прокладки з медичними препаратами, тимчасове і подальше постійне пломбування. Для контролю після встановлення пломби рекомендується робити рентген не рідше разу на рік.

Хірургічне втручання

Оперативне лікування застосовується в запущених стадіях пульпітах, коли немає можливості зберегти нерв. Виконується часткове або повне висічення пульпи. Є кілька варіантів хірургічного втручання:

  1. Вітальний спосіб. Застосовується місцева анестезія, витягується нерв і встановлюється пломба. Для лікування таким методом досить одного сеансу.
  2. Девітальний. Пломбування каналів виконується після умертвіння нерва за допомогою спеціального препарату. На дану процедуру необхідно кілька діб. Сьогодні така методика практично не використовується, що виключає шкідливий вплив миш’яку на організм пацієнта.

У сучасній стоматології виконують лікування пульпіту протягом одного прийому. На першому етапі проводиться знеболення. Потім стоматолог ампутує частина або пульпу повністю і виробляє чистку каналів. За допомогою апекслокатора або рентген-апарату вимірює каналів. Після чого проводиться санітарно-гігієнічна обробка порожнини зуба. На останньому етапі маніпуляції виконується пломбування та реставрація коронки зуба. Ендодонтичне лікування із застосуванням мікроскопа значно ефективніше проведення процедур без апарату. І такі послуги надає клініка «Мед-Део». Крім того, ми застосовуємо метод гарячої гутаперчі для пломбування зубів, що дозволяє виконувати маніпуляції ефективно і якісно.

Лікування пульпіту молочних зубів

Методика лікування пульпіту у дітей відрізняється від способів боротьби з недугою у дорослих. Хвороба розвивається так само швидко, як і пацієнтів старшої вікової групи. Але, для лікування молочних, несформованих зубів застосовуються більш щадні методики. Патологія дуже небезпечна для дитини, оскільки стрімко вражає зачатки постійного зуба. Якщо малюк скаржиться на зубний біль, негайно зверніться до лікаря. Основні принципи сучасного лікування пульпіту у дітей:

  • Збереження зуба цілим;
  • Виключення застосування матеріалів, які можуть негативно вплинути на корені;
  • Використання неагресивних паст для пломбування;
  • Застосування безпечних методів анестезії.

Помилково вважати, що дитячі зуби простіше видалити, ніж лікувати. Утворення міжзубних проміжків – перша причина порушення прикусу і дикції. Крім того, інфекція швидко поширюється і може спричинити за собою поразку майбутнього корінного зуба.

Можливі ускладнення після лікування

Якщо ендодонтичне лікування виконувалося неграмотно, можливі такі наслідки:

  • Роздратування періодонта, у зв’язку з застосуванням агресивних матеріалів;
  • Запалення періодонта і гострий періодонтит, як наслідок;
  • Утворення кісти та флюсу;
  • Потемніння емалі.

Якщо під час встановлення пломби в каналах перебувала кров, згодом коронка темніє. У сучасній стоматології в Києві виконують якісне лікування з мінімальним ризиком ускладнень. Якщо ж ви зіткнулися з непрофесіоналізмом, ми усунемо проблему швидко і ефективно.

Чим небезпечний пульпіт, якщо його не лікувати?

Пульпіт швидко прогресує і переходить в хронічну стадію. Наслідки запущеної форми хвороби:

  • Відмирання нерва;
  • Нагноєння;
  • Повне руйнування зуба;
  • Запальні процеси в яснах і сполучних тканинах;
  • Періодонтит;
  • Алергія.

Хронічна інфекція в організмі призводить також до серцево-судинних і шлунково-кишкових захворювань.

Як зняти біль в домашніх умовах?

При гострого болю можна випити знеболюючий препарат. Але, якщо ви вже збираєтеся до лікаря, краще потерпіти, щоб дантист зміг максимально точно поставити діагноз. Єдиний вихід із ситуації – негайно звернутися в стоматологію.

Чого робити заборонено

Ні в якому разі не варто використовувати народні методи для зняття больового синдрому. Не можна прикладати сало, прополіс, хвойну смолу і полоскати рот спиртовими настоянками. Є ризик всіляких ускладнень. Не займайтеся самолікуванням – запишіться на прийом, як можна швидше.

Профілактика пульпіту

Щоб не допустити розвитку хвороби, слід ретельно доглядати за ротовою порожниною – регулярно чистити зуби й мінімум раз на півроку відвідувати дантиста. Слід також стежити за харчуванням – виключити солодкі газовані напої, обмежити вживання десертів, кави та чаю. При виявленні перших ознак карієсу – відразу ж вирушайте до стоматолога. Патології на ранній стадії лікуються щадними методиками. Бережіть зуби цілими, а посмішку красивою! У «Мед-Део» доступні ціни.

Автор стоматолог-терапевт Грушецька Галина Петрівна

Найменування послугиЦіна, грн.
Медикаментозна та інструментальна обробка пародонтальних кишень (1 кишеня)350
Повторна медикаментозна обробка каналів (за 1 канал)300
Обробка кореневих каналів зуба ручними інструментамивід 350
Обробка кореневих каналів зуба машинною технікою за допомогою ендонаконечникавід 550
Пломбування каналів методом латеральної конденсації силеру ”АН+” (за 1 канал)450
Пломбування каналів методом латеральної конденсації гарячою гутаперчею за 1 канал650
Розпломбування 1-го каналу550
Видалення фрагмента інструменту з каналу або к/в650
Надання невідкладної допомоги1000
Видалення анкерного штифта450
Тимчасове пломбування каналів Ca-вмісткою пастою (1 канал)250

Стоматологи-терапевти

Фото

Шейко Тетяна Іванівна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Заур Карімов

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Семенов Антон Ігорович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Шмарчук Наталія Сергіївна

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Бабак Олександр Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Сащук Ірина Вікторівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Надкреничний Володимир Ігорович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Грішанін Антон Геннадійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Плиско Іван Анатолійович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Рижук Віталіна Вікторівна

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Зубрій Вячеслав Миколайович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Менджул Марія Андріївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Король Анастасія Віталіївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Оверчук Людмила Вікторівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Менджул Михайло Сергійович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Єфімов Олексій Олександрович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Кратік Андрій Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Грушецька Галина Петрівна (Кондраток)

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря
Фото

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря
Фото

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

  • Надежда Зайнчковская
    3 роки назад

    Очень быстро, качественно и не дорого.Остались довольны лечением пульпита. Спасибо сотрудникам клиники!!!)))

  • Daria Pchelintseva
    3 роки назад

    Хорошая клиника. Лечила зуб (пульпит) у доктора Галины Петровны Кондраток. Очень аккуратный доктор. Все сделано хорошо. В клинике понравилось то, что всегда звонят накануне, уточняют и после посещения обязательно звонят. Есть возможность записаться на ближайшие дни, работают в субботу-воскресенье и послерабочее время, что для меня важный фактор. Снимки КТ делают на месте. Цены умеренные, хотя этот фактор каждый примеряет на себя.

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть форму






    Натискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
    на обробку персональних даних та з політикою
    Конфіденційності

    Отделение

    ст. м. Академгородок, Киев, Украина

    Описание

    Отделение 2

    улица Героев Днепра, Киев, Украина

    Описание 2

    Отделение 3

    ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

    Описание 3

    Отделение 4

    м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

    Описание 4