RUUA
Детская стоматология картинка
Лікування карієсу у дітей

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Лікування карієсу у дітей

Зміст

Карієс у дітей — це поширене захворювання, яке вражає тверду оболонку кислотами і шкідливими мікроорганізмами. Прийнято вважати, що молочні зуби лікувати не варто, тому що вони випадуть і це зайва трата часу, коштів. Це небезпечна помилка. Ігнорування нальоту на молочних рядах призведе до ускладнень на постійних зубах. Також карієс вплине на стан здоров’я загалом.

У клініці «Мед-Део» проводять обстеження ротової порожнини, визначають захворювання і проводять дієве лікування для маленьких пацієнтів будь-якого віку.
Лікування карієсу у дітей lechenie kariesa u detej

Прояви карієсу в дітей

Мікроорганізми і шкідливі утворення знаходяться на зубному нальоті, від цього з’являються маленькі коричневі й жовті плями. Такі цятки відносяться до перших ознак, які сигналізують про необхідність лікування. Також виникають інші симптоми:

 • неприємний запах із рота;
 • больові відчуття під час прийому їжі;
 • дитина пережовує їжу на одній стороні, або навіть випльовує їжу.

Важливо своєчасно відреагувати й не запустити ситуацію, щоб не призвести до ускладнення.

Патологічне ураження починається в малюків ще до прорізування зубчиків. Діагноз карієс ставлять у 80 % стоматологічних випадках, особливо дітям від 7 років.

Причини появи дитячого карієсу

Каріозні нальоти виникають у дітей дуже часто, оскільки організм ще остаточно не зміцнів. Треба проявити надмірну увагу до реакцій і порушень. До цієї хвороби можуть спричинити такі чинники:

 • Неправильна або несистематична гігієна. Чищення зубів у дітей — це те ще завдання. Дітям не подобається процес чищення, вони намагаються уникнути виконання процедури. Батьки не завжди контролюють виконання й можуть  не догледіти. А втім, дуже важливо привчити дитину до регулярної гігієни й робити це потрібно ще при появі перших зубів.
 • Тривале використання соски. Стоматологи визначають специфічний вид патологічного ураження, яке виникає від тривалого годування із соски. Його саме так і називають — «пляшковий карієс». Цей тип каріозного захворювання властивий дітям до 1 року. Частий і затяжний контакт із соскою впливає і псує передні зубки.
 • Вроджена патологія. Генетика належить до ключових причин виникнення цієї патології. Брак вітамінів і мінеральних компонентів, згубні звички, всілякі хвороби в період вагітності — усе це позначається на організмі дитини, зокрема, на стані щелепи.
 • Зараження від використання посуду після батьків або інших членів сім’ї. Не рекомендується годувати немовля ложкою, яку використовувала мама або інший родич. Ви можете не підозрювати про інфекції та передати їх малюкові під час годування.
 • Надмірне вживання солодкого і вуглеводної їжі. Ця причина найбільш популярна, оскільки в юному віці спостерігається безмірна любов до солодощів. Вони ж утворюють сприятливе середовище для мікробів.
 • Порушений баланс фтору в організмі. Цей елемент потрібен для формування здорових і міцних зубів. Надлишок або брак фтору позначається на стані порожнини рота. Тому лікарі рекомендують регулярно проходити аналізи на вміст мінеральних компонентів і регулювати харчування, відповідно до результатів.

Карієс — не просто дефект, зіпсований зовнішній вигляд усмішки, це насамперед, джерело інфекцій. Він може призвести до раннього випадання молочних зубів, і як наслідок, зіпсувати формування майбутнього зубного ряду. Впливає на викривлення, яке супроводжуються патологічними хворобливими формами. Також від нього можливі захворювання внутрішніх органів, порушення їхнього функціонування, особливо, якщо запустити ситуацію й не лікуватися.

Діагностування карієсу в дітей

Карієс у дітей буває різних стадій за типом складності і ступеня розвитку. Важливо діагностувати ураження на початкових етапах, щоб легше було позбутися його. Виявити каріозні утворення допомагають такі зміни — запах із рота, почервоніння ясен, емаль набуває більш темний відтінок. Усі ці відхилення вкрай важливо помітити на ранніх стадіях прояви, щоб не призвести до пульпіту й періодонтиту.

Для діагностики захворювання простого огляду буде недостатньо, тому що він непомітний для ока. Необхідно зробити процедуру нанесення спеціального стоматологічного барвника на зуби. Таке медичне покриття покаже, у якому місці є ураження.

Рекомендується також періодично здійснювати профілактичні процедури, щоб запобігти появі й розвитку дитячого карієсу. Зокрема, наша стоматологія пропонує такі допоміжні заходи:

 • чистка зубів професійним методом для малюків та дітей шкільного віку;
 • фторування з використанням укріплювальних рідин;
 • герметизація фісур для захисту.

Пропоновані профілактичні заходи проводяться щадним способом і безпечні для дитячого організму.

Стадії розвитку дитячого карієсу

Розвиток карієсу проходить такі стадії:

 • Початковий етап. У цей період захворювання проявляються маленькими цятками на емалі, які згодом будуть темніти.
 • Поверхневий карієс. Це незначне руйнування, яке вже спричиняє хворобливі реакції на холодні та гарячі продукти.
 • Середній карієс. Етап супроводжується появою каріозної порожнини на місці зруйнованої емалі. Реакції на температури стають ще більш відчутними.
 • Глибокий карієс. Найнебезпечніший етап, на якому вже уражені всі шари емалі й зубної тканини. Призводить до запалення пульпи, після якої необхідно видаляти зуб. Може перейти на зачаток, нашкодити його структурі.Усі ці етапи в дітей можуть плинути дуже швидко, тому не варто ігнорувати незначні зміни кольору й затягувати з діагностикою.

Різновиди карієсу в дітей

Крім ступеня ускладнення, також важливу роль грає місце утворення. Від положення ураженої ділянки на поверхні зубів залежить вид карієсу. Існують такі різновиди:

 • Циркулярний. Він розташовується на приясенній ділянці молочного зуба й «розкидається» на весь периметр. У міру розвитку він поширюється вглиб дентину, а це спричиняє оголення пульпи та її руйнування.
 • Фісурний. Такий формат властивий на місцях природних зубних заглиблень, які називають фісурами. Він вражає тканини цієї зони і проявляється темною плямою в поглибленої частини.
 • Апроксимальні. Також його характеризують міжзубними або контактними. Утворення цього різновиду вражає верхню ділянку коронки молочних зубів.
 • Пришийковий. Утворюється в шийці зуба й розвивається в цій зоні.

Під кожен різновид дантисти клініки «Мед-Део» підбирають методи лікування, оцінивши попередньо індивідуальні особливості ротової порожнини, організму й захворювання. Можуть застосовуватися інвазивні методики боротьби з хворобою — видалення зіпсованих тканин зуба. Також ефективними будуть неінвазивні способи профілактики, без глибокого медичного втручання — загалом це способи ремінералізуючої терапії й герметизації. Вартість лікування залежить від діагностованої складності ураження й підібраних процедур відновлення.

Пляшковий карієс у дітей

Пляшковий карієс — це специфічний вид захворювання, який спостерігається в тих, хто полюбляє використовувати соски. Тривале й нічне годування пляшковим способом вражає передні зубки. У медичній сфері його також класифікують як кефірний або ясельний тип. Важливо бути спостережливим і своєчасно розпізнати його, щоб позбутися наслідків.

Основні критерії цього формату:

 • проявляється в малюків до 3 років;
 • утворюється від частого нічного годування штучними сумішами з пляшечки.

Це спричинено тим, що молочні каші складаються з вуглеводів, які створюють «приємну» атмосферу для розвитку бактерій. Також відіграє роль нічний час, у цей момент у немовлят виробляється мінімальна кількість слини. Через відсутність слини в належному обсязі, порожнина рота очищається не достатнім чином, і шкідливі мікроорганізми не вимиваються з зубів.

Зверніться в стоматологію «Мед-Део», щоб фахівці встановили проблему пляшкового карієсу й оперативно усунули її. Лікар-стоматолог поставить діагноз і підбере препарати під ступінь складності захворювання. Зробить профілактику і складе курс відновлення здорового стану зубів.

Чому так важливо лікувати карієс молочних зубів

Молочні зуби дуже чутливі й делікатні, вони схильні до різних впливів. Водночас вони важливі для подальшого формування основних зубних рядів. Будь-які патології руйнують молочні зубки і якщо не реагувати на них, стають проблемою для росту зубів.

Дитячий карієс на молочних зубах варто негайно лікувати, щоб не призвести до серйозних ускладнень:

 • перехід у пародонтит;
 • глибоке ураження тканин;
 • запалення ясен і коренів;
 • повне псування зуба;
 • пульпіт;
 • раннє випадання молочних зубчиків і передчасне виростання постійних;
 • зміщення зубчиків на місце, де видаляли пошкоджений;
 • загроза викривлення й необхідність брекетів;
 • негативний вплив на зачатки;
 • виникнення аномальних патологій;
 • зниження імунітету і проблеми з ЛОР;
 • проблеми з травленням.

Батькам треба знати, що каріозні утворення можуть відгукнутися небезпечними ускладненнями і важливо проводити регулярний огляд у дантиста, тому що на ранніх стадіях симптоми часто малопомітні.

Методи лікування карієсу

Сучасна стоматологія пропонує різні технології для діагностики та лікування дитячих зубних захворювань. Це різноманітні безболісні процедури, які допомагають зберігати молочні зуби і створити здорову мікрофлору.

У лікування карієсу в дітей входять такі методи:

 • Ремінералізація. Це обробка поверхонь препаратами, які покращують стан зубної емалі. Засоби насичують покриття фосфором, кальцієм та іншими корисними. Це повертає емалі природні захисні властивості.
 • Герметизація фісур. Медичний герметик накладають на жувальні зуби для створення захисту від впливу бактерій.
 • Фторування. Ця процедура схожа з ремінералізацією, але спрямована на обробку фторвмісними складами.

Це мінімальні та прості заходи запобігти розвитку карієсу в дітей до 2-3 років. Для більш серйозних випадків може виникнути потреба в пломбуванні, щоб зупинити інфекцію. При цьому пломбування відбувається без бормашини, а з використанням ручних методів чистки спеціальними речовинами.

Пляшковий карієс або ураження передніх зубів вимагає проведення інфільтрації. При такому підході свердління також виключені. Інфільтрація передбачає обробку кислотою і просушування, після чого ставлять рідку пломбу — інфільтрат.

У «Мед-Део» здійснюють усі процедури лікування, індивідуально підбирають їх під випадок пацієнта.

Профілактика зубного карієсу

Профілактичні заходи — це основа підтримки здорової атмосфери в порожнині рота, які запобігають захворюванням. У випадку з дитячим карієсом необхідно регулярно перевірятися в дантиста, і проводити легкі корективи для захисту від інфекцій. Усі перераховані вище методи лікування за допомогою нанесення різних допоміжних препаратів відносяться до профілактики й допомагають стабілізувати стан емалевого шару. Можна проходити професійну чистку в стоматолога, яка спрямована на глибоке очищення будь-яких мікроорганізмів. У домашніх умовах це важко зробити на такому високому рівні.

Також важливо дотримуватися рекомендацій щодо догляду:

 • режим харчування;
 • стабільність гігієни.

Додаткові поради можуть скласти фахівці стоматологічного центру «Мед-Део» після огляду. Наші лікарі ретельно обстежують стан і складуть відповідну програму.

Переваги лікування карієсу в дітей у «Мед-Део»

Клініка «Мед-Део» здійснює лікування на основі сучасного високотехнологічного підходу. Використовуємо найкращі методики й передову техніку, яка допомагає діагностувати патології й зупинити їх розвиток. Наш сімейний стоматологічний центр вибирають, тому що:

 • У нас кваліфікований персонал, який якісно робить лікування для діток різного віку.
 • Використовуємо безболісні й ефективні способи лікування, які приносять малюкам мінімум дискомфорту. Спектр лікувальних заходів нашого центру великий — від профілактичних дій до глибоких втручань, аж до видалення зуба.
 • Використовуємо обладнання світового рівня, щоб забезпечити високоефективне обслуговування.
 • У нас оптимальні ціни на послуги, які залежать від складності лікувального курсу.
 • Наші стоматологи відповідально ставляться до завдань і знаходять ефективні рішення для боротьби з інфекцією, а також створюють доброзичливу атмосферу для спокою малюка. Стоматологи проводять психоемоційну настройку перед усіма лікувальними діями.

Записуйтеся на діагностику в стоматологію «Мед-Део» в Києві, щоб наші фахівці визначили наявність карієсу у вашої дитини і вибрали результативні технології та методи його лікування.

Автор дитячий стоматолог Гулам Халіда

Найменування послугиЦіна, грн.
Анестезія аплікаційна80
Ін’єкція (в/м,в/в) медичними препаратами170
Тимчасова пломба (встановлення)250
Лікування поверхневого карієсу700
Лікування середнього карієсу800
Лікування глибокого карієсу900
Обробка кореневих каналів зуба ручними інструментамивід 320
Обробка кореневих каналів зуба машинною технікою за допомогою ендонаконечникавід 420
Накладення лікувальної Ca-вмістної прокладки180
Накладення прокладки зі склоіономерного цементу280
Індивідуальний набір ”Optra Gate” (використання)180

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Дитячі стоматологи

Єнікєєв Ельфат Шавкатович

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Гулам Халіда

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

 • Julia Arkatova
  1 рік назад

  В который раз убеждаюсь в высоком уровне обслуживания в клинике. Всегда получаю прекрасные консультации, довольна лечением и подходом в целом. Лечим ребенку зубки всегда быстро и без слёз. Рекомендую

 • Олег
  1 рік назад

  У ребенка 2 года 10 месяцев было два кариеса. Долго выбирали место где бы лечили детей. Переживали, дабы ребенок не испытал стресс. Обратились в Мед-Део, выбрали специалиста который лечит деток. Остались очень довольны обращением, качеством выполнения работ. Ребенок просится еще к стоматологу, это о многом говорит. Благодарны врачу.

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4