Карієс у дітей – лікування карієсу молочних зубів

Дитячий карієс – це патологічне ураження твердих тканин молочного зуба кислотами і мікроорганізмами, що знаходяться в порожнині рота.

Вони концентруються в зубному нальоті, і коли на емалі виявляються маленькі коричневі цятки, це перший сигнал захворювання.

Часто хвороба вражає зуби малюка ще до моменту їх появи, а з 7 років цей діагноз ставиться більш ніж в 80% випадків.

Деякі батьки впевнені, що в лікуванні молочних зубів у дітей немає потреби . Насправді, це серйозна помилка.

Якщо своєчасно не вилікувати карієс, у дітей можуть виникнути серйозні проблеми при утворенні постійних зубів.

Карієс молочних зубів – причини і наслідки

Затребуваною послугою сімейного стоматологічної клініки Мед-Део в Києві є лікування дитячого карієсу.

Карієс є джерелом інфекцій , він може стати причиною захворювання деяких внутрішніх органів, а його ускладнені форми можуть серйозно вплинути на зачатки здорових зубів .

Більш того, якщо дитина завчасно втратить молочні зуби, наслідком буде порушення формування постійного зубного ряду і зуби будуть нерівними .

Як вчасно розпізнати захворювання?

Вчасно виявлене почервоніння ясен , потемніння зубної емалі , поява неприємного запаху з рота вимагає негайного звернення до стоматолога. Це дозволить позбутися від проблеми на самих ранніх стадіях захворювання.

Малюк може скаржитися на дискомфорт від прийому гарячої або холодної їжі , ну а якщо розболівся зуб , значить, справа дійшла до появи пульпіту або періодонтиту .

На ранній стадії карієс самостійно виявити досить складно. При регулярній консультації та огляді стоматолога застосовуються спеціальні методи фарбування зубів медичними барвниками, за допомогою яких можна швидко виявити уражену частину молочного зуба.

В арсеналі наших дантистів є ефективні профілактичні методи, які вони можуть запропонувати:

всі процедури абсолютно безболісні і безпечні.

Чи болять молочні зуби при карієсі?

Найчастіше карієс молочних зубів проходить безболісно, ​​саме цим він і небезпечний. Емаль молочних зубів дуже м’яка і тонка, тому карієс руйнує зуби дітей набагато швидше, ніж постійні зуби.

Характерною рисою є той факт, що хвороба вражає відразу пару сусідніх зубів, і якщо затягнути з лікуванням, то може постраждати вся щелепа.

У деяких випадках хворобливі відчуття відсутні, навіть якщо карієсом глибоко вражені тканини зуба. В даному випадку неприємні можуть з’являтися неприємні відчуття при вживанні кислих продуктів або солодощів. До цих подразників може приєднатися біль при жуванні.

Причини появи карієсу і розвиток захворювання

Щоб не допустити появи карієсу у дитини і зупинити прогресуючий процес захворювання, необхідно знати основні причини його появи .

До них відносяться:

 • неякісна гігієна порожнини рота, батьки повинні привчати дитину чистити зуби з першого року життя і постійно контролювати цей процес;
 • використання посуду і столових приладів батьків та інших членів сім’ї;
 • генетична схильність , якщо батьки мали схильність до захворювання, то їх діти мають високу частку ймовірності мати схожі проблеми;
 • надмірне вживання солодощів ;
 • зниження імунітету внаслідок лікування хронічних патологій і стресів;
 • тривалий використання сосок-пустушок і годування з пляшечки;
 • сколи та тріщини зубної емалі.
 • Карієс у дітей 3 років може бути спровокований хворобою матері , перенесеної під час вагітності.

На думку доктора Комаровського, явною причиною дитячого карієсу є недостатнє зволоження повітря, в результаті чого відбувається пересихання слини і вона втрачає свої захисні властивості.

Дитячий карієс розвивається швидко, переходячи з поверхневою стадії в глибоку. Він швидко проникає в пульпу або вражає поверхню жувальних зубів.

Досвідчені дантисти нашої стоматології виявлять захворювання в самій ранній його стадії, вони проведуть своєчасне лікування і не допустять ускладнень.

Види дитячого карієсу і стадії розвитку

Карієс молочних зубів руйнує їх поверхневий шар і проникає вглиб тканини.

Стоматологи класифікують захворювання за такою з тепенно руйнування зубів :

 • початкова стадія;
 • поверхневий карієс;
 • карієс середньої ступеня тяжкості;
 • глибокий карієс.

Початковий карієс молочних зубів проявляється у вигляді появи дрібних плям на видимій стороні зуба.

Поверхневий карієс у дітей характеризується дефектом емалі, вона стає нерівною, світлі плями поступово темніють , а при натисканні на зуб виникає біль.

Середній карієс у дітей може проникнути в глибокий шар дентину і викликати сильний біль зуба, посилюється чутливість емалі , виникає дискомфорт при вживанні гарячої або злегка холодної їжі.

Найбільш небезпечний – глибокий карієс у дітей, він вражає всі верстви емалі , більшу частину дентину і пульпи, в деяких випадках хвороба може перейти на зачаток постійного зуба і повністю його знищити.

Відповідно до положення ураженої ділянки на поверхні розрізняють наступні види дитячого карієсу:

 1. Циркулярний – спостерігається по всьому периметру придесневой області молочного зуба, згодом він йде вглиб дентину, що призводить до оголення і руйнування пульпи.
 2. Фіссурний – вражає тканини природних заглиблень зуба (фісур). Він являє темна пляма, розташоване в поглибленої частини молочного зуба.
 3. апроксимальні (контактний, міжзубних) карієс молочних зубів – вражає верхню частину коронки.
 4. Пришийковий карієс у дітей – охоплює область шийки молочного зуба.

Варіанти лікування всіх видів дитячого карієсу на будь-якій стадії розвитку в сімейної стоматологічній клініці Мед-Део Київ підбираються нашими дантистами індивідуально для кожної дитини, після проведення ретельного обстеження, встановлення діагнозу та складання чіткого плану лікування.

Наприклад для фіссурного ми пропонуємо лікування інвазивними методами, які полягають у видаленні уражених тканин зуба, а також способи реминерализирующей терапії і подальшу герметизацію. Ціна послуги буде залежати від ступеня складності лікування.

Пляшковий карієс передніх зубів у дітей: що це?

Цей вид заслужив особливу увагу у батьків і лікарів.

Карієс передніх молочних зубів найчастіше спостерігається у любителів сосок і нічного пиття з пляшечки. Цей вид захворювання часто називають молочним, кефірний або ясельних карієсом, а на сленгу стоматологів він звучить як «пляшковий карієс». Якщо звернути увагу на проблему в початковій стадії захворювання, то можна уникнути більш небезпечних проблем.

Основні особливості:

 • Пляшковий карієс у маленьких дітей зазвичай спостерігається до 3-х років.
 • Основною причиною появи є годування вночі штучними сумішами.

Молочні каші містять велику кількість вуглеводів, а їх люблять «шкідливі» бактерії. Крім цього, вночі у малюка виробляється мінімальну кількість слини, і порожнину рота не може очиститися належним чином.

 • Ще одою з серйозних причин може стати наявність карієсу у мами.

Багато частенько облизують ложку або соску, тим самим передаючи дитині свої стоматологічні проблеми.

 • Пляшковий карієс на передніх зубах у дітей проявляється у вигляді непомітних плям світлого відтінку.

Якщо проблема виявлена ​​на початковій стадії захворювання, її можна швидко усунути.

В сімейної стоматології Мед-Део в Києві пляшковий карієс у дітей лікується спеціальними препаратами.

Наш доктор поставить правильний діагноз і порекомендує оптимальний варіант лікування і подальшу профілактику, індивідуальну для кожного конкретного випадку.

Чому необхідно лікувати карієс молочних зубів?

Молочні зуби більш схильні до впливу негативної патогенної флори і швидкого руйнування.

Якщо не лікувати у дитини карієс молочних зубів, можна отримати ряд важких ускладнень.

 1. глибоке ураження зубної тканини,
 2. розвиток пародонтиту,
 3. запалення ясен, що оточують зуб,
 4. розвитку е пульпіту,
 5. руйнування м’яких тканин зуба.
 6. необхідності видалення.
 7. негативний вплив на здоров’я постійних зубів,
 8. може стати причиною розвитку аномальних процесів і зубних патологій.

Ранній карієс у дітей небезпечний ускладненнями, несвоєчасне лікування молочних зубів небезпечне для здоров’я

Відповідальні батьки повинні знати, що дитячий карієс може розвиватися без явно виражених симптомів, це говорить про те, що регулярне відвідування стоматологічної клініки Мед-Део в Києві, допоможе виявити захворювання на ранній стадії, вилікувати його із застосуванням нових технологій і сучасного обладнання, а також повністю виключити можливі ускладнення.

Підсумки особливості карієсу у маленьких дітей

Карієс у дітей 1 року виражається низкою серйозних особливостей, які полягають в низькому рівні мінералізації зубної емалі, швидкий розвиток і прогресування захворювання викликає незначна активність пульпи. Часто в організмі дитини спостерігається резистентність внаслідок перенесених інфекцій або хвороб, що провокує появу карієсу в ранньому віці.

Найчастіше карієс на передніх зубах у дітей з’являється в результаті нічного годування солодкою молочною сумішшю. Залишок вуглеводів в ротовій порожнині дитини призводить до стрімкого руйнування емалі.

Особливо виділяється карієс у стадії плями у дітей. Найчастіше наші дантисти діагностують це у дітей раннього віку. У шийки зуба з’являється біла пляма без природного блиску, після чого воно може поширитися на всю поверхню коронки. Карієс білої плями протікає без симптомів, він може виявитися тільки під час огляду у нашого стоматолога.

Виявлення карієсу у дітей молодшого шкільного віку і старшокласників особливо актуально, з цілого ряду причин пов’язаних з особливостями розвитку дітей.

Діагностика та основні етапи лікування

Своєчасне лікування допоможе максимально зберегти молочні зуби до появи постійних здорових зубів.
Однією з найбільш затребуваних послуг стоматологічної клініки сімейного типу Мед-Део г. Киев, є лікування дитячого карієсу. Карієс зубів у дітей лікується стоматологами нашої клініки суто індивідуально, все залежить від ступеня ураження та віку дитини.

Дуже важливо, щоб лікування найменших пацієнтів проходило без болю, в таких випадках наші фахівці застосовують такі методи:

 1. Сріблення – обробка зуба іонами срібла, що володіють антимікробний ефект, в результаті хвороботворні бактерії гинуть і карієс відступає.
 2. Реминерализация – обробка молочних зубів препаратами, насиченими фтором, фосфором і кальцієм, які успішно відновлюють основну функцію емалі.
 3. Герметизація фісур – накладання шару спеціального герметика ан жувальні зуби.
 4. Фторування – обробка поверхні зубів спеціальними фторвмісними складами.

У разі, якщо карієс у дітей до 2 років вилікувати цими методами не представляється можливим, наш стоматолог може прийняти рішення і поставити пломбу. Застосування бормашини в даному випадку небажано -молочне зуб обробляється спеціальними препаратами, які очищають його від уражених тканин, після чого ставиться пломба.

Карієс у дітей 3 років лікується тими ж способами.

Карієс передніх зубів у дітей в нашій клініці лікують методом інфільтрації, без застосування анестезії і свердління. Уражені ділянки зуба обробляють кислотою, після чого емаль ретельно просушується і ставиться рідка пломба інфільтрант.

Ціни в нашій стоматології залежать від обраної процедури і технології лікування.

Перед оглядом і початком лікування дантисти нашої клініки проводять психоемоційну підготовку дитини – він не відчуває страху і завжди йде з посмішкою.

Ціна

ПослугаВартість
Адгезивна мостовидна конструкція (встановлення)3150 грн.
Адгезивний міст DentaPreg (постійна конструкція) (встановлення)2500 грн.
Адгезивний міст DentaPreg (тимчасова конструкція) (встановлення)1200 грн.
Зняття старої пломби’100 грн.
Накладення лікувальної Ca-вмістної прокладки’110 грн.
Накладення прокладки зі склоіономерного цементу’215 грн.
Накладання прокладки зі склоіономерного цементу ‘сендвіч-техніка’255 грн.
Тимчасова пломба (встановлення)150 грн.
Індивідуальний терапевтичний набір (використання)580 грн.
Лікування поверхневого карієсу500 грн.
Лікування середнього карієсу550 грн.
Лікування глибокого карієсу600 грн.
Лікування вторинного карієсу депульпованого зуба’750 грн.
Лікування вторинного карієсу’700 грн.
Формування культі склоіономерним матеріалом550 грн.
Реконструкція зуба’1400 грн.
Індивідуальний набір ”Cofferdam” (використання)150 грн.
Індивідуальний набір ”RUBBER-DAM” (використання)250 грн.
Індивідуальний набір ”Optra Gate” (використання)150 грн.У Вас є відгук, побажання, зауваження чи уточнення? Тоді напишіть його у формі нижче! ⬇

×
×

Запись на прием


×

Запис на прийом
×

Еnroll×

Задать вопрос


×