RUUA
Капа після брекетів stomatology pic 9
Капа після брекетів

Первинна консультація лікаря

500 грн.

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Капа після брекетів

Зміст

Після зняття брекетів лікування не закінчується, оскільки кісткова тканина і зв’язки почнуть повертатися у вихідне положення, зрушуючи при цьому зуби. Капа після зняття брекетів – важливий етап, що дозволяє закріпити результат. Ретенційна конструкція допоможе утримувати зуби в потрібному положенні до закінчення формування кісткової тканини навколо коренів. Ортодонтичні вироби у вигляді кап широко використовуються для комфортного і безболісного подолання ретенційного періоду.

Повторне викривлення: а таке буває?

Після тривалого ортодонтичного лікування фахівці рекомендують носити капу. Нехтувати цією рекомендацією не варто, оскільки висока ймовірність втратити отриманий ефект. Повторне викривлення, як правило, відбувається внаслідок анатомічних особливостей організму, до яких відносять такі нюанси:

  1. Носіння брекет-систем сприяє динамічному переміщенню зубів. В результаті тканини, які розташовані поруч, не встигають пристосуватися до нового положення зубів.
  2. Брекети впливають на всі складові, які фіксують зуби в щелепі (кісткову тканину, зв’язки, судини).
  3. Розтягнуті тканини після зняття брекет-системи прагнуть зайняти початкове положення. У результаті підвищується ймовірність викривлення прикусу повторно.
  4. Зубний ряд без брекетів повільно, але впевнено повертається в початкове положення. Ця особливість обумовлена ​​схильністю організму чинити опір стороннім втручанням.

Для збереження результатів тривалої роботи, важливо дотримуватися правила ретенційного періоду, використовуючи капи для зубів після брекетів. Конструкції здатні утримати зуби в потрібному положенні до моменту закріплення результату (звикання прилеглих тканин).

Для чого потрібна капа після брекетів?

Усунення нюансів зубного ряду за допомогою брекетів – тривалий і коштовний процес. Тривалий термін лікування обумовлений схильністю зубів займати вихідні позиції після штучної зміни положення. Щоб запобігти рецидиву, фахівці рекомендують носити капи для утримання прикусу в потрібному положенні.

Особливості ретенційної капи

Сучасна стоматологічна клініка «Мед-Део» в Києві пропонує професійні послуги корекції прикусу, виготовлення та встановлення кап, які необхідні для успішного проходження ретенційного періоду. Ціни на всі види робіт вас приємно здивують.

Ретенційні капи виготовляють в індивідуальному порядку на основі зліпка щелепи пацієнта. Як матеріал переважно використовують прозорий біополімер, який не викликає алергії, що не завдає шкоди організму. Перевага кап – малопомітність конструкції.

Важливим етапом є примірка, яка допоможе уникнути ймовірності дискомфорту і натирання при носінні. У процесі коригування повинна дотримуватися основна умова – щільне прилягання конструкції до зубної емалі.

Виправлення прикусу є довгим процесом, тому вкрай важливо не втратити результат після зняття ортодонтичної конструкції. Прозорі знімні накладки дозволяють зберегти стійке положення зубного ряду, тим самим закріплюючи отриманий ефект.

Типи кап

Капи є незамінною конструкцією, що дозволяє досягти відмінного результату при виправленні прикусу. Пристосування діляться на наступні типи:

  1. Стандартні. Бюджетний варіант, який виготовляють за єдиним зразком. Стандартні моделі прості в носінні, але підходять не всім.
  2. Термопластичні. Для виробництва використовують спеціальний пластичний матеріал, який стає пластичним при опусканні в гарячу воду. Після масу наносять на зуби і чекають затвердіння.
  3. Індивідуальні. Найбільш дорогий варіант, який виготовляється з урахуванням фізіологічних особливостей пацієнта. Період очікування після зняття зліпка становить один тиждень. Стоматолог проводить навчання і розписує особливості застосування капи.

Оптимальний варіант підбирає фахівець після зняття брекетів і ретельного огляду.

Що ставити: ретейнер або капу після брекетів?

Капи і ретейнери – особливі конструкції, що мають загальне призначення. Метою їх застосування є закріплення результату, запобігання викривлень в майбутньому. Більшість пацієнтів цікавляться, який варіант більш кращий: капа або ретейнер? Щоб відповісти на це питання, слід детально ознайомитися з відмінностями і перевагами представлених варіантів.

Капи є спеціальними пристосуваннями, які створюють з якісного пластику. Для фіксації досягнутого результату на початковій стадії капи носять постійно. Далі лікар визначає періодичність носіння, яка залежить від багатьох обставин. До переваг пристосувань відносять такі моменти:

  • застосування гіпоалергенного матеріалу;
  • можливість виготовлення капи в індивідуальному порядку;
  • відсутність дискомфортних відчуттів в процесі носіння;
  • відсутність травм ясен при розмові, споживанні їжі;
  • легкість застосування.

До недоліків такого варіанту відносять тривалий період використання. Крім того, на ранньому етапі ретенційного періоду капи потрібно носити цілодобово.

Ретейнери представляють собою дуги з металу, що не мають традиційних брекетів. Пристосування діляться на знімні і незнімні моделі. Другий варіант є непомітним для оточуючих, оскільки дуга фіксується з внутрішньої сторони зубів. Перевагами ретейнер є:

  • компактний розмір;
  • простота кріплення до зубного ряду;
  • високий ступінь ефективності;
  • надійний показник фіксації зубів;
  • відсутність перешкод для дикції;
  • малопомітність.

Носіння такого пристосування передбачає своєчасний догляд за ротовою порожниною. Важливо очищати зуби в місцях кріплення з особливою акуратністю, оскільки ретейнери можуть відклеїтися. Також недоліком такого варіанту є необхідність періодичного відвідування лікаря.

У сучасній клініці «Мед-Део» працюють досвідчені фахівці, які нададуть консультації з будь-яких питань, допоможуть визначитися з найкращим варіантом. При виборі пристосувань для ретенційного періоду враховуються нюанси клінічного випадку, побажання клієнтів, а також доступний бюджет. Незалежно від рішення, ми гарантуємо бездоганний результат. Сучасні технології в стоматології дозволяють ефективно і безболісно виправити будь-які вади.

Догляд за капою

Доглядати за капою досить просто. Щоб підтримувати її в належному стані, рекомендовано:

  • дотримуватися гігієни ротової порожнини;
  • очищати пристосування щіткою і пастою (щодня);
  • здійснювати ополіскування під проточною водою;
  • виключати вплив високих температур.

Зберігати і переносити капу слід в спеціальному футлярі. Рекомендації по використанню пристосувань складуть досвідчені фахівці нашої клініки в індивідуальному порядку. Капа після брекетів – важливий етап, яким не варто нехтувати. Ми пропонуємо скористатися послугою за доступною ціною.

Часто задавані питання

Скільки потрібно носити капу після брекетів?

Етап звикання полягає в носінні капи протягом 2 годин у період неспання і під час сну. Тривалість носіння поступово зменшується:

  • через кілька тижнів – тільки на ніч;
  • через кілька місяців – 2-3 рази в тиждень;
  • через півтора року – раз в тиждень.

Терміни в індивідуальному порядку визначає фахівець на підставі отриманих результатів.

Автор стоматолог-ортодонт Язді Сара

Найменування послугиЦіна, грн.
Ретенційна капа (встановлення)від 800

Стоматологи-ортодонти

Фото

Шевчук Валерія Сергіївна

стоматолог-ортодонт

Більше про лікаря
Фото

Язді Сара

стоматолог-ортодонт

Більше про лікаря
Фото

Мілещенко Анастасія Олександрівна

стоматолог-гнатолог, стоматолог-ортодонт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть форму






    Натискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
    на обробку персональних даних та з політикою
    Конфіденційності

    Отделение

    ст. м. Академгородок, Киев, Украина

    Описание

    Отделение 2

    улица Героев Днепра, Киев, Украина

    Описание 2

    Отделение 3

    ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

    Описание 3

    Отделение 4

    м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

    Описание 4