RUUA
Герметизация фиссур фото
Герметизація фісур

Первинна консультація лікаря

безкоштовно*

Запис по телефону

(044) 394-90-94
* за умови подальшого лікування в клініці

Герметизація фісур

Зміст

На будь-якій жувальній поверхні зуба є гладкі горбки, невеликі поглиблення між якими, називаються фісурами. Часто, у зв’язку з неправильною формою або надмірною глибиною борозенок, у них накопичуються залишки їжі. Відповідно, накопичення їжі у фісурах призводить до утворення шкідливих мікроорганізмів. Процедура герметизація фісур спрямована на усунення цієї проблеми. При цьому, така маніпуляція в сучасній стоматології, дає змогу ще і збагатити зуби фтором.

Кваліфіковані стоматологи клініки «Мед-Део» в Києві запечатування фісур виконують із застосуванням якісних матеріалів, сучасних технологій і обладнання.

Особливості фісурного карієсу

Фісурний карієс вражає зони фісур і проявляється у вигляді плями. Це один із найпоширеніших видів каріозних уражень. Причому, виникати хвороба може вже відразу після прорізування перших молочних зубиків. Найчастіше фісурний карієс зумовлений анатомічними особливостями зубів. І з’являються ураження на ще незрілої зубної емалі. Розрізняють декілька стадій фісурного карієсу:

 • Емальпервинний;
 • Вторинний фісурний карієс.

На стадії плями не потрібне серйозне лікування, досить запечатати фісури. Своєчасний профогляд у стоматолога — запорука виявлення патології на початковому етапі розвитку і, відповідно, успішного її лікування.

Що таке герметизація фісур?

Герметизація фісур виконується з метою профілактики розвитку карієсу. Запечатування природних заглиблень дає змогу уникнути накопичення бактерій у їхній області. Особливо процедура актуальна для дітей, оскільки мінералізація дитячих зубів настає не раніше, ніж через два роки після прорізування постійних молярів. Герметизація фісур у дітей рекомендована для таких цілей:

 • Профілактика первинного або вторинного карієсу;
 • Створення захисного бар’єру на зубній поверхні, який не даватиме накопичуватися шкідливим мікроорганізмам;
 • Поліпшення стійкості зубної емалі.

Завдяки герметизації реально зупинити карієс ще на стадії «білої плями».

У яких випадках необхідна герметизація фісур?

Залити фісури стоматолог після огляду ротової порожнини порекомендує в таких випадках:

 • Надмірна шорсткість зубної поверхні;
 • Занадто глибокі фісури, що сприяє постійному накопиченню в них залишків їжі;
 • Поява на поглибленнях фісур потемніння й нальоту;
 • Перші ознаки фісурного карієсу.

Перші корінні зуби найвразливіші. Щоб не допустити утворення на них каріозних уражень, рекомендується запечатування фісур навіть без показань, з метою профілактики. На молочних зубах також здійснюється герметизація — завдяки такій маніпуляції вони прослужать довше. Запечатування фісур герметиком застосовується і для лікування дорослих зубів. З віком емаль втрачає фтор і кальцій, що у свою чергу, викликає витончення. Завдяки герметизації можна захистити зуби від появи карієсу.

Показання до виконання процедури в дітей

Після ретельного обстеження призначити герметизацію досвідчений дантист може дітям уже після появи в зубному ряду перших шести корінних зубів. Рекомендується запечатування фісур у таких випадках:

 • Надмірно глибокі фізіологічні поглиблення;
 • Не завершилася мінералізація емалі в зуба, який уже повністю прорізався;
 • Фісурний карієс на початковій стадії.

Визначити необхідність проведення стоматологічної маніпуляції може тільки досвідчений лікар. У клініці «Мед-Део» працюють висококваліфіковані дитячі стоматологи. Ми надаємо повний спектр послуг за доступною ціною. При виявленні будь-яких проблем із зубами в дитини, негайно відвідайте лікаря.

Протипоказання до запечатування фісур

Є ситуації, коли проводити герметизацію категорично не можна. Дитячий дантист не призначила запечатування широких, здорових і добре сполучених фісур. Також немає необхідності в нанесенні герметика, якщо зуби в дитини залишаються здоровими протягом чотирьох років після прорізування. При наявності запальних захворювань зубів і ясен, спочатку проводиться відповідне лікування й тільки потім герметизація.

Методи герметизації фісур

Сучасна стоматологія пропонує кілька методів герметизації фісур:

 • Неінвазивна;
 • Інвазивна;
 • Розширена.

Неінвазивна герметизація застосовується для зубів, які щойно прорізались. Інвазивна рекомендована за появі перших каріозних уражень. Розширена методика запечатування використовується, якщо після шліфування виявлені каріозні вогнища. Спочатку призначається лікування, потім уже виконується запечатування. Вид методики визначається індивідуально в кожному окремому випадку після ретельного огляду та діагностики.

Інвазивний метод запечатування фісур

Суть інвазивної методики герметизації фісур полягає в розширенні порожнини фиссур алмазним бором і подальшому вилучення пошкодженого шару. Після чого виконується запечатування герметиком. Інвазивна герметизація застосовується в разі наявності пігментації або перших каріозних поразок на борозенках. Алгоритм методики такий:

 • Ретельне очищення зубів від нальоту й залишків їжі;
 • Анестезія (потрібна рідко);
 • Розтин фісур за допомогою бормашини, що забезпечує максимальний доступ для огляду і виявлення каріозних уражень;
 • Проведення процедури неінвазивним методом.

Якщо після розтину фісур виявлений карієс, запечатування припиняється. Виконати герметизацію можна буде вже після відповідного лікування.

Неінвазивний метод герметизації фісур

Такий спосіб запечатування герметизуючим матеріалом актуальний для зубів, які нещодавно прорізались. Проводиться процедура без знеболювання й без бормашини, так вона абсолютно безболісна. Неінвазивну герметизацію легко переносять пацієнти будь-якого віку.

Етапи процедури

Етапи проведення процедури герметизації:

 • Ретельне очищення зубної поверхні за допомогою професійної пасти;
 • Обробка зубів спеціальним антисептичним препаратом;
 • Ізоляція зубів від слини;
 • Обробка робочої зони;
 • Сушка;
 • Заповнення фісур тонким шаром герметизуючого матеріалу;
 • Просушування складу під спеціальною лампою;
 • Усунення залишків пломбувального матеріалу за допомогою шліфування.

На останньому етапі, стоматолог обробляє зуби фторовмісним лаком.

Матеріали використовувані для процедури

Для герметизації фісур сьогодні використовується рідкотекучий матеріал — силант. Головна особливість силанта — забезпечення високої якості герметизації й гарна адгезія до зубної поверхні. Попередня обробка робочої поверхні забезпечує підвищення рівня адгезії. Додаткове зміцнення емалі забезпечує застосування композитних фторовмісних матеріалів. Якісний герметик захищати зубну поверхню від попадання шкідливих бактерій до двох років. З метою контролю за станом ротової порожнини, треба відвідувати лікаря, мінімум, два рази на рік.

Досвідчені стоматологи нашої клініки виконують процедуру запечатування фісур у дорослих і дітей на високому рівні. Попередньо проводиться діагностика з застосуванням новітнього обладнання. Не відкладайте здоров’я на потім — записуйтеся на прийом прямо сьогодні. Вартість послуг «Мед-Део» приємно радує наших пацієнтів, як і висококласний сервіс, так і якість маніпуляцій.

Профілактика фісурного карієсу

Методи профілактики фісурного карієсу аналогічні методам профілактики будь-яких стоматологічних захворювань. Щоб уникнути каріозних уражень, рекомендується:

 • Візит до дантиста не рідше, ніж раз на пів року;
 • Ретельне дотримання гігієни ротової порожнини, а саме, правильне чищення зубів два рази на день, застосування ополіскувачів і зубної нитки;
 • Ремінералізація зубів два рази на рік;
 • Герметизація проблемних ділянок;
 • Фторування емалі;
 • Професійна чистка в стоматологічному кабінеті;
 • Підтримання належного рівня кальцію і фтору в організмі;
 • Правильне харчування з вживанням продуктів, що містять максимум корисних вітамінів, мікроелементів і мінералів.

Запобігти проблем з зубами легше, дешевше й безболісно, ​​ніж їх лікувати. Обов’язково, регулярно записуйте дитину на прийом та відвідуйте стоматолога самі, не рідше двох разів на рік!

Автор дитячий стоматолог Гулам Халіда

Найменування послугиЦіна, грн.
Герметизація фісурвід 350

Наші спеціалісти

Найдюк Анна Володимирівна

дитячий стоматолог, лікар-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

 • Наташа Чухлиб
  1 рік назад

  Були на прийомі у лікаря Халіди з дитиною, лікар дуже уважна, знайшла підхід до дитини, дала чіткі відповіді на запитання, зробила пломбування та герматизацію зубчиків. Візитом задоволені)

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4