RUUA
Лікування гастриту

Первинна консультація лікаря

450 грн

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Лікування гастриту

Навряд чи можливо в сучасному світі знайти хоч одну людину, яка ніколи не відчувала неприємних відчуттів в області шлунка. Цьому сприяє сучасний ритм життя, погана екологія, неповноцінне харчування та багато інших причин. Але як би там не було, недуга вимагає серйозного ставлення до себе і висококваліфікованої терапії. Медичний центр «Мед-Део» швидко та недорого діагностує гастрити, лікування проводиться найсучаснішими ефективними методами.

Види гастриту та його стадії

Це запалення слизової оболонки тканини шлунка. Захворювання відрізняється різноманітністю симптоматики та видів.

За характером ураження слизової

Гастрити поділяються на такі різновиди:

 • ерозивні;
 • атрофічні;
 • поверхневі.

Відмінна риса ерозивного характеру — утворення ерозій на слизовій оболонці шлунка. Цей вид найпоширеніший серед усіх шлункових захворювань. Якщо пацієнт звертається до фахівця відразу з появою симптомів, то ерозії не розвиваються вглиб тканин і після одужання ерозії гояться без сліду.

У занедбаному стані утворюються рани та виразки, які глибоко проникають у шари стінки шлунка, захоплюючи м’язовий та викликаючи кровотечі.

Атрофічна форма небезпечна тим, що немає гарантії на повне одужання та відновлення шлункових тканин, також цей тип пов’язують із передраковим станом. Вона характеризується хронічним перебігом, за цих обставин атрофуються клітини тканин, відбувається витончення стінок, настільки, що шлунку може зашкодити навіть їжа.

При цьому виді зменшується вироблення соляної кислоти та розвивається анемія. Чому виникає цей стан достеменно невідомий.

Найменш небезпечним вважається поверхневий різновид, при якому спостерігається ураження невеликих ділянок з неглибоким проникненням у слизову оболонку.

За характером перебігу

За характером перебігу розрізняють гостру та хронічну форму.

Для гострої форми характерний нетривалий перебіг захворювання за умови своєчасного лікування. Проте перебіг хвороби тяжкий, з різкою появою та наростанням симптомів, нерідко розвиваються кровотечі.

Хронічний гастрит проходить зміною спокою та рецидивів. Найчастіше це пов’язують із діяльністю імунної системи пацієнта.

За причиною розвитку

Головною причиною розвитку хронічної форми є ураження шлунка бактерією helicobacter pylori. Організму з міцним імунітетом вдається стримувати її розвиток, але з ослабленням захисних функцій відбувається бурхливе зростання мікроорганізму, що призводить до нападу.

Також гастрити поділяють на:

 • Антральний. Запалення локалізується в нижній частині органу, де виробляється гормон, що стимулює вироблення кислоти, в результаті розвивається гастрит з підвищеною кислотністю.
 • Катаральний. З’являється у відповідь на вплив інфекцій, травм, порушення режиму сну та харчування.
 • Субатрофічний. Перша стадія артофічного типу, яка дуже швидко переходить у хронічний перебіг.
 • Геморагічний. Основною ознакою є кровотеча.

Симптоми запалення шлунка

З появою недуги будь-якого різновиду спостерігаються характерні ознаки погіршення самопочуття, що супроводжуються болями. До основних симптомів відносяться:

 • ріжучий біль, відчуття здавленості, дискомфорт, особливо після їжі;
 • підвищення температури тіла, запаморочення, слабкість;
 • кисла відрижка, печія;
 • порушення випорожнень, нудота, блювання;
 • білий наліт на язику.

Причини виникнення гастриту

Розвиток недуги можливий, з різних причин:

 • зараження бактерією Хелікобактер пілорі;
 • стресові стани, постійна психологічна напруга;
 • робота на шкідливих виробництвах, погана екологічна ситуація;
 • голодування, порушення режиму харчування, зловживання спиртними напоями;
 • вплив антибіотиків;
 • куріння, особливо з ранку натще.

Ці причини можуть призвести до захворювання і поодинці, але найчастіше діють комплексно.

Які можуть бути ускладнення гастриту?

Гастрит є важким захворюванням, але багато хто ставиться до нього недостатньо серйозно, що призводить до цілого ряду ускладнень.

Найчастіше ускладненням є перехід у хронічну форму. Це пов’язано з тим, що застосовувалося неправильне лікування чи захворювання залишилося недолікованим, оскільки пацієнт нерідко після поліпшення стану припиняє приймати лікарські препарати й у результаті процес перетворюється на хронічний.

Недуга в хронічній формі у свою чергу призводить до пошкодження слизових оболонок шлунка, а при запущених формах та інших структур органу, атрофічних уражень. За таких умов відбувається загибель здорових клітин та поява ракових. Ерозії стають коренем розвитку виразки та шлункової кровотечі.

Діагностика та методи лікування гастриту у «Мед-Део»

У медичному центрі «Мед-Део» працюють досвідчені лікарі-гастроентерологи. За перших ознак шлункового болю відразу звертайтеся за допомогою до наших фахівців.

Після збору анамнезу та постановки попереднього діагнозу лікар призначить обстеження, що включає кілька методик для постановки точного діагнозу, визначення типу і ступеня захворювання.

Обстеження складається з наступних маніпуляцій:

 • вивчення моторики верхніх відділів шлунково-кишкового тракту;
 • ендоскопічне дослідження, гастроскопія;
 • визначення кислотності;
 • біопсія, забір патматеріалу проводиться під час гастроскопії;
 • лабораторні аналізи сечі, крові, калу;
 • ультразвукове дослідження органів травлення;
 • тест на виявлення бактерій Хелікобактер.

Кожне обстеження дуже важливе для встановлення точного діагнозу, а значить і призначення ефективного лікування.

У нашій клініці терапія проводиться консервативними медикаментозними методами, без операційного втручання, і завжди поєднується з дієтою. Дієтичне дрібне харчування — одна з основ швидкого одужання.

Методи терапії мають дві мети: зняти болючі відчуття і дискомфорт, позбутися хелікобактеріозу. Далі йде стимуляція загоєння слизової оболонки шлунка.

При цьому захворюванні не можна займатися самолікуванням, адже потрібно знати як лікувати гастрит, оскільки бактерія Хелікобактер неймовірно живуча і має стійкість до багатьох лікарських препаратів та антибіотиків.

Для боротьби з мікроорганізмом фахівці призначають комплексне лікування, що складається з трьох, а найчастіше і чотирьох медикаментів. Тривалість терапії та дозування ліків підбираються індивідуально кожному пацієнту залежно від виду та стадії захворювання.

До комплексу лікування входять антибактеріальні препарати, такі як «Амоксицилін», «Метронізазол». Курс лікування в нормі становить два тижні, але в процесі лікування фахівець коригує тривалість. Важливим для ефективної боротьби з Хелікобактер є припинення куріння, якщо пацієнт палить.

Друга група ліків — антацидні препарати («Адмагель», «Маалок», «Фосфалюгель»). Вони необхідні для зниження кислотності шляхом нейтралізації шлункового соку. Ці медикаментозні засоби призначаються для зняття рецидиву і не призначені для тривалого вживання. Вони обволікають стінки шлунка і прибирають біль, спричинений впливом соляної кислоти.

Третій клас препаратів, що входить до комплексу лікування — інгібітори протонової помпи, наприклад, «Омепразол». Ці лікарські форми виконують ту саму функцію, що й антацидні медикаменти, але їхня дія інша. Вони не дають миттєвого ефекту, але мають тривалий вплив, що підвищує їх ефективність. Ці засоби призначені уповільнювати виділення кислоти, що дозволяє відновлюватися ураженим тканинам.

Профілактика запалення слизової оболонки шлунка

Щоб уникнути появи гострої форми або загострення хронічної форми, необхідно дотримуватися профілактичних заходів, які в основному спрямовані на дотримання правил гігієни та харчування. Основні моменти:

 • дрібне харчування, краще їсти частіше, але дрібними порціями;
 • страви мають бути теплими, не гарячими;
 • різноманітний раціон, багатий жирами, білками, вуглеводами;
 • відмова від спиртних напоїв;
 • виключення із раціону фастфуду;
 • контроль солі та спецій, норма солі в день за рекомендацією ВООЗ — 2 г.
 • у раціоні має бути достатньо продуктів багатих на вітаміни, зазвичай це фрукти та овочі.
 • ретельно мийте посуд, продукти харчування та руки.

Якщо у вас з’явилися болі в животі або інші симптоми, не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для здоров’я та життя, звертайтеся до фахівців клініки «Мед-Део», і вам нададуть кваліфіковану допомогу.

Наші спеціалісти

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4