RUUA
Видалення доброякісних шкірних новоутворень

Первинна консультація лікаря

450 грн

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Видалення доброякісних шкірних новоутворень

Метод видалення, наприклад родимки або папіломи, уточнюється після діагностики. Класичним способом вважається хірургічне висічення, до більш просунутих сучасних відносяться: радіохвильове та лазерне руйнування, кріодеструкція та інші. Подібні утворення з’являються через сумбурний поділ клітин, в якийсь момент він припиняється. Загроза здоров’ю виникає лише за малігнізації. У звичайному стані суміжні тканини не зачіпаються, немає і метастазації.

Доброякісні родимки або невуси є майже у всіх людей, старше 10 років. Важливо берегти родимку від травм, тому що її пошкодження може запустити небажані процеси. Рекомендується видаляти родимки на тих місцях, де високий ризик їх пошкодити.

Види доброякісних шкірних новоутворень

Всім відомі родимки, це і є доброякісні неоплазії. Вони бувають різного кольору: червоні, чорні, коричневі, рожеві, великими (1 см у діаметрі) або мініатюрними (до 1,5 мм у діаметрі). Так звана «родима пляма» теж відноситься до невусів. Поява нових родимок не говорить про якісь патології — якщо родимка виглядає звичайно, тобто у неї окреслені краї і вона не викликає дискомфорту. Втім, невуси не відносяться до природних, у абсолютно здорової людини їх не повинно бути, тому що з’являються вони через порушення шкірного розвитку. Інші доброякісні неоплазії:

 • Папіломи (бородавки). Виглядають як маленькі вузлики, з’являються в різних місцях, нерідко під пахвами, в паху, причина — вірус (ВПЛ), тобто може передаватися від людини до людини, активізується в момент ослаблення імунної системи.
 • Ліпома чи жировик. М’яка, рухлива, безболісна неоплазія, виникає у підшкірному шарі, частіше у верхній частині тулуба, іноді на стегнах. Як зрозуміло з назви, складається з жирової тканини.
 • Атерома. Появляється через закупорку сальної залози, себум не виходить і шкіра навколо здувається. Загалом дискомфорту не завдає, але якщо не вжити заходів, є ризик нагноєння, тоді піднімається температура тіла, місце запалення набрякає, червоніє, болить.
 • Лімфангіома чи лімфатична мальформація. Порушення у розвитку лімфатичних судин призводить до утворення пухлини, її розмір варіюється від декількох міліметрів, до кількох сантиметрів. Часто спостерігається у внутрішньоутробних дітей.
 • Дерматофіброма. Невелике утворення, що з’являється в різних частинах тіла, частіше на гомілці, складається зі сполучної тканини, симптомів зазвичай немає. Етіологія спірна, серед причин виділяють: мікротравми, укуси комах, спадковість.
 • Міліум. Дрібна (не більше 3 мм у діаметрі) кіста сальної залози, локалізується на обличчі, рідше на тулубі, геніталіях.
 • Кератома. Вікове утворення: пляма, бляшка, або вузол різного відтінку, поверхня шорстка. Може зникнути сама собою. Для діагностики проводять дерматоскопію, за необхідності УЗД, сіаскопію, біопсію.
 • Ксантелазма. Невелика жовта бляшка, частіше з’являється на верхньому повіці. Генетично обумовлений ксантоматоз проявляється вже у перший рік життя.
 • Нейрофіброма. Щільний бугристий вузлик з оболонок нервів, зустрічається здебільшого в шкірі та підшкірній клітковині. Є постійний біль з іррадацією по порушеному нерву.

Деякі такі утворення з різною часткою ймовірності можуть переходити в преканкрози та озлоякіснюватися.

Чому виникають новоутворення на шкірі?

Причина завжди одна — безконтрольний поділ клітин, але є чимало чинників, що впливають на цей процес. Наприклад, рясна інсоляція (ультрафіолетове випромінювання) здатна спровокувати низку проблем зі шкірою.

 • Якщо дуже часто пошкоджувати шкіру, щось може піти не так.
 • Радіаційне (рентгенівське) опромінення іноді призводить до неадекватних реакцій в організмі.
 • Генетична схильність впливає, зокрема, на число родимок.
 • Через вірус папіломи людини на шкірі з’являються бородавки і вони відносно нешкідливі, але є канцерогенні види цього вірусу.
 • Погана екологія — випробування для здоров’я людини, зокрема у вигляді неоплазій.
 • Шкідливі звички, куріння і алкоголь, психофізична перенапруга, збитий режим харчування і сну, словом — нездоровий спосіб життя так само, як погана екологія, впливає на весь організм, викликаючи різні розлади.
 • Ослаблений імунітет дозволяє, наприклад, розвиватися вірусу папіломи людини.

За яких симптомів потрібно звернутися до дерматолога?

Важливо контролювати стан і при перших змінах (кольору, форми, розмірів, відчуттів) неоплазії (родимки) звертатися до фахівця. Зрозуміло, це у тому випадку, коли є впевненість у доброякісній природі утворення, інакше варто пройти огляд у дерматолога для уточнення діагнозу. Проконсультуйтеся з дерматологом, якщо новоутворення:

 • свербить,
 • болить,
 • припухло,
 • втратило однорідність структури (ущільнилося),
 • лущиться,
 • кровоточить,
 • без чітких меж,
 • не однотонне, із вкрапленнями червоного, чорного, або синього.

Якщо шкіра навколо неоплазії змінюється, запалюється, червоніє, теж слід пройти огляд у лікаря.

Способи діагностики та лікування

Дослідження завжди комплектне, включає гістологічні, лабораторні та інструментальні методи. Уточнити діагноз допомагає поінформованість пацієнта про характер змін неоплазії: коли і чому (що могло вплинути) вона почала змінюватися, а також про сімейний анамнез.

Головний інструментальний спосіб діагностики — дерматоскопія (епілюмінісцентна мікроскопія). Процедура неінвазивна, перед оглядом на шкіру наноситься спеціальний гель або олія, щоб покращити зображення. Лікар оглядає шкіру через прилад (дерматоскоп) з 10-кратним збільшенням та підсвічуванням. Техніка дозволяє детально розглянути епідерміс та сосочковий шар дерми. До того ж, сучасні прилади можуть записувати зображення в цифровому форматі. Застосовується при діагностиці невусів та різноманітних неоплазій, допомагає відрізнити бородавку від мозолі, використовується для оцінки меланомоподібних уражень.

Традиційним способом видалення шкірних новоутворень вважається хірургічний, але зараз його застосовують досить рідко, тому що він травматичний, залишає сліди. Інші:

 • Електрокоагуляція. Знищує клітини постійним або змінним високочастотним електричним струмом, випаровує воду в міжклітинному просторі, перетворюючи неоплазію на скоринку, яка з часом відпадає, залишаючи після себе білу пляму, її колір невдовзі вирівнюється. Метод ефективний для утворень до 1 см у діаметрі.
 • Лазер. Точково випалює клітини і запаює судини, що потрапили під удар. Популярна методика у Києві, використовується для видалення родимок будь-якого розміру.
 • Кріодеструкція. Неоплазію заморожують рідким азотом, вона руйнується та відторгається. Цей процес називається кріонекроз, він безболісний (анестезія не проводиться), має антисептичний та протизапальний ефект.
 • Радіохвилі (радіоніж). На тканини впливають високочастотними радіохвилями, вони висікаються та коагулюються.
 • Хімічно активні речовини. Наноситься концентрована кислота, що розщеплює клітини. За один раз усі клітини зазвичай не розщеплюються, тому потрібні кілька сеансів.

У кожного методу лікування свої плюси та мінуси, деякі не застосовуються в окремих випадках, наприклад, при занадто великих утвореннях або навпаки, занадто маленьких. Також є низка протипоказань, про які потрібно знати заздалегідь.

Переваги видалення шкірних новоутворень у «Мед-Део»

Приватна клініка «Мед-Део» має сучасну технічну базу для точної діагностики та якісного лікування. Медцентр знаходиться у Києві та проводить лазерне видалення родимок, папілом, ліпом, фібром, діагностику, консультацію. Операція за допомогою сучасних засобів не займає багато часу (лазерна хірургія вимагає близько 15 хвилин) і не залишає, або майже не залишає слідів. Місцева анестезія застосовується в більшості випадків або ситуативно, наприклад, при видаленні великих неоплазій. Час загоєння залежить від методики лікування, наприклад, після лазерної обробки на відновлення потрібно до 10 днів і до двох тижнів після електрокоагуляції. Реабілітація після кріодеструкції — 2 місяці.

Після лікувальної процедури важливо зберігати оброблену ділянку від різних впливів: механічних, хімічних, ультрафіолетових, кілька днів її не можна мочити. Кірка має відшаруватися сама протягом тижня. Під нею чутлива ділянка шкіри, яку слід оберігати від травм. Місяць не рекомендується засмагати та відвідувати солярій, ходити до лазні чи сауни. Для профілактики шкірних неоплазій обмежте час рясних інсоляцій, уникайте контакту з агресивними хімічними речовинами, оптимізуйте раціон, виключивши жири тваринного походження, ковбаси, копчені продукти, м’ясо з харчовими стабілізаторами.

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Наші спеціалісти

Оверчук Людмила Вікторівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Єнікєєв Ельфат Шавкатович

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Половинка Ігор Олегович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Асаді Язен

стоматолог-терапевт, ендодонтія під мікроскопом

Більше про лікаря

Бухвалов Олександр Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кузьмочко Михайло Юрійович

стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Мельников Микита Едуардович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кратік Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Гулам Халіда

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Грушецька Галина Петрівна (Кондраток)

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ткаченко Тамара Миколаївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4