RUUA
Лікування розацеа

Первинна консультація лікаря

450 грн

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Лікування розацеа

Домогтися стійкої ремісії допомагає комплексна терапія, що включає симптоматичне лікування, прийом таблеток, а також різні фізіопроцедури (кріотерапія, дієта, лазерна обробка тощо). Від розацеа шкіри страждають переважно жінки європеоїдної раси старше 30 років. Загальна поширеність: до 10 % населення. Захворювання зачіпає шкіру обличчя: щоки і ніс, іноді уражається шия, спина, волосиста частина голови. Головний симптом — почервоніння шкіри, папульозний висип, утворення пустул (прищів). Ситуація ускладнюється, якщо до запалення приєднується інфекція, у цьому разі виділення пустул бувають серозними (гнійними).

Що таке розацеа?

Ця хвороба також називається «рожеві вугри», один із провокуючих факторів — генетика, так, у 15–40 % страждаючих розацеа є родичі з цією недугою в анамнезі. Один із головних симптомів —  почервоніння на шкірі обличчя (еритема) або верхній частині тіла. Але у проявах хвороба дуже різноманітна, симптоматика залежить як від індивідуальних особливостей організму, так і лікування. Уражені ділянки не болять, на дотик гарячі, іноді сверблять, відчувається печіння та поколювання.

Захворювання хронічне, але під час ремісії деякі його прояви не проходять, наприклад, еритема, розширення дрібних судин, що утворюють зірочки та сіточки (телеангіектазія), потовщення шкіри, іноді бугристі утворення. Під час рецидиву з’являються ті самі папули та пустули, симптоматика загострюється. Головна проблема рожевих вугрів — естетична, у найгіршому випадку розвивається ринофіма (горбистий ніс), це якщо не зачіпаються очі. Якщо ж очі зачіпаються (офтальморозацеа), існує ризик ослаблення зору і навіть сліпоти.

Симптоми захворювання

Перша ознака рожевих вугрів — почервоніння носа, щік, лоба та підборіддя, тобто передньої (центральної) частини обличчя. Спочатку еритема швидко минає, але з часом періоди загострення подовжуються, колір з рожевого змінюється на темний, бурий (синюшний).

 • Підвищується чутливість шкіри, вона стає сухою.
 • Телеангіектазії або судинні зірочки, сіточки, зазвичай з’являються біля крил носа.
 • Папульозне висипання буває одиничним або зливається у велику формацію, роблячи шкіру горбистою, вона починає лущитися.
 • Невеликі прищі (пустули) з’являються на місці папул.
 • Шкіра на уражених ділянках потовщується (грубіє), при тяжкому перебігу хвороби ці потовщення (фіми) настільки суттєві, що риси обличчя спотворюються.
 • Коли уражені очі, повіки червоніють, відчувається сухість, стороннє тіло, свербіж, з’являється сльозотеча, під віями утворюються кірки. Можлива фотофобія, втрата гостроти зору.

Прояв тих чи інших симптомів у дорослих залежить від тривалості хвороби, первинні ознаки, такі, як еритема, обов’язкові, вторинні, як печіння або свербіння, можуть і не з’явитися. Проблеми з очима спостерігаються приблизно у половини всіх пацієнтів. У дітей розацеа спостерігається рідко, але якісь її прояви можуть свідчити про схильність до хвороби і, відповідно, ризик розвитку у старшому віці.

Причини рожевих вугрів

Справжні причини невідомі. Фахівці виділяють ряд ендогенних (внутрішніх) та екзогенних (зовнішніх) причин, акцентуючи на тому, що хвороба проявляється у осіб, схильних до цього. Наприклад, один із провокуючих факторів — рясна інсоляція, так, сонячні ванни або похід у солярій може обернутися телеангіектазією. Інші причини:

 • проблеми з імунною системою;
 • психоемоційна перенапруга, постійні стреси;
 • неповноцінне або неправильне харчування, яке багате, наприклад, на гарячі та гострі страви. Також однією з супутніх проблем вважається інфікування шлунково-кишкового тракту Helicobacter pylori, запалення на цьому фоні запускає ряд процесів (синтез брадикініну), через які нейрони на обличчі стають гіперчутливими;
 • безпосередні проблеми зі шкірою, що виникають через паразитів, на кшталт кліщів Demodex folliculorum або бактерій Staphylococcus epidermidis;
 • патології сальних залоз, наприклад, через себорею;
 • Проблеми з гормонами на тлі клімаксу, вагітності, менструації або ендокринних захворювань. Гормональний дисбаланс не тільки провокує різні порушення, але й здатний посилювати наявні;
 • побічні ефекти від ліків та косметики. З особливою обережністю треба приймати препарати з похідними брому та йоду, гормональні ліки;
 • куріння та надмірне вживання алкоголю;

Можливість захворіти рожевими вуграми вище у тих, чия робота пов’язана з тривалим перебуванням поза приміщенням, кому доводиться довго перебувати в жорстких погодних умовах: на жарі, в холоді, при сильному вітрі або піддаватися впливу агресивних хімічних речовин.

Методи діагностики та лікування розацеа

Один з головних критеріїв у діагностиці — еритема, що триває принаймні три місяці. В принципі, для встановлення діагнозу достатньо лише еритеми, але зазвичай повинні спостерігатися ще висипання або телеангіектазії. При постановці діагнозу важливо диференціювати рожеві вугри з контактним дерматитом та фотодерматитом. Первинний огляд проводить дерматолог, інструментальні чи лабораторні дослідження здебільшого не потрібні. Біопсію проводять для виключення вовчаку або саркоїдозу. Іноді потрібен аналіз крові, доплерографія, мікроскопія зіскрібка, УЗД шкіри.

Лікування підбирається залежно від типу розацеа, але в будь-якому випадку рекомендується уникати тригерів, зокрема косметики з дратівливими речовинами (хімічні пілінги, тональні та в’яжучі засоби), оптимізувати догляд за шкірою (без гарячої води, зі щадною косметикою), відкоригувати раціон харчування та спосіб життя. У терапії використовується:

 • Лазерний (світловий (IPL)) вплив. Буває корисним при застої в лікуванні чи прогресуванні захворювання, мета лазерної терапії — впливати на судини.
 • Місцеві та системні медикаменти на основі бримонідину, метронідазолу, азелаїнової кислоти, івермектину. Це креми, краплі, пігулки.
 • Мікрострум невеликої амплітуди, з частотою до 500 Гц.
 • Кріотерапія чи лікування холодом.

Оскільки недуга хронічна, для попередження рецидивів призначається підтримуюча місцева та системна терапія. Фімозні нарости у важких випадках видаляються хірургічно або лазером.

Переваги лікування у клініці «Мед-Део»

Для найкращого результату потрібен комплексний підхід, консультація у різних лікарів: ендокринолога, гастроентеролога, офтальмолога, психолога та інших. Приватна клініка «Мед-Део» знаходиться в Києві, і в її штаті є спеціаліст з розацеа, а також все необхідне діагностичне та терапевтичне обладнання. У клініці беруться за лікування будь-яких типів рожевих вугрів:

 • еритематозно-телеангіектатичних,
 • папулопустульозних,
 • фіматозних,
 • очних.

Перший етап лікування — симптоматичний, коли хворобу купірують, призначається профілактичний курс, щоб досягти максимально стійкої ремісії. У разі потреби усуваються косметичні дефекти. Розацеа вражає чутливу область зовнішності людини, що нерідко відбивається на якості життя, психологічному стані пацієнта, тому велику роль в лікуванні грає бесіда з психологом (психотерапія).

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Наші спеціалісти

Оверчук Людмила Вікторівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Єнікєєв Ельфат Шавкатович

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Половинка Ігор Олегович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Асаді Язен

стоматолог-терапевт, ендодонтія під мікроскопом

Більше про лікаря

Бухвалов Олександр Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кузьмочко Михайло Юрійович

стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Мельников Микита Едуардович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кратік Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Гулам Халіда

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Грушецька Галина Петрівна (Кондраток)

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ткаченко Тамара Миколаївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4