RUUA
Лікування акне у Києві

Первинна консультація лікаря

450 грн

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Лікування акне у Києві

Сучасній медицині відомо безліч дієвих способів лікування хвороби акне: медикаментозний кортикостероїдами, фототерапія, вплив лазером, антибактеріальний курс тощо. Застосовується патогенетична методика, покликана усунути причини висипу в ланцюжку порушень, що зачіпають різні механізми організму. Насамперед коригується вироблення гормонів, тому що саме гормони впливають на активність сальних залоз; коли у цих процесах виникає дисбаланс — з’являються вугри.

Причини акне

Розрізняють зовнішні (екзогенні) та внутрішні (ендогенні) причини, до останніх також відноситься генетична схильність. Головним фактором появи вугрів на шкірі вважається порушення гормонального фону як у дорослих, так і у дітей. Пов’язано це може бути зі статевим дозріванням, вагітністю, прийомом гормональних препаратів, на кшталт анаболічних стероїдів, або ендокринними захворюваннями.

Рецептори сальних залоз чутливі до андрогенів, коли цих гормонів стає багато, секреція збільшується, властивості шкірного сала змінюються, воно густіє і стає менш бактерицидним. Це, зі свого боку, дає привід таким бактеріям, як Propionibacterium acnes, Staphylococcum epidermidis, а також ліпофільним (любителям жиру) грибкам Pityrosporum ovale et orbiculare активно розвиватися та провокувати запалення.

Контролювати мікрофлору повинна імунна система, відповідно, її послаблення теж опосередковано впливає на виникнення висипу. Стрес — ще одна ендогенна причина вугрів. Під час сильних психічних навантажень викидаються катехоламіни та кортикотропний гормон, через які виробляється більше шкірного сала. Чим сильніше таке навантаження, тим більше вірогідність загострення акне у вираженій формі.

Екзогенні причини:

 • Різна косметика на основі жирів закупорює пори, з’являються невеликі комедони (закриті (підшкірні) або відкриті), це білі або чорні вугри, що при запаленні переходять у прищі.
 • Часта антибактеріальна особиста гігієна. Тут є невелика суперечність, адже, здається, антибактеріальні засоби повинні знищувати ті ж самі коринебактерії або коки, але під удар потрапляє і корисна мікрофлора, що містить антагоністів збудників вугрів. Через це загальний стан шкіри може постраждати.
 • Видавлювання прищів посилює запалення, воно проникає в навколишні тканини, через рану легко занести інфекцію. Видалення вугрів повинно проводитись спеціальними інструментами та під контролем спеціаліста.
 • Токсини, агресивні речовини, пил (борошняний, вугільний). Це професійні чинники, з якими зіштовхуються на виробництві. Контакт із хімікатами майже завжди викликає гіперкератоз, тобто потовщення шкіри, що має зв’язок із комедоногенезом. Дим теж один із провокуючих факторів.
 • Ультрафіолетове опромінення, наприклад, при активній інсоляції. Із цього приводу є дві думки. Одні фахівці вважають, що інсоляція, порушуючи баланс шкірної мікрофлори, сприяє висипу. Інші називають основною причиною не саму інсоляцію, а фотосенсибілізацію, тобто підвищену чутливість до сонячного світла.
 • У спекотному та вологому кліматі секреція сальних залоз збільшується.

Види вугрів

Існує видова класифікація вугрів, також виділяють ступінь розвитку акне. Наприклад, немовлячі, дитячі та юнацькі вугри характеризуються віковим періодом. Юнацькі з’являються в пубертатному віці на тлі гормональної перебудови, локалізуються в основному на обличчі: на лобі, носі, або на підборідді.

У дітей молодшого віку прищі бувають рідко, іноді це пов’язано з якимись патологіями, наприклад, уродженою гіперплазією кори надниркових залоз. У 20 % новонароджених у перші тижні життя на щоках і носі з’являється вугровий висип. Відбувається це через гормональний криз (зниження естролу), підвищений виробіток тестостерону у внутрішньоутробному періоді, або через системні глюкокортикостероїди, які мати приймала в останньому триместрі вагітності. Інші типи акне:

 • Папулопустульозне. Висипання у вигляді відкритих і закритих комедонів, останні можуть запалюватись і переходити в пустули (гнійнички). До цього типу відноситься гормональне акне.
 • Інверсне. Хронічне захворювання, що провокує метаболічний синдром. Локалізується під пахвами, біля пупка, сосків, у паху.
 • Блискавичне. Рідкісна форма захворювання з тяжким перебігом (температура, суглобові болі, великі вугри з некротичними кірками). Найчастіше вражає молодих чоловіків.
 • Механічне. Висип з’являється в місці тертя одягу з грубої тканини.
 • Літнє (Майорка). Рясні сонячні ванни можуть спровокувати вугровий висип.
 • Косметичне. Засоби на жировій основі (какао-масло, ланолін, бутилстеарат тощо) сприяють утворенню прищів.
 • Тропічне. Через спекотний клімат.
 • Культуристське. Характерне для бодібілдерів, тому що виникає через прийом анаболіків для м’язового зростання.

Симптоми захворювання

Де найбільше сальних залоз — там вугри найчастіше й виникають. Виглядає висип по-різному, залежно від тяжкості перебігу хвороби, її стадії та ускладнень. Поява висипу, білих, майже невидимих комедонів, чорних крапок, або ж незугарних вузликів (папул, пустул): на обличчі, спині, шиї, перша ознака акне.

 • Сальний блиск шкіри говорить про гіперсекрецію себуму, тобто підвищене виділення шкірного сала.
 • Вогнища запалення виникають у тих місцях, де найбільш активно розвивається Propionibacterium acnes. Запалення зачіпає як епідерміс, так і дерму.
 • У тяжкому випадку вузли зливаються, помітно височіють над шкірою, а після розтину утворюються виразки, на місці яких потім з’являються рубці.

До 23 років вугри зникають, але не завжди, у деяких випадках спостерігається пізнє або персистуюче акне.

Діагностика вугрової хвороби

Навіть якщо вугрова хвороба проходить у легкій формі, краще відвідати дерматолога для уточнення діагнозу та попередження ускладнень. При огляді враховується кількість елементів, їхній вигляд, локалізація, і те, як давно вони з’явилися. Може бути призначений клінічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, визначення рівня вільного тестостерону та тест на толерантність до глюкози. Якщо акне не піддається лікуванню, призначається обстеження ендокринної системи, у цьому разі пацієнт направляється до ендокринолога чи гинеколога-эндокринолога.

Лікування акне в «Мед-Део»

У лікуванні прищів на спині, грудях, обличчі застосовується зовнішня (при легкій формі) та системна (при тяжкій формі) терапія. Щоб досягти кращого результату, іноді засоби комбінують. Для зняття запалення проводиться антибактеріальна терапія (не довше 8 тижнів), призначаються кортикостероїдні препарати, після чого вивчаються шляхи впливу на сальні залози, щоб зменшити їх секрецію. Зменшити утворення нових комедонів допомагають комедонолітичні засоби. Також використовують механічний та хімічний пілінг.

Тяжкість хвороби визначається не тільки за зовнішніми проявами, але також за психоемоційним станом, що особливо актуально для підлітків.

Правильне лікування акне — таке, що усуває причини хвороби, займає близько 10 місяців, і буває ефективно в 80–90 % випадків.

Профілактика захворювання

Є ряд рекомендацій, спрямований на усунення провокуючих факторів. Шкіра обличчя має бути чистою, для цього потрібно проводити чищення хоча б раз на тиждень. Це допоможе прибрати ороговілі клітини шкіри, надлишок себуму і контролювати мікрофлору. Є засоби (мило, емульсії, розчини) для щоденного користування та періодичного. Подібні чищення нерідко пересушують шкіру, тому доведеться наносити гідрогель або рідкий крем для зволоження.

Вплив раціону на причини вугрової хвороби не доведений, та все ж радять обмежити вживання цільного молока, морозива, м’якого та твердого сиру, легкозасвоюваних вуглеводів, майонезу, ковбас, консервів, солодких напоїв. При порушеннях травної системи дієта коригується особо. Для осіб із підвищеною чутливістю до ультрафіолету важливо регулювати час перебування на сонці. Загальна порада — підтримувати імунітет у тонусі.

Вигідні акційні пропозиції в Києві для Вас:

Наші спеціалісти

Оверчук Людмила Вікторівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Єнікєєв Ельфат Шавкатович

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Половинка Ігор Олегович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Асаді Язен

стоматолог-терапевт, ендодонтія під мікроскопом

Більше про лікаря

Бухвалов Олександр Вікторович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кузьмочко Михайло Юрійович

стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Мельников Микита Едуардович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кратік Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Гулам Халіда

дитячий стоматолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Грушецька Галина Петрівна (Кондраток)

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ткаченко Тамара Миколаївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4