RUUA

Як правильно чистити зуби?

Как правильно чистить зубы фото

Людям здається, що вони знають, як чистити зуби, але не завжди це так. Від правильності цього процесу залежить здоров’я зубів. Неправильне чищення провокує виникнення проблем в ротовій порожнині: пародонтиту, карієсу, відкладення каменю, потемніння емалі, неприємного запаху з рота.

Навіщо взагалі чистити зуби?

Наш рот має складну мікрофлору, яка піддається зовнішньому впливу. Разом з їжею сюди проникають тисячі бактерій. І продукти, які ми їмо, служать для них живильним середовищем. Бактерії розмножуються, утворюючи на поверхні зубів наліт. Порушується мікрофлора рота, з’являється неприємний запах, і руйнуються зуби.

Кілька аргументів на користь того, щоб чистити зуби:

 • Підтримання здоров’я і міцності зубів
 • Профілактика карієсу, пародонтиту та інших захворювань ротової порожнини
 • Позбавлення від негарного нальоту на зубах і неприємного запаху
 • Підтримка мікрофлори рота
 • Захист від проникнення інфекції в шлунково-кишковий тракт

Помилки, які люди допускають при чищенні зубів

Ви впевнені, що знаєте, як чистити зуби правильно? На жаль, в більшості випадків люди допускають грубі помилки під час цієї процедури:

 • Довго використовують щітку — не можна чистити зуби однієї щіткою більше 2 місяців, особливо якщо вона з м’якої щетини.
 • Видавлюють велику кількість пасти — омана, якій ми зобов’язані рекламі. Не потрібно видавлювати пасту на всю довжину щітки, досить невеликої горошини.
 • Чистять лінійними горизонтальними рухами — краще працювати щіткою зверху вниз і навпаки.
 • Занадто швидко чистять — процедура повинна тривати не менше 3 хвилин.
 • Чистять 1 раз в день — потрібно виконувати гігієнічні процедури для рота не тільки вранці, але і перед сном.
 • З зусиллям натискають щіткою на зуби і ясна — так можна травмувати тканини, краще застосовувати легке ненав’язливе натискання.

Як і коли правильно чистити зуби

Для початку розберемося з тим, коли потрібно чистити зуби. Робити це рекомендують двічі в день: вранці і перед сном. І тут не можна обійти стороною ще одну популярну помилку: чистити до їжі. Адже після сніданку результати чистки негайно зійдуть нанівець. З їжі в рот проникнуть мікроорганізми, що представляють загрозу для здоров’я ротової порожнини. А частинки їжі, що залишилися там, стануть для них відмінним живильним середовищем.


Саме тому стоматологи рекомендують чистити ротову порожнину після сніданку.

Це допоможе підтримувати гігієну ротової порожнини і уникнути появи неприємного запаху. Також потрібно не лінуватися робити чистку перед сном. Уві сні хвороботворні бактерії в роті починають активно розмножуватися. І якщо їм залишити для цього поживні речовини – карієс неминучий.


Тепер розповімо докладніше про сам процес. Правильна чистка зубів має наступний алгоритм:

 • Промивання щітки струменем води і нанесення зубної пасти
 • Очищення верхніх зубів — робляться вертикальні рухи зверху вниз, по 3-4 для кожного зуба
 • Вимітаючі рухи щіткою з внутрішньої сторони верхніх зубів
 • Очищення жувальних поверхонь зубів круговими рухами
 • Очищення нижньої щелепи в тій же послідовності (щітка повинна рухатися знизу вгору)
 • Змикання зубів і очищення ротової порожнини круговими рухами для масажу ясен
 • Очищення щік і язика щіткою
 • Полоскання ротової порожнини 

Є ряд правил щодо того, як чистити зуби правильно.

Утримувати зубну щітку з пастою потрібно під кутом 45 градусів до поверхні зубів та ясен. Починати краще з далеких жувальних зубів, поступово рухаючись до передніх. При необхідності використовувати зубну нитку (флос) для ретельного очищення міжзубних проміжків.

Пару слів про зубну нитку

Міжзубні щілини — досить підступні ділянки в ротовій порожнині. У них часто застряють залишки їжі, які ми не бачимо і часом навіть не відчуваємо. Це провокує активне розмноження бактерій, внаслідок чого розвивається карієс.
Тому стоматологи рекомендують використовувати зубну нитку.

Правила такі:

 • Відірвавши потрібний відрізок нитки, намотайте її на вказівні пальці обох рук
 • Нитка повинна міцно фіксуватися і бути натягнутою, як струна
 • Просуваючи флос між зубами, акуратно рухайте його вгору-вниз
 • У кожному міжзубному проміжку використовуйте чистий шматок нитки — намотуйте її на один з пальців по мірі використання
 • Намагайтеся не пошкодити ясна — потрібно працювати з особливою обережністю біля основи зуба

Не дивуйтеся, якщо в процесі чистки на Флоссе будуть надаватися частинки їжі. Нитка прибирає навіть найдрібніші залишки, з якими щітка не справляється.

Роль пасти та щітки

Ми не дарма використовуємо ці два гігієнічних засоби в парі, щоб чистити зуби. Без щітки неможливо домогтися масажу ясен і якісно прибрати з зубів наліт. А паста допомагає вбити бактерії, знезаразити ротову порожнину.

Дуже важливо задіяти відповідну щітку, коли чистите зуби.

Сьогодні в моді натуральність, але у стоматологів на цей рахунок більш скептична думка. Щетина, зроблена з натуральних матеріалів, схильна накопичувати бактерії. А синтетичні щітки в цьому плані більш гігієнічні, їх легше мити і чистити.

Людям з хворими і кровоточащими яснами краще використовувати щітки з м’якою щетиною. А тим, хто налаштований боротися з зубним нальотом, підійдуть жорсткі. Головка щітки повинна бути компактною, краще брати моделі обтічної форми. Також зверніть увагу на ручку – щоб вона не була слизькою. В цьому плані вдалим варіантом буде гумовий наконечник з пухирчастою шорсткою поверхнею.


При виборі пасти краще керуватися порадами стоматолога і особливостями зубів.

Тим, хто страждає від нестачі мінералізації, підійдуть фторвмісні склади. Людям з пародонтозом краще використовувати пасти з в’язким ефектом. І головне, рекомендується міняти пасту для зубів час від часу,  склад  і текстуру пасти.

Якщо ви помітили на зубах камінь і наліт, не намагайтеся зняти його самостійно. Він може виникати, навіть якщо регулярно чистити зуби, використовувати правильну щітку і пасту. Вирішити цю проблему допоможе стоматолог.

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Інші статті в нашому блозі

07/06/21
Зубні імпланти MegaGen AnyOne: повний огляд

Про виробника Mega Gen Корейська компанія MegaGen – гостя з майбутнього в світі дентальної імплантології. Вона лідирує серед...

Читати повністю
31/05/21
Огляд унікального імплантату NobelActive

Імплантати NobelActive – це зразковий рівень ефективності під час лікування людей, які потребують якісного відновлення зубно...

Читати повністю
26/08/20
Скільки разів поспіль можна робити рентген зуба?

Рентген зубів – головна частина діагностування захворювань у сучасній стоматологічний практиці, яку призначають з метою якіс...

Читати повністю
28/07/20
Вибір інструментів для ендодонтичного лікування

Інструментальні методи обробки кореневих каналів в стоматології постійно удосконалюються вже протягом чотирьох десятиліть. У...

Читати повністю
18/03/20
Що необхідно знати про коронавірус?

Ми в Мед Део розуміємо, що багато хто зараз стурбований епідемією коронавірусу у світі. У зв'язку з цим виникають логічні за...

Читати повністю
08/11/18
Як правильно чистити зуби?

Людям здається, що вони знають, як чистити зуби, але не завжди це так. Від правильності цього процесу залежить здоров'я зубі...

Читати повністю
30/10/18
Лікування зубів з анестезією під час вагітності

У вагітних жінок деколи виникають проблеми з зубами. Це пов’язано з тим, що кальцій, який перебуває в їх організмі, активно ...

Читати повністю
25/10/18
Анатомічна будова зуба людини

Людський зуб влаштований складніше, ніж це може здаватись. Він відповідає за кілька важливих функцій: жування, формування го...

Читати повністю