logo
 • icon

  Адреса і графік роботи:

  Київ, вул. Ірпінська, 78А

  м. Академмістечко

  Пн-Нд: 8.00-21.00, Без Вихідних!

 • icon

  Київ, вул. Г. Дніпра, 32А

  м. Героїв Дніпра

  Пн-Пт: 8.00-21.00, Сб-Нд: 9.00-20.00
  Без вихідних!

 • icon

  Київ, вул. Пушкінська, 9Б

  м. Театральна

  Пн-Нд: 8.00-21.00, Без вихідних!

 • icon

  Київ, просп. П. Григоренка, 5А

  м. Позняки

  Пн-Нд: 8.00-21.00, Без вихідних!

RUUA

Лікування зубів з анестезією під час вагітності

Лечение зубов с анестезией при беременности фото

У вагітних жінок деколи виникають проблеми з зубами. Це пов’язано з тим, що кальцій, який перебуває в їх організмі, активно йде на будову кісткової тканини малюка. Він вимивається з організму, змінюється ступінь мінералізації слини.

Однак карієс, пародонтит і інші захворювання зубів розвиваються і в силу інших причин. І тут виникає питання – як проводити лікування зубів з анестезією під час вагітності? Чи не зашкодить наркоз дитині?

Що потрібно знати про лікування зубів під час вагітності?

Майбутній мамі не можна ігнорувати проблеми з зубами. Рекомендується відвідувати дантиста кожен триместр.

Стан зубів впливає на здоров’я дитини. Якщо в ротовій порожнині запальний процес, інфекція проникає в шлунково-кишковий тракт, та з кров’ю передається плоду. Порушується формування життєво важливих органів і систем.

В ідеалі бажано планувати лікування зубів до зачаття, тоді анестезія при вагітності не буде потрібна. Але деколи складно знайти час на стоматолога, та й не кожна вагітність запланована. І навіть якщо комплексно пролікувати зуби напередодні, це не застрахує від спалаху карієсу або іншого захворювання.

Існує ряд процедур, які вагітним протипоказані:

 • Імплантація – в цьому стані кісткова тканина пухка, тому імплантований зуб ризикує не прижитися. До того ж, це складна операція, яка потребує сильнодіючого наркозу. Краще відкласти її до народження дитини.
 • Протезування – цей процес потребує використання сильних медикаментів, до того ж не відноситься до екстреної допомоги. Тому з установкою коронок краще почекати.
 • Видалення зуба – допускається тільки в крайніх випадках, при цьому попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем-гінекологом.

Бажано планувати лікування зубів на другий триместр вагітності, це найбільш безпечна фаза.

Ще один важливий момент – анестезія при вагітності. Майбутнім мамам дозволені в повному обсязі не всі види наркозу. Заборонені препарати на основі адреналіну, їх замінюють щадними медикаментами, що знімають біль в зубах без заподіяння шкоди.

Не менш важливо, щоб лікування зубів при вагітності з анестезією проводив лікар з високою кваліфікацією, що має досвід роботи з майбутніми мамами. Він врахує всі нюанси і призначить вірне дозування.

Як потрібно використовувати анестезію при вагітності?

Потрібно точно переконатися в необхідності наркозу. Якщо мова йде щодо безболісних маніпуляціях, без анестезії можна обійтися. Однак коли планується видалення зуба, пломбування каналу, лікування запущеного карієсу, використовується анестезія.

Обережно потрібно підбирати препарати, коли проводиться лікування зубів вагітним в 3 триместрі. У цей період будь-які медикаменти потенційно небезпечні, тому бажано відкласти стоматологічні процедури.

Але не завжди можна потерпіти, особливо в разі, коли у жінки карієс або гострий запальний процес у ротовій порожнині.

У колишні часи спалах хвороб зубів в період вагітності був справжнім покаранням, що нагадував замкнуте коло. Жінці не можна було давати анестезію, щоб препарати не нашкодили дитинці. Але і терпіти біль – програшний варіант, оскільки це шкідливо для плода, і для самої мами.

На щастя, сьогодні, лікування зубів з анестезією при вагітності стало можливим.

Сучасні медикаменти не містять адреналін. Жінка не відчуває болю в процесі стоматологічного лікування, і при цьому шкоди здоров’ю малюка не заподіюється.

Найбільш затребувані ліки для анестезії вагітних – прімакаін і ультракаїн. У прімакаіна короткий період розпаду і низький ступінь проникності в плаценту. Тому він не встигає вплинути на плід. Ультракаїн в цьому плані більш просунутий, оскільки не потрапляє в плаценту, а також в молочні залози. Він дозволений і вагітним, і годуючим жінкам.

Вибір препарату для анестезії зубів і його дозування визначає лікар індивідуально для пацієнтки. При цьому враховується складність процедури, вік, вагова категорія, термін вагітності.

При грамотному підході лікування зубів під час вагітності з анестезією має чимало плюсів:

 • Можна провести необхідні процедури, не відкладаючи і не піддаючи здоров’я ризикам
 • Не треба терпіти біль, шкідливий для жінки і малюка

Головна умова – знайти кваліфікованого лікаря, що керується індивідуальним підходом.

Він вивчить анамнез пацієнтки і підбере точне дозування анестезії, а потім акуратно і безболісно проведе лікування зубів.

Де лікувати зуби під час вагітності?

Стоматологія «Мед-Део» пропонує кваліфіковану допомогу майбутнім мамам. У нас можливо навіть лікування зубів при вагітності в 3 триместрі. При цьому гарантується високий рівень безпеки. У клініці працюють висококласні доктора, досвід роботи яких від 5 років. Вони знають, які ліки дозволені вагітним, і підбирають дозування анестезії для пацієнтки індивідуально.

У нашій клініці використовуються щадні види знеболюючого, нешкідливі для плода. А стоматологічні маніпуляції лікарі виконують максимально дбайливо.

Поділитися:

Подобається:

0 коментарів

Для публікації коментаря авторизуйтесь за допомогою:

  Інші статті по темі

  Top