RUUA

Лікування зубів з анестезією під час вагітності

Лечение зубов с анестезией при беременности фото

У вагітних жінок деколи виникають проблеми з зубами. Це пов’язано з тим, що кальцій, який перебуває в їх організмі, активно йде на будову кісткової тканини малюка. Він вимивається з організму, змінюється ступінь мінералізації слини.

Однак карієс, пародонтит і інші захворювання зубів розвиваються і в силу інших причин. І тут виникає питання – як проводити лікування зубів з анестезією під час вагітності? Чи не зашкодить наркоз дитині?

Що потрібно знати про лікування зубів під час вагітності?

Майбутній мамі не можна ігнорувати проблеми з зубами. Рекомендується відвідувати дантиста кожен триместр.

Лікування зубів з анестезією під час вагітності blog  icon

Стан зубів впливає на здоров’я дитини. Якщо в ротовій порожнині запальний процес, інфекція проникає в шлунково-кишковий тракт, та з кров’ю передається плоду. Порушується формування життєво важливих органів і систем.

В ідеалі бажано планувати лікування зубів до зачаття, тоді анестезія при вагітності не буде потрібна. Але деколи складно знайти час на стоматолога, та й не кожна вагітність запланована. І навіть якщо комплексно пролікувати зуби напередодні, це не застрахує від спалаху карієсу або іншого захворювання.

Існує ряд процедур, які вагітним протипоказані:

  • Імплантація – в цьому стані кісткова тканина пухка, тому імплантований зуб ризикує не прижитися. До того ж, це складна операція, яка потребує сильнодіючого наркозу. Краще відкласти її до народження дитини.
  • Протезування – цей процес потребує використання сильних медикаментів, до того ж не відноситься до екстреної допомоги. Тому з установкою коронок краще почекати.
  • Видалення зуба – допускається тільки в крайніх випадках, при цьому попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем-гінекологом.

Бажано планувати лікування зубів на другий триместр вагітності, це найбільш безпечна фаза.

Ще один важливий момент – анестезія при вагітності. Майбутнім мамам дозволені в повному обсязі не всі види наркозу. Заборонені препарати на основі адреналіну, їх замінюють щадними медикаментами, що знімають біль в зубах без заподіяння шкоди.

Не менш важливо, щоб лікування зубів при вагітності з анестезією проводив лікар з високою кваліфікацією, що має досвід роботи з майбутніми мамами. Він врахує всі нюанси і призначить вірне дозування.

Як потрібно використовувати анестезію при вагітності?

Потрібно точно переконатися в необхідності наркозу. Якщо мова йде щодо безболісних маніпуляціях, без анестезії можна обійтися. Однак коли планується видалення зуба, пломбування каналу, лікування запущеного карієсу, використовується анестезія.

Лікування зубів з анестезією під час вагітності blog  icon

Обережно потрібно підбирати препарати, коли проводиться лікування зубів вагітним в 3 триместрі. У цей період будь-які медикаменти потенційно небезпечні, тому бажано відкласти стоматологічні процедури.

Але не завжди можна потерпіти, особливо в разі, коли у жінки карієс або гострий запальний процес у ротовій порожнині.

У колишні часи спалах хвороб зубів в період вагітності був справжнім покаранням, що нагадував замкнуте коло. Жінці не можна було давати анестезію, щоб препарати не нашкодили дитинці. Але і терпіти біль – програшний варіант, оскільки це шкідливо для плода, і для самої мами.

На щастя, сьогодні, лікування зубів з анестезією при вагітності стало можливим.

Сучасні медикаменти не містять адреналін. Жінка не відчуває болю в процесі стоматологічного лікування, і при цьому шкоди здоров’ю малюка не заподіюється.

Найбільш затребувані ліки для анестезії вагітних – прімакаін і ультракаїн. У прімакаіна короткий період розпаду і низький ступінь проникності в плаценту. Тому він не встигає вплинути на плід. Ультракаїн в цьому плані більш просунутий, оскільки не потрапляє в плаценту, а також в молочні залози. Він дозволений і вагітним, і годуючим жінкам.

Лікування зубів з анестезією під час вагітності blog  icon

Вибір препарату для анестезії зубів і його дозування визначає лікар індивідуально для пацієнтки. При цьому враховується складність процедури, вік, вагова категорія, термін вагітності.

При грамотному підході лікування зубів під час вагітності з анестезією має чимало плюсів:

  • Можна провести необхідні процедури, не відкладаючи і не піддаючи здоров’я ризикам
  • Не треба терпіти біль, шкідливий для жінки і малюка

Головна умова – знайти кваліфікованого лікаря, що керується індивідуальним підходом.

Він вивчить анамнез пацієнтки і підбере точне дозування анестезії, а потім акуратно і безболісно проведе лікування зубів.

Де лікувати зуби під час вагітності?

Стоматологія «Мед-Део» пропонує кваліфіковану допомогу майбутнім мамам. У нас можливо навіть лікування зубів при вагітності в 3 триместрі. При цьому гарантується високий рівень безпеки. У клініці працюють висококласні доктора, досвід роботи яких від 5 років. Вони знають, які ліки дозволені вагітним, і підбирають дозування анестезії для пацієнтки індивідуально.

У нашій клініці використовуються щадні види знеболюючого, нешкідливі для плода. А стоматологічні маніпуляції лікарі виконують максимально дбайливо.

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Інші статті в нашому блозі

07/06/21
Зубні імпланти MegaGen AnyOne: повний огляд

Про виробника Mega Gen Корейська компанія MegaGen – гостя з майбутнього в світі дентальної імплантології. Вона лідирує серед...

Читати повністю
31/05/21
Огляд унікального імплантату NobelActive

Імплантати NobelActive – це зразковий рівень ефективності під час лікування людей, які потребують якісного відновлення зубно...

Читати повністю
26/08/20
Скільки разів поспіль можна робити рентген зуба?

Рентген зубів – головна частина діагностування захворювань у сучасній стоматологічний практиці, яку призначають з метою якіс...

Читати повністю
28/07/20
Вибір інструментів для ендодонтичного лікування

Інструментальні методи обробки кореневих каналів в стоматології постійно удосконалюються вже протягом чотирьох десятиліть. У...

Читати повністю
18/03/20
Що необхідно знати про коронавірус?

Ми в Мед Део розуміємо, що багато хто зараз стурбований епідемією коронавірусу у світі. У зв'язку з цим виникають логічні за...

Читати повністю
08/11/18
Як правильно чистити зуби?

Людям здається, що вони знають, як чистити зуби, але не завжди це так. Від правильності цього процесу залежить здоров'я зубі...

Читати повністю
30/10/18
Лікування зубів з анестезією під час вагітності

У вагітних жінок деколи виникають проблеми з зубами. Це пов’язано з тим, що кальцій, який перебуває в їх організмі, активно ...

Читати повністю
25/10/18
Анатомічна будова зуба людини

Людський зуб влаштований складніше, ніж це може здаватись. Він відповідає за кілька важливих функцій: жування, формування го...

Читати повністю