RUUA

Лікування зубів з анестезією під час вагітності

Лечение зубов с анестезией при беременности фото

У вагітних жінок деколи виникають проблеми з зубами. Це пов’язано з тим, що кальцій, який перебуває в їх організмі, активно йде на будову кісткової тканини малюка. Він вимивається з організму, змінюється ступінь мінералізації слини.

Однак карієс, пародонтит і інші захворювання зубів розвиваються і в силу інших причин. І тут виникає питання – як проводити лікування зубів з анестезією під час вагітності? Чи не зашкодить наркоз дитині?

Що потрібно знати про лікування зубів під час вагітності?

Майбутній мамі не можна ігнорувати проблеми з зубами. Рекомендується відвідувати дантиста кожен триместр.

Лікування зубів з анестезією під час вагітності blog icon

Стан зубів впливає на здоров’я дитини. Якщо в ротовій порожнині запальний процес, інфекція проникає в шлунково-кишковий тракт, та з кров’ю передається плоду. Порушується формування життєво важливих органів і систем.

В ідеалі бажано планувати лікування зубів до зачаття, тоді анестезія при вагітності не буде потрібна. Але деколи складно знайти час на стоматолога, та й не кожна вагітність запланована. І навіть якщо комплексно пролікувати зуби напередодні, це не застрахує від спалаху карієсу або іншого захворювання.

Існує ряд процедур, які вагітним протипоказані:

  • Імплантація – в цьому стані кісткова тканина пухка, тому імплантований зуб ризикує не прижитися. До того ж, це складна операція, яка потребує сильнодіючого наркозу. Краще відкласти її до народження дитини.
  • Протезування – цей процес потребує використання сильних медикаментів, до того ж не відноситься до екстреної допомоги. Тому з установкою коронок краще почекати.
  • Видалення зуба – допускається тільки в крайніх випадках, при цьому попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем-гінекологом.

Бажано планувати лікування зубів на другий триместр вагітності, це найбільш безпечна фаза.

Ще один важливий момент – анестезія при вагітності. Майбутнім мамам дозволені в повному обсязі не всі види наркозу. Заборонені препарати на основі адреналіну, їх замінюють щадними медикаментами, що знімають біль в зубах без заподіяння шкоди.

Не менш важливо, щоб лікування зубів при вагітності з анестезією проводив лікар з високою кваліфікацією, що має досвід роботи з майбутніми мамами. Він врахує всі нюанси і призначить вірне дозування.

Як потрібно використовувати анестезію при вагітності?

Потрібно точно переконатися в необхідності наркозу. Якщо мова йде щодо безболісних маніпуляціях, без анестезії можна обійтися. Однак коли планується видалення зуба, пломбування каналу, лікування запущеного карієсу, використовується анестезія.

Лікування зубів з анестезією під час вагітності blog icon

Обережно потрібно підбирати препарати, коли проводиться лікування зубів вагітним в 3 триместрі. У цей період будь-які медикаменти потенційно небезпечні, тому бажано відкласти стоматологічні процедури.

Але не завжди можна потерпіти, особливо в разі, коли у жінки карієс або гострий запальний процес у ротовій порожнині.

У колишні часи спалах хвороб зубів в період вагітності був справжнім покаранням, що нагадував замкнуте коло. Жінці не можна було давати анестезію, щоб препарати не нашкодили дитинці. Але і терпіти біль – програшний варіант, оскільки це шкідливо для плода, і для самої мами.

На щастя, сьогодні, лікування зубів з анестезією при вагітності стало можливим.

Сучасні медикаменти не містять адреналін. Жінка не відчуває болю в процесі стоматологічного лікування, і при цьому шкоди здоров’ю малюка не заподіюється.

Найбільш затребувані ліки для анестезії вагітних – прімакаін і ультракаїн. У прімакаіна короткий період розпаду і низький ступінь проникності в плаценту. Тому він не встигає вплинути на плід. Ультракаїн в цьому плані більш просунутий, оскільки не потрапляє в плаценту, а також в молочні залози. Він дозволений і вагітним, і годуючим жінкам.

Лікування зубів з анестезією під час вагітності blog icon

Вибір препарату для анестезії зубів і його дозування визначає лікар індивідуально для пацієнтки. При цьому враховується складність процедури, вік, вагова категорія, термін вагітності.

При грамотному підході лікування зубів під час вагітності з анестезією має чимало плюсів:

  • Можна провести необхідні процедури, не відкладаючи і не піддаючи здоров’я ризикам
  • Не треба терпіти біль, шкідливий для жінки і малюка

Головна умова – знайти кваліфікованого лікаря, що керується індивідуальним підходом.

Він вивчить анамнез пацієнтки і підбере точне дозування анестезії, а потім акуратно і безболісно проведе лікування зубів.

Де лікувати зуби під час вагітності?

Стоматологія «Мед-Део» пропонує кваліфіковану допомогу майбутнім мамам. У нас можливо навіть лікування зубів при вагітності в 3 триместрі. При цьому гарантується високий рівень безпеки. У клініці працюють висококласні доктора, досвід роботи яких від 5 років. Вони знають, які ліки дозволені вагітним, і підбирають дозування анестезії для пацієнтки індивідуально.

У нашій клініці використовуються щадні види знеболюючого, нешкідливі для плода. А стоматологічні маніпуляції лікарі виконують максимально дбайливо.

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Інші статті в нашому блозі

26/02/24
Як ставлять вініри

Чи відчувається біль під час встановлення вінірів? Процес встановлення вінірів проходить практично безболісно, оскільки в пр...

Читати повністю
26/02/24
Болить зуб під пломбою – що робити?

Чому під пломбою ниє та болить зуб? Основними факторами, які можуть викликати біль у зубі під пломбою є: Лікарські помилки: ...

Читати повністю
14/02/24
Коронки на молочні зуби

Багато батьків не усвідомлюють важливість лікування молочних зубів у дітей, боротьби з карієсом та неправильним прикусом, ос...

Читати повністю
14/02/24
Болить зуб под коронкою – що робити?

При появі перших ознак болючості та неприємних відчуттів у зубі під встановленою коронкою можна отримати тимчасове полегшенн...

Читати повністю
08/02/24
Скільки потрібно носити брекети?

Необхідно готуватися до того, що лікування ортодонтичних проблем, спрямованих на корекцію прикусу, потребує тривалого часу. ...

Читати повністю
09/08/23
Що таке акриловий протез?

Акриловий протез є знімною ортопедичною конструкцією, виготовленою з гнучкого полімерного матеріалу. Цей протез складається ...

Читати повністю
09/07/23
Догляд за знімними зубними протезами

Протезування за допомогою знімних зубних протезів є поширеним способом відновлення зубного ряду приблизно у 15% людей старше...

Читати повністю
11/05/23
Як розшифрувати рентген зуба?

Коли пацієнт звертається до стоматолога, лікар проводить ретельний візуальний огляд ротової порожнини. Але найчастіше цього ...

Читати повністю
13/04/23
Наліт Прістлі: що це і від куди він береться?

Що таке наліт Прістлі у дітей та дорослих? У деяких випадках батьки можуть помітити на зубах своєї дитини темні плями, які п...

Читати повністю
04/04/23
Які коронки краще: кераміка чи металокераміка?

Коронки використовуються у стоматології для поповнення втрат зубного ряду, а також для закриття пошкоджених, дефектних зубів...

Читати повністю