RUUA
Показники ліпідного обміну

Первинна консультація лікаря

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Найменування послугиЦіна, грн.
Аполіпопротеїн А1110
Аполіпопротеїн В110
Ліпаза100
Ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ)80
Ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ)80
Ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ)80
Тригліцериди80
Холестерин80
Пакет № 43 «Ліпідограма»: (Холестерин, Трігліцеріді, ЛП вісокої щільності, ЛП нізкої щільності, ЛП дуже нізкої щільності, Коефіцієнт атерогенності)290
Пакет №62 «Ліпідограма ПЛЮС»: Ліпідограма (Холестерин, Тригліцериди, ЛП високої щільності, ЛП низької щільності, ЛП дуже низької щільності, Коефіцієнт атерогенності); Гомоцистеїн; Вітамін В-12 (ціанокобаламін); Фолієва кислота; Генетика метаболізму фолатів (визначення поліморфізмів, асоційованих з порушенням фолатного циклу: ген MTHFR; ген MTHFR; ген MTR; ген MTRR) плазма ЕДТА, методом ПЛР1295
Пакет№971 «Ліпідний №1»: Тригліцериди; ЛП високої щільності; ЛП низької щільності; ЛП дуже низької щільності270

Показники ліпідного обміну

Зміст

Дуже часто пацієнтові недостатньо отримати дані лише про холестерин, адже його кількість не покаже можливу появу серцево-судинних захворювань, оскільки у нього є певні підвиди.

Що таке ліпідограма?

Ліпідограма є аналізом ліпідного обміну, який дає можливість досліджувати у комплексі показники холестерину та зміни жирового обміну, та крім цього, оцінити ймовірність загрози захворювань серця та атеросклерозу.

Ліпідограма включає у себе визначення не тільки загального холестерину, але і стану тригліцеридів (жирних кислот) у крові. Щоб отримати розгорнуту інформацію про ліпіди в організмі, потрібно досліджувати весь діапазон діагностичних показників: як ліпопротеїди високої щільності, так і ліпопротеїди низької щільності. Іншими словами, їх називають: «хороший» та «поганий» холестерин. Лише отримавши спектр показань ЛПВЩ і ЛПНЩ, лікар зможе поставити діагноз, скоректує дози статинів, спрогнозує ризики і призначить необхідну терапію.

Під час дослідження виявляють:

  • ЛПНЩ-холестерин («поганий» холестерин), який через перевищення встановлених значень нагромаджується у кровоносних судинах, а це загрожує формуванням захворювань серця і системи кровообігу, в деяких випадках можливий навіть летальний результат;
  • ЛПВЩ-холестерин («хороший» холестерин) сприяє правильній роботі судин і не дає «поганому» холестерину осідати у крові; транспортує ліпіди в тканини печінки, де вони переробляються та виводяться із організму. Якщо рівень ЛПВЩ показує середнє і високе значення, то це – гарний результат ліпідного обміну;
  • Тригліцериди мають надзвичайно високі показники в разі можливості виникнення гострого панкреатиту або тих же серцево-судинних захворювань.
  • Загальний холестерин – це біоактивна речовина; вона входить до складу мембрани кожної клітини, виконує синтезування жовчних кислот та стероїдних гормонів, накопичення яких веде до закупорювання судин;
  • При поділі значення холестерину ЛПНЩ на значення ЛПВЩ розраховується індекс Кастеллі, за результатом якого з’ясовується, чи відбувається процес розвитку атеросклерозу.

Хто призначає дослідження?

Здати кров на ліпіди може направити терапевт або лікар-кардіолог. Досвідчений фахівець розгляне результати аналізів і порівняє всі показники з метою оцінки можливості виникнення захворювань серця і судин. Крім медичних аналізів важлива інформація про інші хвороби людини та її спосіб життя.

Для чого використовується дослідження показників ліпідного профілю?

Ліпідний профіль важливо робити для того, щоб попередити виникнення атеросклерозу, інсульту, інфаркту; проводити спостереження за розвитком таких захворювань як ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, гіпертонія, гіпертиреоз або гіпотиреоз, ожиріння, ниркова недостатність – адже причина цих хвороб пов’язана з порушенням кількості холестерину і тригліцеридів у крові.

Цього обстеження також потребують пацієнти з гіперхолестеринемією, які контролюють низькохолестеринову дієту. Чоловікам старше 40 років і жінкам від 55 років теж необхідно здавати ліпідограму для оцінки дисбалансу вуглеводів. Якщо людині вже призначені статини і треба відкоригувати терапію, то здійснювати дослідження потрібно не менше одного разу на рік, а для профілактики – кожні 5 років. Також здача ліпідного профілю рекомендована тим людям, у кого в родині хтось із родичів мав проблеми з судинами або спостерігалися інсульти.

Підготовка до аналізу

Щоб отримати максимально точний результат, потрібно відповідально підготуватися до дослідження ліпідів, так як склад крові залежить від індивідуального стану організму і характеру людини. Дослідження не рекомендується здійснювати, якщо в організмі присутній запальний процес або погане самопочуття.

Особливої дієти не потрібно дотримуватися, раціон харчування не змінюється, але останній прийом їжі повинен бути за 10 годин до аналізу. Воду пити можна, в тому числі і негазовану. Вживати алкоголь і курити перед здачею аналізу суворо заборонено. Фізичні навантаження повинні бути зменшені за тиждень до обстеження.

Для аналізу беруть кров з вени натщесерце.

Що може впливати на результат?

Для того щоб ліпідний обмін не порушувався, потрібно дотримуватися здорового способу життя, збалансувати свій раціон. В першу чергу, важливе правильне харчування: не зловживати смаженою і жирною їжею, обмежити вуглеводи та цукор. Вживання фруктів, овочів, бобових і клітковини допоможе знизити рівень холестерину, особливо якщо їсти маленькими порціями.

Контроль своїх емоцій, заняття спортом, ходьба і прогулянки, позбавлення шкідливих звичок позитивно вплинуть на показники ліпідограми.

Наші спеціалісти

Менджул Марія Андріївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Король Анастасія Віталіївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Мельников Микита Едуардович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кратік Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4