RUUA
Панель діабету

Первинна консультація лікаря

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Найменування послугиЦіна, грн.
Глікозильований гемоглобін (HbA1c)200
Інсулін180
Антитіла IgG до інсуліну – кількісн.600
С-пептид180
Фруктозамін (глікозильований альбумін)160
Лептин400
Пакет №9 «Індекс HOMA-IR»: Індекс HOMA-IR; Інсулін; Глюкоза в крові230
Пакет №8 «Діабет»: Індекс HOMA-IR; Інсулін; Глюкоза в крові; Глікозильований гемоглобін; С-пептид545
Пакет №51 «Вуглеводний обмін»: Глікозильований гемоглобін; Індекс HOMA-IR; Інсулін; Глюкоза в крові385
Пакет №958 «Моніторинг діабету»: Глікозильований гемоглобін; С-пептид340

Панель діабету

Зміст

Цукровий діабет є хронічним захворюванням ендокринної системи, яке розвивається через нестачу гормону інсуліну або порушення його взаємодії із клітинами організму. Інсулін переправляє глюкозу з крові у ці клітини, таким чином насичуючи їх енергією. Якщо рівень інсуліну знижується, відповідно кількість глюкози у плазмі збільшується (процес глікемії).

Етіологічна класифікація цукрового діабету

Цукровий діабет може з’явитися у людини, який веде малорухливий спосіб життя і страждає ожирінням, внаслідок чого у неї в організмі починаються метаболічні зміни. Крім цього на розвиток діабету впливають порушення роботи підшлункової залози, вірусні інфекційні хвороби (наприклад, кір, краснуха), а також спадкова схильність.

Разом із тривалим перебігом діабету дуже часто в організмі перестають нормально функціонувати певні органи. У хворого може знизитися зір (навіть до сліпоти), загостритися запалення ясен, початися ураження нирок і некроз тканин. Для діабету характерна поява виразок на ступнях, що у деяких випадках закінчується ампутацією ніг. На підвищення глюкози у крові швидко реагує сечостатева і серцево-судинна системи.

Цукровий діабет класифікують за кількома типами:

  1. Діабет I типу – замість захисту організму, імунна система сама не сприймає клітини, які виробляють інсулін. До такого діабету схильні люди різного віку, але переважно на нього хворіють діти. Пацієнтам з діабетом I типу необхідно щодня приймати інсулін, щоб глюкоза не підвищувалася. Якщо пропустити прийом інсуліну, у хворого стрімко з’являється гостре метаболічне ускладнення – діабетичний кетоацидоз, яке може привести до смертельного результату. Тому дуже важливо постійно контролювати своє харчування, фізичні навантаження і те, у яких межах знаходиться глюкоза, для гарного самопочуття.
  2. Діабет II типу – найпоширеніший, суть захворювання полягає в тому, що інсулін утворюється, але у невеликій кількості, тому організм його погано сприймає і робота інсуліну залишається все одно безрезультативною. Людям з таким діабетом не потрібно постійно приймати інсулін, але необхідно дотримуватися здорового способу життя, стежити за своєю вагою і періодично проводити медикаментозну терапію у вигляді уколів або таблеток.
  3. Стан переддіабету – коли показники глюкози підвищуються, але не настільки, щоб лікар міг діагностувати цукровий діабет. Якщо не стежити за збільшенням глюкози, не дотримуватися дієти і мати погані звички, то переддіабет згодом перетворюється у діабет (II типу), а також викликає зміни у серцево-судинній системі і появу захворювань серця. Для профілактики виникнення діабету потрібно час від часу здавати аналізи, які вказують на кількість глюкози та інсуліну в крові.
  4. Гестаційний діабет у вагітних – діагностується у жінок в II або III триместрі через збільшення вироблення статевих гормонів, які пригнічують дію інсуліну. Гестаційний діабет потрібно обов’язково лікувати, оскільки він призводить до ускладнень виношування плоду, прееклампсії або передчасних пологів. Після народження дитини рівень гормонів приходить до норми, але при наступній вагітності проблема виникнення діабету може знову з’явитися.

Коли призначається дослідження?

Дослідження на діабет лікар призначить, якщо пацієнт скаржиться на підвищену сухість у роті, постійне бажання пити воду, різке схуднення або швидкий набір ваги, подразнення шкіри і появу гнійників на ній, часте сечовипускання, посилене виділення поту та слабкість у м’язах, повільне загоєння пошкоджених тканин.

Крім цього аналізи потрібно здавати людям, які: мають ожиріння і захворювання підшлункової залози; перехворіли інфекційними хворобами та знаходяться у групі ризику; мають родичів, які хворіють на цукровий діабет; часто відчувають нервове напруження і стреси; знаходяться у немолодому віці та мають більш високу ймовірність появи різних патологічних процесів у організмі.

Які лабораторні дослідження проводять для діагностики захворювання?

Для правильного встановлення діагнозу потрібно звернутися на консультацію до ендокринолога, який у разі потреби направить пацієнта до певного фахівця – невропатолога, кардіолога або хірурга. Діагностика цукрового діабету включає дослідження рівня глюкози, глікозильованого гемоглобіну, інсуліну та С-пептиду, фруктозаміну і лептину.

Також проводяться такі аналізи, як визначення глікемії або глікемічного профілю; аналіз сечі на глюкозурію або протеїнурію, вміст ацетону; глюкозотолерантний тест (визначення глікемії натщесерце); біохімія крові і проба Реберга, щоб оцінити функціонування нирок та печінки при проявах діабету; УЗД органів черевної порожнини, нирок, серця, а також ЕКГ; реовазографія, щоб дослідити порушення кровоносної системи при діабеті.

Як правильно підготуватися?

Здача крові або сечі для аналізу на цукровий діабет виконується вранці, суворо натщесерце. Перед дослідженням протягом 24 годин не можна вживати будь-які алкогольні напої та фруктові соки, а також будь-яку їжу (особливо жирну і смажену) за 12 годин до забору біоматеріалу. Можна пити просту воду. Не рекомендується чистити зуби і жувати жуйку перед аналізом, оскільки це також підвищує рівень цукру в крові. Для отримання максимально точних результатів потрібно повідомити лікаря про прийом будь-яких медикаментів, які можуть вплинути на об’єктивну оцінку показників крові.

Аналіз на толерантність до глюкози проводиться двічі за певний проміжок часу (вранці натщесерце і через дві години після вуглеводного навантаження), після чого в лабораторії порівнюються результати.

Наші спеціалісти

Менджул Марія Андріївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Король Анастасія Віталіївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Мельников Микита Едуардович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кратік Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4