RUUA
Індивідуальні алергени

Первинна консультація лікаря

Запис по телефону

(044) 394-90-94

Найменування послугиЦіна, грн.

Індивідуальні алергени

Зміст

Алергія є наслідком порушень в імунній системі людини, при яких організм не сприймає нормально різні продукти та речовини, вважаючи їх загрозливими. До алергенів належать і багато продуктів харчування, і пилок трав та дерев, шерсть тварин, цвіль та домашній пил, та ін. У разі контакту з алергеном, у людини може проявитися відповідна реакція у вигляді шкірного подразнення або погіршення дихальної функції.

Причини виникнення алергії

Найчастіше алергія виникає через генетичну схильність – якщо цим захворюванням страждає хтось один із батьків, то ризик його виникнення у дитини буде 30%, а якщо до алергії схильні обоє батьків, то – 70%. При певних умовах організм починає боротися з тим, що його подразнює, і виділяє білкові сполуки плазми крові для свого захисту. Якщо подразник буде і далі впливати на людину, то з кожним новим контактом алергічна реакція буде сильнішою і більшою.

На розвиток алергії також побічно впливає неправильне харчування, стреси та надмірні фізичні навантаження, постійний прийом медикаментів, часті простудні захворювання дихальних шляхів (бронхіти, риніти), присутність у будинку побутових алергенів.

Багато людей відчувають загострення алергії у весняний та літній період, коли починають цвісти різні рослини, а їх пилок розноситься у повітрі. В деяких – навпаки, важкі алергічні реакції проявляються восени і взимку, адже у цей час активно поширюється цвіль.

Види індивідуальних алергенів

Виділяють кілька груп індивідуальних алергенів, серед яких обирають потрібні та проводять дослідження: змішану (ті алергени, при яких симптоми найбільш виражені – продукти харчування, пилок, шерсть); харчову; респіраторну (алергени, що порушують дихальну функцію); педіатричну (алергени, які часто турбують дітей – молочні продукти, лактоза, пилок та кліщі).

До основних індивідуальних алергенів відносять тварин, комах, харчові продукти, рослини, кліщі, гриби та плісняву, паразитів і домашній пил.

Тварини і комахи

Алергія на тварин і комах, а точніше на їхню шерсть, пір’я та слину, проявляється у вигляді астми, нежиті та дерматиту. Кішка, собака, курка, папуга, морська свинка, хом’як, таргани та інші можуть виступати сильними алергенами і викликати відповідну реакцію організму в дуже короткий термін. Так само діє і отрута комах – розвиток анафілактичного шоку після укусу може статися за лічені хвилини. Щоб уникнути серйозних наслідків потрібно здати алергопроби за будь-якої підозри на алергію до комах.

Харчові продукти

Найнебезпечнішими для людини з харчовою алергією є такі продукти: цитрусові, полуниця, томати, картопля, горіхи, яйця, курка, яловичина, риба, морепродукти, коров’яче молоко, какао, кава, продукти, що містять глютен (вироби з пшеничного борошна) та ін . Якщо у пацієнта спостерігається реакція на харчові алергени, то швидше за все він буде чутливим і до інших алергенів також (відбувається розвиток перехресної алергії).

Кліщі

Кліщі – це практично невидимі, маленькі істоти, які харчуються лупою зі шкіри людини, вони живуть у постільній білизні, матрацах, м’яких іграшках, килимах та інших текстильних речах. При алергії на кліщів з’являється нежить, кон’юнктивіт, атопічний дерматит і бронхіальна астма. Дуже важливо підтримувати сухе повітря в будинку та уникати надмірної наявності м’яких меблів та текстилю у кімнатах.

Гриби та пліснява

Ознаками алергії на грибок і плісняву зазвичай вважають свербіж шкіри, почервоніння очей і сльозотечу, риніт, головний біль. У більшості випадків важку реакцію викликають Aspergillus fumigatus і Penicillium notatum.

Паразити

Алергічні реакції – один із симптомів присутності паразитів у кишечнику хворого. Якщо мікрофлора людини отруюється продуктами життєдіяльності гельмінтів, то у відповідь на це, імунна система починає виробляти імуноглобуліни IgE. Лікування паразитарних інвазій проводиться протигельмінтними, жовчогінними та гепатопротектними препаратами.

Дерева і трави

Рослини та їх пилок – алергени, що викликають такі реакції в організмі, як поліноз і бронхіальну астму, спричиняють людині величезний дискомфорт у повсякденному житті. Серед трав найбільш алергенними вважаються амброзія, полин, кропива; серед дерев – береза, тополя, вільха, верба, ліщина.

Домашній пил

Домашній пил – це алерген, з яким людина бореться найчастіше, адже вона постійно поширюється в будинку і містить у собі такі подразники, як грибок, кліщі, лупа, волосся, шерсть домашніх тварин та багато іншого.

Значення лабораторної діагностики алергії

Щоб підтвердити діагноз, проводяться шкірні проби (аналізи на алергени), дослідження специфічних антигенів, а також аналізи крові на визначення рівня імуноглобуліну IgE. Результати діагностики розраховуються за стандартною системою класифікації алергенів:

  • Клас 0 – 0,1-0,34 МО/мл – реактивність відсутня або не визначається;
  • Клас I, II, III, IV, V – від 0,35 до 100 МО/мл – свідчать про реактивність різного рівня (від середньої до дуже високої), виражених алергічних симптомів та наявності алергії у пацієнта.

Наші спеціалісти

Менджул Марія Андріївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Король Анастасія Віталіївна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Менджул Михайло Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Мельников Микита Едуардович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Свіржевський Юрій Валерійович

стоматолог-імплантолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Дворник Владислав Володимирович

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-гігієніст, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Музиченко Павло Миколайович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Кратік Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Сторож Андрій Вікторович

стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Свіржевська Ірина Вікторівна (Павельчак)

стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Побережна Валентина Адамівна

дитячий стоматолог, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Радиш Оксана Василівна

стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Томашевська Олена Анатоліївна

ендодонтія під мікроскопом, стоматолог-ортопед, стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Ярмоленко Катерина Петрівна

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Ласкавая Юлія Валентинівна

стоматолог-пародонтолог, стоматолог-терапевт

Більше про лікаря

Бенедис Сергій Сергійович

стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург

Більше про лікаря

Відгуки

Оцінка:

Поставьте оценку: выберите от 1 до 5 звезд

Ваш email не буде опублікований на сайті

Запишіться на Первинну консультацію

або телефонуйте

(044)394-90-94

Якщо зателефонувати немає часу або можливості, просто заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з Вами в зручний для Вас час.

Заповніть формуНатискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтеся
на обробку персональних даних та з політикою
Конфіденційності

Отделение

ст. м. Академгородок, Киев, Украина

Описание

Отделение 2

улица Героев Днепра, Киев, Украина

Описание 2

Отделение 3

ул. Пушкинская, 9б, Киев, Украина

Описание 3

Отделение 4

м. Позняки просп. П. Григоренка, 5А

Описание 4